2R KOKPIT

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Seveda sem tako na ogrodje nataknil še vse ostale kose, ročico za plin in celotno konzolo. Konzola je še nesestavljena in nepobarvana, ampak to pride sedaj na vrsto. Občutek na sedežu in doseg vseh stikal in ročk je čisto OK.

LP2R
Priponke
kokpit_053.JPG
kokpit_053.JPG (57.81 KiB) Pogledano 4076 krat
kokpit_054.JPG
kokpit_054.JPG (85.1 KiB) Pogledano 4076 krat
kokpit_055.JPG
kokpit_055.JPG (76.58 KiB) Pogledano 4076 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ko en gokart :D
kdaj gremo en Ä‘iro ? =D> :lol:
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Offshore napisal/-a:Ko en gokart :D
kdaj gremo en Ä‘iro ? =D> :lol:
[-X FLYkart :D

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
JanezP
Tekmovalec
Prispevkov: 208
Pridružen: 03 Dec 2007, 19:30

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a JanezP »

Zelo lep izdelek! Samo, kje so pa pedala?
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

JanezP napisal/-a:Zelo lep izdelek! Samo, kje so pa pedala?
Počasi, počasi! Pridejo na vrsto. :D
Prvo bi rad sprobal te komande, da vidim ali se splača matrat naprej. Najprej bom sprobal kakšen model brez eleronov, kasneje pa naredim še pedala. Načrt za sistem se že riše.
Je pa spodnji okvir narejen tako, da se spredaj samo natakne še del s pedali. Sistem bo tak, da se lahko nastavlja razdalja glede na velikost pilota.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
Zaunkönig
Profesor
Prispevkov: 1473
Pridružen: 20 Feb 2012, 09:51
Kraj: Ljubljana

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a Zaunkönig »

2R napisal/-a: Sistem bo tak, da se lahko nastavlja razdalja glede na velikost pilota.

LP2R
Ja lej glej, eni imamo dobra 2 metra :lol:

Zanimiv projekt tole! In kot ponavadi .... picikato izdelava =D>
DS Day - Velika Planina Official Video ... Welcome to the Dark Side

https://youtu.be/OAtj3f9Wsv0
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Ma nimam jaz cajta za šiht, tole me goni na polno.
Začel sem z barvanjem konzole. Uporabil sem baza barvo v katero sem dal trdilec za prozorni lak. S tem sem dosegel obstojni nanos barve, obenem pa je zadeva mat. Tisti sijaj me moti. Baza barva je dokaj hitro suha na otip, zato je treba kar hitro barvat. Kljub občutku suhe barve pa le rabi nekaj časa da dobro zakrkne.
Sedaj naj se zadeva dobro posuši, potem pa lahko že začnem z vezavo kablovja.

LP2R
Priponke
kokpit_056.JPG
kokpit_056.JPG (95.33 KiB) Pogledano 4034 krat
Naj se dobro posuši
Naj se dobro posuši
kokpit_057.JPG (66.24 KiB) Pogledano 4034 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
JanezP
Tekmovalec
Prispevkov: 208
Pridružen: 03 Dec 2007, 19:30

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a JanezP »

Odlično pol, samo tako mimogrede, s pedali se krmili latalo po smeri, to je po vertikalni osi z eleroni pa po vzdožni! ;) Drugače pa filigransko narejeno tako kot vse česar se 2R lotiš.
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

JanezP napisal/-a:Odlično pol, samo tako mimogrede, s pedali se krmili latalo po smeri, to je po vertikalni osi z eleroni pa po vzdožni! ;) Drugače pa filigransko narejeno tako kot vse česar se 2R lotiš.
He he, itak da ja. Samo če model nima eleronov, je pri mneni navada, da se z desno ročko, kjer so ponavadi krmiljeni eleroni, le ta krmili na tej ročki. Zato bom tudi tale kokpit tako nastavil. Če pa bo imel model vse štiri komande pa je treba narest pedala.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Robi,nared combat varjanto ,kjer je smer fixna :D/ ..aroplan ti pa jest prnesem :evilfly:
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Offshore napisal/-a:Robi,nared combat varjanto ,kjer je smer fixna :D/ ..aroplan ti pa jest prnesem :evilfly:
Ti kr uštimej avijon, bova dala moj sprejemnik not, pa boš letu, al ga pa usul. :D

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a Offshore »

2R napisal/-a:
Offshore napisal/-a:Robi,nared combat varjanto ,kjer je smer fixna :D/ ..aroplan ti pa jest prnesem :evilfly:
Ti kr uštimej avijon, bova dala moj sprejemnik not, pa boš letu, al ga pa usul. :D

LP2R
Če maš za posodt en vsaj 40 amp regler, kein problem :D
JanezP
Tekmovalec
Prispevkov: 208
Pridružen: 03 Dec 2007, 19:30

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a JanezP »

LP2R[/quote] He he, itak da ja. Samo če model nima eleronov, je pri mneni navada, da se z desno ročko, kjer so ponavadi krmiljeni eleroni, le ta krmili na tej ročki. Zato bom tudi tale kokpit tako nastavil. Če pa bo imel model vse štiri komande pa je treba narest pedala.LP2R[/quote]



No to je vredu, samo metodika poučevanja je pa taka, da mora bit vse tam kot mora bit, funkcije se samo dodajajo in nikakor ne premeščajo!
To je samo moje skromno mnenje na podlagi dolgoletnih izkušenj v poučevanju letenja. Sicer pa čudovit projekt in filigranski izdelek.
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Začel sem sestavljat konzolo.
Da sem lahko pritrdil ročico za nagib in višino, sem moral sneti osrednji mehanizem. S tem sem lahko v notranjosti dosegel matice za pritrditev. Nato pa sem pritrdil tudi ta del. Ker je mehanizem dokončno zmontiran sem preveril tudi vse hode, omejitve ter skalibriral trimerje.

LP2R
Priponke
kokpit_058.JPG
kokpit_058.JPG (51.74 KiB) Pogledano 3795 krat
kokpit_059.JPG
kokpit_059.JPG (52.65 KiB) Pogledano 3795 krat
kokpit_060.JPG
kokpit_060.JPG (71.72 KiB) Pogledano 3795 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Privil sem tudi ročico za plin ter v nosilec nalepil 2 mm debelo platiko, da celotna ročica lepo drsi po ohišju naprej in nazaj za nastavljanje razdalje.

LP2R
Priponke
kokpit_061.JPG
kokpit_061.JPG (66.09 KiB) Pogledano 3795 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Začelo se je ožičenje. Najprej sem napeljal vse kable. Uporabil sem koaksialne 4 žilne kable za povezavo vsakega potenciometra posebej. Oplet sem ozemljil, da slučajno zaradi dolgih kablov kaj ne prileti notri. To je sicer bolj preventiva kot pravilo, ampak je treba računat na morebitna presenečenja. Za povezavo do postaje pa sem uporabil 15 žilni koaksialni kabel. Konzola ima v notranjosti predviden prostor, kjer se nahajajo vsi kabli in povezave. Na zadnji strani se je pojavilo kar nekaj žičk in sem si moral kar temeljito pripraviti shemo, da sem lažje poiskal prave žiščke, ki gredo skupaj. Lepo počasi, brez hitenja.

LP2R
Priponke
kokpit_062.JPG
kokpit_062.JPG (68.89 KiB) Pogledano 3794 krat
kokpit_063.JPG
kokpit_063.JPG (76.14 KiB) Pogledano 3794 krat
kokpit_064.JPG
kokpit_064.JPG (55.87 KiB) Pogledano 3794 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Sledilo je priklapljanje potenciometrov. Pocinil sem vse tri kontakte, nato pa s pomočjo servotesterja nastavil potenciometer lepo na sredino. Potisnil sem ga v svoje ležišče ter z vijaki utrdil os, da je potenciometer tudi zvezan z ročko. Vsak potenciometer je bilo treba natančno umeriti. Med vstavljanjem potenciometra v ležišče se je os takoj malenkost zasukala in vrednost sredine se je zamaknila. Kar nekaj poskusov je bilo treba da sem vse potenciometre ujel v sredino. Temu opravilu sem posvetil kar nekaj časa in natančnosti saj je le na ta način zadeva lahko kompatibilna z vsemi postajami, vsaj tistimi kvalitetnejšimi.

LP2R
Priponke
kokpit_065.JPG
kokpit_065.JPG (79.01 KiB) Pogledano 3792 krat
kokpit_066.JPG
kokpit_066.JPG (69.42 KiB) Pogledano 3792 krat
kokpit_067.JPG
kokpit_067.JPG (72.72 KiB) Pogledano 3792 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Še malo detajlov.
Vse skupaj je na postajo priklopljeno s 15 pinskim konektorjem kar je dovolj za priklop štirih potenciometrov in ene tipke. Malo je zoprno ker je ta konektor toliko širok da ne morem vstaviti vijakov z gumbom za pritrditev. Je pač treba pritrdit z izvijačem.
Iz konektorja na postaji sem speljal žičke v notranjost ter jih povezal na konektorje. Ker je uporabljen 5 polni konektor sem kar zlepil dva skupaj in sicer 3 in 2 polna. Nanj pa sem nalepil tudi 5 pinsko letvico ter zvezal tako, da se na letvico priklopi originalni priključek iz potenciometra na postaji, novi konektor pa je povezan z zunanjimi ročicami. Zvezal sem tako, da je glavna ročica v zraku, deluje pa trimer.
Postaja ima že od prej narejen dodatek za long range modul, ki se preprosto vstavi v režo in priklopi na konektor. Na ta konektor se lahko priklopi katerikoli dodatni oddajni modul.

LP2R
Priponke
Konektor na postaji
Konektor na postaji
kokpit_068.JPG (63.82 KiB) Pogledano 3775 krat
Povezave v oddajniku
Povezave v oddajniku
kokpit_070.JPG (114.76 KiB) Pogledano 3775 krat
Dodatek za oddajni modul
Dodatek za oddajni modul
kokpit_071.JPG (81.17 KiB) Pogledano 3775 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Še za predstavo kako sem lahko natančno skalibriral potenciometre na ročicah. Uporabil sem sprejemnik ter nanj priklopil servo tester. Ta tester ima vhod za signal iz sprejemnika in se lahko odčita vrednost oziroma lega servomehanizma. Vrednost 1,5 predstavlja srednjo lego servota, 1,1 gre za eno skrajno lego brez uporabe trimerja, 1,9 pa drugo skrajno lego.
Ko se premaknejo tudi trimerji v skrajne lege pa se vrednosti povečata na 1,0 in 2.0.

LP2R
Priponke
kokpit_072.JPG
kokpit_072.JPG (109.58 KiB) Pogledano 3776 krat
kokpit_073.JPG
kokpit_073.JPG (107.59 KiB) Pogledano 3776 krat
kokpit_074.JPG
kokpit_074.JPG (115.48 KiB) Pogledano 3776 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Vse kontakte na potenciometrih sem zalil z vročo pištolo. Malo bolj bo pa le zaščiteno. Če pa bo treba naredit servis pa se to lepilo lahko enostavno odstrani.
Na drugi sliki se vidi kako sem rešil omejitev hoda ročice. Na spodnji strani je kvadratna luknja v katero sega os ročice. Ko doseže rob luknje preprosto zdrsne po njej in tako omeji hod ročice.
Na tretji sliki pa se vidi kako sem rešil nastavljanje oddaljenosti konzole. Kadar je konzola na sredini odgovarja mojim meram, lahko pa se prestavlja za 4,5 cm naprej in nazaj. Gumbna matica se preprosto odvije in konzola se že lahko premakne naprej ali nazaj.

LP2R
Priponke
Zaščiteni kontakti na potenciometrih
Zaščiteni kontakti na potenciometrih
kokpit_075.JPG (75.35 KiB) Pogledano 3775 krat
Omejitev hoda
Omejitev hoda
kokpit_076.JPG (61.06 KiB) Pogledano 3775 krat
Vijak za nastavljanje razdalje
Vijak za nastavljanje razdalje
kokpit_077.JPG (77.46 KiB) Pogledano 3775 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Konzola ima na sprednji strani 9 pinski konektor kamor se bo kasneje lahko priklopil tudi dodatek s pedali za smer. Na skrajni sprednji strani se vidi kvadratna cev v katero se bo vstavil ta dodatek.
Ročica za plin ima na spoju prekinjen kabel in vmes vstavljen konektor od servomotorja. Na oba konektorja sem dal tudi varovalko, da se ne moreta sneti. To sem naredil zato, ker je celotna ročka za plin na ogrodje pritrjena le z enim vijakom. Če se kaj popravlja lahko odvijem ta vijak, staknem konektorje in preprosto odstranim ročico.

LP2R
Priponke
kokpit_078.JPG
kokpit_078.JPG (67.66 KiB) Pogledano 3773 krat
kokpit_079.JPG
kokpit_079.JPG (66.84 KiB) Pogledano 3773 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Nekaj čaram okoli pedalov. V grobo sem narisal sistem, ampak nisem še dokončno prepričan ali bo zadeva delovala. Nekako puščam detajle še odprte, sistem pa snujem tako, da bo možna dodelava tudi drugače, če mi ne bo všeč.
Iz trakov sem narezal kose, ji navrtal in zaključke kar na stroju za brušenje rezkarjev pobrusil na polkrog. Počasi sestavljam okvir.

LP2R
Priponke
kokpit_080.JPG
kokpit_080.JPG (76.08 KiB) Pogledano 3622 krat
kokpit_081.JPG
kokpit_081.JPG (48.51 KiB) Pogledano 3622 krat
kokpit_082.JPG
kokpit_082.JPG (84.82 KiB) Pogledano 3622 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Okvir v sistemu pantografa nekako nastaja. Naredil sem tudi srednji dve čeljusti, ki bosta celoto držale v sredinskem položaju. Na hitro sem sicer vstavil eno vzmet, vse skupaj pa vpel kar v primež. Saj sistem deluje, je pa takoj jasno, da bo treba narest neke podaljške na čeljusti, saj mora biti vzmet definitivno daljša.
Mori me kako bom tole poganjal. Obstajata dve varianti.
Prva naj bi bila taka, da peta noge leži na tleh, podplat pa se le nagiba naprej in nazaj. Malo me skrbi saj je hod pedala 55 mm naprej in 55 mm nazaj. Toliko mora biti, da se nagiba za 30 stopinj. Nisem prepričan da bo zadeva delovala lepo.
Druga varianta h kateri se bolj nagibam pa je, da se naredita dve plošči na katerih stoji podplat in se vse skupaj premika naprej in nazaj. Spodaj bo pač treba narest nek sedež za peto, da bo noga lepo počivala na mestu.
Uf, en kup dilem, se bo pa vseeno treba za nekaj odločit.

LP2R
Priponke
kokpit_083.JPG
kokpit_083.JPG (69.82 KiB) Pogledano 3620 krat
Premik pedalov v eno stran
Premik pedalov v eno stran
kokpit_084.JPG (79.37 KiB) Pogledano 3620 krat
Pedali v srednji legi
Pedali v srednji legi
kokpit_085.JPG (82.29 KiB) Pogledano 3620 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a 2R »

Slabe volje sem. :evil:
Včeraj sem imel polni zagon in sem naredil skoraj do konca ves mehanizem za pogon pedalov. Podaljšal sem ročice za vzmeti, dovaril omejilce hoda ter izdelal pedala. Ko pa sem zadevo sestavil da sprobam, se je mehanizem lepo premikal in tudi lepo vračal v sredinsko lego. Ko pa sem se vsedel v sedež in poskusil kako to gre z nogami pa se je pojavila težava. Zaradi sile nog, ki delujejo poševno na mehanizem se je le ta v vrtiščih obremenil in nastalo je veliko trenje. Tudi vračanje v srednjo lego se je onemogočilo že, če so noge le počivale v pedalih.
Rešitev je samo ena - ležaji, ležaji in še enkrat ležaji.
Matr vola, to pomeni izdelava popolnoma od začetka. Treba bo zrisat nov sistem, ki bi bil zrezkan iz aluminija. Problem bo v srednjih dveh vrtiščih kjer se nahaja mehanizem za vračanje v srednjo lego in nosilec za potenciometer. Bo treba nekaj naumit. Mogoče mehanizem za vračanje prestavit na zunanjo stran ali pa si izmislit drugačen sistem.
Bojim se da mi to vzame preveč časa in zadeva zopet pristane v kotu. Nabralo se je že veliko drugega dela, ki čaka, zato mi takle zastoj popolnoma podre plane.

Se pa vidi kako sem si zamislil. Spredaj je ročica s katero bom lahko preprosto peljal kokpit na stezo. Cev vpeta v podnožje pa se preprosto lahko premika naprej in nazaj.

LP2R
Priponke
kokpit_086.JPG
kokpit_086.JPG (106.59 KiB) Pogledano 3505 krat
kokpit_087.JPG
kokpit_087.JPG (95.04 KiB) Pogledano 3505 krat
kokpit_088.JPG
kokpit_088.JPG (100.28 KiB) Pogledano 3505 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: 2R KOKPIT

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Gledam tole in nimam besed!
Pravzaprav zato, ker vidim da si "orenk not padu!" :) Vsake stvari se lotiš tako, da je vse dodelano u nulo, seveda pa si s tem na hrbet naložiš kar veliko dela.

Če pomislim, kako bi se sam lotil take zadeve, nameč pred leti sem sanjaril o kokpitu za simulator Condor Soaring, sem imel v mislih en cenen zložljiv "ligeštul" , kateremu bi nekje med noge postavil konzolo na katero bi pritrdil PC joystik, na tla pa postavil ploščo s pedali. Tako bi zadeva bila nek približek, ki ne bi zasedel veliko rpostora, ko ga ne bi potreboval.

Ko gledamkako bi se lotil komand danes, pa smo ravno zamudili priliko, da bi pobrali komande iz Blanika, ki je nekaj dni nazaj sfalil pisto v Lescah in je potem šel v razrez na odpad. Na prava mesta bi samo še pritrdil potenciometre in po potrebi uštimal prestavna razmerja. Občutek pa taprav; pri Blaniku kot v drvarnici, ali na tankerju ;) No morda bi pa komu celo orosilo oči, ko bi sedel noter.

Me je pa tale tvoja gradnja vzpodbudila, da sem se spomnil, zakaj sem pred leti nabavil FPV opremo, ki jo pravzaprav še nikoli nisem zares uporabil! Že kaki dve desetletji razmišljam, da bom naredil pomanjšano maketo zložljivega jadralnega letala (katerega iz objektivnih razlogov v pravi velikosti ne bom nikoli mogel narediti in sem se s tem sprijaznil), bi bilo pa zadevo zares zanimivo preizkusiti v pomanjšanem merilu v FPOV načinu, kjer bi pa na tleh sedel v nekakšnem kokpitu, mešanici te tvoje stvaritve in moje bolj primitivne variante.

Je pa HK pred kratkim ponudil eno zanimivo zadevo za ta namen. Dražja je kompletna (in mi ne diši oblika), cenejša pa je samo modul, ki bi ga bilo moč koristno uporabiti v "kokpitu":

Slika

Skratka, spremljam tvojo gradnjo in se postavljam v čakalno vrsto kandidatov za en krog ( ali dva ali tri..) okoli tvoje piste! :D

Mitja
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti