Povezava radija in sprejeminka

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
matevz123
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 27 Sep 2013, 15:13

Povezava radija in sprejeminka

Odgovor Napisal/-a matevz123 »

Zivjo,
Nedavno sem sestavil skupaj quadcopter in preden sem se poskušal povezat receiver z daljincem sem na internetu pregledal kako vse to skupaj deluje. Kot prikazano, sem na receiver prikljucil napajanje in nanj namestil tudi bind plug. Na daljincu sem nato omogočil rx binding. Daljinec je to potrdil. Na samem receiverju najprej hitro utripa lučka, ko pa ga bindam z daljincem pa lucka samo sveti, kar naj bi pomenilo da je uspesno povezan. Zaslon pa tudi zazna povezavo, problem nastane v betaflight setupu ker tam nobene komande ne prebere iz daljinca. Na betaflight sem po mojem mnenju nastavil vse kot bi moral. Prosim za kakrsnokoli pomoc.




LP
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Povezava radija in sprejeminka

Odgovor Napisal/-a Rocher »

V tvojem iskanju za pomoč manjkajo ključni podatki.

1. Za kateri sistem sprejemnika/oddajnika gre (Spektru, Futaba, FlySky, FrySky ...), saj se različni sistemi bindajo različno.
2. Na kakšen način si povezal sprejemnik na Flight Controller. Klasično, PPM, SBUS ... Za vsako od teh povezav sprejemnika moraš v BetaFlightu nastaviti pravilen način povezave sprejemnika, drugače Flight Controller sprejemnika ne zazna.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
matevz123
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 27 Sep 2013, 15:13

Re: Povezava radija in sprejeminka

Odgovor Napisal/-a matevz123 »

Vem, sem le nasplosno napisal. Kar se tice sprejemnika uporabljam turnigy tgy-i6 in turnigy tgy-iA6 oddajnik, mislim da je v osnovi isto kot pri flyskyu. Povezal pa sem na SBUS ce se prav razumem. Mam vbistvu samo eno povezavo, ki ima kabel za +- in s in na eni strani tripinski konektor, ki gre na receiver(imam ga na channel2) drugi konec pa gre v flight controller. Nisem pa ravno ekspert v betaflightu tako da sem lahko zgresil se kako nastavitev. Lahko posljem tudi kako sliko ce bo to kaj olajsalo delo.




lp
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Povezava radija in sprejeminka

Odgovor Napisal/-a Rocher »

TGY-IA6 ne podpira SBUS, IBUS ali PPM protokolov, zato ti ta stvar ne bo delovala. To je klasičen PWM sprejemnik in na Flight controller ga moraš povezati vsak kanal posebej. Če bi rad uporabljal SBUS ali IBUS boš potreboval IA6B ali IA6C sprejemnik.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Odgovori

Vrni se na Multirotorji