Hobbywing Ezrun-WP-sc8 ESC

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Hobbywing Ezrun-WP-sc8 ESC

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Pozdravljeni,

v naslovu omenjeni ESC z motorjem in programsko kartico (2S - 4S) sem kupil kot zamenjavo za original krtačni komplet v Summitu.

Pri krtačnem sistemu sem predelal vezavo servotov in sicer tako, da gresta v sprejemnik samo minus in signal kabel, plus in minus od obeh pa potem na Dodatni BEC in na 2S napajanje. Tako sem ohranil tudi delovanje BEC-a v ESC-ju za preklapljanje micro servotov za Hi-low in zapor diferencialov. Tukaj mi je vse delalo kot mora.

Pri novem brushless sistemu, pa sem kupil adapter za zaporedno vezavo od Traxxasa in tu se je pojavil problem, kam sedaj naspajkati napajanje za BEC, da bom dobil 2S (se pravi 7,4V) in ne 4S (14,8V), ker BEC prenese maximalno 3S.
Kam, na spodnji sliki moram naspajkati plus in minus kabla od BEC, da bom dobil 2S napajanje za BEC?

Slika

Ko sem probal se je seveda od nekje malo pokadilo (sam sumim, da iz ESC-ja), sem takoj odklopil baterije, ampak se mi čudno zdi, da samo na 2S baterijo avto dela normalno, prav tako dela ventilator kot tudi programska kartica in vsi parametri, ko jo priklopim.

A je možno, da jo je ESC po čudežu odnesel brez poškodb???

Sam mislim, da sem narobe naspajkal kabel za napajanje BEC-a in vleče 14,8V namesto 7,4V. In tu vas sprašujem, ker sam nimam ideje, kam moram naspajkati žice od BEC-a da bo šlo na BEC 7,4V napetosti.

Za odgovore in pametne rešitve se vnaprej zahvaljujem.

Jure
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Hobbywing Ezrun-WP-sc8 ESC

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Lahko, da se tepeta zunanji BEC in BEC v reglerju.

Kable moraš spajkat med oba črna kabla na levi.

- spakaš na kabel, ki gre na konektor proti Esc
+ spajkaš na kabel, ki povezuje oba konktorja baterij.

Iz ESC servo kabla izvleci rdečo žičko in jo izoliraj. Tako bo zunanji BEC napajal vse

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 24 Nov 2019, 08:04, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3308
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Hobbywing Ezrun-WP-sc8 ESC

Odgovor Napisal/-a Mipo »

rc-ryder napisal/-a: 24 Nov 2019, 07:58 To je kabel za zaporedno vezavo - 4S !
Kako vidiš, da je to 4S ?
Meni izgleda kot 2S. Povezuje dva paketa (2S) zaporedno, Tako je končna konfiguracija 2SnP.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Hobbywing Ezrun-WP-sc8 ESC

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Mipo napisal/-a: 24 Nov 2019, 08:04
rc-ryder napisal/-a: 24 Nov 2019, 07:58 To je kabel za zaporedno vezavo - 4S !
Kako vidiš, da je to 4S ?
Meni izgleda kot 2S. Povezuje dva paketa (2S) zaporedno, Tako je končna konfiguracija 2SnP.
Po tem da črni kabel povezuje + in - zaporedno vezanih baterij. To je možno samo pri zaporedni vezavi.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3308
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Hobbywing Ezrun-WP-sc8 ESC

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Imaš prav: torej 2S. Dva paketa v serijo (zaporedno).
Če sta dva paketa po 2S je to na koncu 4S. Če damo dva paketa po 3S je to po vezavi z predstavljenim priključkom 6S, itd.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Hobbywing Ezrun-WP-sc8 ESC

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Če pri zaporedni vezavi en aku dodatno obremeniš,akumulator z večjim bremenom bo vedno bolj obremenjen in bolj izpraznjen in prej ali slej bo popustil.Priključi zunanji UBEC, ki prenese število celic...............
Slika
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Hobbywing Ezrun-WP-sc8 ESC

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Se pravi, moj trenutni bec ki je maximalno za 3S napetosti, je neprimeren.
Če ga zamenjam za recimo CC10A bec, ki prenese tudi velike napetosti, ga naspajkam na 4S in sem rešil problem, ali se motim?

lp,
Jure
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Hobbywing Ezrun-WP-sc8 ESC

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Hvala vsem za sodelovanje v temi, BEC zmontiran(sem porabil kar obstoječega), sem naspajkal na črne kable na konektorju kot je predlagal rc-Ryder (hvala), zadeva funkcionira.
Zmontirano je tako, da zunanji BEC direktno (ne preko sprejemnika) napaja oba serva za zavijanje, BEC v ESC pa napaja vse mikro servote.

lp,
Jure
Odgovori

Vrni se na Elektronika