BLERIOT

Modeli za počasno in sproščeno letenje
Odgovori
Uporabniški avatar
action man 62
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:28
Kraj: nova horica

BLERIOT

Odgovor Napisal/-a action man 62 »

V hangar prihaja omenjeni model proizvajalca Ikarus,vendar vem o njem zelo malo.Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z njim,uporabne nasvete glede izbire pogona,servomehanizmov itd,....

model prihaja iz http://shop.lindinger.at/product_info.p ... _id/31610t
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

LP!

Sam sem imel ta model (sedaj je na omari pri Kavki... ;) ).
Motor je bil serijski (280 + reduktor + serijska rjava elisa), kot akumulatorje pa sem uporabil 2S Konion 1100. Z njimi si v zraku toliko časa, da se prej naveličaš leteti, kot ti zmanjka baterij... ;)
Zadeva je v popolnem brezveterju precej lahko vodljiva (hodi nastavljeni po priporočilih, na obeh krmilnih površinah 40% expo), vkolikor pa malo popiha, pa zna biti zanimivo...
Pogon smernega in višinskega krmila sem imel narejen z ogljikovo palčko, ne z vrvico kot je v originalu. Kjer na krilo pridejo ojačitvene vrvice, sem krilo najprej oblepil s selotejpom s steklenimi vlakni.
Servote sem uporabil 9gramske, še boljši bi bili verjetno 5g, pa nekako vanje nimam pravega zaupanja (no, tudi v 9g ne... ;) )
Nekje na netu je ena dobra stran z uporabnimi modifikacijami Ikarusovega Bleriota. Uporabi google...

LP, Grega
Uporabniški avatar
action man 62
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:28
Kraj: nova horica

Odgovor Napisal/-a action man 62 »

Dopust končan,google uporabljen,e-strani mali miljon,uporabnih nekaj manj???,konkretnih izkušenj, very malo al pa še manj,
Mucek je kar nekaj prispeval k uganki,kaj pa ostali?!?!
Ja,menda nisva samo 2 v SLO ki bi (oz) sva letela na tem kosu plastike
na el. pogon.
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

:D Kar nekaj nas je v SLO ki smo leteli ta model

Nič pretreslivega :D model pač z ogromnimi površinami in za to občutljiv na veter nikaskršnih ojačitev ali predelav ne potrevuje ta model pa se da z njim preživeti kar nekaj letalskega časa :D

Mi smo hodili pogosto letet na kak park plac pred kak trgovski center in to po deseti uri zvečer :o Razsvetlitev je ok vetra navadno ponoči ni dva trije modeli pa je bila zabava :D
Uporabniški avatar
Bolek
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 08 Apr 2007, 22:03

Bleriot

Odgovor Napisal/-a Bolek »

Hm....
Tale model je takrat name naredil velik vtis. Še sam ne vem zakaj, ampak sem se lotil njegove izdelave, najbrž mi je blo škoda tistih 12 čukov za nakup... V glavnem mi je uspelo in sem preživel mnogo ur ob letenju.
Izgledal pa je nekako takole.
Priponke
slowflyer in katrca1.jpg
slowflyer in katrca1.jpg (55.35 KiB) Pogledano 3370 krat
Uporabniški avatar
Bolek
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 08 Apr 2007, 22:03

Odgovor Napisal/-a Bolek »

Pa tkole.
Priponke
slowflyervoblakih1.jpg
slowflyervoblakih1.jpg (13.13 KiB) Pogledano 3365 krat
Odgovori

Vrni se na Parkflyerji in slowflyerji