Magnum R šel po gobe !!! - VARNOST NA PSU

Trstenjakova ulica 11, 1000 Ljubljana

Moderator: RLogar

Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

jernejk napisal/-a::o :^o
Sožalje za Magnuma!

Za katero RV napravo pa tukaj gre??

Lp
J
FUTABA FF-9
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

Ja tudi sam sem sesul enega magnuma...stvar je bila skupek več nesrečnih dogotkov, ki so se pač zgodili ravno vsi naenkrat...drugače povedano slab konektor na kablu, nepravilna ocena pilota pri reševanju modela in trenutek motorjeve neubogljivost-nov ne dovolj utečen motor...

Me pa zanima kaj je ostalo od modela oz. od opreme(slikca), saj si sam ne morem predstavljati, da je sploh kaj ostalo celo... moj je šel skozi 50ccm+ debelo plast zbitega snega in še kak decimeter v zemljo...skrata kljub snežni blazini veliko škode...
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

tornado napisal/-a:
tornado napisal/-a:Za vsaj približno rešitev problema sem vam pripravljen za kakšen teden posoditi skener kanalov.
Če koga zanima in se ima voljo malce poigrati na in ob sumljivih lokacijah se lahko dogovorimo.
Najbolje bi bilo, če lahko kdo skener prevzame pri meni v Mariboru.

SKENER

Kaj res nihče ni pripravljen''zgrabiti bika za roge'' in iskati ter reševati problema kot je videti v temelju-zunanjim vdorom signalov. :o #-o
Domnevam da imamo par takih al podobnih skenerjev tud pr kurah.
Ampak jest bi rad vidu vse kanale hkrati in opazoval kako se kaka motnja sprehaja gor pa dol. Po tem bi se dalo tud videt kake navade imajo te motnje in če se morda kdo prav zeza in išče kanal letečega modela.
Namreč imel smo že primere ko je v enem popoldnevu padlo nenormalno velik letal.
Robert
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Prej je blo nekej pisanega o nekih poceni kmandah ki ne trzajo. Pred leti ko sem začenjal z modelarstvom sem si ubodu moje prvo RV jadralno letalo in 2 kanalno komando, ki je delovala na območju 27 Mhz. Letalo sem brez problema vozil tako na polju (vitla), kot v hribih na pobočju. No danes si takega podviga nebi več upal izvesti, pa ne zaradi vrednosti modelov ki jih imam sedaj ampak zaradi povzročanja splošne nevarnosti. ](*,) ](*,) ](*,)

Zanima me še koliko imate povprečno rezervnih parov kristalov, sam imam 3 pare 62, 64 in 78 kanal na 35 Mhz.
Še to razbijemo pa gremo, ...
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

TommyBoy napisal/-a:.....
Zanima me še koliko imate povprečno rezervnih parov kristalov, sam imam 3 pare 62, 64 in 78 kanal na 35 Mhz.

:D :D :D

Da naredim malo reklame!

Imam MX-16s, kjer lahko na oddajniku poljubno izbiraš kanal, ter na sprejemniku funkcijo Scan, ki omogoči, da se "zmenita" o trenutno veljavnem kanalu.

V območju 40/41MHz je na razpolago:
50 do 59;
81 do 92;
in
400 do 420

Prednost tega sistema je, da postaneš popolnoma neodvisen od kvarc kristalov. Torej odpade ena skrb in strošek.
Še vedno pa lahko uporabljaš stare sprejemnike z njihovimi kvarci, saj oddajnik enostavno nastaviš na potreben kanal (kakršnega ima sprejemnik s svojim kvarcem)

Rezultat tega je, da ko prideš na teren, povprašaš modelarje na katerih kanalih letijo, potem pa zase nastaviš takega, ki je zadosti stran od trenutno uporabljenih.

LP
Mitja
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Odgovor Napisal/-a Damjan »

Sam sem se na pisti v Sneberju naučil leteti in mi je tozadevno še vedno nekje v malih možganih na zelo uglednem mestu. "Zakadila" pa se mi je, ko se imel bližnje srečanje z delavci kurnika. Moj frčoplan je pri pristajanju v zavoju enostavno nadaljeval svojo pot brez nadzora a skladno s pred-programirano funkcionalnostjo sprejemnika, ki ne zaznava več oddajnega signala: gas dol, krmila v sredino in POKKK v streho. Še sedaj je tam pod vrhom videti droben kos pločevine, ki prekriva luknjo, ki sem jo tam naredil. Plačal pa sem seveda kakšen 1000x večji kos :(

Naj navedem še nekaj mojih misli:

Kar se tožarjenja tiče, z ekipo ki leti ob avtocesti ???

Menim, da bi bilo to dokaj jalovo početje, saj bi ta ista ekipa lahko tožila tudi vse sodelujoče na pisti pri kurah z natančno istimi obtožbami, plus nekaj dodatnih n.pr. "gradbeni" poseg v prostor brez ustreznih dovoljenj - črna gradnja torej.

Dejstvo je, da (kolikor je meni poznano) nimamo zakona, ki bi urejal pogoje izgradnje in uporabe modelarskih letališč. Poleg tega dvomim, da tista pista sploh ima kakšen papir, ki bi jo pravno formalno uvrščal v kakšno tako kategorijo. Nadalje to pomeni, da gre le za travnik, kjer se skupina občanov kratkočasi izključno na lastno odgovornost.

Vsa tožarjenja so torej bolj ali manj namenjena zaslužku odvetnikov, kot pa kakšni končni koristi, vprašanje pa je, kdo bi sploh kril stroške odvetnika, ki bi bili nedvomno mnogo večji, kot pa je vsa letna članarina skupaj.
ŠKRATmaxi: "Na policiji imam veze ,tko, da popišemo samo registrske številke njihovih avtomobilov in poštar jih bo hiter najdu".
Sicer je dobro imeti take veze, toda zaščita osebnih podatkov je danes ZELO občutljiva stvar, ki lahko tega tvojega znanca stane tudi službe. Natančno se namreč ve, kdo je na računalniku pregledoval kakšne podatke in v primeru posredovanja teh podatkov nepooblaščenim osebam gre v takih primerih za dokaj velik prekršek.

V bistvu bi morali storiti korak naprej k dokončni rešitvi tega problema. Mirne duše lahko rečem, da bomo na ustrezen zakon, ki bo urejal to področje lahko čakali do smrti, če ne bomo sami naredili kaj korakov v smeri reševanja tega problema.

Enostavno moramo najti kakšen tuj zakon, ga prevesti, pridobiti še kakšno strokovno mnenje in ga dati v parlamentarno proceduro. Zakonodajno iniciativo namreč ima vlada, poslanci, državni svet in volivci. Žal moramo zbrati najmanj 5000 glasov volilnih upravičencev :(, tako da bi morale iti v akcijo tudi stare mame. Mislim, pa da bi se dala stvar urediti tudi na poslanskem nivoju, samo ustrezen predlog moramo pripraviti.
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

k dokončni rešitvi
#-o
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Sicer je dobro imeti take veze, toda zaščita osebnih podatkov je danes ZELO občutljiva stvar, ki lahko tega tvojega znanca stane tudi službe. Natančno se namreč ve, kdo je na računalniku pregledoval kakšne podatke in v primeru posredovanja teh podatkov nepooblaščenim osebam gre v takih primerih za dokaj velik prekršek.
Na upravni enoti lahko dobiš za par tolarjev ime lastnika registrske tablice torej ne gre za nevem kako varovan osebni podatek :o
Uporabniški avatar
Damjan
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 Apr 2003, 10:35

Odgovor Napisal/-a Damjan »

torej ne gre za nevem kako varovan osebni podatek
Kot vedno se odgovor skriva v detajlih. Informacija, ki jo dobiš na upravni enoti je tam pridobljena pod določenimi pogoji. Osebek, ki ti jo da je za to pooblaščen. Policaj pa za to ni pooblaščen in takih podatkov ne sme dajati tretjim osebam, razen če je to kako drugače določeno.

Situacija je včasih komična, toda tako pač to je. Jaz pri svojem delu n.pr. produciram podatke, ki niso predmet "varovanja" in se lahko valjajo po celi firmi tja od tiskalnikov, pa do kopirnih strojev. Po drugi strani pa (ko je stvar predana naročniku), če te iste podatke dobim od investitorja nazaj kot podlogo za svoje delo, pa moram podpisat posebno izjavo o varovanju podatkov in zadeve posledično ustrezno varovati.

Sploh pa, podatek o lastniku avtomobila ni nujno tudi podatek o osebi, ki je na travniku tudi resnično letela. Lastnik lahko v vsakem trenutku zanika, da je sploh bil tam ali reče, da je imel tam pač parkiran avtomobil, kar seveda ni prepovedano.

Še vedno mislim, da bi morali nekaj narediti v smeri zakonodaje ali kakšnega predpisa. Nihče ne bo tega naredil namesto nas. Ko imaš ustrezen predpis, potem je policaj po službeni dolžnosti dolžen odstraniti nekoga, ki s kršenjem predpisa predstavlja splošno nevarnost za ljudi in "dobrine".
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Damjan ta tvoj zadnji stavek mi je zelo všeč =D> =D> .Pomisli nekateri letijo nad AVTO CESTO #-o #-o a ni to povzročanje splošne nevarnsti.Me zanima mnenje policajev.
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

UROŠ MURKOVIČ napisal/-a:Me zanima mnenje policajev.
Kot vam je poznano je naša zakonodaja do kršiteljev zelo ''prijazna''. Policija ne more in ne sme ukrepati [-X [-X dokler se kaj ne zgodi. #-o
Saj niso nepoznani primeri ko se kakšen pijani ''junak'' :kronik: spravlja na družino ali okolico ter jim grozi in jih maltretira, policaji pa lahko napravijo uradni zaznamek, ki pa je neobvezujočin nesankcioniran. =P~
Lp Rado
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

MC GAYVER napisal/-a:
Sicer je dobro imeti take veze, toda zaščita osebnih podatkov je danes ZELO občutljiva stvar, ki lahko tega tvojega znanca stane tudi službe. Natančno se namreč ve, kdo je na računalniku pregledoval kakšne podatke in v primeru posredovanja teh podatkov nepooblaščenim osebam gre v takih primerih za dokaj velik prekršek.
Na upravni enoti lahko dobiš za par tolarjev ime lastnika registrske tablice torej ne gre za nevem kako varovan osebni podatek :o
Nedolgo nazaj je mami na črpalki uslužbenka poleg slatkarij pozabila računat gorivo. Ker je plačala s kartico, očal pa ni imela ni videla znesaka...
Skratka drugi dan smo dobili klic prodajalke, da naj pridemo plačat gorivo...na njeno nesrečo je dobila sestro-absolventko prava, ki jo je malo zjeb... iz nje je izvlekla, da je ime osebe iz registrske številke dobila s prijateljevo pomočjo na policijski postaji... lahko veste da je sestra naredila mali juriš, ma koncu pa, ko je odšla plačat je prodajalka prosila naj se ne pritoži saj bo tako ona kot njen prijatel ob službo...

Tako, da kar danes ni narejeno z nalogom je hitro ena velika 3,14zdariaj...
Odgovori

Vrni se na Modelarski klub Pr'Kurah Ljubljana