JJRC mini multirotorji

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a hornet »

zinko napisal/-a:Sem tudi sam sedaj naročil tega komarja:)
Izgleda res ql:)
http://www.ebay.co.uk/itm/351606721597? ... EBIDX%3AIT
Si vzel tudi dodatne baterije in prope?
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a zinko »

Ne nisem. Bom potem videl kako se mi bo dopadlo.:)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Po koliko urah letenja pa začno crkavati tele zadeve? A imajo krtačne motorje?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ultralajt napisal/-a:Po koliko urah letenja pa začno crkavati tele zadeve? A imajo krtačne motorje?
Moj deluje bp že vsaj 50 poletov.
Krtačni corelless motorji so notri.
Si-m-on
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 30 Sep 2015, 17:10
Kraj: Ptuj

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a Si-m-on »

Jaz sem si pa naročil Cheerson CX10a, samo še ni prišel. Pa bom še verjetno tega JJRC H22., ker CX10a je verjetno premali in je verjetno bol za okras ko za kaj drugega. Mogoče se motim. :)

Lp, Simon
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Jaz sem danes na svojemu naredil tole
http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... ostcount=5
Pomoje ga bo večji užitek vozit, ker ne bo več tako živčen nažalost sem to naredil prej in je že tema, po hiši pa se ne da dobro sprobat.
Je kdo zasledil tole https://dronegarageblog.wordpress.com/2 ... acro-mode/
če bo kdo probaval me zanima rezultat :) jaz se mogoče lotim, ko bom znal bolje peljat pa če bo še veselje za mini ko dobim vse dele za 250mm 8-[
gerotmf
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 12 Okt 2015, 14:25

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a gerotmf »

Če koga zanima, te modele se da fino kontrolirati z deviationx in devo 7e z dodatnim modulom 24l01. Potem seveda lahko nastavljas vse, skupaj z throttle curve :)

Seveda je cena takega oddajnika z modulom okoli 60e, kar je seveda veliko vec kot teh igrac. Toda uporabnost je dosti vecja, jaz ga uprabljam, ko nocem spektrum dx8 okoli vlacit, ker je veliko manjsi in lazji, podpira pa morje protokolov - walkera, spektrum dsm2/x, syma, hisky, eachine, jjrc, wltoys http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2418869 ... pa se zmodan ima do 150mW oddajne moči in možnost priklopa poljubne antene (recimo 7dBi palicaste antene, ki je potem vecja od samega oddajnika :).
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a hornet »

zinko napisal/-a:Sem tudi sam sedaj naročil tega komarja:)
Izgleda res ql:)
http://www.ebay.co.uk/itm/351606721597? ... EBIDX%3AIT
Zinko, že dobil čmrla? Jz ga tudi čakam, da vidim kako zadeva funkcionira. :D
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a zinko »

Nisem še dobil.. Je treba čakati 20-25 dni... Ebay pač:)
Si-m-on
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 30 Sep 2015, 17:10
Kraj: Ptuj

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a Si-m-on »

Evo jaz sem dobil Cheerson CX-10a, medzmes sem pa kupil še Cheerson CX-10.

Slika
Slika

Cheerson CX-10 sem vozil sedaj kakšen teden in lahko rečem, da leti zelo zelo dobro, je zelo odziven ima dobre ledice.

Cheerson CX-10a sem ga peljal samo 2x in mi sploh ni všeč je zelo neodziven, mu daš gasa se nedvigne mu ga daš še malo več pa gre do stropa. Headless mode dela kot da 3x nič in je popolnoma neuporaben. Ledice svetijo dosti slabše (ena sploh nedela).

Tako, da če bo kdo kupoval naj kupi CX-10, ker leti perfektno in nima le funkcije headless mode, ki pa tako nedela pravilno na CX-10a. :)

Lp, Simon
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a hornet »

Si-m-on napisal/-a:Evo jaz sem dobil Cheerson CX-10a, medzmes sem pa kupil še Cheerson CX-10.

Slika
Slika

Cheerson CX-10 sem vozil sedaj kakšen teden in lahko rečem, da leti zelo zelo dobro, je zelo odziven ima dobre ledice.

Cheerson CX-10a sem ga peljal samo 2x in mi sploh ni všeč je zelo neodziven, mu daš gasa se nedvigne mu ga daš še malo več pa gre do stropa. Headless mode dela kot da 3x nič in je popolnoma neuporaben. Ledice svetijo dosti slabše (ena sploh nedela).

Tako, da če bo kdo kupoval naj kupi CX-10, ker leti perfektno in nima le funkcije headless mode, ki pa tako nedela pravilno na CX-10a. :)

Lp, Simon
Dobre informacije Simon. =D> Mislim, da bo marsikateremu prišla prav, ko se bo odločal o teh malčki, ki mislim da se jih množično prodaja po štantih v kakšnih trgovskih centrih.
Vprašanje je samo ali bo tole prej prebral. :)
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

LP
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a zinko »

Evo,danes dobil brenčača :D :D
Zadeva je ZAKON! Leti res perfektno,tudi hrbtno brez vsakega problema...zelo pozitivno presenečen!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ko boš noter porinil 260mAh 30C bo šele noro.
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a zinko »

Sem že naročil:)
Jutri še naredim upgrade anten:)
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a hornet »

Krist napisal/-a:Ko boš noter porinil 260mAh 30C bo šele noro.
Tut jz cakam tale kompletek: brencelna s 5x 260mAh baterijicami.
Pomojem da vse skupaj pride čez kak teden.
Se javim ko sprobam :wink:
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a hornet »

Evoga, pa imam tut jz doma tega čmrla.
Zadeva je res neverjetna za tako majhno ceno! Skratka presenečen sem zelo in hvala Kristu za priporočila! =D>
Edino kar mislim da pri hrbtnem letenju na dolgi rok ni ok je zamenjava rotacije rotiranja motorjev. Ko se čmru obrne na glavo mu komande obrnejo rotacijo rotorjev kar pa pomojem ni ravno zdravo za krtačne motorje ki so notri.!? :-k

Lp Miran
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a scrat »

hornet napisal/-a:Evoga, pa imam tut jz doma tega čmrla.
Zadeva je res neverjetna za tako majhno ceno! Skratka presenečen sem zelo in hvala Kristu za priporočila! =D>
Edino kar mislim da pri hrbtnem letenju na dolgi rok ni ok je zamenjava rotacije rotiranja motorjev. Ko se čmru obrne na glavo mu komande obrnejo rotacijo rotorjev kar pa pomojem ni ravno zdravo za krtačne motorje ki so notri.!? :-k

Lp Miran
Drugače pa ne more letet. Ko crken kupiš novega.
greg-x
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 03 Mar 2016, 14:09

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a greg-x »

Pozdrav vsem,

včeraj dobil JJRC H8 Mini, moj prvi dron. Od takrat sem ga vsaj 10x napolnu in spraznu :)

Vidim pa da znajo bit eni deli potrošni material, en propelerček se mi je ob nesrečnem pristanku že odlomil. Kakšne so izkušnje? A veliko menjate? Kaj pa motorčki?

Lp,
Gregor
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Propelerji se kar lomijo, še posebej če ga voziš notri. Naroči si jih 12 pa ko boš imel zadnja dva naroči ponovno :D motorje pa imam še vse prve pa se ga je res veliko vozilo.
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a hornet »

Zdravo,
Jaz na svojem nisem zlomil niti enega propelerja in tudi motorčki po sigurno 50ih polnenjih na srečo niso šli. Tako da mislim da sploh ni panike, če ga vsakič po kakšnem hujšem strmoglavljenju pogledaš, da se ti motor oz. propeler brez težav vrti in da nimas kaksnega lasi navitega, ki posledično ustavlja motor. Jz vsake tolk časa pihnem v vsak motor in oceniš če se ti pri enakem pihanju vsi stirje enako hitro vrtijo. Če ne je lahko las al ti je pa prop zabilo in se ti drsa v ohišje. Vse skupaj ne vzame nič časa, sigurno pa ogromno pripomore k delovanju motorčkov. :wink:
greg-x
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 03 Mar 2016, 14:09

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a greg-x »

Sem naroču rezervne propelerje, motorčke, baterije... Zdej pa čakat na kitajca, da bo prnesu :-?

Vse propelerje, ki sem jih polomu, sem jih v bistvu zarad pretiravanja. Recimo poskusit letet pod kakimi mostovi iz Lego kock al pa kaj podobnega. In to vedno samo notri, zunaj ni težav. Je pa pr H8 Mini tako, da se včasih ščitnik za rotor upogne in jih rotor zadane in mam občutek da jih takrat tudi malo načne.

Me pa zanima, če jih ma kdo v Ljubljani ali okolici dovolj na zalogi in bi mi jih recimo 1 komplet prodal. Mu jih dostavim potem nazaj, ko dobim pošiljko. Moj nečak je mal preveč neučakan za kitajce :P
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Lep pozdrav vsem.

Tudi sam sem se navdušil nad temi mini multirotorji. Zato se mi ta tema zdi zelo zanimiva.

Kot prvo se popolnoma pridružujem gerotmf-u glede komande. Tudi sam imam po novem Devo 7e z A7105-500m in NRF24L01 moduloma. Na komandi sem še naredil range mode. Komando sedaj uporabljam za te mini in za večje multirotorje. Zakon je, da je za vse ena komanda, ki je manjša od običajnih in da je tudi kvalitetno izdelana. Ta vikend, če bo čas bom še dodal dva dodatna stikala na komando.
Trenutno imam sestavljenega minija z 8.5mm motorji, FC je od Hubsan X4 H107D, propi so od Parrot Rolling Spider, baterija Turnigy nano-tech 750mah in pa stiskan okvir Dreamcatcher 08. Mini leti kot nor je fuuuuuul hiter in okreten. Vsa finta je v propih, ki so večji od Hubsanovih. Vendar, če bo kdo uporabil te prope naj si še pod nujno nabavi tudi močnejšo baterijo. Originalne baterije so prešibke za napajanje.
Z temi deli lebdi na 17% gasa!
Tako da WaterBoy naroči si te prope in ne boš razočaran...garantirano :) Kje si nabavo frame? Jaz sem imel v misli, da bi sprobal tega: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Frame.html Uporabil bi samo spodnjo plato, ker mi FPV ni zanimiv.
Nekaj sem sicer poskušal, da bi na ta Hubsan X4 H107D naložo Bradwii ampak se je končalo z dvema uničenima FC-jema. Res me moti, da ne morem letet v Acro mode.
Zato sem naročil in je že na poti tale FC: http://www.banggood.com/Micro-Scisky-32 ... 02341.html

Še enkrat bravo za to temo :)
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: JJRC mini multirotorji

Odgovor Napisal/-a mihah »

www.lipo.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji