Pagoda - antena za FPV

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

No, pa smo le dočakali tako anteno, ki se ne uniči ob prvem krešu, ki se jo da res natančno izdelat in deluje neprimerno bolje od vsega ostalega s čimer sem do sedaj letal! Pa še zelo mali zračni upor ima, zgleda super in z tem coax kablom se jo da lepo uviti, če je potrebno.

Antena je opensource: http://www.maartenbaert.be/quadcopters/ ... a-antenna/

Je pa res, da sem vložil kar nekaj truda v to, da se izdela kar se da dobro!

1. Vezja so za razliko od drugih izdelana brez lukenj, tako da je vezje res okroglo, brez lukenj in napak na zunanjem robu.
Slika

2. Za res točno izdelavo sem si izdelal orodje za izdelavo antenc iz 3mm karbona, frezanega izredno natančno, tako da se s časom nebi izrabil in da so dimenzije antence res v nulo točne.
Slika

3. Antence so zlotane s cinom z dodatkom srebra za boljšo prevodnost. Zalotane so z ravno prav cina, da nebi čudne oblike spojev pokvarile karakterstik antene.
Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Slika

Slika

Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Dizajn antenc je "slovenski" :) :) :) Coax sem dal dolžine ca. 75mm, konektor je bodisi SMA ali SMA-RP, sučnost antene pa leva (LHCP) ali desna (RHCP) 8) 8) 8)

Slika

Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Včeraj sem pri Juretu prevzel svoj kompletek. Že ko antence držiš v roki zgledajo trdno zgrajene in padcem prijazne :). Preizkusil sem jo na Fatshark Attitude očalih z vgrajenim NexWave 5.8Ghz sprejemnikom. Do sedaj sem za letenje uporabljal dkulcarjevo 4 peresno cloverleaf anteno stunano na 5760 Mhz. Model ki je bil žrtveno jagnje pa Inductrix FPV, 25mW in stock dipol antena.

Ko doma letam mimo kuhinje, je očitno v tisti steni električna napeljava za dnevno zato je pri uporabi cloverleafa zmeraj malenkost zasnežilo, četudi sem uporabljal Aomway 4 peresno cloverleaf anteno pri kateri je bilo "sneženja" manj kot pri dkulcarjevi anteni. Ja verjetno, če bi zamenjal RP-SMA konektor na že "znucani" anteni bi bilo bolje ...

Ko sem včeraj preizkusil FPV polet z Juretovo pagodo na očalih, je bilo sneženja veliko manj in tudi manj izrazito/kratkotrajno. Pa še to samo na dveh odsekih, kjer je model res čudno obrnjen proti poziciji kjer sedim z očali. Mene je to prepričalo v uporabo Pagod anten in sem do sedaj presenečen nad njihovim sprejemom in dovzetnostjo na odbite signale.

Bravo :)!

Slika

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a bovi »

cool =D>

Se priporočam :)
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Najbol sexy looking antena kar sem jih videl!!!
Da ne govorim o sami izdelavi, katera je vrhunska!!
Vec kot zadovoljen!


Slika

Slika
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

No, pa se je pogruntalo še nekaj za naše sosede :D Pa tudi nekaj "triglavov" je spet na zalogi po dolgem času :D
Slika

Slika

Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Ekola, danes sem končno poskusil antenco v FPV načinu. Sem si res vzel preveč časa za naštudirat model v LOS načinu preden sem prepričan da bo vse super tudi na kameri.

No letel sem tam kot vedno, lokalni hrib ki ni preveč oddaljen od mojega bloka, nad polji. Sicer je na tem hribu nogometno igrišče z kovinsko ograjo, dosti dreves ki so mi predvsem v desnem kotu od moje pozicije pilotiranja povzročali nekaj izgube signala. Nič hudega, še vedno se je dalo leteti le malenkost motenj je bilo ob uporabi Aomway Cloverleaf anten.

Preizkusa sem se lotil enako kot do sedaj z vsemi antenami ki sem jih namontiral na model. No z Juretovimi je bilo v tem kotu, kjer res ni najbolj posrečen za RF (letim za drevesi in kovinsko ograjo), motenj res minimalno. Manj kot z uporabo Aomway antenc pa že tiste hvalijo po forumih. Na testu je bila ena antenca na modelovem VTXu - Eachine ET200, 200mW 5760 MHz (kanal Fatshark 1), druga pa na očalih z NextWave 8 kanalnim sprejemnikom brez diversityja, ker ga za svoj stil letenja ne potrebujem.

Skratka pobi, tisti ki še ni poskusil kakršnekoli Pagoda antene, pustite se presenetit kak fajn lovijo.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni,
no, ko jo že vsi tak hvalite, pa naj jo še jaz, pa čeprav je nimam še v lasti... 8)
Ko sem prvič probal FPV z original antenami... :o kaj, niti okoli riti si ne morem peljat, vaah...
Nato sem naročil antence pri dkulcar-ju, ki so res izvrstne, glede na to, da je ročno delo itd. Vsa čast Davidu, izdelal je super antence. Ko sem letel prvič z njimi je bil preskok za 200% boljši.
Zadnjič pa je prinesel kolega Janko prvi kompletek Juretovih pagod in seveda test Cyclopsov. Novi svet, nimam kaj dodati =D>

p.s. na modelu je ostala Davidova antena, saj nisma mela pravih konektorjev. Pa kljub temu je bil signal brez motenj. Letel sem z Raptorjem 2m iz švajgija.
21231250_1628263803870978_6131786903505305841_n.jpg
21231250_1628263803870978_6131786903505305841_n.jpg (39.36 KiB) Pogledano 3744 krat
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Pagoda - antena za FPV

Odgovor Napisal/-a Krist »

Tudi sam uporabljam te antene in so res odlične, edino vsake toliko časa jo uspem kam zapet in jo poškodujem. Rešitev sem našel v preprostih pokrovčkih, ki sem jih zrisal in natisnil. Tiskani so z 1,2mm šobo, tako da bi morali zdržat marsikaj. Uporabil sem ABS plastiko. Pokrovček se na anteno prilepi s sekundnim lepilom. Potrebno je par kapljic na zgornji in spodnji strani.
Če kdo potrebuje, info na ZS.
Priponke
B03354B8-D78E-4520-A384-18A5CA34FA71.jpeg
B03354B8-D78E-4520-A384-18A5CA34FA71.jpeg (172.84 KiB) Pogledano 3399 krat
Odgovori

Vrni se na Multirotorji