Smrdi, smrdi, smrdi, kako SMRDI!

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Smrdi, smrdi, smrdi, kako SMRDI!

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Otroci ... to pa se zgodi, ko povečate korak propelerja za 2 inči.

Dobro da jutri odvažajo smeti ...
Priponke
Ocvirek
Ocvirek
IMG_9852s.JPG (97.31 KiB) Pogledano 5847 krat
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Po drugi strani pa ... ima sedaj spitfire za desnim izpuhom tako tapravo "burnt metal" barvo ... bi blo zelo fino, če bi bilo to simetrično še na levi strani :evil:
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

?! nekatire firme imajo v ponudbi.....
Priponke
wunderbaum.jpg
wunderbaum.jpg (31.54 KiB) Pogledano 5817 krat
Slika
Uporabniški avatar
MATJAŽ
Freak
Prispevkov: 879
Pridružen: 19 Sep 2005, 20:16
Kraj: KAMNIK

Odgovor Napisal/-a MATJAŽ »

AJEJ -TO PA NI VREDU :x
modelarstvo je ta bol':D/
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

pegasus napisal/-a:Po drugi strani pa ... ima sedaj spitfire za desnim izpuhom tako tapravo "burnt metal" barvo ... bi blo zelo fino, če bi bilo to simetrično še na levi strani :evil:
Ponovi simetrično vajo.
lp
Sašo
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Smrdi, smrdi, smrdi, kako SMRDI!

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

pegasus napisal/-a:Otroci ... to pa se zgodi, ko povečate korak propelerja za 2 inči.
Dobro da jutri odvažajo smeti ...
To mi deluje nekako tako, kot da se je nekdo zgoraj malce pozabaval s tabo na račun tvoje izjave izpred nekaj mesecev (mogoče je kriv tisti hehe na začetku):
pegasus napisal/-a:Hehe, to si me spomnil ... v eni reviji pred leti je bla fotoreportaža ... je en tip naredil dva Me262 lookalike aviona, rdeča, vsakega z dvema pulzojetoma ... So šli letet v neko puščavo in po prvem letu mu je od obeh avionov ostal en kos krila d'oh! En se je že v zraku vžgal, drugemu je pa en jet crknu ... in oba sta končala v kratki ognjeni krogli na tleh. Tko da ja, zna bit špas tole
Tko da ja, zna bit špas tole
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Odgovor Napisal/-a MELO »

helou!

Stari dobr si ga zbrnou! :D

lp.
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Ultralajt: kako že pravijo ... vse se vrača, vse se plača? :)

Melo: moral bi vidt, kako je po zraku dim za sabo vlekel ... prava filmska "shot down" scena :)
djcarboy
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 16 Apr 2006, 08:28

Odgovor Napisal/-a djcarboy »

ja ponov to pa boš mel še na drugi strani pa bo lep za "čist mal" dnarja.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

O ŠIT! V zraku je crknilo? :o To pa ni več hec!

Jaz sem mislil, da je izdahnil na panku v delavnici med igračkanjem s propelerji.
ducatim
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 17 Nov 2004, 20:35

Odgovor Napisal/-a ducatim »

Tudi sam sem imel podoben primer ko mi je regulator v zraku dobesedno zgorel tako da nisem imel kontrole nad letalom...

..zgodilo se je na modelu piper-ja (ponoptikum) ko sem po končanem letu z baterijami 7xIB 1200 imel priložnost sprobati model na LiPo 3s1300mAh.Pogon je bil mig 280,prenos 4:1, prop. 10x7 ter danes zgoren regulator jeti 006 ( :oops: ).Ves vesel priklopim baterije in že v naprej rečem pomočniku da bo motor vrjetno crknil od preobremenitve.Vzletim s tal in pod polnim plinom se je vzpenjal noro (pod kotom 60° ali pa še kaj več).Hitrost je bila že kar solidna za izvajanje akrobacij kot so hrbtni let,rolca,pokončne osmice seveda na primerni višini.Motor je pod polnim gasom deloval okoli 3 minute.Pred vzletom še pomislil nisem da bi lahko skurlo regler.Motor pač pričakovano ugasne ter poskušam varno ˝prijadrat˝avijon na trdna tla.Največja nesreča je ta da mi je po 5s odkar je ugasnil motor je letalo postalo nevodeno.Z višine 10m je strmoglavil direktno na tla nedaleč od mene.Posledice škode so bile uničen regulator,trup modela,reduktor,propeler,motor.Na srečo da so krila cela.Sedaj je v izgradnji že nov trup z nekaterimi izboljšavami.

LP
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Lekcija iz tega:

* Jeti Jes 40 opto deluje na 150% obremenitve čisto dobro več kot minuto (dobra novica za nore F5Jaše 8) )
* Duša elektronike se materializira v obliki gostega belega dima ostrega vonja
* Takih trupelc ne nosi domov, ker potem sledi obvezno celotedensko luftanje #-o
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zdravo!


Za mojimi modeli se je že nekajkrat vlekel bel dim od motorja, od reglerja še nikoli.

Drugače pa Jeti reglerji preizkušeno prenesejo vsaj 1,5 krat njihove nominalne moči, če jih ne obremenjuješ več kot kakih 30 sekund. Moj jeti advanced 75 opto brez problema prenese 120A, več si pa ne upam, da kak lipo ne poči. Res pa je, da motor pod tem režimom še ni deloval več kot 12 sekund.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Sigismund
Tekmovalec
Prispevkov: 284
Pridružen: 08 Mar 2005, 00:35
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Sigismund »

pegasus napisal/-a:Lekcija iz tega:

* Jeti Jes 40 opto deluje na 150% obremenitve čisto dobro več kot minuto (dobra novica za nore F5Jaše 8) )
* Duša elektronike se materializira v obliki gostega belega dima ostrega vonja
* Takih trupelc ne nosi domov, ker potem sledi obvezno celotedensko luftanje #-o
Ja, ja, pa saj menda veš, da elektronika deluje na dim... če ti dim ven uide, pa ne dela več :D


lp Žiga
Uporabniški avatar
MarE69
Freak
Prispevkov: 525
Pridružen: 30 Nov 2004, 07:45
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a MarE69 »

Še en dokaz več, da elektronika deluje na dim. Ko dim uide, ne dela več. Poskusi popraviti tako, da daš dim nazaj.

Močnostna elektronika ima vgrajenega več dima.
Bevcan
Freak
Prispevkov: 584
Pridružen: 06 Jun 2006, 07:36
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Bevcan »

Ko smo že ravno pri tem. Če skuriš regler v zraku, a pol skuriš tudi BEC? To pol zna bit mal neprijetno. Sicer sem razbral da je tkole skurjen regler kot tale na sliki verjetno res šist crknu sam a ma gdo prakso z kakšno bolj optimistično situacijo?
Gravitacija je hudič.

LP Primož Iskra
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Bevcan napisal/-a:Ko smo že ravno pri tem. Če skuriš regler v zraku, a pol skuriš tudi BEC? To pol zna bit mal neprijetno.
Jaz sem skuril FET v reglerju tako močno, da se je od vročine odcinil in padel na dno modela (PILON 400) in v balzi pustil zažgan odtis, aje BEC še vedno deloval. V zraku sem samo opazil nenadno zmanjšanje moči motorja..ni bilo več vleka, pa se mi je čudno zdelo, da sem skuril akumulatorje že v drugi minuti letenja. No, tako lepo prijadram na pristanek, vse je lepo ubogalo, ko pa odprem pokrov modela, da bi vzel baterije ven, je pa prav lepo zadišalo :-? in našel sem fet, ki se je kotalil po notranjosti modela.

Verjetno je BEC čisto svoj del vezja na reglerju in nima veze z onim delom, ki je zadolžen za motor...

LP Mitja
Uporabniški avatar
Jaro
Freak
Prispevkov: 719
Pridružen: 20 Maj 2003, 10:48
Kraj: Izlake

Odgovor Napisal/-a Jaro »

Meni se je njega dni v zraku razlotal regulator (lot po celem trupu :o ) in ob tem je šel papa tudi BEC. Model pa je, k sreči v relativno velikih krogih, prisvedral do tal...
Lep pozdrav,

Jaro

___________________________________
"Zeit ist weg! Letzte Runde!" (Ivan Kneys)
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Da se to ne bo več dogajalo ...

Slika

Tole je JES 70, opremljen s hladilnikom s 486 procesorja - paše gor kot naročen - in postavljen direktno v zračni tok.


Se je pa danes zgodilo nekaj drugega - zaflatrala višina na spitu ob prvem poskusu brisanca ... očitno res preveč matram to kitajsko igračo :-? :oops: [-X
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

pegasus napisal/-a: Tole je JES 70, opremljen s hladilnikom s 486 procesorja - paše gor kot naročen - in postavljen direktno v zračni tok.

Se je pa danes zgodilo nekaj drugega - zaflatrala višina na spitu ob prvem poskusu brisanca ... očitno res preveč matram to kitajsko igračo :-? :oops: [-X

Zdravo!




1.) Jes 70 prenese kratke šuse po 120A in 30 sekundne po 100A tudi brez dodatnih hladilnikov. Če se slučajno pregreje ti bo samodejno izklopil motor. Moj elektro model hladi notranjost le skozi turbo spiner in reglerja Jes 75 advanced, ki je izdelan za enake ampere kot tvoj, še nisem uspel utišat. Prej se pojavijo problemi z celicami kot z reglerjem.

2.) Če je to tisti spit, ki si ga imel v prekmurju, potem ni zaflatralo zaradi šibke gradnje, ampak je verjetno krivda v povezavi med servom in krilcem.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
m.b.
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 31 Jul 2006, 14:25

Odgovor Napisal/-a m.b. »

#-o #-o
lp
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih