ZIL157 Injora build

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

En build se zaklučuje pa sem štartal novega. Fanta rabita še en avto, jaz imam pa izgovor za hobi :D
Slučajno sem naletel na kitajca (INJORA) in sicer med akcijo 11.11 in naročil avto. Seveda sem prvi nakup preklical ker mi je prodajalec natvezil da imajo težave z kvaliteto (ker sem ga dobil za 78€ ko sem zmeta kupone gor). Drugega sem plačal dražje pa seveda me je potem še DHL za manupulativne stroške oklestil za 20€ seveda poleg DDVja tako da sem pristal na okoli 140€. :-?

Avto zgleda tako
Slika

Plan pa je da bo zgledal tako
ZIL157 s kratkim kasonom.
Slika

Najprej moram povedat do kitajci šlampasti in so namestili pesta narobe tako da ima avto trenutno cca 10° negativnega castor kota kar je čisto mimo.
Takoj ko sem zasukal kolesa, sem videl da se hoče zunanje kolo "zvrnit pod sebe". Lahko bi rekel da visi ven namesto noter.
Slika

Izhodišče za build je bil tudi thingiverse kjer sem videl narejeno kabino in mi je bil takoj všeč.
Slika

Za razmerje tiskanja sem najprej prbližno pogledal če gre vse skupaj
Slika

Nato sem se lotil kasona, mere sem pobral približno iz prve slike.
Slika

Takole vse skupaj zgleda v slicerju samo za občutek
Slika
Slika

Recimo da je ok..
Slika
Slika

Blatnike sem printal ponovno ker so bili malenkost prekratki in preozki.

Delal sem že nekaj na fiksiranju karoserije na šasijo in na nosilcu odbijača. Odbijač je tudi narejen samo mi ni čisto všeč, tako da bo drugačen
Slika

Tukaj se vidi zadnje vzmetenje. Cantilever sistem ravno zaradi kasona ki bo ostal cel.
Vidna sta tudi nosilca za kason
Slika
Slika
Slika
Slika

Po nekaj rezanja karoserije sem prišel do tukaj
Slika
Slika

Malo bom podložil kason zaradi artikulacije koles
Slika
Slika
Slika

To be continued..

P.S. pene v gumah so absolutno pretrde in jih bo treba zrezat ker se ne upognejo nič
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Sem še pregledal pesta da bi popravil castor kot.
Ko so kitajci kopirali osi Axiala so seveda užgali po bližnjici..
Pesto lahko monitraš na os samo na določeno mesto in to je castor 0°ali še kakšno stopinjo v minus
Slika

Slika

Je pa os na koncu uležajena v pestu z dvemi ležaji
Slika
Slika

Kingpina sta kovinska, zgledata kot medenina vendar mislim da je tole šlo mimo medenine
Zaključki rok (očesni ležaji) pa so tudi komplet plastični

Slika

Bo treba pogledat pri starem axial scx10 kako je imel rešeno nastavljanje castorja...
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Všečno, spremljam 8) =D>
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Nekaj malega sem spet študiral, kot pravi rcryder - augenmas razvoj.
Gre počas ampak sigurno :lol:

Naredil sem par verzij nosilca za odbijač/servo.
Slika

Dobijač lahko snamem dol, da lahko testiram s kakšnim drugim ali ga pa na koncu zalepim gor. Trenutno je na toleranco in drži kar dobro.
Da je tamali že delno polomil, ta da bo še kera verzija padla ven
Slika

Sedaj ko je karoserija končno dobila svojo pozicijo in kason tudi, zrisam sem še ohišje za zračni filter

Slika

Ja sem rezal in premikal zadeve naprej/nazaj, zaenkrat pokrijem izreze bom pa verejtno kmalu printal nov kason, glede na svobodo otroške igre :D
Slika

Iščem pa prostor za baterijo, in tukaj bi bila najbolj zaželena kar pomeni da bi moral pomakniti servo za min 10mm oziroma 20mm naprej kar pa pomeni da pride servo čisto na konec C-profilov. Kar se karoserije tiče me ne moti ker je nos dosti naprej, nosilec pa masicen da bi moral normlano držat servo

Slika

Pa volan mi ni všeč zaenkrat, tale postavitev ima kar dosti "bump steer-a". Bo treba še kakšen kos spremenit pa natistnit.
Slika

Ima pa avto triangulated 4 link spredaj in zadaj, castor čisto zgrešen kot sem že pisal. Ne vem ali naj roke skrajšam in castor popravim in porušim kot kardana ali naj pustim roke in castor kakor sta. Moram pogledat v kakšen kot pride kardan če skrajšam zgornje roke.

Kakšen nasvet dobrošel.
Aja, katere lučke naj nabavim za spredaj, nek old scool...Sier sem imel v mislih dno plinske bombice za smetano, kot ohišje samo ne vemkaj noter dati
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Zdravo.
Tudi mene mika tole podvozje. Sploh, ker je medosje primerno za precej krasnih hard body karoserij.
Berem okrog, da imajo prednja kolesa precej lufta in posledično tudi precej camberja!? Je pri tvojem tudi tako?
Bump steer je baje zelo opazen. Na prednji osi naj bi bilo vpetje za panhard, na šasiji pa se je treba znajt in DIY. :D
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Drži, koles imajo kar lufta, predvsem vpetje zunanjega dela pesta na notranji del, se pravi vijak zgoraj/spodaj. Saj je noter puša samo je še vedno nekaj lufta in je kolo posledično kar podrto, pa kolikor gledam, tudi če bi odpravil luft bi bil camber še vedno malo negativen. Bom probal zmerit koliko je to v stopinjah.
Castor tudi kliče po krajših zgornjih linkih, tako da mogoče naredim enga in grem na panhard setup.
Bump steer tudi kliče po 3-linku in panhardu, na osi je panhard mount gor.
Slika
Imam pa že pripravljen mount za šasijo
Slika

So pa te osi, kot sem že omenil kombinacija axial scx10II (pinion in vpetje rok, ter zunanji del pesta) ter scx10 (vpetje notranjega dela pesta na os). Nek hibrid.

Probal sem zmanjšat bumsteer tako, da sem podaljšal drag link in servo premaknil čisto v skrajno lego do šasije. Original draglink ima zavite končnike (al kako bi rekel - joint) kar tudi dela na nek čuden način oziroma se zadevata končnika drag link z tie rod pri kompresiji vzmetenja.
Slika
Slika

Sem se pa še pohecal z nosilcem baterij, original je malo previsok in ne grejo baterije pod vezno prečko shock towerjev.
Zrisal par modelov in tako premaknil nižje ploščo..

Slika
Slika
Slika
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

3 link setup, no more bump steer
Pa zamenjan je pinion zobnik iz 17 na 12 zob, ker je avto letel k sneta sekira.

Slika

Kje je panhard?

Tle
Slika
Slika

Vpetje na šasijo mi ni preveč všeč, bo treba malo spremenit, zaenkrat proba in dejansko deluje.
Lahko bi ga premaknil na notranjo stran samo tam je nosilec za baterijo, tako da odpade.
Narišem nekaj drugačnega..
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Korona ne pizanaša, šiht non stop, ko bi pa pasalo malo doma modelarit. NImaš kaj, slow progress

Malo se igram okoli kabine in zunanjosti, v kartkem dokončam samogradnjo luči
Elektronika bo komplet pod haubo spredaj tudi baterija.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Dually??

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

=D> =D> =D>
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Top...
RC Addict!
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Bravo. Super je! =D>
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Sem šel še mčkeno dalj

Stara polica + namizni cirkular =
Slika
Slika

Več žagovine kot materiala :D

Pa še nekaj iz mojega foha
Slika

In nekako tako zgleda
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika

Se nadaljuje....
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Superca! Ti sam dej...😀😃😄😁
LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Mene malo motita prenizka izpuha. Tisti tovornjaki kateri imajo tako narejeno jih imajo višje, da se šoferju ne kadi v kabino. Drugače pa zeeeeelo všečno =D> =D> =D>
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Mr. S2k napisal/-a: 03 Maj 2020, 20:20 Mene malo motita prenizka izpuha. Tisti tovornjaki kateri imajo tako narejeno jih imajo višje, da se šoferju ne kadi v kabino. Drugače pa zeeeeelo všečno =D> =D> =D>
Sva istega mnenja, =; samo ker je tole 3d print sem namenoma naredil V2 in jih skrajšal - prevračanje :wink:

Če jih bi delal pa iz kovine (mogoče celo probam iz bakrene 10mm cevke) pa bi jih naredil višje
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Naredi jih raje iz medeninaste cevke. Je močnejša. Tako boš imel pri prevračanju kot nek rollbar, pa še pospajkati se ji da lepo da je kot kromirana 😉
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

scorpioncek napisal/-a: 03 Maj 2020, 20:45
Mr. S2k napisal/-a: 03 Maj 2020, 20:20 Mene malo motita prenizka izpuha. Tisti tovornjaki kateri imajo tako narejeno jih imajo višje, da se šoferju ne kadi v kabino. Drugače pa zeeeeelo všečno =D> =D> =D>
Sva istega mnenja, =; samo ker je tole 3d print sem namenoma naredil V2 in jih skrajšal - prevračanje :wink:

Če jih bi delal pa iz kovine (mogoče celo probam iz bakrene 10mm cevke) pa bi jih naredil višje
Če se že lohk zmišljujemo okrog auspuhov - dodaj smoke generator zapakiran v lesen zabok na kesonu :-k

En kup diy predlogov na netu - vežeš paralelno na kanal za gas poceni esc za dc motorje, oboje - grelno žico in ventilator :-)

To bo blo pa res kul 🤩
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Tale Rus mi je že od nekdaj všeč!
Tudi tale leseni kason si naredil 1A =D> ..Mogoče mu manjka samo malo pravilne barve :-k
Ker pa vidim da imate fantje 3d mašinerijo ,bi tukaj gor na to beštijo zelo lepo pasalo tole kar je spdaj na slikah
:D/
Nevem kako da sem "zgrešil" tole temo...mogoče sem dajal premalo pozornosti na ta razdelek .
Sedaj ko tudi sam odkrivam lepote avto modelarstva,prebiram tele vaše prispevke in marsikaj tukaj notri mi je všeč in mi daje zagon za nadaljne projekte :wink:
67407736_1499969986807148_6580474154758176768_n.jpg
67407736_1499969986807148_6580474154758176768_n.jpg (105.49 KiB) Pogledano 1434 krat
З�Л-157Е_Д-470.jpg
З�Л-157Е_Д-470.jpg (54.61 KiB) Pogledano 1434 krat
Ostblocktreffen_PĂĽtnitz_2009_-_Zil_157_D470.jpg
Ostblocktreffen_PĂĽtnitz_2009_-_Zil_157_D470.jpg (106.69 KiB) Pogledano 1434 krat
..
Pa lep pozdrav in še veliko ustvarjanja naprej =;
trebor77
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 20 Jul 2014, 01:58
Kraj: Murska Sobota

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a trebor77 »

A si sam nadgradil na linearna vodila 3d printer? Pri mojem printerju je od originala ostala le še šasija in motorji 😁 je pa v originalu bil Anet A8 plus. Tak pa je sedaj po transformaciji https://youtu.be/qJNogkC55DQ
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Hude beštije ja.

Moja še čaka na dokončanje, leseni kason je dobil malo patine, da je bolj letom primeren :D .
Mesing cevke še vedno čakajo na krivljenje za izpuhe, generator dima pa je še vedno v košarici #-o

Printer sem sam nadgradil ja, kot si rekel, original so samo alu profili in motor za X in Y os.
Zadnje čase sameva, se igram malo z drugo igračo

Slika
Slika
Slika
Slika

Tamali pa furajo tako kot sem končal :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: ZIL157 Injora build

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Lepo!

=D> =D> =D> =D>
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli