F5J, Pokal Modre ptice, Krtina - 16.4.2005

Moderator: Pisaneli

Uporabniški avatar
ZupJo
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 21 Nov 2004, 19:19
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ZupJo »

pegasus napisal/-a:Grem jaz na 88 ter sprostim 52. Izgleda kot da bi komu lahko prišel prav.
Sprejeto -- 88 zaseden!

L.p.
Eni mamo mulce, da letijo naše avione!
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a samo3d »

Tudi jaz bom uporabil rezervo - 85. kanal, ki še ni zaseden.

L.P. Samo
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

:D :o :o OOOo tole pa je udeležba pa še nekaj prijav ni javno objavljenih

35tekmovalcev v eni kategoriji :jumpjump: :jumpjump:

Jutri bo v vzhodnih krajih dopoldne še sončno, drugod že zmerno do pretežno oblačno, ponekod na zahodu bo občasno rahlo deževalo. Popoldne se bo dež širil v notranjost Slovenije in do večera zajel tudi severovzhodne kraje. Ob morju bo dopoldne pihal jugo.
Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 4, najvišje dnevne od 15 do 20 stopinj C.
Tekma se bo morala res hitro odvijat sicer nas bo spet pregnal dež
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Prejle sem stopil iz hiše in me skoraj na rit vrglo, ker pri nas piha (9:15) zelo močan zahodnik. Bi rekel da 30 km/h, v sunkih še več.

Zanima me do kake hitrosti vetra je še smiselno da se leti, in pri kateri hitrosti vetra postane letenje bolj muka in binglanje na mestu, kot pa užitek.

Koliko ste imeli vetra lani na madžarskem?

Mitja
Uporabniški avatar
ZZ-Top
Tekmovalec
Prispevkov: 331
Pridružen: 19 Nov 2004, 13:08
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a ZZ-Top »

Na oko 8-10 m/s. Sunki celo več.
Uporabniški avatar
ZupJo
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 21 Nov 2004, 19:19
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ZupJo »

Hojla!

Teren je pripravljen (pokošen) -- bo nekoliko gužve glede na število prijavljenih s parkingom a se bomo že zdrenjali.

Prihod tekmovalcev pričakujemo med 8:15 in 9:00, ob 9:15 skupinska slika in dogovor o poteku tekmovanja, ob 9:30 začetek.

Tekmovali bomo v 3 skupinah F5J 400 (29 tekmovalcev) in 1 skupini F5J 7 celic (10 tekmovalcev). Predvideni so 4 turnusi in dva finalna leta za obe kategoriji.

Danes zvečer ob cca 22:00 bom objavil že okvirni razpored po skupinah, da lahko še kakšno malenkost popravimo. Uradni razpored bo objavljen tik pred tekmo.

Za vse, ki imate še kakšno vprašanje danes zvečer ali nas jutri ne najdete pa lahko pokličete tudi na moj GSM 041/777-850.

Pa ne pozabite napolniti baterije v komandah! :P

L.p.

ZupJo
Eni mamo mulce, da letijo naše avione!
Uporabniški avatar
kmecl
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 23 Nov 2004, 12:01
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a kmecl »

Zupjo, večno sem ti hvaležen za

"Pa ne pozabite napolniti baterije v komandah! "

Vse sem zrihtu, to bi me pa drago koštalo!!!
Se vidmo...
Uporabniški avatar
ZupJo
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 21 Nov 2004, 19:19
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ZupJo »

Še obljubljena štartnalista za jutri. Seveda lahko pride do kakšne spremembe še tik pred tekmo, osnova pa ostane!

L.p.

ZupJo
Priponke
MP2005_F5J Krtina Razpored po skupinah.doc
(241.5 KiB) Prenešeno 247 krat
Eni mamo mulce, da letijo naše avione!
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Za vzpodbudo vsem-skozi okno ta nekje iz vzhoda vidim sonce:)

lp
m
---------------------
:D
Uporabniški avatar
DM
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 10 Dec 2004, 14:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DM »

majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Bil sem na današnji tekmi na Krtini, vse OK =D> , samo malo bo treba spiliti še nekaj malenkosti: #-o
-podaljševanje pripravljalnega časa [-X [-X [-X [-X
-priprave med pripravljalnim časom (zadnjo minuto pred štartom ni bilo na svojih mestih niti sodnikov niti tekmovalcev) :evil:
-nepotrebne 10. minutne pavze med skupinami [-X [-X [-X

To so moje pripombe in hvale glede organizacije tekme, govorim iz izkušenj (glavni organizator enega največjega modelarskega tekmovanja v SLO- Eurotur F3J Pokal Bleda). :wink:

LP! Flori

p.s.:pa brez zamere če sem koga užalil, nekaj napotkov iz izkušenj ne škodi :wink:
strukel
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 20 Nov 2004, 16:04
Kraj: okolica Bleda

Odgovor Napisal/-a strukel »

Jest sm bil tud tm!!! Mam tud nekej slik!!! (bom probu dat enkrat gor)

Če vprašate, mene je bilo kr dobr, več ali manj smo vsi upali, da se ne bo ulilo!!!

LP Strukel
Uporabniški avatar
URAN8
Freak
Prispevkov: 524
Pridružen: 23 Nov 2004, 22:29
Kraj: Radeče

Odgovor Napisal/-a URAN8 »

Meni se pa zdi da smo vsi bolj upali da bo končno kmetu zmanjkalo gnoja :o :o
Priponke
DSC00066.JPG
DSC00066.JPG (59.04 KiB) Pogledano 3496 krat
Uporabniški avatar
zvone_v
Profesor
Prispevkov: 1114
Pridružen: 10 Dec 2004, 21:33
Kraj: Vir-Domzale

Odgovor Napisal/-a zvone_v »

Rad bi pohvalil samo organizacijo, organizatorja in tehnično izvedbo tekmovanja, ki je kljub velikemu številu tekmovalcev lepo potekalo.
In to, da nas je vreme imelo rado, sploh ni treba omenjati.

Zvone
P.S.
Če pa je bilo nekaj prej omenjenih napak v procedurah, je to le naš novi iskustveni kapital, za katerega smo bogatejsi.
http://www.mru.si http://www.lipo.si/
»Ko vsi vedo, da nečesa ni možno narediti, pride nekdo, ki tega ne ve, in to stori.« (Einstein)
strukel
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 20 Nov 2004, 16:04
Kraj: okolica Bleda

Odgovor Napisal/-a strukel »

URAN8 napisal/-a:Meni se pa zdi da smo vsi bolj upali da bo končno kmetu zmanjkalo gnoja :o :o
No, ja... Vsaj svež zrak je bil!!! :lol: :lol: :lol: DOBESEDNO :lol: :lol: :lol:

LP Strukel

p.s. Pridružujem pa se pohvalam organizatorjev!!!
Uporabniški avatar
ZupJo
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 21 Nov 2004, 19:19
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ZupJo »

Uradni rezultati današnje tekme in nekaj utrinkov za začetek!

Čestitke zmagovalcem in vsem, ki ste pripomogli, da je za nami spet en prijeten modelarski dan.

L.p.

ZupJo
Priponke
F5J2005Krtina 015b.jpg
F5J2005Krtina 015b.jpg (52.2 KiB) Pogledano 3480 krat
Zadnjič spremenil ZupJo, dne 18 Apr 2005, 18:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Eni mamo mulce, da letijo naše avione!
Uporabniški avatar
ZupJo
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 21 Nov 2004, 19:19
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ZupJo »

Prvi trije po kategorijah.
Priponke
F5J2005Krtina 068b.jpg
F5J2005Krtina 068b.jpg (28.58 KiB) Pogledano 3479 krat
F5J2005Krtina 062b.jpg
F5J2005Krtina 062b.jpg (28.53 KiB) Pogledano 3479 krat
Eni mamo mulce, da letijo naše avione!
Uporabniški avatar
Sigismund
Tekmovalec
Prispevkov: 284
Pridružen: 08 Mar 2005, 00:35
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Sigismund »

Tekma je bila super! Pohvale organizatorju, saj pri taki "masi" tekmovalcev ni bilo hujših kiksov. Dobro, da se je odločil za oddajo oddajnikov, pri katerih so se kanali pokrivali. Vreme je poskrbelo za pogoje od skoraj nule do solidne termike in na koncu tudi za vetrovne razmere, kar je tekmi dalo dodatni dinamiko... za termiko je skrbel tudi lokalni kmet s trosenjem vročega gnoja po sosednjem polju, je tam svinjsko držalo
:D

Žalosten dogodek pa se je zgodil po tekmi; ko smo za trening še malo poleteli, se je zgodila "totalka" frendu Primožu (Kmecl), ko je (ne bom napisal imena) nekdo vklopil oddajnik brez da bi preveril ali je kanal prost. In kanal ni bil prost. In model je šel "direktnega" in v kose. :cry:

Kultura nekaterih modelarjev še ni čisto izdelana. Primožu se tudi opravičil ni nihče. Podn!
Uporabniški avatar
ZupJo
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 21 Nov 2004, 19:19
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ZupJo »

Še kompletni rezultati po turnusih, za vse ljubitelje statistike in raznih primerjav.
Zadnjič spremenil ZupJo, dne 18 Apr 2005, 18:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Eni mamo mulce, da letijo naše avione!
Uporabniški avatar
sharkpade
Tekmovalec
Prispevkov: 338
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:40
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a sharkpade »

Tekma je bila odlična, vse pohvale organizatorju za uspešno izpeljavo.
Na žalost sem imel malo smole in mi je konec drugega turnusa odpovedal reduktor :x :x :x :x , zato sem bil vnaprej samo kot pomočnik in gledalec.

POhvaliti moram tudi lugidonov program za odštevanje, res je super.
Pa celo dež nam je prizanesel :jumpjump: :jumpjump: :jumpjump: :jumpjump: .

lp

miha
Vse je relativno :D
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Jah tekma je bla res fajn in celo vreme je bilo ravno takšno kot mora bit:) Vsega smo imeli dovolj od tega, da je ful držalo, do tega, da ni bilo nič, pa tudi do tega, da je polovica spušila, druga polovica, ki je bila pa na drugi strani je pa shodila:)
Ja program za odštevanje sem včeraj na hitro dokončeval in sem opazil, da je kar služil svojemu namenu. Ko gospodična pride z dopusta jo bom prosil, da mi posname še preostale manjkajoče dele, ki sem jih moral sedaj sam nadomestit:) Ampak pomojem bo pa še nekaj časa trajalo, da se bo dalo za cel turnus naenkrat spustit indexe, pa vmes med koncem turnusa in začetkom naslednjega recimo 2 minuti ali pa mal več, pa da laufa skoz....Sem bil na začetku malo skeptičen, ko je Dado spustil 5 minut priprave in potem še minuta do štarta, pa ni blo nikjer nobenga:)Je blo pa pol tolk boljš, da ko so bli vsi pripravljeni je spustil minuto do štarta in je stvar laufala:)

Kar se pa tiče Primoževega letala mi je pa res žal, da se mu je to zgodilo. Škoda, da je šel avijon tako v brez veze dol, ampak upam, da ga bo hmal zrihtal in da se na naslednji tekmi vidmo....

lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Spet ena dobra modelarska fešta! Toliko tekmovalcev naenkrat (35), se nas zlepa ne zbere na kupu. Zaradi slabe vremenske prognoze smo se vsi bali, da bodo težave; ampak vreme je držalo in organizatorji so uspeli ob pol petih popoldne tekmo spraviti pod kapo. Čestiteke in zahvala!! =D> =D> =D>

Osebno sem lahko zadovoljen. Zahvaljujem se Tomažu Starinu, ki mi je posodil svoj super model (!), da sem z njim tekmoval. Hvalabogu sem mu ga vrnil v enem kosu. Če bi še rokca bila tako dobra kot model....

Bilo je nekaj stvari, ki jih je bilo vredno videti. Omenil bi eno: Beno Vidic je v klasi 7 celic, s serijskim modelom JAVA, uspel sanjsko odpeljati tekmo in zasesti drugo (!) mesto. V luft mu je šla tako, da so se nekateri bali, da mu bo potrgalo oracover....

Zagotovo se še vidmo :lol: :lol:

lp

A
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

=D> =D> =D>

Čestitke vsem, predvsem klubskima kolegoma za dobro uvrstitev. Aleš in Mitja čestitke =D> =D> =D>

LP Darko
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

se en dobronameren nasvet glede zvocnega signala... treba bi bilo jasneje in natacneje dolocit pricetek jadralnega casa, ker imajo sodniki v obstojecem primeru veliko manipulativnega casa (celo do 2 sekunde!) preden lahko pritisnejo stoperico...(ce se prav spomnim dekle na CD-ju na dolgo in siroko razlaga ''izkloooopppppiiiiiiiitttttttttteeeeeeeee mmooottttooooorrrrrrrjjjjjjjjeeeeeee...in sam pricetk jadralnega casa ni jasno definiran..
mogoce bodo komu kdaj ravno te sekunde ''zagrenile zivljenje''#-o #-o #-o

hja pa se to, prav vesel bi bil ce bi mi sodniki pogledali na stikalo na oddajniku ko se konca ''motorni cas''... tudi v primeru ponavljanja, meni namrec nobeden ni pri ponavljanju v ''7celic'' odsteval casa in sem izklopil takole na oko...resda to tokrat ni nic vplivalo na rezultat ampak se lahko zakomplicira v primeru izenacenosti tekmovalcev, se posebej ko evropejci pridejo na Euro-cup... so namrec navajeni na bolj strog rezim...

ne vem mogoce sem se tudi sam ze prevec navadil na tisto: ''sve po zakonu...''

drugace pa pohvale za lepo izpeljano tekmo (le sodnike je tu in tam prijel ''lenitis'') in upam da se vidimo tudi naslednje leto..

lp,ivica
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8651
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Zakaj sem v četrtem turnusu ponavljal štart z rezervnim modelom? Odgovor je na sliki.

Zahvala pomočniku Mihatu, ki mi je vkljub očitnemu pomanjkanju kondicije :lol: v zelo doglednem času prinesel rezervni model in mi s tem omogočil, da sem še uspel naleteti toliko časa, da sem se lahko uvrstil v finale.

Zahvala tudi Kovač & Kovač Racing Teamu, ki mi je nesebično priskočil na pomoč pri odtrganem kablu na reglerju in mi ga s plinskim spajkalnikom pricinil nazaj na svoje mesto in s tem omogočil nastop v flyoffu. Alešu sem se oddolžil s tem, da sem mu nesebično prepustil prvo mesto v predtekmovanju :lol:

Pohvala organizatorju, da mu je kljub velikemu številu tekmovalcev uspelo speljati tekmo do konca. Če ne bi bilo zamujanja sodnikov in tudi tekmovalcev, mislim, da bi se čas tekme skrajšal še najmanj za 1/2 ure. Upam, da se bo to število tekmovalcev v bodoče še večalo in ne manjšalo.

CD varianta napovednika se je izkazala zelo uporabna. Meni osebno je všeč, ker pomočnikova prisotnost ni več nujna, vsaj kar zadeva timing pred pristankom.

Čestitke Ivici za zmago. Tehnika je končno zdržala celo tekmo in rezultat je potrdil, kar smo dosedaj že večkrat videli, pa tehnika Ivici ni dala, da bi izpeljal do konca.

Graja lokalnemu obdelovalcu zemlje, ki je poskrbel za to, da me je moja gospa hotela z obleko vred vreči v pralni stroj. V avtu pa so take "dišave" kot da bi v njem prevažal krave ... :lol:

Robi
Priponke
PICT0807a.jpg
PICT0807a.jpg (67.28 KiB) Pogledano 3317 krat
Odgovori

Vrni se na Prireditve, srečanja in tekmovanja