nemški e-bay

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
jegger2
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Nov 2004, 11:32
Kraj: LAŠKO

Odgovor Napisal/-a jegger2 »

Živjo!
Mene pa zanima predvsem kako prodajati na ebay-u ker bi nakaj rad prodal pa pri nas ni odziva....roland-ov modul ra-800,pa postanem malo skeptičen ko se na prijavi za prodajalca pojavi "napiši zadnje tri št.kreditne kartice" :praskam: .Prosil bi ,da tisti,ki prodajate na omenjeni štrcuni kaj več napišete o tem....Hvala!
Lp.Aleš :mahaj:
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Ja, na žalost moraš podati tudi te podatke. To je potrebno za to, da ti avtomatsko opravijo plačilo storive prodaje iz kreditne kartice. Uporabljajo jo izključno za te namene.
Če imaš pomisleke glede tega potem pač [-X
Lp Rado
Uporabniški avatar
jegger2
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Nov 2004, 11:32
Kraj: LAŠKO

Odgovor Napisal/-a jegger2 »

Ja sem dal št.kartice,pol pa napiše,da naj odprem
svoj "prodajni račun" pa kamorkoli kliknem nič :grrrrrrrrrrr: teeema,bom očitn nucu inštrukcije na domu :oops: heheheh :D ,vsaka nadaljna info.zaželjena....
lp
Skype:jegger2

Slika
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

MarE69 je že prišla pošiljka???? :o :o
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Evo info iz "erste hand":
zaenkrat imam z eBayem dobre izkušnje, že enih 10x sem tam nabavljal različne stvari, med drugim tudi HP notebooka za 900 EUR, pa sem do sedaj še vedno bil zelo zadovoljen.

Med drugim sem 1x kupil tudi iz USA in 1x iz Honk Konga, vedno me je kačilo še 20% DDVja na ceno+poštnino (kupljeno izven EU), pa še carina (vendar se ne plača v vseh primerih), zato se je fajn prej poznimati, če se na željeno stvar plača carina, ker včasih malce prirediš račun in ti je ni potrebno plačati. ;) Če le imaš dovolj info. iz carine.

Iz Honk Konga sem paket dobil v treh dneh, s tem, da sem potem imel dialog s carinsko pošto: račun ni bil priložen in sem jim ga moral faksirati, in je vse skupaj trajalo še dodatne tri dni + 5K stroškov (carina, DDV, stroški pošte) na vrednost paketa s poštnino (cca.10k SIT).

Plačevati se splača preko PayPala (če je le mogoče), ker ti ni potrebno plačevati drage provizije na banki (4500 SIT) za nakazilo direktno na račun, ampak ti znesek samo odtegnejo iz kreditne kartice, pa tudi čakati ni potrebno tri dni, da pride denar na račun, ampak je to narejeno skoraj takoj.

Prodajal pa še nisem nič preko eBaya. Če je kdo, naj mi napiše, kakšne so kaj provizije za eBay od prodaje - zaenkrat Bolha rulez! ;)
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Ebay

Odgovor Napisal/-a gizmo »

Hi!

Zanima me nekaj, ker nisem ne vseznalec nemškega jezika, a si je možno nastavit pod nemškim E-bay tudi angleški jezik? Pa še nekaj, ko sem se vpisal na novo, so na koncu formularja zahtevali neko preverbo, preko pošte ali kred.kartice?? Ste na isto naleteli tudi vi?

Hvala za odgovor...

Igor
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Lahko si pomagaš z google translate samo vse ti ne more prevest ker so razne slike in animacije-prevede pa kar nekaj :lol: :lol:


LP
mrider
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 18 Avg 2006, 19:55

Odgovor Napisal/-a mrider »

Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Ne vem če se glih tole splača-lahku da se sm je pomoje nemški jezik notr :o :o


LP
Uporabniški avatar
jozo
Freak
Prispevkov: 492
Pridružen: 06 Mar 2005, 14:22
Kraj: Ig

Odgovor Napisal/-a jozo »

carcar napisal/-a:Ne vem če se glih tole splača-lahku da se sm je pomoje nemški jezik notr :o :o


LP



to je pa v vseh mc-10/12!!!!

Malo se prepričaj kaj boš napisu predn blekneš neumnost!
Lp, Žiga Debevec
Uporabniški avatar
MarE69
Freak
Prispevkov: 525
Pridružen: 30 Nov 2004, 07:45
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a MarE69 »

carcar napisal/-a:MarE69 je že prišla pošiljka???? :o :o
Ravno danes sem dobil obvestilo carinske pošte, da moram poslat račun.

:-? :-? :-?
Uporabniški avatar
MarE69
Freak
Prispevkov: 525
Pridružen: 30 Nov 2004, 07:45
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a MarE69 »

Danes sem dobil pošiljko. Carine+DDV nisem plačal nič. Carinski pošti sem poslal izpis iz ebay-a od prodajalca, na katerem sem označil, kaj je v paketu in to je vse. Prišlo je točno to, kar je na sliki:

http://stores.ebay.de/RVMShop-Store

vključno s kabel-čeveljčki.

Skupna cena za motor, dostavljen na dom (poštnina, motor, provizija paypal) me je prišlo 3990 SIT. Žal domače trgovine še niso tako nizko s cenami. Bomo videli, kaj pa "reče" kvaliteta. Motor navzven zelo kvalitetno zgleda, ohišje je eloksirano, "zvonček" je kromiran, sponke so že na kablih in imajo pozlačene "pine", vse skupaj je prišlo v lepi, plastični škatli s penastim vložkom....

Zaenkrat vse OK.

LP,
Mare
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Hvala,da si tole "javil". Tudi sam bi tole naročil.

Lahko samo postopek napišeš(kako si plačal, pa kje...)


Hvala :o :o
Uporabniški avatar
AD
Freak
Prispevkov: 597
Pridružen: 21 Nov 2004, 16:57
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a AD »

Če boš naročal le povej, boš imel manj poštnine.
Uporabniški avatar
MarE69
Freak
Prispevkov: 525
Pridružen: 30 Nov 2004, 07:45
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a MarE69 »

Preko ebay-a sem naročil, plačal s paypal-om in to je to. Par klikov. Vse piše v gornji povezavi.

Če rabiš bolj podrobna navodila, pa napiši.

Glede deljenja poštnine je treba biti pazljiv: več stvari v eni pošiljki pomeni višji račun, kar ima lahko za posledico plačilo carine in DDV. Vprašanje, ki se mi poraja, je: Kaj je ceneje? Več manjših pošiljk, vsak s svojo poštnino in brez carine+DDV ali ena večja pošiljka z isto poštnino kot vsak manjši paketek in plačilo carine+DDV? Je za preračunat. Do katere vrednosti se pa ne plačuje carine, če morda kdo ve? Mora biti nekje nek zakon.

LP,
Mare
Uporabniški avatar
MarE69
Freak
Prispevkov: 525
Pridružen: 30 Nov 2004, 07:45
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a MarE69 »

Še vsebina paketa za 4000 SIT:

Slika
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Dej lahko prosim malo več napišeš kako to naročim(zdele prec ne bom samo da vem). Kaj se moram jst prjavt na e-bayu, moram dat številko kreditne kartice.... Prosim te da tole malo bolj razložiš, ker po moje zanima še druge!


Hvala


P.S. Poročaj če motor "dobro" deluje :o :o
Uporabniški avatar
MarE69
Freak
Prispevkov: 525
Pridružen: 30 Nov 2004, 07:45
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a MarE69 »

Če želiš kupovati preko ebaya, se moraš registrirati. Ebay ima registrirane naslove po razlićnih državah. Tako imaš npr. www.ebay.com www.ebay.de www.ebay.at .... Celoten seznam je spodaj na osnovni strani (Argentina | Australia | Austria | Belgium | Brazil | Canada | China | France | Germany | Hong Kong | India | Ireland | Italy | Korea | Malaysia | Mexico | Netherlands | New Zealand | Philippines | Poland | Singapore | Spain | Sweden | Switzerland | Taiwan | United Kingdom)

Registriraš se lahko na katerikoli od teh strani. Če izbereš ameriško, je tole naslov za registracijo. Za registracijo kot kupec ne boš nikjer vprašan za št. kreditne kartice. Častno pionirsko moraš dat, da si polnoleten. V primeru, da boš želel kdaj kaj prodati, pa te bojo vprašali za kreditno kartico, vendar spet samo zaradi preverjanja in ker v primeru, da prodajaš, vzamejo nekaj provizije.

Takole, sedaj si registriran in se lahko prijaviš na katerikoli od regionalnih strani. Če ti je nemščina bolj domača, se prijavi na nemškem.

Sedaj si moraš še urediti način, da boš izbrane stvari lahko plačal. Zelo priporočljiva je uporaba paypal-a. Paypal predstavlja tretjo stranko pri kupovanju preko ebay-a in omogoča relativno varno uporabo. Bistvo vsega je v tem: prodajalec je prav tako prijavljn pri paypalu, kupec plača paypalu znesek, ki ga določi prodajalec kot ceno izdelka, ki ga prodaja. Denar počaka pri njih, dokler ne dobiš robe. Če je karkoli narobe, ti denar vrnejo in ni se ti treba ubadati s prodajalcem, da ti vrne denar. Take s slabimi nameni tak sistem takoj "izpljune". Če prodajalec omogoča plačilo preko paypala, si lahko bolj miren, da ne boš ob denar. Več o delovanju si preberi tukaj.

