Mustang P51 - Predstavitev

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
Uporabniški avatar
Pegaz
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 05 Jul 2005, 07:45

Mustang P51 - Predstavitev

Odgovor Napisal/-a Pegaz »

MUSTANG P51


Prodaja - Mantua Model d.o.o. - Nebec Janez, Ljubljana

Narejen v Vietnamu by Black Horse Model


Tehnični podatki:

-dolžina kril.................1550 mm
-dolžina trupa.................1330 mm
-teža celega modela z opremo.................3,8 kg
-servo motorji.................9 standard
-motor.................O.S. 70S II - 4T
Priporočen motor.................10 cu. - 2T ali 15 cu. - 4T
Oddajnik.................min. 6 kanalov



No, tudi jaz sem prišel do prečudovitega letala Mustang P51. Proizvajajo ga Black Horse Model iz Vietnama in je popolnoma lesene klasične konstrukcije in je že skorajda izgotovljen (ARF). Komplet vsebuje vse dele: boudne, ročice, sponke, vilice, uvlačljivo podvozje, gume, tank, pokrovčke za servo mehanizme, kaputažo, spiner, nosilec za motor, nalepke, … itd, skratka vse, razen motorja in elektronike. Za samo dokončevanje modela sem porabil cca 6 ur dela.
Model je zelo trdne konstrukcije, a kljub temu je lahko letalo, prekrito z oralight folijo. Vgrajenih ima 9 servomehanizmov, 1 Ă— smer, 2 Ă— višina, 2 Ă— eleron, 2Ă— flap,1 Ă— gas in 1Ă— uvlačljivo podvozje. Opremil sem ga z O.S. 11,5 kubičnim štiritaktnim motorjem, kateri pa vrti eliso APC 13 Ă— 7.
Model se pri vzletu na travnati površini dvigne v cca 10 metrih in po želji ga dvigujem počasi ali pa strmo. Za letenje potrebuje zelo majhno hitrost in model zlepa ne pade v kovit, če pa že, pa pred tem za razliko od drugih mojih letal, to tudi parkrat nakaže in ne pade kar v kovit iznenada. Kar se tiče samega letenja je torej lahko zelo počasno ali pa hitro, zmožen je izpeljat vse osnovne akrobacije (luping, rola, kubanka, hrbtni let, venček, premet čez krilo, kovit …). Zelo odlično pa mu delujejo flapi. Modelu pred pristankom povlečeš ven flape in pride na pristajanje pod 45 stopinjskim kotom zelo počasi oziroma v »počasnem posnetku« in ko ga poravnam na višini cca 30 cm, mustang sede na pisto v 3-4 metrih in še ene toliko jih potrebuje, da se ustavi na travnati pisti (nisem še poizkusil na asfaltni pisti, bom pa v kratkem).Težišče letala pa je odlično, ker se zlepa ne zvrne na kljun pri pristanku (za razliko od nekaterih drugih, ki sem jih videl). Model je prva liga in vsako letenje pomeni 20 min uživanja in relaksacije.

Model svetujem vsem, ki jim je všeč malo bolj divje akrobatsko letenje (ne za F3A) ali pa počasno scale letenje. Model ni preveč zahteven za letenje in ti definitivno polepša dan :) :) :) .


LP Jan
Priponke
4.jpg
4.jpg (75.71 KiB) Pogledano 4566 krat
5.jpg
5.jpg (68.4 KiB) Pogledano 4566 krat
6.jpg
6.jpg (68.91 KiB) Pogledano 4566 krat
Zadnjič spremenil Pegaz, dne 01 Nov 2005, 11:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Pegaz
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 05 Jul 2005, 07:45

Odgovor Napisal/-a Pegaz »

:)
Priponke
3.jpg
3.jpg (81.31 KiB) Pogledano 4565 krat
1.jpg
1.jpg (60.46 KiB) Pogledano 4561 krat
2.jpg
2.jpg (85.93 KiB) Pogledano 4561 krat
Uporabniški avatar
Pegaz
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 05 Jul 2005, 07:45

Odgovor Napisal/-a Pegaz »

:) :roll:
Priponke
Še ena v zraku
Še ena v zraku
7.jpg (29.1 KiB) Pogledano 4551 krat
Pa še ena za na steno :roll:
Pa še ena za na steno :roll:
123.jpg (22.22 KiB) Pogledano 4540 krat
Uporabniški avatar
peroo
Tekmovalec
Prispevkov: 290
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a peroo »

Odlična predstavitev! sedaj, ko si dal gor še nalepke, sem ga komaj prepoznal :D



LP Peter
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Prav lepo je videti, še posebej v zraku, kaj bi šele bilo, če bi ga v objektiv med letom ujel g. Holc =D> =D>
Mustang je bil na Discovery-ju razglašen za najboljše lovsko letalo vseh časov :o =D> =D> =D>
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Pegaz
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 05 Jul 2005, 07:45

Odgovor Napisal/-a Pegaz »

Hvala
:lol: :lol: :lol: mi je končno ja uspelo polimati ga (pa to zato, k je zjutraj bla taka megla, da se ni dalo letet ...)

Slike so pa ja bl materske (pa tud težko je istočasno voziti letalo in slikati #-o :lol: ).....Mogče me doleti ta sreča, da se kje v bližini pojavi g. Holc in naredi kako fotko....
butnskala
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 30 Avg 2005, 14:44

mustang

Odgovor Napisal/-a butnskala »

ja, ja, ampak slučajno je bila oddaja ameriška...

C
Uporabniški avatar
Pegaz
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 05 Jul 2005, 07:45

;-)

Odgovor Napisal/-a Pegaz »

iiiiiiiiii, slikce so nazaj =D> =D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
Pegaz
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 05 Jul 2005, 07:45

;-)

Odgovor Napisal/-a Pegaz »

No kot obljubljeno, sem probal še na asfaltni pisti. Mustang se je odlepu od tal po parih metrih , pri pristajanju pa se je ustavil po cca 25 metrih....flapi res delajo svoje....naprimer moja extra 330S, 150cm čez krila, 3,2kg z istim motorjem brez flapov rabi cca 130 m piste, da se ustavi #-o


LP Jan
Mustang GT
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Dec 2005, 14:14
Kraj: Radizel

Odgovor Napisal/-a Mustang GT »

Zares prečudovito letalo!1 =D> =D> Ampak jaz lahko za zaj samo sanjam o njem. Res prečudovito letalo!!! =D> =D>
Uporabniški avatar
Pegaz
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 05 Jul 2005, 07:45

Odgovor Napisal/-a Pegaz »

Mustang GT napisal/-a:Zares prečudovito letalo!1 =D> =D> Ampak jaz lahko za zaj samo sanjam o njem. Res prečudovito letalo!!! =D> =D>
Ojla!


Res je čudovito letalo.....pa lej, če boš kej zahajal po prestolnici, me prej zvrcni, pa se dobiva na letališču in ti dam kak krog za odpelat....no problem!


LP Jan
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom