FrSky 2.4GHz Telemetry

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Zmontiral sem modul FrSKY V8HT v komando Hitec optic 6 sport 2,4GH. Naslednja faza je seveda bila preizkus, če se poveže s sprejemnikom. Imam sprejemnik V8FR4. Najprej pritisnem tipko za povezavo na komandi in jo vklopim, Začne utripati rdeča dioda. Potem pritisnem tipko na sprejemniku in vklopim napajanje. V navodilih piše, da je zadeva povezana ko utripata obe rdeči led diodi (na oddajniku in sprejemniku). Nato ugasnem oddajnik in sprejemnik. Nato vklopim prvo oddajnik in nato sprejemnik. Na oddajniku led dioda zelo hitro utripa rdeče-rumeno, na sprejemniku pa ves čas sveti rdeča in zelena. Naprej pa se mi zatakne. Nikakor mi ne uspe priti od tukaj naprej. Motorček mi kar naprej piska v presledkih, kot da ne bi imel kalibriran gas. Poizkusil sem že vse mogoče, a se sistem nikakor noče zbuditi. Regulator imam red brick 25 A. V navodilih piše, da naj bi na komandi dal gas do konca in jo prižgal. Nato prižgeš sprejemnik in ko se poveže počasi potegneš gas dol. No, meni to nikakor ne deluje. Poizkusil sem že na vseh 4 kanalih a žal brez uspeha. Za sprejemnik ni nobenih navodil za kaj je kateri kanal!? Sklepam, da je številka tri za gas!? Tudi servoti ne reagirajo na premike ročk. Nekako se mi zdi, da se sprejemnik in oddajnik ne povežeta.

Pri vgradnji oddajnika v komando sem si pomagal s slikami iz te spletne strani. Na moji komandi so malo drugačne oznake povezav kot na sliki Slika
Na moji so oznake NC, RF+, G, ANT, TXD. Zvezal sem tako: Žičko z diodo na pin TXD, rdečo žičko na RF+ in črno žičko na G. Tukaj mislim, da se nem naredil vse v redu.

Kje bi lahko bil vzrok nedelovanja? A je možno da zadeva ni zbindana? Že 2 uri se stem zajebavam, pa ne morem nič narediti!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Malo neumna si pogledal da se ti bind gumb ne zatika kam..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Sem pregledal in se nič ne zatika nikamor ;).

Danes sem si vzel še čas za morebitno rešitev a žal še ni vzpodbudnih rezultatov. Kot sem že prej napisal: najprej vklopim oddajnik s pritisnjenim bind gumbom in začne utripati rdeča LED, nato pa vklopim še sprejemnik s pritisnjenim gumbom za bind in prav tako začne utripati rdeča LED. Nato počakam nekaj sekund in oba ugasnem. Nato ju normalno prižgem nazaj. Na oddajniku sveti rdeča/rumena LED (nekako zelo hitro a opazno utripa), na sprejemniku pa svetita rdeča in zelena LED. Ko priklopim sprejemnik, se iz BK motorčka zasliši melodija, nato pa sledi prekinjeno piskanje, kot da regulator čaka, da gas potegnem na nulo. Ne glede na to, v katerem položaju je ročka za gas, ko prižgem oddajnik in jo nato premikam, se to prekinjeno piskanje ne neha. Prav tako se zgod tudi slede: ko priklopim sprejemnik mi trzne servo motorček (priklopljen je na kanal 4), nato pa vklopim še oddajnik. Takoj ko se poveže s sprejemnikom (vsaj mislim da se), servo dobesedno zabije v eno skrajno lego, na premike ročk pa ne reagira.

Če anteno oddajnika približam neposredno anteni sprejemnika (manj kot 5 cm), začne na sprejemniku utripati rdeča LED (kot da bi se prekinila povezava), ko anteno odmaknem, pa začne rdeča LED naprej normalno svetiti (kot da bi se ponovno vzpostavila povezava)- To bi naj bilo čisto normalno obnašanje!

Ob vsem tem dopuščam možnost, da sem od nekoga kupil komando ki je okvarjena!? Ali pa se oddajnik in sprejemnik ne povežeta!?
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

_ID_ napisal/-a:Sem pregledal in se nič ne zatika nikamor ;).

Danes sem si vzel še čas za morebitno rešitev a žal še ni vzpodbudnih rezultatov. Kot sem že prej napisal: najprej vklopim oddajnik s pritisnjenim bind gumbom in začne utripati rdeča LED, nato pa vklopim še sprejemnik s pritisnjenim gumbom za bind in prav tako začne utripati rdeča LED. Nato počakam nekaj sekund in oba ugasnem. Nato ju normalno prižgem nazaj. Na oddajniku sveti rdeča/rumena LED (nekako zelo hitro a opazno utripa), na sprejemniku pa svetita rdeča in zelena LED. Ko priklopim sprejemnik, se iz BK motorčka zasliši melodija, nato pa sledi prekinjeno piskanje, kot da regulator čaka, da gas potegnem na nulo. Ne glede na to, v katerem položaju je ročka za gas, ko prižgem oddajnik in jo nato premikam, se to prekinjeno piskanje ne neha. Prav tako se zgod tudi slede: ko priklopim sprejemnik mi trzne servo motorček (priklopljen je na kanal 4), nato pa vklopim še oddajnik. Takoj ko se poveže s sprejemnikom (vsaj mislim da se), servo dobesedno zabije v eno skrajno lego, na premike ročk pa ne reagira.

Če anteno oddajnika približam neposredno anteni sprejemnika (manj kot 5 cm), začne na sprejemniku utripati rdeča LED (kot da bi se prekinila povezava), ko anteno odmaknem, pa začne rdeča LED naprej normalno svetiti (kot da bi se ponovno vzpostavila povezava)- To bi naj bilo čisto normalno obnašanje!

Ob vsem tem dopuščam možnost, da sem od nekoga kupil komando ki je okvarjena!? Ali pa se oddajnik in sprejemnik ne povežeta!?
Če je tako kot si napisal sta oddajnik in sprejemnik povezana...toraj postopek bindanja je pravi , sam do sedaj še nisem imel primera da se mi ne bi povezala v delčku sekunde ....mislim da je nekaj narobe v povezavi modul oddajnik..ne poznam oddajnika in ti ne morem svetovat ,če si prav priklopil.
Daj orginal sliko tvojega priklopa.
MKM
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Preveri povezavo oddajnika in modula še kje drugje,teh podatkov je dosti na spletu....
Slika
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

_ID_ napisal/-a:Zmontiral sem modul FrSKY V8HT v komando Hitec optic 6 sport 2,4GH. Naslednja faza je seveda bila preizkus, če se poveže s sprejemnikom. Imam sprejemnik V8FR4. Najprej pritisnem tipko za povezavo na komandi in jo vklopim, Začne utripati rdeča dioda. Potem pritisnem tipko na sprejemniku in vklopim napajanje. V navodilih piše, da je zadeva povezana ko utripata obe rdeči led diodi (na oddajniku in sprejemniku). Nato ugasnem oddajnik in sprejemnik. Nato vklopim prvo oddajnik in nato sprejemnik. Na oddajniku led dioda zelo hitro utripa rdeče-rumeno, na sprejemniku pa ves čas sveti rdeča in zelena. Naprej pa se mi zatakne. Nikakor mi ne uspe priti od tukaj naprej. Motorček mi kar naprej piska v presledkih, kot da ne bi imel kalibriran gas. Poizkusil sem že vse mogoče, a se sistem nikakor noče zbuditi. Regulator imam red brick 25 A. V navodilih piše, da naj bi na komandi dal gas do konca in jo prižgal. Nato prižgeš sprejemnik in ko se poveže počasi potegneš gas dol. No, meni to nikakor ne deluje. Poizkusil sem že na vseh 4 kanalih a žal brez uspeha. Za sprejemnik ni nobenih navodil za kaj je kateri kanal!? Sklepam, da je številka tri za gas!? Tudi servoti ne reagirajo na premike ročk. Nekako se mi zdi, da se sprejemnik in oddajnik ne povežeta.

Pri vgradnji oddajnika v komando sem si pomagal s slikami iz te spletne strani. Na moji komandi so malo drugačne oznake povezav kot na sliki Slika
Na moji so oznake NC, RF+, G, ANT, TXD. Zvezal sem tako: Žičko z diodo na pin TXD, rdečo žičko na RF+ in črno žičko na G. Tukaj mislim, da se nem naredil vse v redu.

Kje bi lahko bil vzrok nedelovanja? A je možno da zadeva ni zbindana? Že 2 uri se stem zajebavam, pa ne morem nič narediti!
Priklopi tako in mora delovati! obstoječi modul moraš izklopit, potem ne rabiš mostička za hf modul..off
Sicer tale red brick regulator je ](*,) sem ga že vrgel za nedoločen čas vstran, ga nisem mogel pripravit do delovanja na nobenem motorju :oops:
Priponke
optic 6 priklop.JPG
optic 6 priklop.JPG (42.03 KiB) Pogledano 4052 krat
Zadnjič spremenil gusar, dne 03 Mar 2012, 11:59, skupaj popravljeno 3 krat.
MKM
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Jaz sem imel podoben problem in mi je pomagalo da sem dal ročico za gas do konca gor nato dol in je delovalo.
Lp, Nejc
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

dart2 napisal/-a:Jaz sem imel podoben problem in mi je pomagalo da sem dal ročico za gas do konca gor nato dol in je delovalo.
Ne deluje mu sistem ne samo ročica za gas!
MKM
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Poskusi zadevo sparit z sprejemniškim akumulatorjem tako imaš delo samo z eno stvarjo ne pa da se še z regulatorjem zraven ukvarjaš..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Regulator uporabljam samo zaradi BECa, ker nimam ustreznega sprejemniškega paketa baterij. Sem sedaj poizkusil priklopiti še po drugem predlogu in ni spremembe. Servoti se preprosto ne odzivajo. Mogoče še eno neumno vprašanje. A je potrebno komando prej kaj sprogramirati, ali bi moglo delovati tudi s tovarniškimi nastavitvami- enostavno vklopiš in servoti reagirajo na premike ročic, se pravi vsi hodi na 100%, vsi trimi na 0%, vsi miksi izklopljeni...

A je tukaj kdo iz prekmurja, ki uporablja FrSky in je pripravljen žrtvovati pol ure? Rad bi preizkusil, če se lahko on zbinda z mojim sprejemnikom in da servoti reagirajo na premike ročk in da se jaz z mojo komando poizkusim zbindati z njegovim sprejemnikom? Sprejemnik je lahko V8FR ali pa V8R4 (mislim da deluje tudi V8R7)
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

_ID_ napisal/-a:Regulator uporabljam samo zaradi BECa, ker nimam ustreznega sprejemniškega paketa baterij. Sem sedaj poizkusil priklopiti še po drugem predlogu in ni spremembe. Servoti se preprosto ne odzivajo. Mogoče še eno neumno vprašanje. A je potrebno komando prej kaj sprogramirati, ali bi moglo delovati tudi s tovarniškimi nastavitvami- enostavno vklopiš in servoti reagirajo na premike ročic, se pravi vsi hodi na 100%, vsi trimi na 0%, vsi miksi izklopljeni...

A je tukaj kdo iz prekmurja, ki uporablja FrSky in je pripravljen žrtvovati pol ure? Rad bi preizkusil, če se lahko on zbinda z mojim sprejemnikom in da servoti reagirajo na premike ročk in da se jaz z mojo komando poizkusim zbindati z njegovim sprejemnikom? Sprejemnik je lahko V8FR ali pa V8R4 (mislim da deluje tudi V8R7)
Si izklopil oz. prekinil delovanje obstoječega modula Hitec?( probaj če deluje na Hitecov sprejemnik ) oba hkrati ne moreta delovati.
MKM
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Ja, original modul sem izklopil (vzel ven). Komando sem kupil brez hitecovega sprejemnika in ker se mi osebno zdijo predragi (50€) sem se odločil za predelavo na FrSky.
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

Lp zanima me tako splošno vprašanje in sicer koliko vam metrov vam lovi oddajnik od sprejemnika ko imaste nastavljeno na range testu (utripa zelena lučka). meni lovi okoli 10 m ali je to zelo narobe? v navodilih piše da bi moralo loviti okoli 30m


Lp Marko
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Odvisno je kako si pri tem testu obrnjen,signal je bistveno nižji in če korakaš od modela stran,tako da je tvoje telo ovira je razlika očitna napram oddaljevanju, če sta anteni vidno povezani,brez ovir...
Slika
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

aha se pravi morate biti antene med seboj povsem vidne. Kako pa je z koti antene ali je razlika če ste obrnjeni ležeče ali pa pokonci?
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Kot je zapisal že moj predhodnik, lahko vsaka ovira med oddajno in sprejemno anteno bistveno vpliva na kakovost signala in posledično domet.
Kar se tiče orientacije anten pa se je potrebno vedati na kakšen način se v anteni valovanje ustvarja, kako potuje in kako ga antena sprejema.
Najslabša možna orientacija anten je, ko sta le ti obrnjeni ena proti drugi s konicama. Nekoliko bolje vendar še vedno slabo je, če sta si med seboj pravokotni, če je ena obrnjena v smeri navidezne daljice. Še bolje je, če sta si med seboj pravokotni, vendar obe pravokotni na navidezno daljico, najboljše rezultate pa je mogoče doseči, če sta postavljeni pravokotno na navidezno premico med oddajnikom in sprejemnikom ter med seboj vzporedni. Sama postavitev v navpičen ali vodoraven položaj nima bistvenega vpliva na kakovost povezave, je pa najverjetneje v zanemarljivi prednosti navpični.

Pri nekaterih 2.4 GHz sistemih je potrebno dosledno ločevati antenski kabel (koaksialni kabel) od same antene.

LP
Alex
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

Alex 76 napisal/-a:Kot je zapisal že moj predhodnik, lahko vsaka ovira med oddajno in sprejemno anteno bistveno vpliva na kakovost signala in posledično domet.
Kar se tiče orientacije anten pa se je potrebno vedati na kakšen način se v anteni valovanje ustvarja, kako potuje in kako ga antena sprejema.
Najslabša možna orientacija anten je, ko sta le ti obrnjeni ena proti drugi s konicama. Nekoliko bolje vendar še vedno slabo je, če sta si med seboj pravokotni, če je ena obrnjena v smeri navidezne daljice. Še bolje je, če sta si med seboj pravokotni, vendar obe pravokotni na navidezno daljico, najboljše rezultate pa je mogoče doseči, če sta postavljeni pravokotno na navidezno premico med oddajnikom in sprejemnikom ter med seboj vzporedni. Sama postavitev v navpičen ali vodoraven položaj nima bistvenega vpliva na kakovost povezave, je pa najverjetneje v zanemarljivi prednosti navpični.

Pri nekaterih 2.4 GHz sistemih je potrebno dosledno ločevati antenski kabel (koaksialni kabel) od same antene.

LP
Alex
Še kakšna druga razlaga za zadnji stavek?
MKM
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Drugo ali drugačno razlago bo moral ponuditi kdo drug, sam pa lahko poizkusim zapisano nekoliko podrobneje razložiti.

Če je pri klasičnih XX MHz sistemih kabel priklopljen na sprejemnik tudi antena in ga posledični ni priporočljivo krajšati ali daljšati glede na potrebe, saj je njegova dolžina odvisna od valovne dolžine sistema kateremu služi, je pri 2.4 GHz sistemih (na primer Futaba), na sprejemnik pritrjen koaksialni kabel, ki je zgolj to. Njegova dolžina oziroma spreminjanje za kakovost signala nima pomembnejše vloge, prav tako ni pomembno ali je v neugodnem položaju (ovira med oddajnikom in njim) za sprejem signala ali v neugodnem okolju (električno prevodna telesa v bližini, kot so ogljikova vlakna, kabli, ipd.). Anteno predstavlja zgolj olupljeni del tega kabla, za katerega veljajo že zgoraj omenjene zakonitosti.
Ob upoštevanju te razlike je mogoče v model lažje in kakovostneje namestiti sprejemnik, ki ne bo podvržen težavam, ki jih tako radi pripisujemo tehniki, so pa marsikdaj posledica pomanjkljivega znanja uporabnika.

LP
Alex
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

krzmarko napisal/-a:aha se pravi morate biti antene med seboj povsem vidne. Kako pa je z koti antene ali je razlika če ste obrnjeni ležeče ali pa pokonci?
naredi test,tako da hodiš vzratno od modela........pa mislim da ti mora delati tam nekje 150m......v obratnem primeru pa 20m......vsaj meni se je tako zgodilo,slabo sem spal vsaj 14 dni,potem pa sem se spotaknil ob krtino in sem se bil prisiljen obrniti in zadeva je čudežno začela delati.Res nisem na kaj takega prej pomislil....
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jaz jo vedno postavim zgornji levi kot. Na modelu pa eno pokonci in eno leže.
Kabel ni antena, je le povezava do nje.
S večanjem dolžine kabla se povečuje tudi slablenje, tako da ni za pretiravat z dolžino. Zato imajo tudi ti kabli podatek o slabljenju, ponavadi na 100m dolžine, če se ne motim. Za samo anteno šteje olupljeni del koksialnega kabla, kot je Alex 76 napisal.

Drugače pa moje opažanje pri telemetriskem sistemu, kolikor sem ga uporabljal do sedaj. Predvsem me moti prikaz in nastavljanje napetosti. DJI NAZA ima svoj BEC, ki naj bi zagotavljal konstantno napetost, sam frsky pa pokaže pri vsakem letu skoraj drugačno napetost. Druga opazka je nastavljanje prestavnega razmirja. Kot prvo je pregrobo nastavljanje, za oba napetostna merilnika je razmerje delilnika enako.
Hiba je tudi osveževanje in prikaz napetosti ob odklopu napajanja. Prikazuje mi zadnjo napetost, namesto, da bi začel puskat alarm, ko pade vrednost dovolj nizko.

HUB je odličen, vario/altimeter deluje dobro, mogoče je ločljivost premala, sploh pri prikazu dviganja in spuščanja
Obratomer in pospešlomer pa me čakata ma carini.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a gusar »

[quote="Krist"]Jaz jo vedno postavim zgornji levi kot. Na modelu pa eno pokonci in eno leže.
Kabel ni antena, je le povezava do nje.
S večanjem dolžine kabla se povečuje tudi slablenje, tako da ni za pretiravat z dolžino. Zato imajo tudi ti kabli podatek o slabljenju, ponavadi na 100m dolžine, če se ne motim. Za samo anteno šteje olupljeni del koksialnega kabla, kot je Alex 76 napisal.

Drugače pa moje opažanje pri telemetriskem sistemu, kolikor sem ga uporabljal do sedaj. Predvsem me moti prikaz in nastavljanje napetosti. DJI NAZA ima svoj BEC, ki naj bi zagotavljal konstantno napetost, sam frsky pa pokaže pri vsakem letu skoraj drugačno napetost. Druga opazka je nastavljanje prestavnega razmirja. Kot prvo je pregrobo nastavljanje, za oba napetostna merilnika je razmerje delilnika enako.
Hiba je tudi osveževanje in prikaz napetosti ob odklopu napajanja. Prikazuje mi zadnjo napetost, namesto, da bi začel puskat alarm, ko pade vrednost dovolj nizko.

HUB je odličen, vario/altimeter deluje dobro, mogoče je ločljivost premala, sploh pri prikazu dviganja in spuščanja
pa me čakata ma carini.[/quotObratomer in pospešlomer e]

pospešlomer :-({|=

saj tudi drugi, dražji sistemi imajo težave :whistle:
MKM
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Pri moji postavitvi je meritev napajalne napetosti sprejemnika konsistenta in zadovoljivo natančna, drugega analognega kanala pa še nisem konkretno probal, vem samo to da ko je stvar popolnoma odklopljena kaže vse mogoče. Z nekaj malega iznajdlivosti bi lahko kanal izkoristil kot ampermeter...
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja to že. Samo ko imaš še hub priklopljen, imaš na voljo še na samem hubu možnost za merilnik napetosti. Sam sicer uporabljam trenutno samo sprejemnik in mi prikazuje napajalno napetost, ki pride iz DJI naze na sprejemnik. Čudno mi je pa to, da ko odklopim lipo, da mi kar kaže napetost sprejemnika, čeprav je ta že nekaj časa brez napajanja. prav tako prikazuje moč signala, čeprav se sprejemnik ne odziva že nekaj časa. Kot da bi imel sistem funkcijo prikaza statičnega zaslona in dobesedno zadrži zadnje izmerjene vrednosti. Ne samo, da je zadeva praktično neuporabna, ampak zna biti tudi nevarna, sploh, če letiš model malce dlje in ti ob izgubi napajanja kaže napetost, ki jo je zmeril, ko je zadeva še normalno delovala.
Uporabniški avatar
KlemenC
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 01 Jan 2011, 20:22
Kraj: ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a KlemenC »

kje se da kupiti to rv napravo in kako se obnese ?
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a dart2 »

KlemenC napisal/-a:kje se da kupiti to rv napravo in kako se obnese ?
Ti malo trollaš? :D
Lp, Nejc
Odgovori

Vrni se na RV naprave