Ja, pri pypalu pa moraš dati vse podatke o kreditni kartici, saj ti oni pom trgajo direktno s kartice. Ko se registriraš (malo daljši obrazci kot pri ebay-u), lahko začneš s plačevanjem preko njihovega sistema. Po registraciji imaš še možnost preverjanja. To je pa narejeno tako, da ti oni bremenijo tvojo kartico za 1,5€, v opisu plačila pa je ena številka. Ko dobiš od svoje banke izpisek za kreditno kartico, bo gor poleg zneska ta številka. To številko potem vneseš pri paypalu in dobiš status "preverjen".

Sedaj pa še samo kupovanje prek ebay-a. Tam imaš dva načina. Eden je avkcija, drug pa fiksna cena (kot pri naši bolhi). Tudi prodajalci so ali osebe ali pa trgovine. Trgovine imajo ponavadi fiksne cene in izdelek lahko kupiš takoj (na nemškem ebay-u označeno kot "sofort kaufen"). Pri kupovanju morš biti logiran, potem pa samo še slediš navodilom. Povezava ebaya in paypala pa je avtomatična. Pri plačilu si izbereš paypal (seveda, če prodajalec to omogoča).

Zadeva je dokaj enotavna. Če se znaš registrirat in prijavit na ta forum, tudi s paypalom in ebayem ne bo težav. Bolj podrobno pa skoraj ne morem napisat.

LP,
Mare


PS: Pravkar sem pogledal na porabo za svojo kartico in so mi tistega 1,5€ za preverjanje vrnili.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Uf hvala za tole izčrpno poročilo =D> =D> =D>

Me pa zanima, če imaš 2 kreditni kartici oz.posebaj eno za Paypal, ker se mi ta zadeva ne zdi varna, je možen še kakšen drugačen naičin plačila(da greš na banko in oni pošljejo nakazilo)??

kere kartice sprejemajo, ker sam imam samo od Ljubljanske banke.

Hvala :o :o
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

carcar napisal/-a:Me pa zanima, če imaš 2 kreditni kartici oz.posebaj eno za Paypal, ker se mi ta zadeva ne zdi varna, je možen še kakšen drugačen naičin plačila(da greš na banko in oni pošljejo nakazilo)??

kere kartice sprejemajo, ker sam imam samo od Ljubljanske banke.
Uporabljaš lahko poljubno število kreditnih kartic za Paypal. Seveda lahko imaš eno samo za te namene.

Posluješ lahko s karticami: Visa, MasterCard, Discover, American Express. Za registracijo računa PayPall potrebuješ slabih pet minut in že lahko z njim posluješ v omejenem obsegu (Primary Account). Za registracijo razširjenega računa potrebuješ cca 4 dni (Expanded Use) in 1,5€.

Mipo
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Ku*c nobene take kartice nimam :o :o
Uporabniški avatar
jegger2
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Nov 2004, 11:32
Kraj: LAŠKO

Odgovor Napisal/-a jegger2 »

Glede kreditnih kartic je zadeva zelo enostavna,kreditno kartico ti na banki odobrijo glede prihodkov;ali si redno zaposlen,višina mes.priliva....
Kakor na navadni bančni kartici imaš tudi na kreditni tako imenovani zg.limit,razen v kolikor ne poseduješ"zlate kartice",ki pa pomeni da ni limita.Na navadni bančni kartici imaš dnevni limit,na kreditni pa mesečni ne vem 100.000,200.000....kolikor ti ga pač odobrijo...Ne razumem zakaj bi imel za Ebay recimo drugo kartico :o ,v kolikor ti bo gdo kaj sunil ti bo z ene ali druge,kolikor boš pač imel limita konec meseca pa ti bo banka pobrala vse kar si plačeval, ali pa ti je kdo sunil :D .
Če pogledaš malo nazaj sem tudi jaz spraševal kako z Ebay-em,čeprav me je bolj zanimala prodaja.Enostavno sem se prijavil in licitiral....zmagal in dobil cd,v treh dneh po pošti plačal sem tako da sem osebi nakazal denar na njegov račun in moram reči bp.
Sem pa tako dolgo vohal :lol: ,da sem nazadnje zvedel da moj dober prijatelj veliko prodaja na Ebayu in pravi da ni do sedaj imel niti najmanjših problemov s karticami,in da se mu zdi prodaja varna....
Kljub vsemu pa jaz na Ebayu ne bi prodajal zato mi je tudi modul Roland na omenjeni strani prodal kolega....to je le moje mišljenje!!!!
LP.Aleš
Skype:jegger2

Slika
mrider
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 18 Avg 2006, 19:55

Odgovor Napisal/-a mrider »

kaj pa activa card pa maestro? a lahko uporabljam za pay pal.
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

mrider napisal/-a:kaj pa activa card pa maestro? a lahko uporabljam za pay pal.
Mipo napisal/-a:Posluješ lahko s karticami: Visa, MasterCard, Discover, American Express.
mrider
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 18 Avg 2006, 19:55

Odgovor Napisal/-a mrider »

JOj škoda ker nimam nobene take.

Lp
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom