Letalo ne uboga - na pomoč

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
skurin
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Feb 2017, 21:44

Letalo ne uboga - na pomoč

Odgovor Napisal/-a skurin »

Pozdravljeni.
Imam težavo. Sam sem imel dobrih 10 let nazaj dve letali. Ostala mi RV naprava Futaba 4ex. S sinom sva jo do sedaj uporabljala za čoln.
Pred kratkim pa se je navdušil za letalo in sva kupila Beta 1400. Vgradila sva moj sprejemnik, servote in regler ter baterijo pa sva kupila na novo saj sem imel prej NiMh, sedaj pa LiPo baterije.
Doma sva vse sestavil in je vse delalo. Ko pa sva šla na prvi polet, pa nič več. Letalo uboga le na pol, motor se kar sam zaganja in prekinja, tudi vsi servoti kar sami od sebe delajo, brez da bi se komande kaj dotikal. Ko pa pridem zraven, pa spet dela normalno. Najprej sem mislil, da je kriva antena saj je bila v trupu. Pa sva jo nato napeljala po trupu in konec gleda še nazaj za repom.
Je pa res, da je kabel antene dvakrat na novo spojen....
Ali ima kdo kakšne izkušnje? Ne bi rad namreč razbil letala, še preden bi sploh dobro speljal... :cry:
Hvala.
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Re: Letalo ne uboga - na pomoč

Odgovor Napisal/-a letalko »

Zdravo,
Antena mora biti v enem kosu, nič spojena ter prave dolžine. Mislim da je tu razlog za težavo.

Lp,aleš
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

Re: Letalo ne uboga - na pomoč

Odgovor Napisal/-a maki »

slika razporeda in montaže bi veliko povedala o problemu...
antena je lahko tudi veškrat zlotana, ni težava, je pa problem če je tako, ker je verjetno še nekje prekinjena, zato je menjava rešitev.
seveda je dolžina prava? ali pač...
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
Odgovori

Vrni se na RV naprave