stari mački na pomoč

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

stari mački na pomoč

Odgovor Napisal/-a dolfe »

sem popolni začetnik v letenju, malo sem obupal na heliju in se majckeno pokesal, pa sem danes nabavil easystar-a, da se malo naučim krmarit potem pa mogoče nazaj na heli, imam pa en problem, zanima me ,če ima kateri od starih mačkov izkušnje in mi jih brezplačno proda, zanima me, če preložim elektriko iz sabre-a v avion, ali bo vgrajeni regulator za motor 370 zdržal na motorju 400, ali moram nabaviti novi sprejemnik in regulator ?

hvala in lep pozdrav!
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
DM
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 10 Dec 2004, 14:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DM »

men je 370 regulator na 400-tki delal na propu 6x3, drugače je pa pri visokih obratih ugašal. Torej probaj pa boš videl.
če ne bo šlo ti priporočam BK pogon, manj polnenja za več letenja ;-)
viewtopic.php?t=8951&start=0
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

probaj pa vidi

Odgovor Napisal/-a dolfe »

hvala za odgovor čeprav ni tisto kar potrebujem, svetuješ mi probaj pa vidi, če se pokadi bo pač ostala samo še trokanalna naprava; bom pa še drugače vprašal da se zavarujem pred kurjenjem, ali bi motor 370 iz helija pognal easystar-a v zrak, sicer bom pa probal
LP
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
DM
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 10 Dec 2004, 14:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DM »

glede na tvoje razmišljanje je odgovor sledeč:
pojdi v trgovino in kupi komponente ki so med seboj kompatibilne,
PS: pognal ga bo
PSS: pokadilo pa naj se nebi, bo pa izklopil pogon če bo prevelika tokovna obremenitev, vsaj pri meni je bilo tako...
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Dolfe.
Vsak regler ima napisano max. Amperažo. Napiši, da sploh vemo o katerem reglerju govoriš. Lahko pa tudi premeriš porabo in oba motorja primerjaš.
400 je zraven eazystar-ja in jo kar zalepi v model. Škoda je 370 vzeti iz helija in jo nalepiti v letalo. Enako moraš narediti s servoti, zato raje kupi nove. Sprejemnik je pa dober tisti iz helija.

Lp

Tomaž

PS. Zdi se mi, da gre pa za zelo podoben motor.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

replika

Odgovor Napisal/-a dolfe »

hvala nekaj sem pa le izvedel, veš Freak eno je pojdi v trgovino in kupi, drugo je pa nabiraj informacije, probaj in experimentiraj, škoda je le ,da experimenti marsikdaj odnesejo kak dinarček, ki bi se dal drugače uporabiti kakor skozi dim ali trske, sicer pa debata ne škoduje je prej koristna sploh če iz nje potegnemo kakršno koli korist, zakaj sploh sprašujem za regulator, sem tudi na forumu opisal slabo izkušnjo s kompatibilno rečjo kot ti praviš, zaenkrat pa 73
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

regulator in sprejemnik

Odgovor Napisal/-a dolfe »

zdravo Kladu
me veseli, da se debata razvija v pozitivno smer, verjetno pa ne poznaš helija sabre, veš stvar ima sprejemnik s štirimi kanali, na dva priključiš servote ostala dva imata pa integrirane regulatorje obratov za glavni in repni rotor, zato ne morem priti do podatkov o moči, normalno bi bilo, da ima stvar tokovno omejitev, v kar pa ne verjamem več popolnoma, zato sem raje malo bolj previden,
pozdrav
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Res je na helikopterje se prav nič ne spoznam in vrjetno me kar nekaj čase še ne bodo privlačili.

Moj nasvet: Kupi tale regler
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id/53023
Dela zelo dobro in tudi cena ni pretirana.
Pa tudi kupi nov sprejemnik. Če te bo modelarstvo držalo boš obe stvari še rabil.
Pa še helikopter bo startberajt če te prime letet.

Zelo praktično je imeti vsaj dva opremljena modela. Tako si vedno pripravljen za v zrak če te prime želja ali pa potegne družba.

Veliko sreče
Tomaž


P.S. Veš, DM ima kar dosti pojma o tem, le sarkizma od McG...... se je nalezel.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

čudna so pota usode

Odgovor Napisal/-a dolfe »

zdravo vsem, ki spremljate to debato
čudno kako se usoda poigra, po zadnjem odgovoru Kladvu vzamem heli in grem na travnik, pri drugem poletu trd pristanek, ostanem brez repne elise, k sreči se je samo snela, hitro nataknem nazaj in opazim, da mi je iz elektro motorčka snelo ležajno pušo, hitro jo potisnem nazaj in hočem nadaljevati s poleti pa ni bilo nič, motor se ne zavrti, gremo domov na servis, ugotovim, da se je rotor toliko premaknil, da je ob ponovni namestitvi puše v svoje ležišče kolektor napravil kratek stik na krtačkah, hitro popravim in nanovo sestavim motorček, priključim na sprejemnik in test, glej zlomka motor deluje, se pravi, regulator je preživel kratek stik na motorju, nauk je pozitiven,vgrajeni regulatorji obratov imajo tokovno zaščito,gremo veselo na delo, DM je imel prav, najhuje kar me lahko doleti je da mi ob pretiravanju z visokimi obrati izklopi motor, javim kako bo stvar uspela samo trajalo bo kak dan ker me čaka lepljenje, Kladu veš premetavanje komponent iz ene v drugo škatlo zna biti tudi včasih zabavno, ne bi si pa rad nabrav zaenkrat preveč opreme, ki bi jo morda čez čas po malih oglasih prodajal

bodite pozdravljeni, se slišimo
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Tvoje premetavanje komponent bo zabavno le toliko časa, dokler ne bo zaradi tega strmoglavil model ali pa se pokadilo iz katere od komponent :cry: :cry: .

Tudi sam sem 20 let nazaj moral premontirati vse RC komponente v drugi model če sem hotel ga voziti. Ampak ne zaradi zabave, vzrok so bile cene in državne meje. #-o #-o

Sedaj je to postalo ceneje in dostopnejše zato si ne predstavljam, da bi servomotorje jemal iz modela preden ga odpišem ali usadim. Večina te robe ne prodajam, ampak jo imam za rezervne dele.

Konec koncev je pa vsak svoje sreče kovač :P :P

Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

kovač in sreča

Odgovor Napisal/-a dolfe »

ja te čist razumem kaj mi misliš povedat, samo ti mene nisi razumel, s prodajanjem sem mislil situacijo če me vse skupaj mine, sem na plan potegnil stvari,ki so v temi čakale preko 30 (trideset ) let, ko sem zaradi preveč vsaditev prešaltal na čolne, ko so otroci zrasli pa tudi to opustil, na žalost je veliko stvari pohodil čas (komande, servoti itd.)nekaj bom pa tudi uporabil vsaj bovdne in različno mehaniko, sedaj sem pa v letih, ko še eno tako šparanje odpade pa je potrebno sprot stvari ponucat HI
LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih