nakup dron-a

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
jst
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 27 Apr 2007, 14:29
Kraj: novo mesto

nakup dron-a

Odgovor Napisal/-a jst »

Pozdravljeni.
Ima kdo izkušnje z tem dvema:
https://www.mishop.si/xiaomi-fimi-a3-dron-746.html
https://www.spyshop.si/spy-helikopterji ... oddajnikom
Nimam veliko pojma o dronih, zato prosim za vaš nasvet mogoče tudi kak drug predlog do cca.350€
Hvala.
Dušan
S'tan
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Okt 2017, 22:10

Re: nakup dron-a

Odgovor Napisal/-a S'tan »

Bi rad letel tako ali tako?
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: nakup dron-a

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Super vprašanje. =D>
Lahko se vprašaš tudi:
Hočeš ti ''pilotirati'' dron?
Ali si zadovoljen, če mu samo ukažeš, kaj naj naredi?
:-k

P.S.: noben iz tvojih povezav ne zmore tega, kar je dal S'tan pod drugi link.
Tega ne zmore nobena avtomatska GPS gimbal zadeva - to so pač platforme za kamere in večina njih dobro dela, za kar so narejene - da ti počasi prevaža kamero, kamor želiš.
Ne moreš pa z njimi tega:
https://www.youtube.com/watch?v=f3lv65BFmaA
S'tan
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Okt 2017, 22:10

Re: nakup dron-a

Odgovor Napisal/-a S'tan »

Glede na linkana quada se odgovor mogoče zdi sam po sebi umeven ampak veliko ljudi ve za lepe posnetke phantomov in mavickov, fpv freestyle pa (ne vem sicer kako ker je najbolj mega stvar na svetu :P) pozna žal le peščica.

Mr. Steele je bog ki se sprehaja med nami smrtniki in na zemlji se še nekako skrije v množici, čim poleti je pa očitno, da ni s tega sveta. Tako dober ne bo nihče od nas, lahko se mu pa z veliko vaje morda približamo. Amen.

Edit: Da odgovorim na prvotno vprašanje: če hočeš quad, ki dela to kar delata linkana, samo bolje si na bolhi najdi čim novejšega DJI Phantoma za svoj budget. Preden ga kupiš naj ti prodajalec pokaže, kako se ga leti. Če hočeš lovit sanje in letet fpv freestyle.. bo pa treba vložit ogromno časa in malo več (ne pa nujno veliko več) denarja. Upam da to pomaga. :)

Lp S
jst
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 27 Apr 2007, 14:29
Kraj: novo mesto

Re: nakup dron-a

Odgovor Napisal/-a jst »

Mislil sam na dron za hobi za posnet kakšno sliko ali video. Z njim letet cca. 15min domet 500m ali tu nekje. Lepo vodljiv.
Ne mi pa kazat drone, ki presegajo moj budget [-X .
Dušan
noob 123
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Okt 2016, 12:05

Re: nakup dron-a

Odgovor Napisal/-a noob 123 »

Pozdravljeni
Zanima me če mi lahko kdo od vas, ki se mogoče malo bolj spozna na freestyle drone da kakšno informacijo glede česa kupiti, mogoče rtf ali pa vsako komponento posebaj-potem pa katero, kaj itd...?
Potreboval pa bi vse z daljincem in monitorjem/očali vred. Doma imam sicer daljinec, star, a vredu da lahko vadim na simulatorju, a je bolj primeren za letenje letal... Če lahko kdorkoli pomaga hvala za vnaprej. :)
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: nakup dron-a

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Najprej moraš malo opisati, kaj želiš, kaj znaš sam narediti, kakšen budget imaš:
- Ali kolikor toliko obvladaš spajkanje?
- Racing ali freestyle?
- Glede na daljinec, ki ga imaš, kakšni sprejemniki so na voljo, ali so ustrezni (velikost, Ibus/Sbus,...), cena, ali želiš telemetrijo; če jih ni ali so zelo dragi, morda razmisliti o novem;
- Kje boš večinoma letel; glede na to se odločiš za velikost (3 inch, 5 inch,...)
- Če boš šel kar direkt na 5 inch, ali boš kar v štartu kupoval vse, primerno za 6S, ali ti je OK 4S.
- Kakšna očala, kamero: kaj ti več pomeni, form factor, 4:3 slika, 16:9 slika,... pomembni detajli pač.
- Ali imaš LiPo polnilec ali več njih;
- Pa še kaj sem pozabil. :D
- Če znaš na simulatorju leteti z dronom v Acro/Air načinu in če si pripravljen priti v Krško, mi pokažeš, kako letiš na simulatorju in če res gre, ti dam za preizkusiti začetniški 2S 2 inch dronček (s katerim letiš v Air načinu; je bolj len, ampak zato primeren za začetnike, vendar sposoben tudi power loopov, flipov, rollov,...) in če bo šlo OK, tudi malo naprednejšega. In takrat lahko modrujeva naprej. :wink:
Odgovori

Vrni se na Multirotorji