Praksa kupovanja modelov

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
jgrosa
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 30 Jan 2017, 15:38

Praksa kupovanja modelov

Odgovor Napisal/-a jgrosa »

Pozdravljeni!
Po približno 10 letih odsotnosti od modelarskega hobija se ponovno odločam za nakup nitro 1/8 Off-road modela avtomobila.
Malo sem brskal po internetu in vidim, da se je ta scena kar malo spremenila.

Zanima me kakšna je vaša praksa kupovanja modelov in rezervnih delov, predvsem kje kupujete (preko spleta, v trgovini...)?
Katere so slovenske trgovine, kjer je kaj izbire oziroma se da kupit 1/8 Off-road?

Hvala in lp
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Praksa kupovanja modelov

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

slovenskih se ne splača gledati.

Glede nitro nimam izkušenj, lahko ti pa povem za elektro:

Če imaš dovolj sredstev, potem definitivno poglej thunder tiger mt4 g3 ali pa thunder tiger k-rock. Ima vsak nekaj prednosti in nekaj slabosti, sta pa izdelana na isti osnovi.
cena malo več kot 400€ iz nemčije. Rabiš še polnilec, baterije in je to to.

Stvar je izredno trpežna in na dolgi rok cenejša kot kakšen kitajec za 200€. Prav tako se traxxasi in hpiji lahko skrijejo in so precej dražji. Rezervni deli so se do kakega pol leta nazaj dobili tudi v sloveniji pri trgovini cool-pc, katera je žal zaprla svoja vrata, tako da je sedaj treba naročat iz tam kjer je ceneje/hitreje. Večinoma naročam iz kitajske, nemčije in avstrije.

V desetih letih so elektro avti prehiteli nitro. Praktično ni vzdrževanja, cenejše za vozit, ni svinjarije in ogromno več moči.

Slika
Slika

Če te zanima še kaj o elektro modelih ti z veseljem povem, glede nitro ti pa lahko svetujejo tisti ki imajo izkušnje z njimi :)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Praksa kupovanja modelov

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

N0t0ri0us napisal/-a:slovenskih se ne splača gledati.
Se ne bi čisto strinjal...

Delko zastopa Mugna, ki je precej vrhunski model, cene konkurenčne, dobavljivo naslednji dan...

Vsaj kar se elektro modelov tiče, sem prepričan da je za nitro enako. Glede na to, da se pri nitru več šraufa kot vozi pa je lokalna podpora še toliko pomembnejša.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Praksa kupovanja modelov

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Po mojem trgovine težko konkurirajo ebayu in podobnim zadevam. Sodelavec je kupoval LRP S8 Rebell BXE. Pri Delkotu cena v super akciji RTR (brez akujev in polnilca) 410€, preko ebaya popolnoma enak model (celo v limited verziji, z boljšim ESCjem) 340€ s poštnino vred. OK uradna cena je 499€, ampak me prav zanima, kdo ga kupi za toliko. Tudi sam imam podobne izkušnje - preko ebaya se dobi ceneje.
Tudi katerikoli rezervni del najdeš na ebayu najugodneje brez težav. Iz Nemčije pride v 3 dneh.
Poštnine so okoli 10 €.
gymhana
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Jan 2017, 16:53

Re: Praksa kupovanja modelov

Odgovor Napisal/-a gymhana »

Pozdravleni

Mene pa zanima,če bi mi lahko svtovali glede teh dveh avtomobilov Maverick Strada XT RED Brushless
in pa DF-Models 3066 FighterTruggy 4 brushless - RTR - waterproof katerega od njiju bi bilo boljše nabavit.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Praksa kupovanja modelov

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

tistega za katerega lažje dobiš rezervne dele :)
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike