nemški e-bay

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Poglej če ma možnost pošiljanja po povzetju, če te je strah! Glede na feedback ne bi smelo bit nič narobe!

B.
veni, vici, vomiti
ceco2
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2007, 18:03

Odgovor Napisal/-a ceco2 »

Piše da nebi rad pošiljal po povzetju, ker ga ni dosti doma.
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Ne, v bistvu ti piše, da je dvig robe pri njemu doma vprašljiv zaradi službe!


B:
veni, vici, vomiti
ceco2
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2007, 18:03

Odgovor Napisal/-a ceco2 »

Zanima me kolko stane plačilo preko pay pala, verjetno ne prevzamejo terjatve zastonj?
ceco2
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2007, 18:03

Odgovor Napisal/-a ceco2 »

Kaj je to zastonj?
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

ceco2, idi na banko s podatki, ki ti jih je dal in bos cez 14 dni dobil zadevo.
ne kompliciraj si zivljenja po nepotrebnem :D
ceco2
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2007, 18:03

Odgovor Napisal/-a ceco2 »

Ne pogovarjam se o tem primeru, ta primer je že rešen. Rad bi se moderniziral. Zato prosim enega, ki bo mi znal odgovoriti na prej zastavljeno vprašanje.
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

ceco2 napisal/-a:Zanima me kolko stane plačilo preko pay pala, verjetno ne prevzamejo terjatve zastonj?
Plačilo prek paypal te ne stane nič. Stroške paypala (provizijo) nosi prodajalec isto kot provizijo ebaya. Razen če prodajealec v primeru takega načina plačila zahteva kak manjši % dodatka. To se mi je že zgodilo pri kakem nemškem prodajalcu pred leti. Ponavadi potem to piše že poleg v avkciji.

lpm
ceco2
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2007, 18:03

Odgovor Napisal/-a ceco2 »

Najlepša hvala, pa je blo to res tak težko povedat :lol: .
Sokek
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 29 Dec 2007, 19:58

Odgovor Napisal/-a Sokek »

Pozdravljeni
Upam da bo še kdo odgovoril
Zanima me če to sploh deluje in kako: http://cgi.ebay.de/Jet-Antrieb-fuer-den ... otohosting

Lp
Dominik
Uporabniški avatar
gingers
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 27 Feb 2007, 16:00
Kraj: Zagorje ob Savi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gingers »

Pozdravljeni
Upam da bo še kdo odgovoril
Zanima me če to sploh deluje in kako
Pozdravljen Dominik! :D

Če se ne motim je to pogon katerega imajo tudi vodni skuterji, le da je ta v manjsi obliki :wink: . Impeller zajame veliko količino vode izpod plovila ter jih pozene skozi usmerjevalno šobo pri zaledku plovila, s tem naredi potisk. Mislim, da je imel podobno stvar tudi Der-Sch..., (bom poiskal v katalogu, ter sporočim)

Za lazje predstavljanje:

Animacija:
http://www.boat-ed.com/images/animation ... s_pwc.html
Priponke
Slika
Slika
jet_drive-1.jpg (12.64 KiB) Pogledano 6649 krat
Sokek
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 29 Dec 2007, 19:58

Odgovor Napisal/-a Sokek »

Hvala ti za odgovor :D :D
Mi je bilo v veliko pomoč
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Zanima me kako poteka postopek, prodajanja stvari na ebayu. Nrazumem če nekdo naroči kako ti potem izveš na kateri naslov poslati, kako je z denarjem... Bi si kdo lahko uzel malo časa in mi stvari razložil?

Npr.
Kako nastavim fiksno ceno? (ne želim licitacije)

Hvala!
...Carpe diem...
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

S prodajo ni nobenih težav, prodajalski račun si aktiviraš z dodajanjem kreditne kartice (da ti potem kar avtomatsko odtegnejo svojo provizijo in stroške dodajanja oglasa).

Prodajalni formular te lepo vodi po korakih skozi postopek, vse skupaj je precej trotlzihr, skratka na koncu ko artikel umestiš v pravo skupino, ga opišeš, zlinkaš slike,... poveš tudi kako in kam pošlješ in za kakšno ceno (sam to delam preko GLSa, kurir pošiljko enostavno pobere doma - v pomoč ti bo mednarodni cenik, dobiš ga preko emaila na njihov info naslov) in seveda ali gre za licitacijo, opcijo kupi takoj, fiksno ceno in tako dalje.

Ko pa se potem stvar proda, dobiš avtomatično generiran email s strani ebaya o podatkih kupca, da lahko pripraviš paket, on pa plačilne podatke (te mu lahko pošlješ tudi ročno s komentarjem) - ko je stvar plačana, gre paket iz hiše.

Slišati je komplicirano, a je v bistvu stvar precej enostavna in rutinska. Sam sem tako "pospravil" par malenkosti, za katere mi je bilo jasno da bom čez mejo iztržil več kot doma (konkretno je šlo za nekaj malenkosti za razne avtomobile).

Lep pozdrav, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Ubistvu uporabljam angleški ebay. In tudi jaz bi želel prodati nekaj rezervnih delov za motor.

Nikakor mi neuspe najti za fiksno ceno. Sem pa v meniju create your listing.
Za plačilo bi uporabljal PayPal. Pa me zanima kako si lahko potem denar naložiš na debetno kartico, ko pa podperajo samo kreditne? :-?

Kaj pomeni opcija kupi takoj in izdelek z fiksno ceno?

Hvala za pomoč !
...Carpe diem...
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

... fiksna cena se ti najbrž skriva za "BuyNow" opcijo, je pa res da je vprašanje ali se sprehajaš skozi možnosti poenostavljenega čarovnika, imaš možnost tudi ročnega obdelovanja oglasa. To je opcija kupi takoj oziroma fiksna cena, v nasprotnem primeru pa gre za klasično dražbo oziroma avkcijo z ali brez začetne cene.

S PayPalom je tako, da z njega malo težko potegneš ven denar, pri nas gre samo s kartico Visa, plačuješ pa lahko tudi preko drugih kartic. Če ti kdo plačuje s PayPalom bodi pozoren, da poberejo 4% provizije.

Osebno mi je mednarodno bančno nakazilo enostavneje, ko je denar na računu gre roba ven - največkrat pa se to izkaže tudi za kupca boljša opcija (manj provizije).

Lep pozdrav, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Imam težavo po mnogokaterih poskusih moj oglas ni na ebayu tako kot bi si sam želel. Zatakne se mi že pri paypalu in dodajanjem kreditne kartice na moj račun. Piše da moram unesti ti. 4-digit PayPal code, ki pa je nikakor ne najdem, gledal sem tudi pod help a še vedno nevem kje se skriva.

Kako za vraga oddati oglas na ebay. Pridem do strani, kjer moram upsati moj "lisitng" oz. select category. Želel bi prodajati nek ventilček za mercedesove motorje, pridem na stran eBay motors in naredim "listing"... Drugače pa ali je vsak oglas na ebayu plačljiv? Glede na to da nisem še ničesar upisal pa mi piše da imam 0.15$

Hvala!
...Carpe diem...
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

Štirimestna koda za aktivacijo paypal računa se ti "skriva" na bančnemu izpisku kreditne kartice (v "subjectu" plačila med zvedicami ***xxxx***). Za aktivacijo ti paypal odtegne cca. 5€, ki pa ti jih potem ob prvem nakupu povrnejo.

Lep pozdrav, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Sepravi to vrjetno misliš izpisek, ki se ga mesečno dobi domov po pošti?
...Carpe diem...
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

Tako je :)
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Anžo napisal/-a:Imam težavo po mnogokaterih poskusih moj oglas ni na ebayu tako kot bi si sam želel. Zatakne se mi že pri paypalu in dodajanjem kreditne kartice na moj račun. Piše da moram unesti ti. 4-digit PayPal code, ki pa je nikakor ne najdem, gledal sem tudi pod help a še vedno nevem kje se skriva.

Kako za vraga oddati oglas na ebay. Pridem do strani, kjer moram upsati moj "lisitng" oz. select category. Želel bi prodajati nek ventilček za mercedesove motorje, pridem na stran eBay motors in naredim "listing"... Drugače pa ali je vsak oglas na ebayu plačljiv? Glede na to da nisem še ničesar upisal pa mi piše da imam 0.15$

Hvala!
Lahko se oglasiš tudi na glavni banki v tvojem mestu, ter prosiš...na "okenčku" oslužbenca, za izpis, trenutnega stanja...tam se vidi tudi 4 mesta koda...

da ti ni potrebno čakati cel mesec...

lp :wink:
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Evo to sem sedaj zrihtal,mi lahko samo še nekdo pove, kako si lahko naložim denar iz kreditne kartice na paypal? hvala!
...Carpe diem...
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

... si ga ne naložiš, ampak s paypalom preposto plačaš, na paypal računu se ti pokaže minus, ta minus pa se ti seveda avtomatsko poravna s kartice (kakor imaš to urejeno, direktna bremenitev ali pač kreditiran nakup).

Lahko noč, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Najlepša hvala :D
...Carpe diem...
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Mi lahko samo še nekdo razloži kako deluje prodajni sistem prek paypala. Tebi nekdo nekaj naroči in potem? Kako prejmeš denar? Kako veš kam poslati?

Hvala za pomoč

Na ebay.com nikakor nenajdem opcije buy now, samo onilne auction. Ima kdo idejo kje se ta funkcija skriva?
Slika (mogče vam bo slika pomagala)
...Carpe diem...
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom