Traxxas Revo in E-Revo

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Verjamete ali ne kljub temu da se nagaraš z poteznim zaganjačem mi je zadeva bolj všeč zaradi
-ne rabiš skrbet za še eno baterijo da bo polna in brezhibna(ponavadi se sprazni ravno takrat ko smo daleč od polnilca in pokvari dan)
-ena stvar manj za okoli prenašat
-tile zaganjači ne čutijo gdaj je motor že skoraj zalit ali pa kaj narobe v notranjosti ravno tako niso ravno blagodejni za enosmerni ležaj
-stvar manj ki lahko heca ko ni treba

Je pa res tile zaganjači nudijo udobje da nam ni treba švicat ob vžiganju če motor heca(žulj od tiščanja na gumb pa tudi teško dobiš)..Pač so plusi in minusi..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Lynx
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 07 Okt 2011, 13:53
Kraj: Celje - Center

Odgovor Napisal/-a Lynx »

mihec87 napisal/-a:Verjamete ali ne kljub temu da se nagaraš z poteznim zaganjačem mi je zadeva bolj všeč zaradi
-ne rabiš skrbet za še eno baterijo da bo polna in brezhibna(ponavadi se sprazni ravno takrat ko smo daleč od polnilca in pokvari dan)
-ena stvar manj za okoli prenašat
-tile zaganjači ne čutijo gdaj je motor že skoraj zalit ali pa kaj narobe v notranjosti ravno tako niso ravno blagodejni za enosmerni ležaj
-stvar manj ki lahko heca ko ni treba

Je pa res tile zaganjači nudijo udobje da nam ni treba švicat ob vžiganju če motor heca(žulj od tiščanja na gumb pa tudi teško dobiš)..Pač so plusi in minusi..
Se strinjam!!
If it's worth doing, it's worth overdoing!
Lynx
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 07 Okt 2011, 13:53
Kraj: Celje - Center

Odgovor Napisal/-a Lynx »

If it's worth doing, it's worth overdoing!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hm če ni ovira dodatna baterija na modelu potem niti ni tole tako težavno za naredit..na komandi na tretji kanal vežeš picoswitch pa rele(v primeru da picoswitch ne prenes toliko toka) krtačni motor pa tako ne rabi nujno regulatorja...

Mi je pa tale modra bol šik ko pa vijola(kje so jo najdli)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

ah to je najmanjši problem izdelat, gre pa tukaj za speed 300 motor tako da tudi neke hude baterije ne rabimo, nekje 1300 2s bi bla pomoje čist dovolj.

Le da bi potem rabil 4 kanalno komando saj je tretji kanal vsaj pri meni porabljen za prestavo naprej/nazaj

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Y servo kabl..sam pri zadevah z prestavo je najbolje imeti čist clean povezavo..ni lep zvok ko pri polnem gasu vrže v rikverc..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

nevem če bi opti drive to dopustil? Ta avto ima namreč v menjalniku vgrajen senzor, ki spremlja vrtenje zobnika :o kaj je njegova naloga ne vem, gre pa na opti drive iz katerega potem gresta servo za menjalnik in servo za gas, najbrš gre za nekakšno zaščito.

Ja traxxas ma res doterano sam tale revo je pa :o

Škoda je le da mi nitro smrdi :-? najbrž ta avto ne bo dolgo moj...
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Danes ni bilo nekega napredka, dela pa je vseeno vzelo kar precej saj sem skušal obuditi original servo za menjalmnik, a žal brez uspeha, saj je bila poleg polomljenih zobnikov v okvari tudi elektronika.

Ker na menjalniku ni nekih sil (vse je na vzmeti) sem uporabil hobbykingov servo Mogoče pa naročim original.

Original servo za gas pa je imel polomljeno ohišje, zato sem ga nadomestil z futabinim, ki mi je prišel pod roke...

Slika

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Odbijači so bili naknadno barvani in to precej na debelo tako da bi bilo čiščenje precej zahtevno, zato sem jih odnesel do peskalnega stoja iz katerega so prišli kot novi le da so črni ;)

Slike so žal slabše saj je slikano z telefonom v slabi svetlobi...

Slika

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

zgledajo kot novi

super si tole naredu :jumpjump: :jumpjump:

kar tako naprej

Lp Dejan :wink:
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Počasi bo... zdaj se bo treba posvetit nastavitvam opti driv-u

Slika

Slika

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Lepo si ga spravil v red..

Izpuh še počiva v kotu?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

ja nekaj stvari je še za očistit...

Ima kdo izkušnje z opti drive?
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Danes sem namestil še odbijače, kateere sem pustil kar v osnovni barvi saj mislim da je barvanje nesmiselno ker se odlušči ob prvem nežnejšem trku.

Očistil sem še rezervoar ter avspuh, katerega se žal ni dalo najlepše očistit, edino če bi naredel svetlega a bi se hitro umazal...

Odbijači:
Slika

Avto več ali manj gotov:
Slika

Slika

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Prejle sem kot rečeno namestil rezervoar, natočil gorivo, napolnil baterije in glej ga zlomka na moje začudenje :o je motor užgal takoj ko je zavohal gorivo (cev je precej dolga) motor ni prav dolgo lavfal saj je to potekalo v poznih urah sredi hiše :-?

Zanima me par stvari preden grem dalje.

To je kot sem že omenil moj prvi nitro model vem da je dosti napisanega pa vseeno imam 25% nitro od TOP RC ali bo vredu?
V navodilih piše mislim da od 10-33% pa mi ni blo povsem jasno kaj če sploh je treba nastavljat.

In kaj naj nredim za tisto "blago" utekanje motorja naj malo odprem dotok in ga bolj polahko lavfam ali...

[-o< za kakšno info kako naprej.


Pa še dva posnetka ker mam lih nov mobi ;)

Test opti driva:
http://www.youtube.com/watch?v=lggwv--uETM

In pa prvi užig:
http://www.youtube.com/watch?v=tOvm5rxymeQ
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lustna zadeva ni kaj. Lepo si ga sestavil.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pustiš nekaj časa da laufa potem pa kakšen tank dva bol na u izi ter nastavljen na bolj bogato mešanico(teh metod utekanja je lih ene toliko kolikor je voznikov..)...Če se ti ljubi lahko pobrskaš po google rc car nitro engine break in.
Če pa se ne motim ima traxxas v navodili ali pa na dvdju priloženo samo dvd-ja verjetno nimaš..

Youtube rešuje :)
traxxas
http://www.youtube.com/watch?v=_NQLEAN8jxs
hpi
http://www.youtube.com/watch?v=wb1mcW33maM
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

če prav razumem "bogato mešanico" odvijem iglo za visoke obrate za recmo 1/2 obrata bo tako vredu torej da gre več goriva v motor pri visokih obratih.

Kako pa je najbolje ugašati motor, najverjetneje da mu zapremo dovod goriva, je kaj narobe, če mu zamašimo izpušno cev?

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

viewtopic.php?t=73336&start=0

Ugašanje je vseeno kakšno je(v primeru zamašitve izpuha imej sabo krpo namreč, vžgan krogec na blazinici prsta je nepozaben)..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja to sem predelal ja danes sem še malo vžgal motor in le ta tako lepo teče da mislim da ni potrebe po nastavljanju, edino bolj na izi bo treba od začetka...

Avto je zdaj rtr ampak z testom ne bo nič, ker me tolk v križu štiha da že cel teden več al maj ležim :-?

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ampak ta nitro... nikoli ne bo enak kot elektro enga šundra, smrada... prejle sem zakadil in zasmradil pol hiše, nič zame je le elekto zakon tak da če avto koga zanima je popolnoma rtr z vsem kar rabite za vožnjo ter nekaj delov (komplet nov servo saver, komplet menjalnik),orodja, ponilec, baterije v oddajniku skratka vse in še več...

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zadeva ni za prižigat v hiši oz zaprtih prostorih je le motor na notranje izgorevanje in izpušni plini niso ravno za vdihovat..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

seveda logično da se kadi bo treba le počakat in zunaj naredit kak test 8)

Tolk sem probal da lepo dela rikverc in da lepo menja...
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Traxxas Revo in E-Revo

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Kako se obnese drsna sklopka v kombinaciji z brezkrtačnim motorjen?
Ima mogoče kdo drsno sklopko s šestimi ploščicami?
Flux in revo imata enak modul zobnikov?
Iščem drsno sklopko za goseničarja in za fluxovo sem slišal same kritike, da ne zdrži dolgo.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD