Cargo MPX

Moderatorji: Mipo, pegasus

Odgovori
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Cargo MPX

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Jaz pa sem končno našel svoj sanjski model kar se tiče funkcij, manjka mu samo uvlačljivo podvozje, da bi bil res popoln. To je Cargo od Multiplexa. Ful mam namreč željo po tovornem prostoru, ki ga je mogoče odpreti v zraku in ta to ima. Pa še kar zajeten kupček teže si dovoli naložit v cargo bay.

Je pa tukaj ena druga stvar, ki si je ne znam predstavljat, ker še nikoli nisem počel tega: 4 motorji... A to pomeni 4 regulatorje in 1 celice z ogromno kapaciteto (se razume, da bi morale biti LiPO zaradi teže) ali si narobe predstavljam ta pogonski sklop. Kako pa zvezati 4 regulatorje na ene celice?

LP,
Matic
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Cargo MPX

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Matic7 napisal/-a:
Je pa tukaj ena druga stvar, ki si je ne znam predstavljat, ker še nikoli nisem počel tega: 4 motorji... A to pomeni 4 regulatorje in 1 celice z ogromno kapaciteto (se razume, da bi morale biti LiPO zaradi teže) ali si narobe predstavljam ta pogonski sklop. Kako pa zvezati 4 regulatorje na ene celice?

LP,
Matic

Zdravo!


Če se odločiš za brezkrtačnike bo to pomenilo ogromno sivih las in štiri reglerje, ter najverjetneje nezanesljivo krmiljenje motorjev.
Ob uporabi krtačnikov preprosto paralelno vežeš vse motorje na en regler, ki je dovolj zmogljiv za vse štiri.

Vsekakor bi bilo dobro leteti brez beca.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
PRIMOŽ
Razpravljalec
Prispevkov: 131
Pridružen: 06 Maj 2005, 20:58
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a PRIMOŽ »

Za pogon priporočajo:

Inklusive Motor 4 x Permax 400


l.p.

Primož
LMD Kanja
Hrastnik
Uporabniški avatar
Kroko
Tekmovalec
Prispevkov: 445
Pridružen: 05 Apr 2004, 19:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Kroko »

The kit contains all the basic moulded components, a set of wooden parts and small items, four Permax 400 / 6V motors with propellers and wiring
Uporabniški avatar
rbreznik
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 15 Avg 2005, 18:47
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rbreznik »

Evo še video omenjenega letala.

http://www.bungymania.com/videos/films/ ... _bomber.rm

Že z tem setupom gre fajn :)
lp Rok
corona 2.4GHz
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Re: Cargo MPX

Odgovor Napisal/-a crt »

Matic7 napisal/-a:Jaz pa sem končno našel svoj sanjski model kar se tiče funkcij, manjka mu samo uvlačljivo podvozje, da bi bil res popoln.
Matic
Sej najbrž nebi bilo težko predelati podvozja. Model bi bil pa potem malce težji.
Med gledanjem filmčka se mi je porodila ideja o kakšnem Lancastru, zadeva bi bila še privlačnejša za izgled. In z lahko gradnjo iz balse verjetno nebi bil veliko težji, če sploh kaj.
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Cargo MPX

Odgovor Napisal/-a raktivec »

crt napisal/-a: Med gledanjem filmčka se mi je porodila ideja o kakšnem Lancastru, zadeva bi bila še privlačnejša za izgled. In z lahko gradnjo iz balse verjetno nebi bil veliko težji, če sploh kaj.

Lancaster ima izjemno enostavno obliko trupa in se mi zdi precej primeren za tehniko stirodura oblečenega v papir ali steklo.
lp
Sašo
Balty
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 06 Jul 2006, 12:31

Odgovor Napisal/-a Balty »

LP a ma kdo tale cargo?Zanima me kako se kej leti znim pa če je vreden nakupa al oz kaj mi predlagate?Ker sm ljubitel 4 motornih letal ...

LP BALTY
LP Balty
Odgovori

Vrni se na Večmotorni letalski modeli