3D TISKALNIK

Vse o risanju, 3d modeliranju, programski opremi,...

Moderatorji: brejker, Krist

Odgovori
Uporabniški avatar
system
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Jun 2017, 14:13

3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a system »

dan,
zanima me :-k , kje se da dibit čim cenejši (lahko je majhen) 3d tiskalnik, ker bi ga potreboval,
ker je preprost za izdelavo majhnih delov, npr.: ročica za servomotor, morda propeler,... =P~

hvala za odgovore ze za vnaprej :D
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Niti ročice za servomotor, niti propelerja se ne da izdelati s 3d tiskom, tako da bi bila uporabna. Trdnost je premala.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
888mm
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 02 Jan 2016, 17:01

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a 888mm »

system napisal/-a:dan,
zanima me :-k , kje se da dibit čim cenejši (lahko je majhen) 3d tiskalnik, ker bi ga potreboval,
ker je preprost za izdelavo majhnih delov, npr.: ročica za servomotor, morda propeler,... =P~

hvala za odgovore ze za vnaprej :D
Primer 3D tiskalnika ugodnega, lahkega in enostavnega za uporabo...
https://www.solidworld.si/resitve/3d-ti ... lnik-3dwox
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a alesb »

888mm napisal/-a: Primer 3D tiskalnika ugodnega, lahkega in enostavnega za uporabo...

Ugodnega? Resno ali delaš reklamo?
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a miharix »

alesb napisal/-a:
888mm napisal/-a: Primer 3D tiskalnika ugodnega, lahkega in enostavnega za uporabo...

Ugodnega? Resno ali delaš reklamo?
Število prispevkov "888mm" natančno 1 iz tega logično sledi: Uporabnik "888mm" dela reklamo za svoje podjetje.

Drugače k temi...
Če se ti bolj gre za nizkocenovno igranje s to tehnologijo... kakšen toyrep bi znal biti cenovno zelo prijazen začetek.
Drugače pa vsakemu, ki je modelar, išče za hobi in nima toliko €, da ne ve kam z njimi, svetujem, da je prvi pogoj pri nakupu 3Dp, da je OpenHarware in OpenSource, najbolje kar enega iz RepRap družine.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Nočem biti pameten, ampak kdor si hoče delati rezervne dele gleda proti čisto narobe tehnologiji, tista ki je uporabna je še vedno v rangu od 60k dalje.
Mimogrede, lastništvo "poceni" tiskalnika je hobi zase in prej ko se tega zaves, ceneje je. Mimogrede FDM printi so že tako poceni, da resnično ne vem če se ga še splača imet. Če kaj rabiš pokličeš soseda ki ga ima in ti sprinta, velika verjetnost je da mu stoji in bo vesel če bo lahko malo prah z njega obrisal. :D
plp, Matej
Deki
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 15 Nov 2014, 23:21
Kraj: Grosuplje

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a Deki »

Na banggood.com imajo precej akcij, med njimi je tudi KIT (sestavi si sam) 3D tiskalnika za 136 EUR.
Prišteti bo verjetno treba še davek in strošek carinske pošte.

https://www.banggood.com/Anet-A8-3D-Pri ... 4088201704
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a miharix »

Če bo kdo tega iz B.G. sestavljal, previdno in z občutkom. Konstrukcija je pleksi. -> Malo preveč zategneš vijak in... kraks, pok, :grrrrrrrrrrr: , ](*,)
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
kikkok123
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Sep 2017, 16:29

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a kikkok123 »

Jaz sem si pred dvema letoma kupil tale tiskalnik : https://www.3djake.si/zortrax/m200
Takrat je bila cena še 1400 eur. Od takrat naprej ta tiskalnih pinta vsak teden, ko se pa česa lotim pa tudi vsak dan. Cena je visoka v primerjavi z drugimi ampak je to tiskalnik ki mu samo poveš kaj naj stiska in se ne vmešavaš (nastavitve so v programu avtomatske) :D . Kakor koli že predmeti so idealni in do zdaj še ni niti enkrat česa sprintal narobe. Ta printer je pač orodje in je narejen da printa. Poznam ljudi, ki so si kupili printerje za 200eur iz Aliexpresa. S temi printerji porabiš več časa in materija kot pa je končnega izdelka, poleg tega pa še izgubiš voljo, če hočeš samo končni rezultat.
Z printerjem jaz printam nailonske propelerje, držala motorjev, konstrukcijske dele letal, pristajalna kolesa, airfoile za krila in je več kot uporaben za modelarstvo, lasnosti delov pa so odlične tudi pri večjih obremenitvah... Brez tega tiskalnik mislim, da se sploh nebi lotil izdelave svojih letal.
Če se z printerjem nočete ubadati in je za vas pomemben predvsem končni efekt vam priporočam, da zberete malo več denarja in kupite nekaj takega. Tiskalnika dela brezhibno, zamenjati sem moral le en kabel za 20eur, enkrat na mesec ga moraš lepo namazati, posesat,če se nabere prah in to je to.
LP
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a miharix »

kikkok123 napisal/-a:Jaz sem si pred dvema letoma kupil...
Brez zamere, a glede na to, da je to od uporabnika "kikkok123" prvi in edini prispevek na forumu v tem trenutku,
je zgornji prispevek tudi lahko prikrito oglasno sporočilo.

@kikkok123 če si iz tega podjetja prosim to ne skrivaj. Če pa je res kaj pišeš bomo pa vsi zelo veseli kakega posnetka testa printanega propelerja (vrtljaji,potisk,mere,stl...)
Saj je ta printer klasičen FDM in po konsturkciji zelo podoben Ultimaker ter njegovi slovenski verziji Troublemaker.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni,
no pa da se oglasim še jaz. Sem lastnik 3D tiskalnika domače izdelave z Arduinotovo podporo. Prednost je vsekakor v odprto kodnem sistemu.
Osnovo za izdelavo tiskalnika sem vzel po načrtih Društva elektronikov Slovenije. So pubeci objavili v temi celoten projekt, od navodil za sestavo, potrebnega materiala za izdelavo ter datoteke za laserski razrez. =D>
Jaz sem moral nekatere stvari spremeniti saj uporabljam Arduino Mega 2560 z ramps nadgradnjo ter Marlin software.
Zakaj sem se odločil za to izvedbo in ne kitajske priuse pa je v tem, da lahko to kopijo ultimakerja enostavno naknadno zaprem v namene tiska abs-a. Pa na koncu koncev je vse skup ta škatla, priusa se mi že po obliki ni najbolj dopadla.

Več o mojem tiskalniku si lahko ogledate na spodnjem linku, kjer sem objavil tudi par slik med nastajanjem.
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop ... e0e9651fbd

L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

miharix napisal/-a:
kikkok123 napisal/-a:Jaz sem si pred dvema letoma kupil...
Brez zamere, a glede na to, da je to od uporabnika "kikkok123" prvi in edini prispevek na forumu v tem trenutku,
je zgornji prispevek tudi lahko prikrito oglasno sporočilo.

@kikkok123 če si iz tega podjetja prosim to ne skrivaj. Če pa je res kaj pišeš bomo pa vsi zelo veseli kakega posnetka testa printanega propelerja (vrtljaji,potisk,mere,stl...)
Saj je ta printer klasičen FDM in po konsturkciji zelo podoben Ultimaker ter njegovi slovenski verziji Troublemaker.
Bom še jaz podprl reklamo za Zortrax tiskalnike, jaz sem na hitro rabil podporo, je bilo v nekem trenutku toliko dela da sta bila dva tiskalnika domače izdelave premalo, časa da naredim tretjega pa tudi. Po tehtnem razmisleku sem se odločil za Zortrax M200 in ne obžalujem niti malo. Iskal sem zanesljivo orodje in to sem tudi dobil in seveda tudi plačal.

Ni pa vse zlato, da ne bo kdo mislil, še vedno najbolj zahtevne stvari tiskamo na naših strojih, kjer so rezultati še boljši. Moram pa tudi povedati da so naši stroji tudi cenovno v čisto drugem razmerju. Samo cene vgrajenih delov krepko presegajo ceno novega Zortrax-a.

Očitno se vedno velja, kolikor denarja, toliko muzike :wink:
plp, Matej
artmanlinux
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Mar 2016, 15:54

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a artmanlinux »

Živjo,
naroču Anet A8 in 1kg filamenta zraven iz Gearbesta, zadeva je na poti, 123 eur. Poštena cena :). Sej modelaji smo pa mal sam svoj mojstri, pa paše kej sam popravit in izboljšat. Tiskalnike za 2000 eur + in posebne filamente 50 eur kila pa kar naj majo.

lp
kikkok123
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Sep 2017, 16:29

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a kikkok123 »

Ne ne delam za dobeno podjetje ali kar koli takega. Od zadne objave sem kupil še Tevo Tarantulo to je 3d printer za 150 eur in moram povedati da sem pozitivno presenečen. Če želite tiskati večje dele iz PLA plastike je odličen. Sam sem ga uporabil ko sem narisal letalo v 3D programu Fussion 360 in ga natisnil. plastično letalo sem nato uporabil kot model, da sem lahko nato oblikoval obliko letala iz fiberglassa. Brez printerja nevem kako bi lahko izdelal kaj takega. V primerjavi z Zortraxom, ki sem ga ze opisoval je konstrukcija veliko cenejsa in ni tako kompakten. Ce ste clovek, ki ga tlzanimajo taksne stvari pa ga lahko zelo nadgradite in bo printal zelo primerljivo drazjemu Zortraxu (seveda z plajom ki ima nekatere omejitve). Glavna prednost Zortraxa je torej lahka , ponovljiva uporaba. Če pa se kdo zanima za letalo, ki ga izdelujem pa lahko o njem se kaj napisem. Lep pozdrav
Uporabniški avatar
sopfkreg
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 17 Nov 2004, 17:10
Kraj: Rogaška Slatina
Kontakt:

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a sopfkreg »

Za lastno uporabno bi nabavil 3D printer. Pri iskanju sem naletel na Snapmaker 2.0. Omogoča tri funkcije in je cenovno še kar ugoden.
Kaj menite lastniki 3D tiskalnikov o tem modelu?

Lp Franci
S56JSC
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 28 Dec 2014, 17:12
Kraj: Kobarid

Re: 3D TISKALNIK

Odgovor Napisal/-a S56JSC »

Ne poznam prav ta model, ampak načeloma so vsi novejši printerji čisto OK za PLA materjal. Za ABS in ASA ter bolj zahtevne pa rabiš ogrevano mizo in zaprto ohišje
Laser zna napraviti kar nekaj dima tako da misli tudi na to
Odgovori

Vrni se na Risanje in 3D modeliranje