Multiplex Profi TX

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Multiplex Profi TX

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Multiplex opozorilo...problemi z zadnjo nadgradnjo..................!
Slika
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Multiplex Profi TX

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Multiplex Profi TX

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

O zgornjem problemu ni nič novega,razen da je problem potrjen in ga znajo reproducirat,oćitno rešiti pa še ne.......!
Se mi je pa zgodilo nekaj drugega.Kompletno sem imel prestavljene ničelne položaje,to nisem niti opazil,ker sem pač zadevo sproti kompeziral z trimi.Zadeva mi je padla v oči ob menjavi servo mehanizma.Kot večina namreč tudi jaz ne berem navodil.Tam striktno piše ,da je po vsakem posegu,če se odključujejo ročice,potrebno narediti na oddajniku ponovno kalibracijo teh ničelnih položajev.Teh odklopov sem pa imel kar nekaj saj so od začetka pri teh napravah pokale ročice,ki držijo zadevo v "O".Kakorkoli že spodaj je prilepljeno servisno navodilo,kako se to uredi.....če bo kdo rabil............
Priponke
ANLEITUNG_MANUAL.pdf
(313.47 KiB) Prenešeno 122 krat
roÄŤice mpx1.jpg
roÄŤice mpx1.jpg (130.39 KiB) Pogledano 4780 krat
roÄŤice mpx3.jpg
roÄŤice mpx3.jpg (141.13 KiB) Pogledano 4780 krat
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Multiplex Profi TX

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Slika
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Multiplex Profi TX

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

je že čas da se začnejo firme povezovat in da bodo v bodoče sprejemniki kompatibilni z drugimi oddajniki drugih firmoz znamk, drugače to povezavo ki si prilepil je zelo zanimiva po ceni za naš bogati trg [-X
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Multiplex Profi TX

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Multiplex Profi TX

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Dobro preberite in razmislite.........!?
Lukas_NMPX-MITARBEITER1d
Hallo,

Also: Die 4.04 ist vom Funktionsumfang identisch mit der 4.0.
Die 3.56 ist die mit großem Abstand die Software mit den meisten Flugstunden und läuft bis heute fehlerfrei.

Das Informationsschreiben zur 4.04 hatte den Sinn, dass die Leute, die 3.56 fliegen keine Notwendigkeit haben auf 4.04 upzudaten, wenn Sie nicht unbedingt die beschleunigte Telemetriedatenauswertung, sprich ein feiner auflösendes Vario, brauchen. Wenn man z.B. Jetpilot oder Kunstflieger ist und 3.56 fliegt, ist man wirklich sehr sicher, da die 3.56 sehr bewährt ist. Ich selber fliege nur Kunstflug / Jet und bis dato die 3.56.

Wenn man die Funktionen der 3.76/4.0 bzw.. 4.04 braucht, dann kann man getrost auf die 4.04 updaten.
Allerdings hat die 4.04, dadurch, dass wir sie letzte Woche erst veröffentlicht haben, natürlich noch nicht die Langzeiterfahrung der 3.56. Die 4.04 hat selbstverständlich die Sequencer-Funktion, die ist auch in der 3.56 schon drin (fliege selber 3.56 mit Sequencerfunktion). Die 4.04 ist die am längsten intern getestete Software und bildet der Abschluss der Profi-TX Senderserie. Seit Euch sicher, MULTIPLEX und M-LINK hat eine Zukunft. Wir arbeiten täglich daran.

Viele GrĂĽĂźe
Lukas Nakir
(Leiter Geschäftsbereich Modellsport)
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Multiplex Profi TX

Odgovor Napisal/-a Krist »

AlesZ napisal/-a: 16 Mar 2021, 19:32 Dobro preberite in razmislite.........!?
Lukas_NMPX-MITARBEITER1d
Hallo,

Also: Die 4.04 ist vom Funktionsumfang identisch mit der 4.0.
Die 3.56 ist die mit großem Abstand die Software mit den meisten Flugstunden und läuft bis heute fehlerfrei.

Das Informationsschreiben zur 4.04 hatte den Sinn, dass die Leute, die 3.56 fliegen keine Notwendigkeit haben auf 4.04 upzudaten, wenn Sie nicht unbedingt die beschleunigte Telemetriedatenauswertung, sprich ein feiner auflösendes Vario, brauchen. Wenn man z.B. Jetpilot oder Kunstflieger ist und 3.56 fliegt, ist man wirklich sehr sicher, da die 3.56 sehr bewährt ist. Ich selber fliege nur Kunstflug / Jet und bis dato die 3.56.

Wenn man die Funktionen der 3.76/4.0 bzw.. 4.04 braucht, dann kann man getrost auf die 4.04 updaten.
Allerdings hat die 4.04, dadurch, dass wir sie letzte Woche erst veröffentlicht haben, natürlich noch nicht die Langzeiterfahrung der 3.56. Die 4.04 hat selbstverständlich die Sequencer-Funktion, die ist auch in der 3.56 schon drin (fliege selber 3.56 mit Sequencerfunktion). Die 4.04 ist die am längsten intern getestete Software und bildet der Abschluss der Profi-TX Senderserie. Seit Euch sicher, MULTIPLEX und M-LINK hat eine Zukunft. Wir arbeiten täglich daran.

Viele GrĂĽĂźe
Lukas Nakir
(Leiter Geschäftsbereich Modellsport)
Pravi čas sem se umaknil od Multiplexa. 17 let sem zagovarjal njihovo filozofijo ](*,) V 10 letih niso uspeli spravit treh updatov. 2X sem jim pisal v razmiku treh let, pa so rabili kar dolgo za en klasičen odgovor, da mogoče nekoč bodo dodali funkcije.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Multiplex Profi TX

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

3,56 je edina varna verzija
Multiplex Modellsport
6.ntdS.he astrp rjazleOnaejazsOhtlejaz obrde 1 9 :smldS1 9 ·
Dragi oboževalci in prijatelji Profi-TX,
Žal vse, kar traja dlje časa, ne deluje vedno dobro ... zato moramo danes sporočiti, da je programska oprema 4.04 Profi TX okvarjena. Zato vas izrecno prosimo, da oddajnik posodobite na različico programske opreme 3.56. Varnost je glavna prednostna naloga pri letenju in to je podano le s 3.56. Že dolgo smo storili vse, da zadostimo potrebam naših strank in dodatno optimiziramo sistem - tudi n ... Prikaži več
](*,) V 10 letih niso uspeli spravit treh updatov.
Kot jaz razumem sedaj te komentarje,ne da bi opravičeval firmo......TX je bila razvita pred konkurenčnimi napravami,potem je tehnika hitro napredovala in konkurenca je gradila na novejših procesorjih.Naprava je delovala vredu dokler so bile normalne zahteve.Nato so pa uporabniki zuahtevali pospešeno osveževenje telemetrije,za vsak model svoje melodijo in tako dalje,preobremenjen procesor pa je zaštekal...............
Z normalno nadgradnjo zadeva deluje,kot sem napisal ne opravičujem firme........................
Slika
Odgovori

Vrni se na RV naprave