Težava z motorjem.Prosim , če kdo pomaga.

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
Jaš R
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 16 Sep 2023, 20:36

Težava z motorjem.Prosim , če kdo pomaga.

Odgovor Napisal/-a Jaš R »

Pozdravljeni.Danes sem vozil letalo Tundro in vse delalo kod moralo, letelo brez problema,nato sem pa mislil že vse pospraviti in sem izklopil komande in mi je letalo samo brez ,da bi na komandah kaj naredil letalo uklopilo motor in seveda šel spredni del letala.Sem vse zalepil ampak vseeno nevem v čem je težava . Prosim , če kdo kaj več ve o tem .

Lp.
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Težava z motorjem.Prosim , če kdo pomaga.

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Če prav razumem si odklopil komando preden si odklopil letalo. To je narobe. Vedno se najprej odklopi baterijo letala, šele nato se ugasne komando. Prav tako se pred poletom najprej prižge komando in šele potem letalo!
Lp Marcel
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Težava z motorjem.Prosim , če kdo pomaga.

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Pri večini sodobnejših naprav je možno nastavit "fail safe" ki ti ob izgubi signala postavi model na nastavljene polložaje.....tudi večina sodobnejšit naprav ti omogoča nastavitev "trottle cut",imaš na stikalu možnost izključitve plina,oziroma ga vključiš šele na stezi tik pred poletom,............
Slika
Jaš R
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 16 Sep 2023, 20:36

Re: Težava z motorjem.Prosim , če kdo pomaga.

Odgovor Napisal/-a Jaš R »

Hvala za odgovor
Lp.
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 899
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Težava z motorjem.Prosim , če kdo pomaga.

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Jaš R napisal/-a: 12 Nov 2023, 17:32 Pozdravljeni.Danes sem vozil letalo Tundro in vse delalo kod moralo, letelo brez problema,nato sem pa mislil že vse pospraviti in sem izklopil komande in mi je letalo samo brez ,da bi na komandah kaj naredil letalo uklopilo motor in seveda šel spredni del letala.Sem vse zalepil ampak vseeno nevem v čem je težava . Prosim , če kdo kaj več ve o tem .

Lp.
Kot ti je že Marcel povedal: najprej se izklopi sprejemnik in kasneje oddajnik. V obratnem vrstnem redu se lahko zgodi, da ti sprejemnik sprejme kak šum, ki lahko povzroči odklon serva oz. v tvojem primeru dodajanje obratov.
Fail safe lahko omili to zadevo, čeprav je fail safe namenjen izgubi signala v zraku. Je pa res, da če je pravilno nastavljen (tako, da ob izgubi signala se motor ugasne ipd.) lahko pomaga tudi na tleh.
Lp,
Andreo
Jaš R
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 16 Sep 2023, 20:36

Re: Težava z motorjem.Prosim , če kdo pomaga.

Odgovor Napisal/-a Jaš R »

Hvala za odgovor . Lp
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih