FPV srečanja & tekmovanja 2016

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Miha bodo nova pravila kaj kmalu znana? Sej veš kitajca treba čakat, da se taprav cajt naroči :)
Jaz sem krilo vozil prvič v soboto na fpv, sem kar ef01 z original anteno gor nalimal in zadeva nese noro dobro, 200m+ brez motenj :O
Zabavna stvar sam meni je bilo hitro dolgčas, ker sem vajen akcije iz kopterjev, samo sem ter tja. Eno štorkljo sem lovil to je pa to :) aja pa orientacijo hitro izgubiš, ene 2x sem mislil, da sem nad progo bil sem pa 3 njive stran še dobro da sm mel kolega zraven da me je usmeril :D
Bom dal gor tx03 ko se ga bo dalo dobiti pa bo za uživancijo, enkrat bo treba na progi probat kakšen bo občutek.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a mihah »

Sestanek MGP skupine bom sklical v januarju. Bom zadosti prej objavil povsod.

Zaenkrat si založen, stvar dela in to je to :)

Rabimo podmladek!!!
www.lipo.si
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

No jst sem star 23, upam da spadam pod podmladek hehe xD
Sx-TIN
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a mihah »

Četudi je "podmladek" 60+ , važno je, da se dogaja... tujci ne začudeno sprašujejo kako da ni večjega interesa za FPV tekme??
Povsod okoli Slovenije je FPV dirkanje pravi boom.
www.lipo.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a Krist »

mihah napisal/-a:Četudi je "podmladek" 60+ , važno je, da se dogaja... tujci ne začudeno sprašujejo kako da ni večjega interesa za FPV tekme??
Povsod okoli Slovenije je FPV dirkanje pravi boom.
Finance in prosti čas. Če hočeš bit res dober, moraš neprestano trenirat. Seveda rabiš še konkurenčen model ali dva.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a scrat »

Točno to kar je napisal Krist. Poleg tega pri nas "sponzorjev" skoraj ni in ne more si vsak privoščit N robe in potem še potovanj po EU kaj šele svetu.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a mihah »

Krist napisal/-a:
mihah napisal/-a:Četudi je "podmladek" 60+ , važno je, da se dogaja... tujci ne začudeno sprašujejo kako da ni večjega interesa za FPV tekme??
Povsod okoli Slovenije je FPV dirkanje pravi boom.
Finance in prosti čas. Če hočeš bit res dober, moraš neprestano trenirat. Seveda rabiš še konkurenčen model ali dva.
Vsi hočejo biti takoj super dobri, brez truda, brez muke, vse k rit prinešeno, pa še vedno ne bo dovolj dobro... kje pa ni tako?

Včasih ni bilo ne interneta, ne emaila... pa so modelarske tekme pri nas bile zelo dobro obiskane. Časi se spreminjajo, modelarstvo je v zatonu, vendar je FPV dirkanje ravno tisto, da gre skupaj s časom.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a mihah »

Da vidimo, kako se bo prijelo mikro dirkanje:

https://www.youtube.com/watch?v=_yHIsX1ekaM

Naslednji termin 11. decembra bom razpisal tekmico :)

Več informacij sledi :)
www.lipo.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a scrat »

Si mogoce prebral, da sem napisal kje "brez truda". Fajn se je treba trudt...pa k se fajn trudis in teniras, je treba potem se mal bolj trenirat. :D
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a Krist »

Miha, ne me narobe razumet. Trenirat je potrebno ves čas. Nekateri imajo srečo in lahko več trenirajo. Drugi pa imajo (imamo) manj časa in posledično vse trpi.
Bom dal moj primer.
Zjutraj ustanem 5:40, tuš in pač jutranja rutina, odpeljem sina v vrtec in grem v službo od 7:00-15:00. Iz službe grem v vrtec po sina, prideva domov 15:50, pojemo kosilo, se za pol urce parkiram na sedežno, ali pa gremo malce ven, dokler je še dan. Zakurim peč, pripeljem drva. Mogoče še kaj zunaj postorim, prezivim še del časa s sinom. Ob 19:00 mu je potrebno pripravit večerjo, dokler poje, to traja... potem sledi kopanje in ob osmih zvečer gre v posteljo. Od takrat naprej pa se prične moj prosti čas. Dejansko ven ne morem it letet, ker je res temno ( nimamo javne razsvetljave). Se pravi ostane mi čas za sedenje pred ekranom, kaj narišem, sprintam ali grem v delavnico ( sedaj malce težje, ker moram prej zakurit, da se prostor segreje).
Vikendi so poglavje zase, moja boljša polovica je trgovka, tako da je ponavadi pol vikenda ne vidim in sem varuška, ko pa smo skupaj, je pa vedno kaj. Ali gremo komu na obisk, k nam kdo pride,...
Pa še vsaki drugi teden sva s sinom sama celo popoldne in večer, tako da se mu posvečam ves čas. Takrat lahko samo upam, da gre popoldne za urco do dve malce se počinit, da lahko kaj postorim zase ( hobi ali pospravljanje).
Včasih je bilo malce lažje. Sem prišel iz službe, si kaj skuhal, pojedel in potem je sledil prosti čas...sem lahko komot sestavil nov model iz nule v dveh do treh dneh.

Verjetno se še kdo najde v tej zgodbi.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a scrat »

Z dvema je se malo tezje :)
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Ma meni v slo modelarstvu marsikaj ni jasno, morda res ni denarja pa prostega časa pa volje za treniranje pa prostora za letenje (pa mogoče sem še kaj pozabil :D), ampak nikjer recimo ne zasledim popoldanskega pouka (na OŠ), kjer bi bil tehnični pouk in se gradilo recimo modele letal...ali se motim? Zasledil sem krožke, ki trajajo po par mesecev in so plačljivi 300e+, ampak kdo bi za to plačeval, če se to lahko izvaja v sklopu šol in je to lahko zastonj :) No saj pravim upam da se motim in se upravičujem :) Mogoče bi se v Slovenskih novicah
objavilo kakšen prispevek o letenju, semizdi da zdaj ko so vsi mediji na intrnetu nimajo več kaj pisati, ter kar čakajo, da se kdo pojavi pri njih. Kar se mi zdi pri mladih največji problem (poleg pomanjkanja denarja) je to da niso vztrajni. Torej ja tako kot ste napisali-na hitro uspeti.
Veliko jih poznam, ki pravijo: ma sem mel nek model (kupljen ali homemade) in ga razbil in to je to. Pri razbitem modelu se je stvar ustavila. Kje je šele tukaj vztrajnost za vaje in trening (za recimo letenje fpv).
Kot sem napisal, star sem 23 let, z modelarstvom se ukvarjam kar nekaj časa. Danes pogledal datum na računu kupljenega mx-12 oddajnika-2004, že 12 let haha. No od takrat
nisem spoznal nobenega mojih let ali mlajšega, ki bi tudi zahajal na polja in letel. Pa sem redno obiskoval divaško letališče, pa sežanske okoliške gabrke, Vremščico, parkrat letališče pri kurah, polja pri ljubljanskih žalah itd. Srečal sem le starejše. Končno sem prve
somišljenike srečal na strojnem faksu, ki se vsako leto udeleži tekmovanja RC letal v zda. No tudi tukaj so problemi, saj se težko najde resne modelarje, ki bi sodelovali.
Mislm da sem napisal vse kar sem hotel :D

Drugače pa ali morda kdo ve kaj se dogaja v sosedni Italiji, namreč opažam povečano število modelarjev na gabrkih, takoj čez mejo. Pa tudi na Vremščici jih nikoli ne manjka seveda :D

Lp Martin.
Sx-TIN
crossfire
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Okt 2016, 14:08
Kraj: MB

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a crossfire »

Problem je v združevanju somišljenikov že na lokalnem nivoju. Seveda, večina nas ima družine, prilagajanja in kompromisi so neizbežni. FB in internet so eno, druženja in vožnje pa drugo. Če primerjam samo štajerski konec, je situacija tudi precej podobna. Po moje je prehod iz lokalnega samotarstva v "racing" in tekmovanja prestrm. Npr, jaz vozim takrat ko imam čas, včasih vsak drug dan, včasih tudi kakšen teden ali dva ne (sploh, ko se čaka na dele :D). Najbolj zabavno mi je premetavanje okoli dreves, pod njimi, med njimi itd...absolutno bi tudi bil za vadbo med vratci, vendar imam občutek, da bi sčasoma izgubil to kar imam pri letenju najraje....svobodo in "good time". Lovljenje desetink za našimi virtuozi (eni fantje res obvladate svoj posel) bi se spremenilo v lov za sekundami. Verjetno bi me to precej demotiviralo, sploh, ker lokalno še nismo uredili primernega okolja...bi pa absolutno pomagal, v kolikor se v našem koncu najde kak zanesenjak, da se postopoma ustvarijo pogoji za izvedbo treningov...
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a miharix »

T-I-N napisal/-a: ampak nikjer recimo ne zasledim popoldanskega pouka (na OŠ), kjer bi bil tehnični pouk in se gradilo recimo modele letal...ali se motim? Zasledil sem krožke, ki trajajo po par mesecev in so plačljivi 300e+, ampak kdo bi za to plačeval, če se to lahko izvaja v sklopu šol in je to lahko zastonj :)
Brez skrbi nas je še kar nekaj učiteljev, ki izvajamo modelarski krožkek popoldan v OŠ. ;)
(nekaj malega nas včasih peščica napiše kaj tudi tukaj viewforum.php?f=154 )

Je pa res, da je kolikor je meni znano stanje v žalostnem upadanju. :(
Veliko je krivo kdo krije stroške. Da vse krije šola je dan danes izredna redkost.
Ponavadi šola krije le prostor,stroje,orodje in ponavadi še lepila ter seveda mentorja
(precej jih poznam, ki so dan danes tako kot jaz plačani le 1h/teden za krožek, ostalo je hvala lepa)
Drugi vzrok pa je tudi, da niso vsi učitelji TIT modelarji in začet krožek
iz 0 izkušenj z omejenimi(ponavadi celo lastnimi) sredstvi je za marsikoga malo preveč.

Če na šoli blizu tebe ni kožka in si pripravljen nekaj časa bit mentor, jih kontaktiraj. Mogoče pa znova obudiš na šoli modelarsko tradicijo .;)
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

No me veseli! Šola bi vam pa poleg prostora lahko priskrbela tudi material..ampak ja no comment. ](*,)
Ja ampak za krožek je potrebno opraviti kakšen izpit za "učitelja" ali je lahko kar vsak mentor ( seveda z znanjem modelarstva)? :)

Lp, Martin.
Sx-TIN
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a miharix »

T-I-N napisal/-a:Ja ampak za krožek je potrebno opraviti kakšen izpit za "učitelja" ali je lahko kar vsak mentor ( seveda z znanjem modelarstva)? :)
Ne za vodenje krožka ne rabiš pedagoške izobrazbe in strokovca, le veselje do dela z otroci.

Če si prvič pred kopico malih radovednih glav pa se dogovori,
da je s tabo v začetku še prisoten en njihov učitelj.
Z nekaj sreče bo ta ista oseba iz lastne radovednosti prisoten/na in ti v pomoč vsako uro ;)
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a mihah »

Kranjska gimnazija: http://droneteamformation.blogspot.si/

Smo ves čas na vezi. Pomagam tudi osebno! :)
www.lipo.si
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Aha zanimivo, vsaj neki. Da ne težijo še s temi izpiti za učitelje. Potem je stvar veliko bolj dosegljiva. Če bi imeli mi tako delavnico na naši gimnaziji ko sem hodil tako kot jo ima kranjska, bi bil skos prisoten, lepo :D

Kako je pa zdaj povezava z letenjem s quadi na fpv tekmovanjih in z izpitom za upravljanje? Da vem če me poleg upisa v klub (tudi zaradi zavarovanja), čaka tudi izpit preden se udeležim tekmovanja... :-k

Lp, Martin.
Sx-TIN
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a mihah »

Modelarji smo, kakšen izpit nekaj? Potrebno je vedeti osnove -> http://www.dronbonton.si/
www.lipo.si
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a miharix »

mihah napisal/-a:Potrebno je vedeti osnove -> http://www.dronbonton.si/
:lol: Hvala za tole! Sem takoj nabil na front 2x šolske strani.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: FPV srečanja & tekmovanja 2016

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Ha tale dronbonton reklamo mi je skos metalo vn ob gledanju yt videov :D Sem si ogledal stran tudi na agenciji (takrat sem imel v ozadju bolj letenje z jadralnimi letali, ki so malo težji od quadov). Torej pod 1kg lahko letiš karkoli, kjerkoli, kadarkoli brez kakršnegakoli potrdila. Upam da prav razumem :D

Lp,

Martin.
Sx-TIN
Odgovori

Vrni se na Multirotorji