Letala iz izolacije

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Brez skrbi. Nisem vzel kot grajo ampak kot dobronamerni komentar.
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a belovic »

Marcel napisal/-a: 30 Jun 2021, 19:54 3. Po naravi zelo rad hitim zato mi takle komentar pride še kako prav, da nisem preveč šlampast. Nisem tak kot ste nekateri, ki se ukvarjate ure in ure z določenimi detajli. Malo sem se tega že navadil, a ne prav veliko, zato sem tudi šel delati maketo, da bom se še privadim.
Verjemi, da se tudi jaz velikokrat borim sam s seboj ali se splača zamuditi dan, dva ali celo teden s kakšnim detajlom, ki mogoče kasneje sploh ni viden #-o Na koncu se kljub časovnemu pribitku k projektu ponavadi odločim da bom vztrajal, zato pa so vsi moji projekti zeeelo razvlečeni :oops: :oops: :oops: s tem zaključim, da ne bom smetil več tvoje teme pa lep dan še naprej =;
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

belovic napisal/-a: 01 Jul 2021, 08:10
Marcel napisal/-a: 30 Jun 2021, 19:54 3. Po naravi zelo rad hitim zato mi takle komentar pride še kako prav, da nisem preveč šlampast. Nisem tak kot ste nekateri, ki se ukvarjate ure in ure z določenimi detajli. Malo sem se tega že navadil, a ne prav veliko, zato sem tudi šel delati maketo, da bom se še privadim.
Verjemi, da se tudi jaz velikokrat borim sam s seboj ali se splača zamuditi dan, dva ali celo teden s kakšnim detajlom, ki mogoče kasneje sploh ni viden #-o Na koncu se kljub časovnemu pribitku k projektu ponavadi odločim da bom vztrajal, zato pa so vsi moji projekti zeeelo razvlečeni :oops: :oops: :oops: s tem zaključim, da ne bom smetil več tvoje teme pa lep dan še naprej =;
Ah, kakšno smetenje neki. Saj gre ves pogovor o avionih, ki jih delam ( oz. o moji šlampariji pri le teh :D ) in se vse drži te teme.
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Sporočam da je misija( :D ) Aqilla 1300 začasno končana/ prekinjena, ker je aquilla postala darovalka organov (motorja🤔), saj je Janusu ta organ crknil 🙄.

Se bo nadaljevalo ko dobim nov motor [-o<
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Nov projekt-akrobat

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Začel sem delati akrobata iz stiroporja, stirodurja in lesa. Razpon je 124cm, dolžina pa 4 cm manj. Vem, da bi vas večina šla akrobatski model te velikosti cel plankati z balso in potem prekrivati s folijo. Jaz sem si zadal cilj, da ga izdelam na isti način kot prej Aquillo 1300, le s to razliko da bom tu dodal več ojačitev. Na koncu bom seveda vse ( kot je že v navadi) prekril s pak papirjem. Ker je dobro da bo avion čim lažji sem se odločil tudi, da mu ne bom montiral podvozja.
Načrt sem začel risati ko smo bili na morju. Ko je bilo prevroče da bi bil na soncu sem v senci lepo počasi risal načrt :whistle: :whistle: . Nekaj dni nazaj (nevem več kdaj #-o ) sem ga začel izdelovati.

Gradnjo bom seveda opisal. Nekatere stvari, ki komu morda niso tako dobro znane bom podrobno opisal. Upam, da bo s tem komu pomagal. Seveda so predlogi, komentarji, kritike zaželjeni,saj bom tako gotovo dobil še kakšno idejo kaj bi lahko izboljšal in izvedel kje sem ga čisto kiksnil mimo.

No tako: Začel sem s smerjo in višino, ki sem ju izdelal iz modrega, 1 cm debelega, zelo močnega stirodurja. Ne nameravam ju prekriti z rjavim pak papirjem, ker se mi zdita dovolj trdna. Smerni stabilizator sem iz strani ojačal z 2 mm balso, v višinsko krmilo pa sem poleg balse dal tudi dva palčki za ražnjiče, da je na sredinskem delu kjer je stirodur debel le 1,5 cm , dovolj močno.

Izrezal sem tudi cel trup, ki sem ga zaradi prekratkega kosa stiroporja ( dolg je 1m) izdelal iz dveh kosov. Izdelal sem ga iz stiroporja, ki je debel 3cm.
Priponke
DSCF8108.jpg
DSCF8108.jpg (30.08 KiB) Pogledano 3907 krat
DSCF8109.jpg
DSCF8109.jpg (34.16 KiB) Pogledano 3907 krat
DSCF8107.jpg
DSCF8107.jpg (33.2 KiB) Pogledano 3907 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Trup sem zlepil in ga ojačal z balsovimi letvicami 4x10. Spodnjo stran (na katero se bo(ponavadi :evil: ) pristajalo) sem ojačal z 1,5 mm baslo.
Priponke
DSCF8110.jpg
DSCF8110.jpg (43.19 KiB) Pogledano 3907 krat
DSCF8111.jpg
DSCF8111.jpg (32.38 KiB) Pogledano 3907 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Opisal bom kako naredim luknjo za letvico v stiroporju:
Najprej si s svinčnikom označim koliko je letvica široka in do kje bo šla( dolžina in širina). Potem izrežem (stopim) luknjo s spajkalnikom. S spajkalnikom vedno stopim malo MANJ kot je širina letvice, to pa zato, ker se nikoli ne da stopiti točno. Potem to luknjo pobrusim z enim koščkom letvice na katero prilepim brusni papir. Na ta način dosežem, da se letvica točno prilega v luknjo. Če je luknja kje slučajno prevelika (ko sem prvič poskusil je bilo povsod preveliko :-$ , potem pa je bilo vsakič bolje) jo kasneje seveda zapolni lepilo ki nabrekne.

Konec trupa sem narezal, ker tja prideta smer in višina.
Priponke
DSCF8113.jpg
DSCF8113.jpg (37.33 KiB) Pogledano 3906 krat
DSCF8114.jpg
DSCF8114.jpg (37.24 KiB) Pogledano 3906 krat
DSCF8116.jpg
DSCF8116.jpg (34.9 KiB) Pogledano 3906 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Pokazal bom kako sem ukrivil balso okrog kabine:
Balsovo letvico sem najprej odrezal, da ni bila predolga. Potem sem jo za nekaj minut namočil v toplo vodo. Mokra se je brez problema ukrivila okrog kabine. Ko se je do konca posušila sem jo dal dol iz "natezalnice" a je kljub temu ohranila obliko. Potem sem jo seveda zalepil na trup.
Priponke
DSCF8112.jpg
DSCF8112.jpg (42.28 KiB) Pogledano 3905 krat
DSCF8115.jpg
DSCF8115.jpg (37.13 KiB) Pogledano 3905 krat
DSCF8120.jpg
DSCF8120.jpg (43.28 KiB) Pogledano 3905 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Ko sem trupu izrezal luknje za pritrditev smeri in višine ga je takoj čakalo obvezno slikanje, da vidim kako to zgleda. Nč bat! stabilizatorja še nista prilepljena na trup in zato nista pravilno poravnana po vseh treh oseh.
Priponke
DSCF8118.jpg
DSCF8118.jpg (32.86 KiB) Pogledano 3905 krat
DSCF8119.jpg
DSCF8119.jpg (32.74 KiB) Pogledano 3905 krat
DSCF8117.jpg
DSCF8117.jpg (33.65 KiB) Pogledano 3905 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Začela so se delati krila. Najprej sva jih z Vidkom izrezala, kar nama je uspelo bolje kot kadarkoli prej :-({|= :-({|= . Ko sem jih zlepil skupaj (pri čemer sem zelo pazil, da niso nič zvita), sem dodal v krila ojačitve (po večini smrekove letvice). Lepila sva z mitopurjem pomešanim z belim lepilom. Prvič sem lepil s tem in se je izkazalo za odlično.
Priponke
DSCF8122.jpg
DSCF8122.jpg (33.52 KiB) Pogledano 3817 krat
DSCF8123.jpg
DSCF8123.jpg (30.46 KiB) Pogledano 3817 krat
DSCF8121.jpg
DSCF8121.jpg (33.89 KiB) Pogledano 3817 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Zadnji rob sem ojačal z rjavim pak papirjem. Sicer bo kasneje čez vse skupaj papir, a ni nič narobe če je zadnji rob bolj močan. Sicer bo pa zdaj tale projekt nekaj časa na spanju, da pridejo servoti in ostala elektronika. Dokler tega nimam ne morem nadaljevati.
Priponke
DSCF8126.jpg
DSCF8126.jpg (36.35 KiB) Pogledano 3816 krat
DSCF8127.jpg
DSCF8127.jpg (34.32 KiB) Pogledano 3816 krat
DSCF8124.jpg
DSCF8124.jpg (36.14 KiB) Pogledano 3816 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Marcel napisal/-a: 27 Apr 2021, 11:07
raktivec napisal/-a: 27 Apr 2021, 10:36
Marcel napisal/-a: 27 Apr 2021, 10:03 Sem delal tudi daljše, saj je žaga dovolj dolga(80 cm). Ampak potem žica v sredini zaostaja in je tam profil drugačen( tanjši #-o ). Zato sem delal raje krajše. Poskusil sem še bolj napeti žico, ampak se je potem zelo hitro strgala.

Vzemi 1,2 mm žico za mig varilni aparat in jo napni z neko močnejšo vzmetjo in nastavi ravno pravo voltažo.
Pomembna je tudi kilometrina. Ko jih boš dovolj odrezal, boš znal. Še bolje je na tem forumu poiskat nekoga ki to dela cnc, se zmenit in mu poslat skico kaj želiš. Morda se motim, ampak če ti že tale mehak stiropor dela preglavice z žico, potem delaš nekaj povsem mimo. Lahko je kriva prenizka napetost, žica, prehitro rezanje, napenjanje žice brez vzmeti...

In pazi, da se ti ne kadi pod nos, dim je strupen!!!
Ne. Stiropor mi pri rezanju ne dela preglavic. Ko sem za jadralčka rezal en zelo tanek profil( Iz zelo trdega stirodurja) sem na sredi odrezal nenatančen profil. Od takrat naprej sem raje rezal krajše kose.
Bom poskusil še z drugo žico. Pa še novo(močnejšo) vzmet bom moral kupit.


Odrezal sem krila za stiroflya 1.4 iz tima. Narejena so iz zelenega stirodurja. Kljub temu, da je stirodur zelo trd ni profil nič tanjši na sredini. Poleg tega je tudi odrezan zelo natančno. Obrusil bom krila le toliko da bom odstranil "nitke" ki so nastale pri rezanju.

Nekaj sem pa le napredoval :-({|= :-({|= :-({|=

Je pa res da imam tudi drugo žico kot takrat.
Lp Marcel
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Na akrobatu se dela naprej. Pobarval in prekril sem krila in rep.
Priponke
tako so izgledala krila med barvanjem.jpg
tako so izgledala krila med barvanjem.jpg (29.49 KiB) Pogledano 3637 krat
tako izgleda krilo iz spodnje strani.jpg
tako izgleda krilo iz spodnje strani.jpg (40.21 KiB) Pogledano 3637 krat
tako pa iz zgornje.jpg
tako pa iz zgornje.jpg (42.39 KiB) Pogledano 3637 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Izrezal sem tudi elerone... 8) 8) :D
Priponke
na smer in višino sem prilepil kos rjavega papirja namesto pantov.jpg
na smer in višino sem prilepil kos rjavega papirja namesto pantov.jpg (23.59 KiB) Pogledano 3637 krat
tudi smer in višino sem prebarval.jpg
tudi smer in višino sem prebarval.jpg (40.34 KiB) Pogledano 3637 krat
narejeni eleroni.jpg
narejeni eleroni.jpg (32.33 KiB) Pogledano 3637 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Če si na slikah ti in ne kak tvoj mlajši brat, potem ti tole kar dobro uspeva! :D :D
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

raktivec napisal/-a: 30 Jul 2021, 19:45 Če si na slikah ti in ne kak tvoj mlajši brat, potem ti tole kar dobro uspeva! :D :D
Ja. Na sliki sem jaz. :wink: :wink:
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Končno se je prekril tudi trup.

Pred prekrivanjem je fino če vemo kje bodo sprejemnik in servoti. V mojem primeru sem se odločil, da bo sprejemnik pod krili, saj tako ne bo težav z natikanjem kablov za krilca. Servota za smer in višino bosta v zadnjem delu trupa. Naredil sem že luknje za servote, a jih še nisem vgradil. V stiropor pa sem nalepil kabel za za servo. Malo sem še obrusil trup, izrezal dovolj velik kos rjavega papirja( en kos za cel model) in začel s prekrivanjem.
Priponke
V trupu sem naredil luknjo za krila in pod krili za sprejemnik.jpg
V trupu sem naredil luknjo za krila in pod krili za sprejemnik.jpg (34.19 KiB) Pogledano 3446 krat
pred prekrivanjem sem po trupu speljal Ĺľe kabelj za servo.jpg
pred prekrivanjem sem po trupu speljal Ĺľe kabelj za servo.jpg (39.07 KiB) Pogledano 3446 krat
izrezal sem kos pak papirja v katerega sem kasneje oblekel trup.jpg
izrezal sem kos pak papirja v katerega sem kasneje oblekel trup.jpg (31.87 KiB) Pogledano 3446 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Seveda nisem čakal ampak sem delal naprej. :P Imel sem tudi pomočnike, tako da je bilo vse skupaj hitro narejeno. :D

Razredčeno lepilo je zmešano iz okoli 30% vode in 70% lepila. Pri delu najprej z vodo malo namočim rjav papir in počakam nekaj minut, da jo papir dobro vpije, šele potem začnem z mazanjem. Na ta način porabim manj lepila in modelu dodam manj teže. Krpa ne sme biti mokra, ampak VLAŽNA.

Balzo sem mazal z nerazredčenim lepilom, ker drugače ne prime najbolje.
Priponke
Pak papir namaĹľemo z razredÄŤenim belim lepilom..jpg
Pak papir namaĹľemo z razredÄŤenim belim lepilom..jpg (39.48 KiB) Pogledano 3444 krat
Potem ( če imamo kakšnega pomočnika že med tem) namažemo še trup. Povsod sem uporabil rezredčeno lepilo, edino balzo sem namazal ker z nerazredčenim..jpg
Potem ( če imamo kakšnega pomočnika že med tem) namažemo še trup. Povsod sem uporabil rezredčeno lepilo, edino balzo sem namazal ker z nerazredčenim..jpg (35.29 KiB) Pogledano 3444 krat
Papir damo na trup in ga povsod prevleÄŤemo z vlaĹľno krpo. Tako izpod papirja iztisnemo vse balonÄŤke zraka..jpg
Papir damo na trup in ga povsod prevleÄŤemo z vlaĹľno krpo. Tako izpod papirja iztisnemo vse balonÄŤke zraka..jpg (35.65 KiB) Pogledano 3444 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Trup mora biti na koncu brez gubic. "Letnice" v rjavem papirju sem obrnil tako, da gredo po trupu po dolžini. Če bi se letnice kje slučajno križale je velika verjetnost da bi se trup zvil.
Priponke
Zavihke, ki smo jih Ĺľe prej nastrigli prepognemo ÄŤez..jpg
Zavihke, ki smo jih Ĺľe prej nastrigli prepognemo ÄŤez..jpg (33.05 KiB) Pogledano 3442 krat
Seveda tudi tu uporabimo vlaĹľno krpo..jpg
Seveda tudi tu uporabimo vlaĹľno krpo..jpg (36.64 KiB) Pogledano 3442 krat
Trup je treba z razredčenim lepilom premazati še od zunaj..jpg
Trup je treba z razredčenim lepilom premazati še od zunaj..jpg (37.52 KiB) Pogledano 3442 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Ko se trup od zunaj premaže z belim lepilom, ga je treba nekam obesiti kot salamo, da se posuši.
Priponke
Brez zunanjega premaza je takrat tehtal 225 gramov..jpg
Brez zunanjega premaza je takrat tehtal 225 gramov..jpg (34 KiB) Pogledano 3441 krat
Premazal sem ga še od zunaj in dal sušit..jpg
Premazal sem ga še od zunaj in dal sušit..jpg (32.59 KiB) Pogledano 3441 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Še nekaj podatkov. Morda komu koristijo:
- TRUP PRED PREKRITJEM: 125g. Zdi se mi, da je to lahko, a sem se bal, da bo prekrivanje dodalo veliko teže. Zato sem prekrivanju poskusil šparati z lepilom.
-PAPIR, KI SEM GA PORABIL ZA PREKRIVANJE: 26g. Tudi to se mi zdi kar lahko za tak kos papirja. Sicer je pa res, da sem uporabil pak papir, ki sem ga kupil v tediju. To je najtanjši in najlažji papir, ki sem ga videl. Iz njega so narejena tudi krila, razen zadnjega robu, kjer sem za spodnjo plast uporabil močnejši papir.
- TRUP TAKOJ PO PREKRIVANJU; BREZ ZUNANJE PLASTI LEPILA: Kot vidite na sliki en post višje je teža 225g.
-TRUP PO OSMIH URAH SUŠENJA: 170g. Ko sem videl to številko sem se začudil. Računal sem da bo teža okoli 200g. Tu je treba še dodati da bo v prihodnjih dneh, trup postal še lažji, ker se to dokončno posuši šele po nekaj dneh.

Še dve sliki:
Priponke
Po 8 urah sušenja je že kar precej shujšal..jpg
Po 8 urah sušenja je že kar precej shujšal..jpg (42.46 KiB) Pogledano 3440 krat
Vsi pripomoÄŤki s katerimi sem si pomagal pri tem delu.jpg
Vsi pripomoÄŤki s katerimi sem si pomagal pri tem delu.jpg (47.37 KiB) Pogledano 3440 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Nadaljeval sem z delom. :D :D
Priponke
poÄŤasi zaÄŤnem z barvanjem.jpg
poÄŤasi zaÄŤnem z barvanjem.jpg (41.68 KiB) Pogledano 3255 krat
tudi na trupu sem naredil napis.jpg
tudi na trupu sem naredil napis.jpg (50.86 KiB) Pogledano 3255 krat
lepljenje kril.jpg
lepljenje kril.jpg (56.1 KiB) Pogledano 3255 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Avion sem dal na travo in ga malo poslikal. Kljub temu, da je razpon le 124 cm zgleda kar mrcina. :-({|= :-({|=
Priponke
DSCF8177.jpg
DSCF8177.jpg (75.19 KiB) Pogledano 3253 krat
DSCF8178.jpg
DSCF8178.jpg (105.47 KiB) Pogledano 3253 krat
DSCF8176.jpg
DSCF8176.jpg (102.39 KiB) Pogledano 3253 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

... :-({|= :-({|= :-k
Priponke
DSCF8180.jpg
DSCF8180.jpg (98.59 KiB) Pogledano 3253 krat
DSCF8181.jpg
DSCF8181.jpg (95.8 KiB) Pogledano 3253 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Letala iz izolacije

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Danes sem med letenjem nekaj "zašuštral" in posledica je tole: :oops: :oops: ](*,)
Priponke
DSCF8197.jpg
DSCF8197.jpg (116.55 KiB) Pogledano 2727 krat
DSCF8198.jpg
DSCF8198.jpg (99.59 KiB) Pogledano 2727 krat
DSCF8194.jpg
DSCF8194.jpg (112.11 KiB) Pogledano 2727 krat
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov