FPV sprejem

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Lipo 4s baterijo imam priključeno prek vmesnika, ki sem ga dobil zraven očal, se pravi da je za 2s, 3s oz 4s. Iz tam izhajam do Tx(napajanje). Na isto napajanje priključim tudi napajanje kamere. Na Tx ostaja samo kabel za audio v zraku. Kakšen je servo konektor?
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Tukaj nekaj ne bo vredu. Če ti tisti vmesnik daje ven 5V, potem lahko nanj priklopiš kamero (tako si verjetno tudi do sedaj imel in je delalo?), medtem ko VTX deluje od 7-24V, pomeni da ga priklopiš DIREKTNO na 4s lipo (16.8V).

Audio ostane v zraku oz. ga odščipneš tik pri konektorju. Prav tako ostane v "zraku" zadnji GND pri VTX-u.

Če še enkrat povzamem:
VTX:
GND - Ground na bateriji, za vmesnikom... kjerkoli
7-24V - priklopi 4s direktno (razvejaj + PRED vmesnikom in ga pripelji na ta kabel)
VIDEO - pripelji kabel od kamere sem - video.

Kamera:
GND - ground za vmesnikom ali na bateriji ali kje drugje
5V - iz vmesnika (morda preveriš če res dobiš 5V)
VIDEO - gre na videolink pod VIDEO.

Vse ostalo NE RABIŠ.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Mogoče je res nekaj v napajanju kamere in Tx, bom pogledal.Kateri kanal pri 25mW oz band je najboljše da imam?Hvala zaenkrat...
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Čisto vseeno kaj imaš glede kanala, glede napajanja pa res poglej! Če daš na kamero karkoli druga kot 5V, jo lahko skuriš!

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

No, končno sem danes testiral. Na kamero sem pripeljal 5v+,gnd in video(iz Tx), na Tx pa 4s baterijo (15V), audio pustil...ampak še zmeraj nič. Očala se mi vklopijo, nekateri kanali so črni, na ostalih so redke črte. Tx mi utripa kanal 1, A band in ena črtica. Sem mogoče skuril kamero?Ker ko priklopim na stari način, očala in tx kupljen v kompletu vidim isto???
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Če si kamero priklopil na kaj več kot 5V, bi znalo biti :-k

Je pa tudi en kolega imel "črno sliko" na pravem kanalu, ker je uporabil napačen konektor za videooddajnik ki je imel pitch pinov drug in pini niso bili sklenjeni. Imel je napajanje, video signal je šel pa v prazno. To v tvojem primeru sicer mislim da ni. Imaš možnost testirati s kakšno drugo kamerco?

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Ne dela. Še to kar mi je prej delalo ne dela. Priključil sem original anteno nazaj oz ta kithttps://hobbyking.com/en_us/teleporterv5-fcc-kit.html. Na nekaterih kanalih plešejo črte eden je čist, vendar brez slike??Druge kamere pa ni, da bi testiral....
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Iz kje si? Si slučajno kje pri Celju? Danes sem v delavnici do popoldneva, če se oglasiš, bova hitro ugotovila kje tiči problem.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Zal sem kar oddaljen, iz Posočja:)....tko da bom moral sam ugotoviti problem, hvala za vso pomoč...lp
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Glede na napisano, menim da si moral enkrat priklopit kamero na več kot 5v in jo uspešno skurit. To, da je en kanal črn, ostali pa migetajo je prav, to pomeni da videolink dela kot mora na tistem kanalu, vendar oddaja le črno, ker nič ne dobi od kamere.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: FPV sprejem

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Podzravljen(i) ponovno,

Uporabljam FATshark očala z coverleaf anteno (predvidevam,je okrogla škatlica) in 600mW antena eachine na quadrocopterju, z uporabo frekvence, ki je kompatibilna za fatshark očala. Prenos slike dobim, vendar z razdaljo nisem ravno zadovoljen, po cca 50-100m že izgubljam sliko. Je mogoče problem, ker ni quadrocopter antena ravno fatshark?lp
Odgovori

Vrni se na Multirotorji