SU29 - brez elektronike

Modeli športnih in akrobatskih letal
Odgovori
Uporabniški avatar
kokynator
Tekmovalec
Prispevkov: 329
Pridružen: 13 Dec 2009, 17:03
Kraj: Zemlja

SU29 - brez elektronike

Odgovor Napisal/-a kokynator »

Zdravo,
rabil bi pomoč oz. nasvet kakšnega strokovnjaka kaj vgraditi v leseno letalo SU29 kakršno je na spodnji sliki. Razpon kril ima cca 155cm, tehtal pa naj bi 2,9kg z elektroniko vred. Trenutno nimam nobene elektronike, najbolj me zanima kateri motor bi bil primeren za tak model?

Torej, prosim kogarkoli za pomoč za začetek vsaj kakšen motor mi svetujete? Edini pogoj je da je električen. Hvala!
Priponke
Webp.net-resizeimage.jpg
Webp.net-resizeimage.jpg (125.17 KiB) Pogledano 20630 krat
www.rcmap.info - modelarski zemljevid z lokacijami po celem svetu - tudi za Android
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: SU29 - brez elektronike

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Zdravo

Pri firmi Axi imajo zelo pregledno napisano za kakšen tip letala je namenjen določen motor. Npr.

https://www.modelmotors.cz/product/detail/273/

Med tehničnimi podatki o motorju je tabela, ki sugerira namen, kakšne baterije, kateri regulator, propeler.
Recimo ta motor je primeren za 3D model z maso 2.9 kg, rabiš pa 6S baterijo, vsaj 77A ESC in 14x7 propeler.

Če ti cena ne ustreza lahko te podatke uporabiš za iskanje podobnega pogonskega sklopa v ugodnejših trgovinah (jaz ponavadi naredim tako :)).
LP
Janez
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: SU29 - brez elektronike

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ja,tudi sam bi sigurno izbral konfiguracijo 6S.......Pri lindingerju imaš linijo motorjev Joker,kar se mene tiče kar vredu motorji.Pa izbereš nekaj v rangu naprimer 5050 z maksimalnimia vrtljaji na volt 500 pa na dol...odvisno koliko oster pogon hočeš,da ti večino visi na propelerju,ozirpma lepo turistično letenje.....Ne vem če nebi zase izbral nekaj v tem stilu.
Slika
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: SU29 - brez elektronike

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

AlesZ napisal/-a: 27 Sep 2019, 12:44 Ja,tudi sam bi sigurno izbral konfiguracijo 6S.......Pri lindingerju imaš linijo motorjev Joker,kar se mene tiče kar vredu motorji.Pa izbereš nekaj v rangu naprimer 5050 z maksimalnimia vrtljaji na volt 500 pa na dol...odvisno koliko oster pogon hočeš,da ti večino visi na propelerju,ozirpma lepo turistično letenje.....Ne vem če nebi zase izbral nekaj v tem stilu.
Lp.
Omenjen motor smo imeli na EF mxs-u 64. 6S in fiala 15x10 propeler. Model je pokal po luftu. Vsekakor moči dovolj tudi za malo bolj zahtevne modelarje.


Vprašanje je samo koliko je tale sebart težji od msx-a.
To pa lahko spremeni situacijo

Lp, Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: SU29 - brez elektronike

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Vprašanje je samo koliko je tale sebart težji od msx-a.
..............z 6s/3700 bo po moje kar tam tam.Je pa vse nek kompromis,kratek čas letenja pa tritisočke,težji model več letenja pa štiritisočke,dejansko se je treba odločat po tem kako nameravaš letet........
Slika
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: SU29 - brez elektronike

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

https://rcdiesel.eu/products/64-mxs-exp ... tal-scheme

Tukaj je pa je tudi lep primer, kaj vse gre v tako velik model.

Lp.
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
kokynator
Tekmovalec
Prispevkov: 329
Pridružen: 13 Dec 2009, 17:03
Kraj: Zemlja

Re: SU29 - brez elektronike

Odgovor Napisal/-a kokynator »

Super ste, hvala vsem! Zdaj se mi vsaj približno sanja kaj moram iskati.
www.rcmap.info - modelarski zemljevid z lokacijami po celem svetu - tudi za Android
Odgovori

Vrni se na Športna in akrobatska letala