Multiplex Funjet

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
muhalanzar
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Apr 2005, 16:41
Kraj: Kompole

Odgovor Napisal/-a muhalanzar »

Spodnji del je že prekrit, servoti že vgrajeni. Samo še zgornji del in zadeva bo že zelo blizu. Ne vem, ali bi kaj barval ali ne. Miha, sprej ne bi smel biti problem za elapor, ali kako??
Priponke
Vgradnja servota....JPG
Vgradnja servota....JPG (71.33 KiB) Pogledano 5310 krat
Spodnji del....JPG
Spodnji del....JPG (43.2 KiB) Pogledano 5310 krat
Alesh
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9306
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Barval sem z akrilnim iz baubau, prej pa multiprimer. Nekaj lahkih prekrivanj, prišlo zelo lepo...
www.lipo.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

@muhalanzar
Moje je pobarvan z akrilno barvo, ki sem jo kupil v Aurori v NM. Kabino pa kar z srebrnim flomastrom. Aceton ne topi elaporja, tako, da lahko popraviš napake nastale pri barvanju kar z njim.

Se motim, ali je kompletni model oblečen z 25g tkanino? Če je, kak špric kit v spreju ne bi škodil za prekritje drobnih luknjic na površini pred barvanjem, da dosežeš bolj gladko površino.

Ko sem pogledal tvoj seznam opreme, me je kr stisenlo pr srcu. Vse skupej te je prišlo daleč predrago. Če bi svojega hotel opremiti za velike hitrosti, bi se definitivno držal Raktivčevega recepta, ki je bistveno cenejši in vsaj toliko zmogljiv kot tale setup, ki ga imaš ti (Poglej prvo stran). Samo motor in regulator bi te prišla pri http://www.rbckits.com/shop/ nekje pod 140€ z poštnino.

Sam imam v svojem modelu vse kable do servomehanizmov v enem kosu, izjema je eden servo, ki sem ga zamenjal in sem mu pač nataknil podaljšek. Mislim da je najbolj pametno zamenjati vse kable, ker konektorji niso najbolj zanesljivi. Če se ne motim ima Miha kable toliko dolge, da komaj pogledajo v trup, v primeru kakega tršega pristanka, se lahko konektorji zrahlajo in čez čas ločijo, Ne vem, če bi bilo fino ostat brez enega servota.

Sam imam zelo dolge kable med motorjem in regulatorjem, umes so če jeklene šprikle za povezavo motorja in servomotorjev za krmiljenje vektorja, pa vso napeljavo za ledice in še vsi kabli od servomotorjev, pa ne uporabljam nobenih feritov, ker se mi zdi, da ni neke silne razlike. Imam pa vse kable stisnjene v kepico in čezenj vezico, tako da mi ne štrlijo iz modela, pa še regulator je pod njim (sprejemnik je fiksiran z ježkom na kabino) Sprejemnik v modelu je najcenejši v svojem razredu, je pa Corona RS810II (masa 7,6g). S poštnino vret pride 11€ :lol: Do sedaj nobenega trzanja. Tistega Graupnerja si v vsakem primeru preplačal pa še prostora ti bo začelo primanjkovat v modelu , na tvojem mestu bi razmišljal o MPX 7 IPD ali pa SYNTH, delajo odlično pa še nekoliko manjši je (obstajata 2 verziji, če se ne motim).


P.S.: Je kdo razmišljal, da bi model premeril in narisal? Pa mogoče izdelal lesenega in ga ojačal s kakim pramenom karbona in s stekleno tkanino?!
Imam program Compufoil, pa bi lahko v nekaj minutah zrisal kompletno krilo.... trup pa tudi ne bi vzel veliko časa....
Samo razmišljam naglas.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Krist napisal/-a:
1.) Samo motor in regulator bi te prišla pri http://www.rbckits.com/shop/ nekje pod 140€ z poštnino.

2.) na tvojem mestu bi razmišljal o MPX 7 IPD ali pa SYNTH, delajo odlično pa še nekoliko manjši je (obstajata 2 verziji, če se ne motim).



1.) Motor 2W25 je 59 evrov, regler RBC 60 amp Heatsink je 68 evrov in poštnina od tu do tebe 3 eure! Slika Dobavni rok je odvisen od RBC in je med 7 in 20 dni. Slika

2.) Se strinjam! Še boljši bi bil IPD-DS-SYNTH.




Kar se tiče modela je dobro tudi tako kot je, vendar bi jaz pred prekrivanjem narahlo SUHO pobrusil z papirjem 120 in prekril z 49 g tkanino ter ECOSEAL tretmajem. Na dobljeno površino lahko direktno barvaš in dobiš odličen finiš.


3.) Mislim, da Kokam 2400 stanejo precej manj od Flight Power 25C, sekajo pa neprimerno bolj.
Zadnjič spremenil raktivec, dne 28 Sep 2007, 18:57, skupaj popravljeno 1 krat.
lp
Sašo
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

raktivec napisal/-a: 2.) Se strinjam! Še boljši bi bil IPD-DS-SYNTH.
Točno na tega sem mislil, samo se nisem mogel spomniti točne oznake. Sam imam 12-ko IPD-DS-SYNTH (vrhunski sprejemnik, samo škoda ker je kot "omara" velik)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

V Novem mestu leti še en Fun jet =D> :jumpjump:
Učeraj smo opravili krstni let Rokovega Fun jeta in po malih korekcijah trimerja, je model prevzel Rok. Model je nekje enako hiter kot moj, no mogoče malo hitrejši.
Več bo upam povedal ponosni lastnik.

Moj pa čedalje bolj nori :D/ :jumpjump: po zraku, pa še to ne bi bilo kritično, če ne bi bil servo od vektorja višine delno brez zob. Sreča da so tisti v neutrali še celi :D .

P.S.: Učerej sem bil klik stran od naročila novega motorja in regulatorja.... Samo bom še malo počakal, ker bi blo tisto prehudo zame ta trenutek.
skyy
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 03 Sep 2007, 16:33
Kraj: Nm

Odgovor Napisal/-a skyy »

Ja, večraj smo s pomočjo Krista uspešno opravila krstni let mojega Fun jeta, model sva strimala in uspešno lansirala v zrak, Krist je še prenastavil timerje in sem prevzel krmila, je bila zadeva rahlo preveč očutljiva zame, vendar so to popravila in je super.

Razkorak med jadralci in Fun jetom je kar velik zato je potrebno letalo malce bol spoštovat glede na njegove sposobnosti.

Zahvala gre Kristu ki mi je pomagal opraviti krstni let, mi razložil še malo tehniko letenja... HVALA

Lp Rok
muhalanzar
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Apr 2005, 16:41
Kraj: Kompole

Odgovor Napisal/-a muhalanzar »

Popolnoma se strinjam z vami. Vse skupaj bi lahko dobil dosti ceneje, vendar moje načelo je, "malo denarja, malo muzike". Do sedaj se je to še vedno izkazalo, kajti nižja cena v večini primerov pomeni tudi nižjo kvaliteto, vedno je bilo tako in vedno bo. Komponente, kot so sprejmnik in regulator bom lahko s pridom uporabljal tudi v prihodnjih modelih in verjamem, da bodo imeli še dolgo življensko dobo (vsaj ob priberni uporabi). Delam globoko v elektroniki in elektronskih sklopih, tako da natančno vem, kaj pomeni "kitajska in podobna cenena roba" in problemi povezani z le tem. Kitajci idelujejo tudi zelo kvalitetno robo, vendar ti nikoli ne dosežejo našega trga, ker imajo enako ceno, kot naši in se trgovcem ne izplača.

Pred dvema mesecema sem na prvem poletu skoraj razbil Visiona Sport in to zaradi kitajskega BEC-a. Vzrok, motnja na sprejemnik po napajalniih vodnikih. Sprejem ob zloženi anteni je bil samo cca 10 m. Na srečo ni prišlo do nesreče. Problem sem odpravil z uporabo feritnega obročka med BEC-em in sprejemnikom. Ob uporabi Graupnerjevega BEC-a, ki je sicer dvakrat dražji ne prihaja do motenj, ker ima filtriran izhod. Tako da bi zaradi nekaj deset prihranjenih EUR pri BEC-u razbil model vreden 1300 EUR in v najslabšem primeru še koga poškodoval.

To je moje mnenje o poceni robi, vendar mnenja so seveda različna.

Moj Funjet gre danes v zrak, če bo vse po sreči. Poročam o prvem poletu...

LP Aleš
Alesh
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Mene izkušnje učijo drugače, ni vse zlato, kar se sveti, ali prevedeno ni vse kvalitetno, kar veliko stane. Hudičevo srečo imaš, če se s svojo filozofijo, "malo denarja malo muzike", še nisi nikoli nasral, (visoki) ceni in priznanemu proizvajalcu nikoli ne moreš čisto zaupati.
Mnogi poceni izdelki, četudi kitajski, so že zelo kvalitetni, če pa niso, so pa vsaj poceni, prav ista (ali še slabša) nemška jajca, pa lahko dobiš tudi za trikrat dražji denar. Govorim iz lastnih izkušenj :-s
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
muhalanzar
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Apr 2005, 16:41
Kraj: Kompole

Odgovor Napisal/-a muhalanzar »

Vse ni zlato ne, v večini primerov pa je. Govorim bolj splošno, ne govorim o izjemah. Cene na trgu se ustvarjajo same in če bi bilo drago in zanič, takšne firme že zdavnaj ne bi več obstajale.

Hvala Kristu za nasvet glede servo podaljškov. Sem jih zlotal. V drugih modelih imam sicer vse zlotano, pri FunJetu pa se mi ni zdelo tako pomembno, saj je bolj poceni varianta. Vendar kaj me pa stane razen 10 minut lotanja. Me veseli, da je vedno več FunJetov v zraku. Samo še akuje pritrdim, nastavim težišče in v zrak.

Danes bom probal na 4S s propom 4,7x4,7, po vsej verjetnosti pa bom kasneje prešel na 5S. Bom videl kako bo.

Lep pozdrav
Alesh
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Ah nemške stvari, sem imel Mercedesa in je bil tako za en drek narejen... sem imel Fiata pa se ni nič kvaril... kot naletiš, ampak 3 x toliko denarja nikoli ne pomeni 3x toliko muzike.
Moje razmišljanje je bilo bolj v smeri, da je škoda tako dobre stvari vgrajevati v tako poceni letalo, ki kar kliče po enem cenenem kitajskem setupu.
Sicer živimo v "demokraciji" in pač lahko dela vsak kar hoče. :D
lp Melly
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

muhalanzar napisal/-a:
Pogon bo sledeč:

- MEGA ACn 16/25/2
- Graupner CAM SpeedProp 5,2x5,2
- MP Jet vmesnik
- FlightPower EVO 25 2500 mAh (4S)
- JETI Advance 70 Opto plus


Kar se tiče cenenosti in cene:

- Mega je izdelana kje? Verjetno v isti hiši kot Typhon 2W25, le v drugi izmeni. Največji problem takih motorjev so ležaji. Če propa ne boš dobro uravnovesil bodo šli v vsakem motorju enako hitro, kajti vsi imajo ISTE ležaje, le različne cene. Ob preobremenjenosti se bo pa itak vsak motor pokadil. Če že hočeš kupovat drago, potem vzemi enako težkega Hackerja ali Kontronika, ki sta dva do trikrat dražja in približno tolikokrat manj zmoreta.
- Evo 25 so boljše od cenejših Kokam 2400H5? Malo morgen! Zadeva je popolnoma drugačna
- Jeti advanced je za ta motor slabši kot npr. Welgard ali RBC Heatsink? Trdim nasprotno! Slednja dva imata primeren timing za ta motor, advanced ne in še prepočasen je.
- Graupnerjev sprejemnik naj bi bil boljši od MPXa? Nikakor!!


Od vsega tega je edino MPXov sprejemnik izdelan v evropi, vse ostalo ima le nalepke evropske (ali pa še to ne), delajo pa jih v večnem smogu. Slika
lp
Sašo
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Raktivec imaš kot vedno prav =D> =D> =D> Kapo dol!
Sam sem zadnje čase presedlal čisto na "kitajsko robo" in mi lepo služi. Z malo sreče sem dobil za moje pojme ustrezen pogon za mojega fun jeta (to sem mislil do predvčerajšnjem) . Na koncu me je kompleten motor in regulator prišel 32,5€, pa še to zaradi visoke poštnine in DDV-ja ki sem ga plačal pri nas. Celice imam kupljene v Schweighoferju za 23,9€ po paketu (Model expert 3S 1000mAh 25C konstantno). Prvo sem mislil, da je tistih 25C, bolj suhi nat.... Pa se je izkazalo, da celice zmorejo več. Motor gre pri polnem gasu na 30A brez problemov in po nekje 3-4 minutah letenja pridejo sicer nekoliko toplejše ampak ves čas leta delujejo zelo suvereno. Ostala kitajska elektronika pa ni še nikoli zatajila, kljub temu da je v modelu najdražji servo stal 15$, ostala dva pa 3,46$ po kosu.

@muhalanzar
Malenkost! Škoda bi bilo razbit model zaradi take malenkosti, kot je servo podaljšek. Sploh pri tebi, kjer bo model zelo hiter.


Učeraj sem opravil 6 letov (od tega 5 na letališču Žadovinek, spet so ble velike oči ;) ) z mojim modelom in ugotovil, da mi model postaja prepočasen (akro del mi odgovarja). Polni gas lahko tiščim večino časa, pa še model letim zelo nizko in drzno.
Bo treba kupiti novega in ga dati na steroide. Čedalje bolj me mika tisti 2W-20 ali pa 2W-25. Prvi mi bi kasneje šel v pilona, drugi bi pa spremenil fun jeta v divjaka. Tistih 15€ razlike pa ni nek silni dnar.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Krist napisal/-a:Polni gas lahko tiščim večino časa, pa še model letim zelo nizko in drzno.
Bo treba kupiti novega in ga dati na steroide.
A je kdo že morda pomislil na varianto, da ostane na istem pogonu, a drastično "oskubi" FunJeta !

Saj za veliko hitrost ne potrebuješ tako veliko krilno površino, pa presek trupa bi se lahko morda zmanjšal, pa debelina profila stanjšala itd....

Skratka, motorju ne bi bilo treba več tiščati "debeluščka" ampak "trlico" skozi zrak, kar bi pomenilo več hitrosti pri enakem setupu....

LP Mitja
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ultralajt napisal/-a:
Krist napisal/-a:Polni gas lahko tiščim večino časa, pa še model letim zelo nizko in drzno.
Bo treba kupiti novega in ga dati na steroide.
A je kdo že morda pomislil na varianto, da ostane na istem pogonu, a drastično "oskubi" FunJeta !

Saj za veliko hitrost ne potrebuješ tako veliko krilno površino, pa presek trupa bi se lahko morda zmanjšal, pa debelina profila stanjšala itd....

Skratka, motorju ne bi bilo treba več tiščati "debeluščka" ampak "trlico" skozi zrak, kar bi pomenilo več hitrosti pri enakem setupu....

LP Mitja
Mitja vse že v glavi :wink:
Učeraj smo malo podebatirali na letališču o tem fun jetu in je na plano prišlo kar nekaj norih idej. Ena med njimi je bila ta, da bi se celi model prerisalo in kasneje izdelalo lesena ali pa stiro krila in trup spremenil v "trlico", ena od varjant je celo X wing varjanta kot iz Star wars :wink: in Željko razmišlja o impelerju na fun jetu.
Površina kril je dokaj velika, zato pa lepo jadra in lahko leti zelo počasi, kar mogoče niti ni tako slabo, ker lahko ta model leti vsak, ki je že letel kakega jadralca z eleroni in pomožnim motorjem. Model se da celo pristati v roko, tako kot kakega manjšega jadralca, meni je to učeraj uspelo v treh od šestih poizkusov.
Druga varjanta je moj pogon na micro jetu, tam bi bilo pa že kar pestro, ker ima model nekje 200mm manjši razpon kril in bi postal že pravi divjak. Enega takega je bilo možno videt na pikniku v Kranju.
muhalanzar
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Apr 2005, 16:41
Kraj: Kompole

Odgovor Napisal/-a muhalanzar »

Torej vse kaže, da živim v popolni zmoti? In komu naj se zahvalim za zanič in po vrhu še drag setup?? Bralci tega prispevka že veste... Raktivec, tebi pa hvala za pojasnitev in odlično primerjavo komponent. Verjamem da veš, kaj govoriš, ker že nekajj let spremljam tvoje prispevke.

Lep pozdrav, Aleš
Alesh
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

@muhalanzar
Zahvali se trgovcu...ne modelarju...
Vsak dober modelar ti svetuje najbolje in najugodneje....
Vsak dober trgovec ti proda najdražje...

Sej vsi živimo v zmoti, samo ne vsi v isti ( samo pomisli koliko časa so mislili, da je zemlja ploščata).
Če te bo kdaj za vikend zaneslo v Novo mesto, se oglasi v Mrzli dolini, bomo kako pametno rekli p kak model vrgli v luft)
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

@Aleš, ne se jezit.
Niti približno ne nameravam sprožit prepira ali hude krvi. Tvoj pogon je odličen. Mogoče mu manjka le to,da je bila izbrana oprema aktualna preteklo zimo ali pomlad, sedaj pa za manj denarja dobiš isto ali več.


p.s.
Edino na 6s se niti približno ne igraj, ker bo regler uničil sebe in verjetno še motor.
lp
Sašo
muhalanzar
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Apr 2005, 16:41
Kraj: Kompole

Odgovor Napisal/-a muhalanzar »

Saj ni problema, jaz si tudi ne želim tega! Dejstvo je, da kar koli kupiš, ali skonfiguriraš, vedno se da narediti bolje in ceneje.

V glavnem, prvi polet uspel brez poškodb. Malo sem ga moral strimat v levo in gor. Danes se bom igral s težiščem in z naklonom motorja. Letel sem pribljižno 7 minut, celice so bile mlačne, motor in regler pa topla (niti ne vroča), tako da sem zelo zadovoljen. Propeler je bil 5,2x5,2. Hitrost je bila po občutku zelo blizu 200 km/h. Se bom malo poigral z meritvami, pa javim točno hitrost.

Model res leti kot sneta sekira... sem pričakoval, da bo hitro, ampak tako hitro pa spet ne.

Lep pozdrav, Aleš
Alesh
muhalanzar
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Apr 2005, 16:41
Kraj: Kompole

Odgovor Napisal/-a muhalanzar »

Kako štartate svoje FunJete? Koliko gasa? Meni ga s polovico gasa zelo grdo obrne v levo, tudi za 90 stopinj! Bi moral dati več, ali manj gasa? Bi moral dati zaradi močnega pogona manj gasa?

Hvala za nasvete...
Alesh
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

To težavo sem imel tudi jaz, ker sem ga parkrat premalo močno vrgel. Enkrat sem ga po dveh rolah tik nad tlemi rešil (še pred metom mi je Andro rekel, da hoče malo 3D letenja, in je bil že štart tak bolj akro ;) ) Jaz mojega štartam z polnim gasom in ga vržem močneje pod kotom nekje 10°, tako da imam potem čas prijeti komando in poravit. Pri tvojem pogonu bo verjetno 3/4 gasa dovolj pri metu, potem pa pač zmanjšaš ali povečaš, ko imaš model pod kontrolo.
Uporabniški avatar
dejci23
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 29 Mar 2005, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a dejci23 »

Pozdravljeni,

Ko sem prebiral in spremljal debato o FUNJET modelu me je tako navdušila, da sem se tudi sam odločil in naročil omenjeni model. Prejel sem ga ter čez vikend sestavil in prebarval z akrilnimi barvami na vodni osnovi na koncu pa prelakiral z brezbarvnim lakom na vodni osnovi. Vse skupaj je izpadlo izredno všečno. Fotografij žal nimam saj sem bil malce omejen s časom, bodo pa zelo kmalu.

Glede opreme sem izbral spodnje:


Motor: HXT 2835 (380S) 3900kv Brushless Inrunner

Propeler: APC 4.75 x 4.75

Regulator vrtljajev: H-Wing Pentium 40amp Speed Controller

Servota: HXT900 9g

Sprejemnik: Corona RD620 Dual Conv. 6CH 35Mh

Baterija: HXT D9 G2 2200mAh 3S 20-30C lipo pack

Približna ocena opreme: ~ 120,00 €

Nisem kaj preveč razmišljal in računal ali je oprema primerna ali ne, to prepustim strokovnjakom. Miha, če imaš čas in voljo te prosim, da vse skupaj vržeš v svoj mlinček in prikažeš kaj bo izpadlo, me prav zanima...

Vse skupaj je trenutno že vgrajeno v model, včeraj zvečer sem ga še sprogramiral. Če mi bo danes uspelo prit domov še pred nočjo ga zagotovo preizkusim še v zraku - komaj čakam.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

dejci23 napisal/-a:Pozdravljeni,

Ko sem prebiral in spremljal debato o FUNJET modelu me je tako navdušila, da sem se tudi sam odločil in naročil omenjeni model. Prejel sem ga ter čez vikend sestavil in prebarval z akrilnimi barvami na vodni osnovi na koncu pa prelakiral z brezbarvnim lakom na vodni osnovi. Vse skupaj je izpadlo izredno všečno. Fotografij žal nimam saj sem bil malce omejen s časom, bodo pa zelo kmalu.

Glede opreme sem izbral spodnje:


Motor: HXT 2835 (380S) 3900kv Brushless Inrunner

Propeler: APC 4.75 x 4.75

Regulator vrtljajev: H-Wing Pentium 40amp Speed Controller

Servota: HXT900 9g

Sprejemnik: Corona RD620 Dual Conv. 6CH 35Mh

Baterija: HXT D9 G2 2200mAh 3S 20-30C lipo pack

Približna ocena opreme: ~ 120,00 €

Nisem kaj preveč razmišljal in računal ali je oprema primerna ali ne, to prepustim strokovnjakom. Miha, če imaš čas in voljo te prosim, da vse skupaj vržeš v svoj mlinček in prikažeš kaj bo izpadlo, me prav zanima...

Vse skupaj je trenutno že vgrajeno v model, včeraj zvečer sem ga še sprogramiral. Če mi bo danes uspelo prit domov še pred nočjo ga zagotovo preizkusim še v zraku - komaj čakam.
Ispadel bo Fun jet, ni kej tukej računat, samo gasa z njim :wink:
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Sestavil (polepil razbitine) in RTF teža 450g.
Setup: dva servota 9g, futaba 4ch sprejemnik, ESC 18A, motor kitajc 1400kV 50g, prop 8x3.8, 3s 1500 lipo, nekje 550g potiska.
Za polet bo treba pa počakat, da neha pihati burja.
Verjetno ne bo najhitrejši :D bo pa najlažji, skoraj FUNGLIDER. :D

Ne bo najlažji...

300g

http://www.wattflyer.com/forums/showthread.php?t=11331
Zadnjič spremenil Melly, dne 09 Nov 2007, 18:44, skupaj popravljeno 1 krat.
lp Melly
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Danes poletel.
Prvi polet :evil: je baterija šla po trupu nazaj in seveda težišče v maloro. Gas na nulo in nekako do tal. Brez poškodb :D .
Drugi polet 3s1500 mAh (poraba 438 mAh), leti kot kakšen počasen jadralni depronko, tretji polet 3s1000 mAh (poraba xxx mAh), še lažje celice, sem moral en kamenček v nos dati, da je prišel v CG. Lepo. Četrti polet 3s1800 mAh (poraba 583 mAh), bolj podoben normalnemu FJ, samo potiska je premalo za tako težko baterijo.
Verjetno bo dobil svoj stari motor, še prej pa bo v tandemu poletel s Twinstarjem. TS bi moral nositi teh 400g brez problemov, samo eno stojalce mu naredim na zgornjem delu trupa pa bo.

p.s. vsi uspešni poleti po 5 minut.
lp Melly
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov