potrebujem novo postajo

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
dolinc
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 30 Jul 2015, 12:42

potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a dolinc »

moj Turnigy 9X 9Ch Transmitter je začel dobivati "popadke". Ni več zanesljiv.
Uporabljam ga samo še za deprončke. Za večje, težje in visokoleteče ni več uporabna.
rad bi kupil postajo za 400 - 500E po možnosti z telemetrijo.
Gledal sem na Lindingerju
- GRAUPNER MX-20 TRANSMITTER WITH GR-16 RECEIVER in
- SPEKTRUM DX8 G2 GENERATION 2 WITH AR8010T DSMX REMOTE CONTROL
- FUTABA T10J T-FHSS WITH R3008SB RECEIVER
- MULTIPLEX COCKPIT SX 9 M-LINK SET WITH RX-9 DR

Mi lahko kdo priporoči katerega od gornjih ali je boljša izbira kakšnega drugega proizvajalca.
(bilo bi lepo, če bi postaja podpirala kakšne cenejše in lažje sprejemnike za letenje nezahtevnih deprončkov in za letenje v dvorani)

Hvala Andrej
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a tornado »

Jaz bi razmisli o komandi Futaba T14, ki jo imam tudi sam. Komanda je zelo lična, lepo paše v roko funkcij več kot dovolj. Največja prednost, ki jo vidim so zelo poceni nadomestni sprejemniki FRSKY. Komanda sam podpira VSE Futabine sisteme FASST, FASSTest in S-FHSS. Sprejemnik, ki je zraven omogoča telemetrijo ob dokupu raznih senzorjev.
https://www.ebay.de/itm/FUTABA-T14SG-2- ... Sw06Bd1pmj
Lp Rado
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Rado me je prehitel. Pridružujem se njegovemu mnenju in izkušnji.
Miloš
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1033
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a robin24 »

Pozdravljen!
Se strinjam z obema. Prej sem imel 14 SG, sedaj pa FX 22, saj mi letenje s pultom bolj ustreza.
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a letalko »

Mam fx 20 futabo že 8 let in je bomba.splača se mal več denarja dat in veš kaj imaš. Sem pristaš futabe že več kot 25 let in z nobeni nisem imel nikoli težav.
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Pozdravljen,

Jaz bi dal svoj glas za Spektruma DX9. Komanda, ki se prodaja in uporablja že kar nekaj let. Lahko uporabiš Orange ali pa Lemon sprejemnike, važno, da so DSMX kompatibilni. Za orange sprejemnike vem, da obstaja telemetrija, ki deluje kitajcu primerno. Za javljanje stanja baterija ali pa merjenje obratov motorja je načeloma dovolj. Drugače pa obstajajo spektrum sprejemniki z že vgrajeno telemetrijo, kar je bil pri Spektrumu prej velika hiba. Namreč za telemetrijo si potreboval posebni modul + senzorje + sprejemnik. Zdaj pa je ta modul del del sprejemnika. Pri drugih znamkah komand nekaj popolnoma vsakdanjega, pri spektrumu pa velik korak naprej.

Jaz sem svojo kupil nekaj let nazaj v eni izmed akcij, kjer sem za 400€ dobil komando (black edition), s kovčkom in 9 kanalnim sprejemnikom. Zdaj so cene okoli 400€ za golo komando.

Lp,
Boštjan
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Jeti DS12.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

....v glavah je zapisano,Futaba je najboljša
....Jeti je moderno imet
....Graupner ni več firma v Nemčiji
....MPX je ena starejših firm ki sestavlja in testira naprave v EU iz vzhodnih kosov
....Dober Kitajc je postal drag Kitajc (np Horus,Tanaris)
....Šrota je povsot dosti
Slika
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a Mipo »

AlesZ napisal/-a: 27 Nov 2019, 09:19 ....v glavah je zapisano,Futaba je najboljša
....Jeti je moderno imet
....Graupner ni več firma v Nemčiji
....MPX je ena starejših firm ki sestavlja in testira naprave v EU iz vzhodnih kosov
....Dober Kitajc je postal drag Kitajc (np Horus,Tanaris)
....Šrota je povsot dosti
In s čim leti Aleš?
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Večna dilema... Kot si že opazil vsak hvali svojo znamko. Sam letim na Spektrum oddajniku vendar, če bi se zdaj odločil za novi bi vzel Jeti vse je pa odvisno z kakimi modeli letiš in koliko kanalno rabiš. Je pa tukaj še vprašanje koliko denarja si pripravljen odšteti za oddajnik :lol: :lol: Dejstvo pa je, da bo vsak hvalil svojo znamko. Malo poglej pri kolegih, ki imajo različne oddajnike in se boš lažje odločil kateri ti lepše paše v roke in kateri softver ti je lažji za programeranje.
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Bom še jaz pridal svoj lonček.
Začel sem z Graupnerjem MX-12. To je bila dobra komanda. Ker sem prešel kasneje na 2,4GHz sem si omislil Multiplexovo RoyalPro MX-9 (sedaj COCKPIT SX 9 M-LINK). Z njo sem letel kar dobršen del mojega naleta. Komanda mi je bila všeč, čeprav nekaterim ne ustreza. Programiranje je bilo meni - kot uporabniku, ki se sooča s prvo tako komando enostavno in razumljivo.
Leta so verjetno naredila svoje in potem se mi je zahotelo sprememb. Hotel sem sicer kupiti novo Multiplexarco ampak izbira ni bila bogve kakšna: ali ista nova ali pa Profi, ki je bila dražja.
Prešel sem na Graupnerco MX-24. Uf. Stalno neki problemi, pa ne s komando samo - ker komanda je delala BP, pač pa s programiranjem in uporabo. Stalno me je na nekaj opozarjala in sem se jo zaradi tega zelo hitro naveličal.
Trenutno sem na Futabi (SG-16TZ) in mislim, da sem zadel v polno: komanda lepo leži v rokah, programiranje je bolj intuitivno, in lepo se odziva.
Mogoče le opazka: sprejemniki so malo čudno zastavljeni. En kup raznih protokolov ipd in potem ne veš kaj kupiti. In še telemetrija se mi zdi, da ni ravno pogruntana ali pa je narejena le za tiste, ki imajo raje BUS vodilo (in več €€€ v žepu ;-))


LP,
Andreo
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: potrebujem novo postajo

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

Preden se odločiš za katero firmo boš dal denar... si odgovori na nekatera enostavna vprašanja:
Koliko kanalov dejansko potrebuješ ? (osebno sem mnenja da več je bolje ker pol vedno nekaj pride zraven)
Kakšne modele upravljaš ? (enostavni potrebujejo manj kanalov, kompleksni scale modeli pa več... oboji nadzirajo tvoje evre in čas ki je v modelu)
Kako hitro želiš menjat komando? (nekatere firme so vmes že propadle - Graupner kot zadnja... nekatere imajo prihodnost...)
Kako pomembna ti je on line podpora? (Forum je ok, vendar nekateri proizvajalci redno komunicirajo z uporabniki....)

Res je nekoč je bila Futaba zlato pravilo in mera za vse ostale... danes so to drugi. Jeti ni toliko modna muha kot regulirana svoboda uporabnika. (oksimoron ampak vseeno). Lahko sam določaš katero stikalo ti dela kaj... lahko celo sam programiraš vmesnik (LUA) in ja jaz imam Jetija... Po Jrju s katerim sem bil zadovoljen pa je propadel... in po Spektrumu ki je bil vstopna točka (Jr ima še vedno Dxi6). Ni tako oprt kot je FrSky ali openTx ampak to je že drug hobi če mene vprašaš...

Odločitev je tvoja... pojdi komande sprobat... lahko v trgovino... lahko k drugim modelarjem... primi jih v roko.. probaj se poigrat s programiranjem...

lp
K
Odgovori

Vrni se na RV naprave