ASW-28 EP ARTF

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ravno prejle sem ga sestavilna fertik,manjkajo mi samo še 2S lipoti,sem pa vso zadevo sprobal z 3Slipoti (seveda brez gasa da se slučajno nebi pokadilo) in me zanima če tebi tudi servo za višino skozi brni,pa občutek imam da se kar malce matra k je tisti bovden tko našponan tja v vrh T repa.
Me pa res zanima kako bo tole kaj drselo skozi zrak,kajti prvi občutki pogleda na sam model zgledajo precej "jeftin" :wink:
Aja pa precej težav sem imel da sem potegnu kable od servotov skozi tisto malo špranjico da sem priklopil elerone :roll:
Priponke
širok je pa tolk da visi pod stropom pošrek,ker imam premjhno delavnco
širok je pa tolk da visi pod stropom pošrek,ker imam premjhno delavnco
asw28.JPG (62.2 KiB) Pogledano 3691 krat
Zadnjič spremenil Offshore, dne 02 Feb 2009, 20:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Snel sem servo z bovdna in iz višinca, ga nekajkrat sforsiral gor in dol, zatem pa je deloval brez težav. Sem pa moral višinski servo zamenjati, ker ta v pošiljki ni znal obdržati sredine. Zanj je bila sredina nekaj stopinj višinca gor ali dol... Za tem sem vgradil nekoliko večji servo in deluje brez težav.
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja,imam iste težave s servom,ko povlečen nase in spustim se ustavi cca.2mm nad sredino,isto je če višino nagnem kontra #-o
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Super, serijska napaka... bo treba kitajcem mejl napisat.
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Nimaš kej,nebo nič pomagal....jeb***ga kitajci,smo že navajen da popravljamo ali menjamo razne dele za njim :lol: :roll:
Uporabniški avatar
Gogson
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Apr 2008, 17:11
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Gogson »

:-k
Zadnjič spremenil Gogson, dne 16 Mar 2009, 14:26, skupaj popravljeno 1 krat.
LP
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Končno se je vreme ustalilo ravno toliko da vsaj dol ne pada,čeprav je kar malo pihalo ampak ravno to sem tudi hotel da sem končno laširal ASWja.
Nad modelom sem presenečen koliko potegne glede na 2S 1300mah akumulatorček,penja kar solidno,ni niti prav počasen-v bistvu je lahko kar hiter,višina je glede na majhno krmilno površino zelo dobro odzivna(tako da luping je šala mala,lahko tudi več zapovrstjo)gre pa velika graja na elerone ki so pomoje gor samo za okras #-o .Pri srednji brzini modela moraš za smer in nagib obvezno uporabljati še smerno krmilo da model sploh zavije,pri večji brzini pa eleroni le vsaj malo primejo,vendar niti slučajno ne toliko da bi si upal narest rolco.Glede na veter kar ga je bilo še kar dobro pojadra,pristanki so neproblematični.
Motnjam sem se izognil s tem da sem dal notri 2.4ghz sprejemnik ker pri 35mhz je vse trzalo.
Z modelom sem srednje zadovoljen!
Hvasti
Freak
Prispevkov: 830
Pridružen: 21 Jul 2005, 11:02

Odgovor Napisal/-a Hvasti »

Potihem sem si mislil da je to bolj podobno iziglajderju lenoba.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Na aleronu sem naštimal exp pa še ni dovolj.
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Včeraj ko sem spet letel sem na komandi nastavil expo na 140%za elerone-se pravi do konca in se je zadeva malce popravila,vendar je v končni fazi še zmeraj slabo.
Ja tukaj so ga "ornk kiksnl" :roll:
Že razmišljam da bi odrezal elerone po celi dolžini krila in seveda večjo fleho [-(
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če boš to delal, nalimaj kako sliko. Sem razmišljal, da bi mu vgradil flaperone :D
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Danes po šihtu sem mu na brzino povečal elerone kar z 1mm balzo ter zaenkrat polimal kar s selotejpom(zgoraj modri,spodaj rdeči)ker se mi je zdaj že parkrat na precejšnji višini naredil da nisem bil siguren kako je obrnjen...dobr ampak to zdej ni važn...............
Uglavnem,takoj zatem sem šel letet,vendar je bilo ozračje močno razburkano tako da je tale stiropor nosilo po luftu kot jesensko listje.Ne morem reči če je kaj boljše,moram pač probat v bolj mirnem vremenu.
Vedno bolj se nagibam k ugotovitvi da je bil ta model SLABA naložba :(
Priponke
DSC08573.JPG
DSC08573.JPG (47.95 KiB) Pogledano 3862 krat
DSC08571.JPG
DSC08571.JPG (56.12 KiB) Pogledano 3862 krat
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hecno se mi zdi ko berem tvoje poste; začel si, da želiš imeti nezahtevno glajdo, sedaj pa si razočaran nad tem ker ni boljši kot si si sam zamislil?

Pač ni easy star, vsak ima izbiro. Primerjava je pa tudi mimo, glede na to da nimata niti približno enakega razpona, niti primerljive strukture (vitkost krila).
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ne,motiš se,nisem si ga zamislil po svoje,vprašal sem samo koliko je odziven(nemaram preveč živčnih modelov kot so npr.tudi kaka leteča krila)ta je pa samo po eleronih prekleto len,pa tudi smer ni nevem kaj,edino višina dobro prime in to me pač moti.Vsekakor sem predvideval da je vsaj neki srednji rang.
Sedaj ga moram sprobat enkrat še na hribu in če bom ponovno razočaran ga sigurno zamenjam za kaj bolj "odzivnega" :wink:
Uporabniški avatar
gandalf
Freak
Prispevkov: 881
Pridružen: 13 Jul 2008, 12:40
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gandalf »

Kako pa je kaj Graupner elektro junior proti temu kitajcu ?
Kvaliteta penjanja z orginal motorjem in eleroni?
http://www.slometeo.net/bezina/
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Kako kaj vleče junior nebi vedel ,vendar je videti na posnetkih veliko bolj energičen kot asw.
Sam se trenutno nagibam ravno h juniorju ali pa mogoče arcusu,vendar moram za obadva zvedeti obnašanje iz prve roke..
gregor94
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 21 Avg 2006, 07:32
Kraj: dobova
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gregor94 »

Enkrat sem imel priliko in sem peljal graupnerjevega juniorja in morem reči da se mi ni zdel nekaj preveč len. Sicer pa taki modeli tako in tako niso za nevem kaj, ampak z tem se je dalo prav fletno jadrati :P
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

gregor94 napisal/-a:Enkrat sem imel priliko in sem peljal graupnerjevega juniorja in morem reči da se mi ni zdel nekaj preveč len. Sicer pa taki modeli tako in tako niso za nevem kaj, ampak z tem se je dalo prav fletno jadrati :P
ja nekaj takega sem hotel slišat :wink:
Uporabniški avatar
gandalf
Freak
Prispevkov: 881
Pridružen: 13 Jul 2008, 12:40
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gandalf »

Pri mibotu imajo nekaj komentarjev ter video posnetek!

http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=2721
http://www.slometeo.net/bezina/
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

Junior konkretno penja z original motorjem ter 11Ă—7 prop (original priloženi 9Ă—6).

Odzivnost pa je srednja, rolo že težko narediš iz vodoravnega leta, za normalno letenje je, pa tudi kot pobočni jadralec se je kar uredu izkazal, vendar je še vedno "pena".

LP!
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Tudi danes popoldan sem letel in sva s kolegom posnela par slik in filmček.
Danes je šlo že bolje,kajti včeraj ko sem letel sem pozabil preklopiti expo in sem letel s malimi odkloni #-o #-o
Tako da sedaj tak kot je kar zadovoljivo odklanja in je postal tudi malo bolj odziven.Dobro da ga nisem že dal v prodajo #-o :lol:
Tukaj je par slik,filmček pa prilepim nekoliko kasneje ker je file dolg skoraj 250mb in bo malce trajalo..
Priponke
003.JPG
003.JPG (16.41 KiB) Pogledano 4268 krat
002.JPG
002.JPG (58.69 KiB) Pogledano 4268 krat
001.JPG
001.JPG (17.08 KiB) Pogledano 4268 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

...
Priponke
006.JPG
006.JPG (26.7 KiB) Pogledano 4263 krat
005.JPG
005.JPG (14.73 KiB) Pogledano 4263 krat
004.JPG
004.JPG (14.09 KiB) Pogledano 4263 krat
Uporabniški avatar
gandalf
Freak
Prispevkov: 881
Pridružen: 13 Jul 2008, 12:40
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gandalf »

Komaj čakam da vidim filmček! =D>
http://www.slometeo.net/bezina/
zigasoncek
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:24

Odgovor Napisal/-a zigasoncek »

Hoj Hoj!

Tudi sam sem danes naredil prvi polet z njim.Je kar pihalo,tako da je biu skoraj prelahek :)
Bo pa treba povečat površino eleronov,drugače sem pa kar zadovoljen.
Modelov je nešteto vrst,zato pa tudi ne moremo pričakovati od vsakega popolnost. Služi svojemu namenu -- leti :)

Se že veselim filmčka. :)

Lp
Žiga
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6713
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Z videoposnetkom ne bo nič ker je prevelik,razen če kdo pozna kak program da ga zmanjšam :(
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno