Kronos

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Sledilo je prekrivanje stabilizatorjev.
Glede na to, da se vedno porajajo vprašanja kako naredim pregib s folijo, se bom ob tem postopku zadržal malo dlje in ga bolj podrobno opisal.
Odločil sem se, da stabilizator oblečem v prosojno folijo, krmilo pa v belo neprosojno. Bela folija lahko lepo pokrije prosojno, obratno pač ne gre, zato sem začel s prosojno folijo in z njo naredil tudi pregib.
Najprej sem ukrojil folijo in upošteval, da gre ta folija tudi čez pregib spodaj, zato mora biti toliko širša.

Krmilo in stabilizator sem postavil skupaj in ju na zgornji strani čez pregib fiksiral s par trakovi lepilnega traku. Za silo se v tem trenutku krmilo že lepo odklanja. Folijio sem začel likati najprej na spodnji strani. Trak folije sem postavil čez režo pregiba in jo okoli 5 mm potisnil čez stabilizator. V par točkah sem jo fiksiral z likalnikom, nato pa krmilo odklonil za skoraj 180 stopinj, da se pokaže celotna reža. Nato sem folijo preko te reže polikal po robu stabilizatorja in krmila. Ko je ta del narejen pa sem še ostanek folije prelikal na spodnjo površino stabilizatorja in jo polikal še po sprednjem polkrožnem robu.

LP2R
Priponke
Kronos_104.jpg
Kronos_104.jpg (70.67 KiB) Pogledano 3705 krat
Kronos_105.jpg
Kronos_105.jpg (80.35 KiB) Pogledano 3705 krat
Kronos_106.jpg
Kronos_106.jpg (133.76 KiB) Pogledano 3705 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Natančno sem polikal vse robove, vendar pa folije po sredini še nisem napenjal. To bom naredil na koncu, ko bo prekrita še zgornja stran višinskega stabilizatorja. V tem trenutku je pregib že skoraj popolnoma fiksen. Na zgornji strani se odstrani kose lepilnega traku, ki so na začetku držali krmilo v pravi legi.

LP2R
Priponke
Kronos_107.jpg
Kronos_107.jpg (125.79 KiB) Pogledano 3704 krat
Kronos_108.jpg
Kronos_108.jpg (94.99 KiB) Pogledano 3704 krat
Kronos_109.jpg
Kronos_109.jpg (57.19 KiB) Pogledano 3704 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Sledilo je prekrivanje zgornjega dela stabilizatorja. Tu vedno pazim, da folija čez pregib ni preveč napeta, saj v tem primeru rada vleče krmilo navzgor. Navado imam da fiksiram folijo najprej po vseh robovih stabilizatorja, nato pa krmilo odklonim v skrajno lego navzdol in čez pregib polikam še ostali rob folije, ki sega na krmilo. Z likanjem folije čez polno odklonjen pregib se izognem težavi, da bi bil spoj preveč napet. Obenem pa vedno pazim na to, da se v pregibu vidi zapognjen rob spodnje folije. Da se v pregibu zalepita spodnja in zgornja folija skupaj, je to idealnen spoj, ki ne bo nikoli odpovedal.

LP2R
Priponke
Kronos_110.jpg
Kronos_110.jpg (144.95 KiB) Pogledano 3705 krat
Kronos_111.jpg
Kronos_111.jpg (67.12 KiB) Pogledano 3705 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Na enak način kot višinski stabilizator, sem prekril tudi smernega. Tukaj sem le obrnil prosojno in belo folijo.
Spodnji del stabilizatorja, ki sega v trup nisem likal s folijo. Folijo sem polikal le toliko da se kakšen milimeter potopi še v trup. Pri lepljenju stabilizatorja v trup je spoj les na les veliko trdnejši kot les na folijo, zato se moramo tega postopka držati vedno kadar gre za take spoje.
Smerni stabilizator sem zalepil na trup in preveril da je točno pravokoten na višnski stabilizator in centroplan krila. Prosojna folija se nadaljuje še na peto trupa, ki bo prekrit na koncu.
Seveda sem pozabil povedat, da sem vmes prekril tudi celoten trup s trakovi bele folije. Tako sem hitel z likanjem, da mi je ušlo poslikat kakšen detajl med delom. Pokrov kabine sem prekril kar s samolepilno folijo temno sive barve. Iz iste folije sem naredil tudi dve stranski silhueti in ju prilepil na stranice trupa.

LP2R
Priponke
Kronos_112.jpg
Kronos_112.jpg (83.67 KiB) Pogledano 3698 krat
Kronos_113.jpg
Kronos_113.jpg (75.25 KiB) Pogledano 3698 krat
Kronos_114.jpg
Kronos_114.jpg (108.06 KiB) Pogledano 3698 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Model je prekrit, zato sem zmontiral oba servomotorja v trupu in jih povezal z bovdni.
Vgradil sem tudi servo za spojler. Uporabil sem servo 6 gramov, da se lepo skrije v krilo. Na ročici sem skrajno luknjico povrtal na premer 1,8 mm in vanjo privil 6 mm dolg M2 vijak. Ta se potopi v utor vodila, ki je prilepljen na spojler. Servo sem v krilu malo podložil, da sem zagotovil pravo lego, nato pa ga prilepil kar z vročo pištolo. Drži dobro, obstaja pa tudi možnost menjave serva.
Seveda sem se pred lepljenjem servomotorja poigral s hodom serva, da se spojler res lepo dvigne in potopi nazaj v krilo. Za prve štarte sem ga priklopil na drsni potenciometer na oddajniku, vendar bom mogoče kasneje uporabil kar stikalo z dvema, ali po možnosti s tremi položaji.

LP2R
Priponke
Kronos_115.jpg
Kronos_115.jpg (55.34 KiB) Pogledano 3622 krat
Kronos_116.jpg
Kronos_116.jpg (54.5 KiB) Pogledano 3622 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
AndrejC
Tekmovalec
Prispevkov: 246
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Slovenija - Ajdovščina

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a AndrejC »

Najbrž pišem prepozno...

Na osnovi lastnih izkušenj s podobnim RES modelom sem tej zadnji sliki opazil eno "pomanjklivost".

Ob pristajanju se bo v krilu pod dvignjen spojler nabirala umazanija (trava, zemlja), ki jo je malce težje spraviti ven. Prostor pod spojlerjem bi moral biti nekako zaprt.

Sicer pa res lep model in lepi prispevki.

LP, Andrej

Slika
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Hm, na to pa res nisem pomislil.
Mogoče zaradi tega, ker vedno letim na svoji pisti, ki nima visoke trave, krtin, ...
Sicer pa ni noben problem pred vgradnjo serva za spojler ta notranji jašek polikat s folijo, pusti se le odprtina za servo. Če komu to ni opcija, pa se lahko med rebra nalepijo ploščice balse. Mislim, da ta problem ni tako nerešljiv, kot izgleda na prvi pogled.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Treba je bilo temeljito nastavit servo za spojler, da se loputa res lepo in brez zatikanja pospravi v krilo.
Glede na rezultat sem kar zadovoljen.
Na začetku sem bil malo skeptičen glede koncepta pogona spojlerja. Veliko časa sem porabil da bi naredil enostavnejši pogon preko ročice, pa nekako ni bilo dovolj prostora za tako varianto. Za enkrat mehanizem obeta. Spojler je v prerezu bolj trikotne kot trapezne oblike, zato naj se ne bi zvijal zaradi vremenskih vplivov. Glede na to, da ima tudi nekaj uspešnih RES modelov tako rešitev, optimistično upam da se bo dobro obnesla.

LP2R
Priponke
Kronos_117.jpg
Kronos_117.jpg (132.33 KiB) Pogledano 3367 krat
Kronos_118.jpg
Kronos_118.jpg (92.69 KiB) Pogledano 3367 krat
Kronos_119.jpg
Kronos_119.jpg (108.39 KiB) Pogledano 3367 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Tale rep se mi res dopade, upam da bo v zraku enako atraktivno videt.

LP2R
Priponke
Kronos_120.jpg
Kronos_120.jpg (144.63 KiB) Pogledano 3366 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Višinski stabilizator je pritrjen na trup z dvema M3 vijakoma. Mogoče je videt zelo zoprno natikanje komande višine na ročico. V kompletu sem na tem delu predvidel vilice, ki se enostavno nataknejo na ročico, jaz pa sem na prototipu ukrivil žico kar v Z obliko. Brez problema se lahko tudi na ta način natakne in odstrani stabilizator.

LP2R
Priponke
Kronos_121.jpg
Kronos_121.jpg (90.39 KiB) Pogledano 3212 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Servota za smer in višino sta namontirana na mizici pod krilom. Zaradi torzijske trdnosti trupa je pod krilom prilepljena rešetka. Luknje v tej rešetki so dovolj velike za enostavno montažo obeh servomotorjev. Zaradi tega oba pritrdilna vijaka za krilo ne motita. Skozi prednjo luknjo se vstavi kabel iz krila za pogon spojlerja, sprejemnik pa je predviden, da se nahaja tik pred servoti.

LP2R
Priponke
Kronos_122.jpg
Kronos_122.jpg (107.51 KiB) Pogledano 3211 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Motor ima v nosu dovolj prostora za montažo in je dovolj potopljen naprej, da ni moteč pri menjavi akumulatorja. Na mojem prototipu sem regulator vrtljajev postavil na dno trupa, ter po tleh speljal kable do sprejemnika, nato pa sem čez njega položil trak nekoliko trše 3 mm debele pene. S tem sem fiksiral regulator, na to peno pa brez skrbi lahko postavim akumulator. Res je, da je na ta način onemogočeno hlajenje regulatorja, vendar ima le ta tako kratko funkcijo, da se sploh nima časa segreti. Z njim namreč le dvignemo model na zadostno višino, nato pa model jadra.

LP2R
Priponke
Kronos_123.jpg
Kronos_123.jpg (107.78 KiB) Pogledano 3206 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Ja, res je, takrat je še travca rasla.

LP2R
Priponke
Kronos_124.jpg
Kronos_124.jpg (159.01 KiB) Pogledano 3105 krat
Kronos_125.jpg
Kronos_125.jpg (159.22 KiB) Pogledano 3105 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Potem pa je sledil trenutek resnice ...

LP2R
Priponke
Kronos_126.jpg
Kronos_126.jpg (31.81 KiB) Pogledano 2980 krat
Kronos_127.jpg
Kronos_127.jpg (29.33 KiB) Pogledano 2980 krat
Kronos_128.jpg
Kronos_128.jpg (30.92 KiB) Pogledano 2980 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a Roberto »

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Robert, čestitke za simpatičen model. Predvsem pa natančno izdelan. =D>
Ali nam lahko opišeš prve trenutke poleta in prvo izkušnjo (hitrost, občutljivost, trimi, druge letalne lastnosti,....)
Lp Mipo
Uporabniški avatar
Marcel
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 11 Jun 2020, 14:21
Kraj: Šentjošt nad Horjulom

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a Marcel »

Mipo napisal/-a: 19 Jan 2021, 08:54 Robert, čestitke za simpatičen model. Predvsem pa natančno izdelan. =D>
Ali nam lahko opišeš prve trenutke poleta in prvo izkušnjo (hitrost, občutljivost, trimi, druge letalne lastnosti,....)
Lp Mipo
Ja. Prosim!
Drugače pa: izredno lep model :o :o :o :o .
Lep pozdrav
Marcel :D :D :D
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Mipo napisal/-a: 19 Jan 2021, 08:54 Robert, čestitke za simpatičen model. Predvsem pa natančno izdelan. =D>
Ali nam lahko opišeš prve trenutke poleta in prvo izkušnjo (hitrost, občutljivost, trimi, druge letalne lastnosti,....)
Lp Mipo
Hm, pred štartom nekega strahu nisem imel. Model je tako lahek in ta tanek trup, ko ga držiš v roki, kar kliče da poleti. Ker model nima eleronov je že po naravi zelo stabilen. Bolj sem bil pripravljen na reagiranje komand in lego težišča. Pa tudi elisa, ki sem jo nataknil na motor za prvi štart je bila premajhna, prave trenutno ni bilo pri roki.
Kot se spodobi za prvi štart, sem še enkrat preveril vsporednost krila in višine, zvitost kril, hod in velikost odklonov, ... Odklone sem sicer nastavil po svojem občutku in bo kasneje sledilo natančnejše nastavljanje. Pihal je šibak veter, ki ne sme preveč vplivat na letenje, zato sem se postavil v veter, dodal poln plin, rahel gib roke in model je že v zraku. Glede na izkušnje podobnih modelov sem bil takoj presenečen, da se model vzpenja pod bolj blagim kotom, tam okoli 30 stopinj. Pri takih modelih sem navajen, da se model vzpenja po občutno ostrejšim kotom, in odklanjanjem palice za višino navzdol, da se lahko korigira ta kot in hitrost vzpenjanja. No skratka, prvi vtis me je malo razočaral, da se tako počasi dviga, vendar mi je takoj postalo jasno da premajhna elisa pač ni dobra za to. Kljub prvim negativnim vtisom je model hitro dosegel višino okoli 50 metrov. Ravno dovolj, da se lepo vidijo letalne lastnosti. Odvzamem plin in poravnam model. Lepo se vleže v veter, zmanjša hitrost in brez kakeršnih koli guganj nadaljuje let. V tem režimu ga pustim par sekund da dojamem ali je lega težišča v redu. Vse je videti odlično in moram priznati da se moj stari program za izračun težišča zopet ni zmotil: https://www.modelarstvo.si/program-za-i ... ca-modela/
Model zapeljem v zavoj od vetra, da še tukaj preverim težišče, smer in višina sta dovolj odzivna in se takoj navadim na njuno učinkovitost. Mogoče kasneje potrebujeta še fine nastavitve, ampak temu bom pustil še malo časa. Z vetrom model pridobi hitrost in izgubi nekaj višine, z rahlim odklonom višine navzgor to kompenziram in odpelje se kot pesmica. Sledijo zavoji v levo, desno, hitreje, počasi, od vetra, v veter, ... Imam občutek da sva že od prvega trenutka naprej prijatelja. Sledi pristanek, da še enkrat premeljem letenje in občutke.
Sledi drugi štart, ko model dvignem na višjo višino. Tam piha malo močnejši veter, zato ob poravnavaju iz dviganja malo zapumpa. Nič hudega, pač se mi model še malo upira da se ga navadim. Naredim par zavojev, krogov, da vidim kako se obnaša v malo močnejšem vetru. Nič presenetljivega ni, le malo več dela je z višino, kadar model zapelje od vetra stran, da ne izgublja preveč. Nato pa model poravnam v veter in počasi začnem odpirat spojler. Za prve štarte sem ga priklopil na drsni potenciometer, da imam lahko polno kontrolo nad njim. Pričakoval sem, da bo model zahteval korigiranje z višino, vendar se to sploh ne zgodi. V bistvu se model kar pelje naravnost, kot da ni nič. Dodajam odklon spojlerja in kmalu opazim, da je model le počasi izgubil hitrost in se le plosko spušča proti tlom. Nekaj časa ga pustim v tem položaju, nato pa odklonim spojler do konca. Nič, model se skoraj ustavi in plosko leti navzdol. Hudiča, tole je pa dobro, pomislim. Res se lepo odzove. Naredil sem še par dviganj in dobro stestiral spojler. Pri polnem odklonu sem poskusil model peljat naravnost, da se samo plosko spušča, ali pa sem ga nagnil na nos, da vidim kako se odziva v tem režimu. Pri spuščenemu nosu model sicer pridobi na hitrosti, je še vedno lepo vodljiv in se tudi pelje proti nekemu cilju. Hm, zanimiva kombinacija, glede na to kaj želiš doseči, oziroma kako oddaljena je točka pristanka. Preveril sem tudi trenutek, ko se spojler znova pospravi. Pri strmem spuščanju model pridobi na hitrosti in se samo odpelje iz spuščanja naravnost, pri ploskem spuščanju pa se povesi nos, model pridobi na hitrosti in se odpelje naprej.
Pri zadnjem dvigu in spuščanju s spojlerjem pa sem naredil napako. Ponavadi je tako, ko misliš da že vse znaš, te zadeve malo prizemljijo. Odklonjen spojler sem pustil do konca, do trka s tlemi. Le ta je zelo trdo treščil ob tla. Saj je vse zdržalo, le smerni stabilizator je odletel. Takoj mi je bilo jasno,da sem na mojem prvem prototipu ta del pustil dokaj neojačan. Zaradi bolj enostavne gradnje sem predvidel, da letvici v trupu pred smernim stabilizatorjem prekinem. No evo, pa točno tu se je zlomilo. Seveda sem takoj spremenil koncept in na načrtu popravil to napako. Moj model pa sem ojačal le z malo epoksi smole in bombaža. In model znova leti. :)

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Še nekaj slik, ko je model v svojem elementu.

LP2R
Priponke
Kronos_129.jpg
Kronos_129.jpg (26.85 KiB) Pogledano 2848 krat
Kronos_130.jpg
Kronos_130.jpg (32.11 KiB) Pogledano 2848 krat
Kronos_131.jpg
Kronos_131.jpg (25.62 KiB) Pogledano 2848 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
GasperStef
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 09 Maj 2010, 14:54

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a GasperStef »

=D> =D>

Kot vedno. Izredno lepo letalo!
LP, Gašper :D/ :D/ :D/ :D/
ciciban
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 11 Sep 2006, 12:32

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a ciciban »

Čestitke!
BORN TO BE WILD!!!
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Robert, hvala za obsežen zapiš prvega poleta. Sem se čutil kot, da bi bil prisoten.
=D> =D> =D>
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Prvi let je že daleč za mano. Model ima že kar lepo število letov.
Se pa delajo tudi KITi, ki so že tik pred izidom.

LP2R
Priponke
Kronos_132.jpg
Kronos_132.jpg (48.53 KiB) Pogledano 2473 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
brand
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 17 Apr 2019, 12:24

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a brand »

Robert,
vedno z velikim veseljem prebiram kaj je novega pri vas. Čestitke za izredno lep model. Verjamem, da se bodo mnogi modelarji odločili za nakup. Še veliko dobrih modelov in vse dobro. =D> =D> =D>
Andrej- PO
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Kronos

Odgovor Napisal/-a 2R »

Hvala!
Idej za nove model je še ogromno. Le časa je malo premalo za tako hitro realizacijo kot bi si jaz želel.
Lahko pa namignem, da v kratkem zaštartam dve novi ideji, oziroma modela.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti