Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Zaklenjeno
Luka93
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 Jan 2015, 12:20

Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a Luka93 »

Pozdravljeni!

Opazil sem problem, da so se vodilni člani tega foruma odločili ukiniti možnost objave malih oglasov, kar je seveda povzročilo razburjenje pri določenih članih, ki so tako zgubili enostavno možnost za izmenjavo rabljene in nove modelarske opreme.

Kot rešitev za trenutno situacijo vam predstavljam modelarski oglasnik http://www.modelarji.eu.

Gre za izredno preprost in uporaben oglasnik. Predstavil pa bi vam rad predvsem naslednje funkcije:
- za objavo oglasov ne zahtevamo registracije
- logično razdelane kategorije in filtri (enostavno poiščete npr. RC buggy, nitro pogon, merilo 1:8)
- vse oglase objavimo v največjo facebook skupino namenjeno modelarskim malim oglasom
- odličen prikaz strani tudi na mobitelih in tablicah
- v prihodnje boste lahko na modelarji.eu spremljali tudi ponudbo Slovenskih modelarskih trgovin

Za dodatne informacije si lahko ogledate tudi predstavitev na spletni strani --> https://goo.gl/PjYVi1

PS
Upam, da administratorjev ta objava ne moti glede na to, da gre za promocijo sorodne modelarske strani. V nasprotnem primeru se lahko objava briše. V primeru želje po sodelovanju pa sem na voljo na email naslovu [email protected].


Lep pozdrav, Luka.
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a razkent »

Odlično =D> =D> =D>

Je dovoljeno povezavo na ta post objaviti tudi v posameznih (vsebinskih) temah ali bodo moderatorji to brisali ?

Če čim več uporabnikov tega foruma izve za ta novi sajt, bodo rešeni problemi uporabnikov, ki želijo male oglase, problemi moderatorjev, ki so zaradi oglasov nervozni, in admina, ki ima vsega skupaj očitno zadost.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a Krist »

razkent napisal/-a:Odlično =D> =D> =D>

Je dovoljeno povezavo na ta post objaviti tudi v posameznih (vsebinskih) temah ali bodo moderatorji to brisali ?

Če čim več uporabnikov tega foruma izve za ta novi sajt, bodo rešeni problemi uporabnikov, ki želijo male oglase, problemi moderatorjev, ki so zaradi oglasov nervozni, in admina, ki ima vsega skupaj očitno zadost.
Ja najboljš.... ](*,) :roll:
Kdor tu ne vidi, naj si zamenja očala.
Sicer pa glede na izliv čustev na forumu ta oglasnik ni ravno zaživel. Sm pričakoval vsaj 500 oglasov v tem času.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

"Šinfaš" na zastavljeno vprašanje pa nisi dal odgovora !
Slika
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a saso »

Vidim, da se že pojavlja objavljanje te strani na miljon in enem koncu.

Predstavitev, ki jo je naredil Luka93 je lepa in nemoteča. Vsako nadaljne spamanje po rubrikah pa bo brisano.
lp,
Saso :D/
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Če bi bili administratorji zakaj bi lahko tam kjer je bil prej forum "Mali oglasi" sedaj ustvarili povezavo na modelarji.eu, phpBB to podpira.
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

SiByte napisal/-a:Če bi bili administratorji zakaj bi lahko tam kjer je bil prej forum "Mali oglasi" sedaj ustvarili povezavo na modelarji.eu, phpBB to podpira.
Ampak eni pa res ne znate nehat. Novo omenjeno stran ni naredil lastnik tega foruma in nima niti pravice ustvarjati bližnjice brez ustreznega dogovora, pa tudi ne vem zakaj bi. Vem v čem je problem. Ker nas večina novo stran odpre le takrat kadar kaj potrebujemo ali kadar kaj prodajamo, novih objav niti ne spremljamo. Želja oglaševalcev pa je, da bi bila ponudba vsak dan vidna tudi takrat, ko odpremo naš forum. Kadar kaj potrebujem, pač pregledam oglaševalske forume in oba profila na FB in to je to. Da bi me pa nekdo vsak dan posiljeval z nekimi izdelki (kot so to reklame na TV) mi pa tudi slučajno ni v interesu. Moje mnenje je, da tako kot je sedaj čisto ok in da je kakršnakoli debata okoli tega odveč.
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Ne bi bilo nič moteče in vsiljivo, zgledalo bi popolnoma enako kot prej forum "Mali oglasi" le da bi ob kliku bil preusmerjen na oglasnik. Potem pa se sprašujamo zakaj modelarstvo v Sloveniji zamira, vsi si ne morejo privoščiti nove komande ali modela za več 100€. Ta tema po čez čas potonila in nihče je več ne bo tako enostavno našel.
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a Krist »

Je usiljivo...
Tomaž, se strinjam s teboj.

Že tako sta dve temi tu odprti, ki omenjata novi oglasnik.... tistemu, ki je v interesu gledat oglase, jih bo našel brez foruma.

Če se ne motim, se oglasi duplicirajo tudi v fb skupini modelarski oglasi, tako da je dva krat večja možnost, da najdeš oglas...
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a gusar »

Krist napisal/-a:Je usiljivo...
Tomaž, se strinjam s teboj.

Že tako sta dve temi tu odprti, ki omenjata novi oglasnik.... tistemu, ki je v interesu gledat oglase, jih bo našel brez foruma.

Če se ne motim, se oglasi duplicirajo tudi v fb skupini modelarski oglasi, tako da je dva krat večja možnost, da najdeš oglas...
Kaj je forum modelarji.com prešel v zasebno last ali se motim? :whistle:
MKM
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a razkent »

Krist napisal/-a: Kdor tu ne vidi, naj si zamenja očala.
Sicer pa glede na izliv čustev na forumu ta oglasnik ni ravno zaživel. Sm pričakoval vsaj 500 oglasov v tem času.
Krist napisal/-a: .... tistemu, ki je v interesu gledat oglase, jih bo našel brez foruma.
Ne drži. Verjamem, da večina uporabnikov tega foruma za novi sajt ne ve. Dokaz je že to, da je bilo obvestilo objavljeno 26.2., prva reakcija nanj pa šele 14 dni kasneje. Sam sem izvedel zanj po naključju.

Uporabniki gledajo predvsem vsebinske teme, ne pa interne debate o delovanju foruma, kjer moderatorji izlivajo svoje frustracije. Vsaka debata na to temo pokaže, da ves problem nastaja predvsem zaradi neke histerije, celo zlobe nekaterih moderatorjev, predvsem dveh ali treh. Če bo forum pomagal, da čim več uporabnikov čim prej izve za novi sajt, bodo te diskusije polegle.

Grožnje v stilu "vsi posti bodo izbrisani" pa bodo pripomogle samo k temu, da bo čedalje več nevtralnih uporabnikov, ki si želijo samo rešitev zapletov, temu forumu reklo f... you
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

razkent napisal/-a: Verjamem, da večina uporabnikov tega foruma za novi sajt ne ve.
Tisti, ki pregleduje forum tudi vidi, če je kaj novega v kaki temi in če mu je interes pač pogleda. Naš forum je dober, izpolnjuje vse tisto, kar nam naj bi bil. Če gre pa komu na živce to, da so izločili moderatorji "trgovanje" (večna tema nekaterih), ga pa lahko kaj hitro tudi zapusti. Krist je napisal, da je spletna stran objavljena v dveh temah in to je zagotovo dovolj, da vsakdo tudi dobi informacijo. Res pa je, da večina ni tu zaradi oglasov in da pač na novo stran ne gre vsak dan "firbcat". Žaljiv odnos do tistih, ki ta forum urejajo je nesprejemljiv. Nihče od nas ničesar ne prispeva (razen komentarjev in prispevkov), vse je na plečih lastnika. Vsa zahvala gre moderatorjem, ki se v prostem času ubadajo z urejanjem. Zelo neprimerno tisto, kar si na koncu napisal " temu forumu reklo f... you". Ja kdo pa te sili, da si član tega foruma, če ti gre tako na jetra.
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a razkent »

Sam forum mi v resnici ne gre na jetra. Mi pa gresta, kot še marsikomu, ti in Krist. Ampak ni panike.

O tem, kako forum cveti, so mneja očitno različna. Mene zanimajo predvsem tri teme, povezane z jadralnimi modeli - SAL/DLG, F5J in F3J. V vseh treh skupaj je v letu 2017 ca. 15 postov, eden vsakih 5 dni.. :cry:

Vzrokov za to sušo je mnogo, ampak če pri tem nekdo dela dramo zaradi spemanja in preobremenitev, pa to kaže na neke osebnostne motnje :wink:
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

razkent napisal/-a:Sam forum mi v resnici ne gre na jetra. Mi pa gresta, kot še marsikomu, ti in Krist. Ampak ni panike.

O tem, kako forum cveti, so mneja očitno različna. Mene zanimajo predvsem tri teme, povezane z jadralnimi modeli - SAL/DLG, F5J in F3J. V vseh treh skupaj je v letu 2017 ca. 15 postov, eden vsakih 5 dni.. :cry:

Vzrokov za to sušo je mnogo, ampak če pri tem nekdo dela dramo zaradi spemanja in preobremenitev, pa to kaže na neke osebnostne motnje :wink:
Vsak ima pravico do svojega mnenja in tu ni nič narobe. Po drugi strani pa nihče nikogar ne sili, da mora nekje sodelovati, če mu to ne ustreza, to je svobodna odločitev. Če se je lastnik domene odločil postaviti neka pravila (on verjetno ve zakaj), potem je je pri uporabniku le ena možnost...sprejmi ali pusti.

Toliko frke in pisanja je bilo okrog oglasov, da me čudi, da se že pred leti niso odločili za tak ukrep, ki ga pozdravljam, čeprav sem tudi sam kdaj kaj kupil ali prodal. Za to imam kar nekaj alternativnih možnosti in s ukinitvijo nisem v ničemer prikrajšan, prav tako tudi nihče od drugih uporabnikov tega foruma. Nihče od moderatorjev ni podpisal, da se bo pustil provicirati zato, ker ima nekdo previsok EGO, češ kaj pa bo meni en Krist ( ki je na koncu ostal edini, ki je to še fural, ker so se ostali naveličali enih in istih vsakdanjih pritiskov) govoril kaj lahko in kaj ne. Prav vsi to delo opravljajo voluntersko, v prostem času, za dobrobit foruma in ne za svoje veselje.

Forum je dober, zadostuje našim potrebam v rubrikah in temah, kjer sodelujemo zaradi našega hobija. Ves ostali balast okoli tega, je pa nepotreben. Samo od vsakega člana je pa odvisno, ali bo v tem sodeloval ali ne, ker ga prav nihče ne sili, da mora.
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6017
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

razkent napisal/-a:
...O tem, kako forum cveti, so mneja očitno različna. Mene zanimajo predvsem tri teme, povezane z jadralnimi modeli - SAL/DLG, F5J in F3J. V vseh treh skupaj je v letu 2017 ca. 15 postov, eden vsakih 5 dni.. :cry:

... :wink:
TO... sam kar sem modlarske robe prodal, je nisem prek namenske rubrike (tu gor- beri ni blo nikakršnega zanimanja!), kupil pa kar nekaj FBjčkam ne, teme pa, kt je razkent omenil- ni mogel bolje povedat- vse zanimive teme so šle "nina nana". Nasploh, njegov (namensko delno citirani) komentar je zame najboljši na to temo. Razpište se zdej zarad mene kukr hočte, če bi se "prizadeti" ne bi usajali prav za vsak zapis tu in v podobnih temah, bi te debate že davno ugasnile!!!!
__od oka, prbližn genau__
______________________

----lp Rupert----
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a razkent »

@tomazslo

Tudi tebe nihče ne sili, da sodeluješ tu, pa se vseeno počutiš poklicanega, da zacviliš ob vsakem drugačnem mnenju in forum, odkar si prišel sem, nekako preurejaš po svojih željah. Nihče od tistih uporabnikov, ki imajo res kaj zanimivega prispevati, ni tako agresiven pri uveljavljanju svojih muh kot ti.

Ker imaš probleme z razumevanjem, ti še enkrat pojasnim, okoli česa je tule debata - debata je okrog tega, ali se lahko tudi v vsebinskih temah obvesti uporabnike, da je narejen nov sajt za male oglasnike. To bi bilo, recimo, cirka 10 - 20 postov. In bi spravilo diskusijo o malih oglasih enkrat za vselej z dnevnega reda.

Povej mi, kako je to bolj moteče in bolj spemanje kot množica postov, v katerih nekateri jamrate, kako vas oglasi motijo, ali razni vulgarni vici, ali opisovanje kolesarkih izletov...? Pa še kup takih stvari je.

S tem bi hkrati rešili problem za vse - za tiste, ki menimo, da so mali oglasi pomemben sestavni del takele skupnosti, ke se pač ljudje s tem igramo, kupujemo, preizkušamo, nabere se nam kup kvalitetne uporabne robe, ki je ne rabimo več, pa bi jo kdo drug z veseljem kupil z diskontom. Ali pa bi si omislili kakšno rabljeno stvar za nižjo ceno. In rešili bi problem za vas, ki so vam mali oglasi iz nerazumljivih razlogov neka grozeča čupakabra, ki se je je potrebno na vsak način znebiti.
Uporabniški avatar
findme
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Okt 2015, 14:22

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a findme »

Jočem od smeha...
https://www.youtube.com/channel/UCYH9ncSgf6BTqFBV-f9YDcA
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

findme napisal/-a:Jočem od smeha...
Ja res je za jokat, ha ha. Vse je bilo že nekajkrat razloženo in ne vem zakaj na 10 mestih objavljati bližnjico. Lepo vreme je, gremo raje mal v luft....
Uporabniški avatar
albrehti
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 12 Maj 2011, 07:40
Kraj: Žiri

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a albrehti »

LOL

Se bolj dajete, kot tabeli in tardeči v politiki.

:D

Mali oglasi so in pika.
Ivan

└----┬-▲-┬----�
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a ace »

Krist & co. ego vam nabija do plafona. Tako obnašanje na forumu ni sprejemljivo. Trenutno vsi skupaj odgovarjate v stilu "mi smo gazde vas pa ko j...". Brez nas bi vi bli k....
Moderatorji pa ne jokajte. Če komu ni kaj prav lahko kadarkoli gre oz. funkcijo prepusti komu drugemu. Glede na majhno število novih prispevkov v zadnjem času, jih Krist podela sam za šalo. =D> :wink:

Ne zaklepajte vseh tem, ki se tičejo MO. Naj ljudje napišejo mnenje. Če vam to mnenje ne ustreza, potem razumem. Tu pokažite mednožje in se ne izgovarjajte na pravila foruma in nepomembno vsebino - potem pobriši 3/4 foruma.
Največja fora pa je v tem, da če bi se tega lotili prijazno in z mero spoštovanja, nebi bilo hude krvi. Diktatorski način odgovorov uporabnikom pa vas bo še drago stal.

MO sem uporabil v 10+ letih morda desetkrat, vendar mi greš tako na živce Krist, da sem o tebi popolnoma spremenil mnenje.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

ace napisal/-a:Krist & co. ...........

MO sem uporabil v 10+ letih morda desetkrat, vendar mi greš tako na živce Krist, da sem o tebi popolnoma spremenil mnenje.
.

Kako ne prebereš vsega za nazaj in ponovno odpiraš že 100x pojasnjeno.

Odkar sem na forumu, so bili vedno problemi le okoli MO.

Vsak od moderatorjev se naveliča enih in istih vsakodnevnih "nadlegovanj" ( se nas je že kar nekaj zvrstilo) in na koncu, ko se mu "nafila pisker" spozna, da se mu ni potrebno vsak dan ubadati z enimi in istimi tipi (za nagrado pa dobiva grožnje in žalitve). Ko je to spoznal še Krist ( ki je še edini zadnje mesece urejal te zadeve), je enostavno zmanjkalo moderatorjev. Pravila oglaševanja, ki bi jih morali spoštovati niso nastala preko noči, ampak z vzrokom in željo po najboljši možni in sprejemjlivi poti. Veliko "nezadovoljnih oglaševalcev", se je leta pritoževalo tudi lastniku (da ne govorim o vseh mogočih temah okoli MO) in ta je na koncu tudi pravilno odločil tako kot je, ker nenazadnje je to modelarski forum in ne oglaševalski. Tudi napisano je bilo, da lahko tisti, ki je bil na tem forumu le zaradi MO, odide iz naše družbe članstva, nekateri so celo javno protestno napovedali svoj odhod, pa so še vedno vsi med nami. Torej tudi tistim, ki so to napovedovali, vseeno forum nekaj pomeni in je bila napoved le zaradi protesta o odločitvi lastnika.

Skratka, dajmo enkrat za zmeraj zaključiti to temo. MO na tem forumu ni, kje pa MO so, je pa tudi že objavljeno v dveh temah tega foruma in je vsem zainteresiranim znano. Predlagam, da se ti dve temi zakleneta in nadalje se izbriše vsaka nova tema, ki bi se nanašala na MO. Napisanega je bilo o tem že preveč in vsak si lahko (če le hoče) sam pridobi informacije, ki jih potrebuje.
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Mislim da je že čas za kak nov modelarski forum ali pa kar na FB :whistle:

Se je enako zgodilo pred časom na forumu elektronik.si, kot kaže tudi tu ne bo kaj drugače #-o
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Re: Modelarski oglasnik modelarji.eu [predstavitev]

Odgovor Napisal/-a saso »

SiByte napisal/-a:Mislim da je že čas za kak nov modelarski forum ali pa kar na FB :whistle:

Se je enako zgodilo pred časom na forumu elektronik.si, kot kaže tudi tu ne bo kaj drugače #-o

Noben te ne sili, pojdi kamor ti paše. Tukaj pa daj mir.

Temo zaklepam. Dovolj je bilo debat o ukinitvi MO.
lp,
Saso :D/
Zaklenjeno

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...