Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Moderatorji: mihah, bovi

Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a gusar »

bovi napisal/-a:To je to, v prilogah.

In to velja za letalske modele [-o<

V predlogu nove direktive je napisano tudi označevanje, kje, kam, kdo lahko označi po namenu, kategoriji in celo do 1kg mase ne predvideva označevanja.(ploščice)
MKM
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a bovi »

Da, stvari niso med seboj usklajene in kompatibilne.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

gusar napisal/-a:
bovi napisal/-a:To je to, v prilogah.

In to velja za letalske modele [-o<

V predlogu nove direktive je napisano tudi označevanje, kje, kam, kdo lahko označi po namenu, kategoriji in celo do 1kg mase ne predvideva označevanja.(ploščice)
Po moje bodo to še uskladili, ker direktiva, ki je bila podana 18 členu zakona o letalstvu, je bila takrat zadržana zaradi raznih polemik o registraciji padal, zmajev in se do nove vsebinske opcije ne izvaja...vsaj kot je meni poznano...
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pozdrav

Lahko nekdo razloži kakšen je postopek pridobitve korak po koraku do teh oznak?
Kako sestaviš oznako, kam pošlješ, itd..

Zanima me, tako teoretično, kakšen je postopek za mojih 5 jadralnih letal. Kako to označiti in registrirati?

Kolikor gledam je treba izpolniti obrazec VLOGA ZA VPIS V REGISTER ZRAKOPLOVOV RS ter plačati takso, ki je 105€.
Zatakne se že pri dokazovanju lastništva.

Uf, ni nam lahko.

Hvala.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a bovi »

Zaenkrat ni potrebno narediti nič, saj gre bolj ali manj za "sistemsko" napako. Pa saj nikjer na svetu nimajo tako urejeno.
Vse kar je potrebno storiti, je, da se pristojne opozori na težavo in neskladja, to bo drugi teden tudi storjeno.

Podobna zadeva je z TMZ LJLJ sprejetim v aprilu. Gre za cono okoli CTR Ljubljana (J in V), kjer je obvezna uporaba transponderja za vse zrakoplove (seveda sem spadajo tudi modeli).
Zopet je bil namen popolnoma drugačen in ne usmerjen na modelarstvo (v bistvu ni nihče računal na to, da so tu tudi modeli).
Na to sem pristojne opozoril že v času predstavitve in pred sprejetjem. Naj bi se zadeva z prihajajočo Uredbo uredila.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Hvala za odgovor.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a belovic »

bovi napisal/-a:Zaenkrat ni potrebno narediti nič, saj gre bolj ali manj za "sistemsko" napako. Pa saj nikjer na svetu nimajo tako urejeno.
In ce se mi v tem "nedolocenem casovnem obdobju" za hrbtom prikaze "inkasator" ali moz v modrem mu prijazno razlozim, da sem tako prebral na forumu modelarji? Ce je zakon sprejet, se ga je potrebno od trenutka vstopa v veljavo striktno tudi drzati in upostevati zapisana pravila, v nasprotnem te ima organ vso pravico kaznovati. In ce so mu nadrejeni dolocili dnevno kvoto, ki jo mora doseci-pokasirati se bo z najvecjim veseljem lotil modelarcka, ki ga je med sluzbenim krizarjenjem zalotil kako se s penastim easygliderjem zabava na travniku za domaco bajto... ](*,)
Zadnjič spremenil belovic, dne 14 Maj 2016, 23:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a bovi »

Ni dnevne kvote in nihče se ne bo lotil modelarjev kar tako.
Predpise je potrebno spoštovati, vendar pridobitev registrske oznake z opravljenim registracijskim postopkom je pa res "tehnično" neizvedljivo.
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a bovi »

Malo "šoka".

Po trenutno veljavnih predpisih letenje z brezpilotniki (modeli, droni, UAV) ni možno, razen če ni letalna naprava vpisana v register zrakoplovov RS.
Potrdilo o vpisu v register lahko pridobite, če se po pošti poda vloga s prilogami, na vložišče Javne agencije za civilno letalstvo RS, Kotnikova 19 a, 1000 Ljubljana.
To predpisuje Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih in drugih oznakah na civilnih zrakoplovih (Ur. l. RS, št. 88/2014, 12/2015, 90/2015), ki ga je pripravilo, sprejelo in spreminjalo Ministrstvo za infrastrukturo - sektor za letalstvo in je veljaven.
To morajo spoštovati na Javni agenciji za civilno letalstvo, kot tudi lastniki in operaterji brezpilotnih letalnih naprav, modelarji in drugi, ne glede na težo (tudi pod 250g!).
Potrdilo o vpisu v register je potrebno za vsako letenje brezpilotnih letalnih naprav in ne samo za izvajanje del v zraku.
To pomeni za vse letenje, tako športno-rekreativno, kot za komercialno in raziskovalno, brez izjeme.

Danes preverjeno.
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a bovi »

Bo poskusil v četrtek registrirati nekaj model in vam javim...
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Samo ta zadeva stane 105€, če sem prav razumel.

Kako pa določiš oznako?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a gusar »

bovi napisal/-a:Malo "šoka".

Po trenutno veljavnih predpisih letenje z brezpilotniki (modeli, droni, UAV) ni možno, razen če ni letalna naprava vpisana v register zrakoplovov RS.
Potrdilo o vpisu v register lahko pridobite, če se po pošti poda vloga s prilogami, na vložišče Javne agencije za civilno letalstvo RS, Kotnikova 19 a, 1000 Ljubljana.
To predpisuje Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih in drugih oznakah na civilnih zrakoplovih (Ur. l. RS, št. 88/2014, 12/2015, 90/2015), ki ga je pripravilo, sprejelo in spreminjalo Ministrstvo za infrastrukturo - sektor za letalstvo in je veljaven.
To morajo spoštovati na Javni agenciji za civilno letalstvo, kot tudi lastniki in operaterji brezpilotnih letalnih naprav, modelarji in drugi, ne glede na težo (tudi pod 250g!).
Potrdilo o vpisu v register je potrebno za vsako letenje brezpilotnih letalnih naprav in ne samo za izvajanje del v zraku.
To pomeni za vse letenje, tako športno-rekreativno, kot za komercialno in raziskovalno, brez izjeme.

Danes preverjeno.

He he .....sploh nimam besed ](*,) jojoj kako se mi smilijo te naše butale =;
MKM
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Pisaneli napisal/-a:Samo ta zadeva stane 105€, če sem prav razumel.

Kako pa določiš oznako?
Če je temu res tako, da je cena od komada taka, potem bi moral jaz plačat za vse moje modele 1.785,00€ #-o #-o #-o ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Guppy 2
Guppy MS
Guppy MS
Alpenflieger
Paličnjak
F5J-Hornet
Sidewinder DLG
Thermik 70
Fling
Excite 3D
Guppy GS
Cirus HS 62
Thermik Dream
Lisa
Marabu 1
Marabu 2
Vesna

To ne gre. Prisiljen bom oditi v ilegalo. Saj ne serjem denarja, modele sem pa 98% naredil sam, ravno zato, ker ne serjem denarja in drugače do njih kot z veliko vloženega lastnega dela in iznajdljivosti ne bi mogel priti.
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

boljse vprasanje je kaj se zodi ce model vpises v register in ga takoj nato usujes..
a ce ga popravis je to isti model pod identicno stevilko? Kaj pa ce si mu popolnoma spremenil osnovne karakteristike? menjal krila recimo ali v mojem primeru nataknil scale fuselage na helikopter...
a to je isti model po identicno stevilko?

mogoce bi bilo res bolje da bi vsak modelar dobil svojo stevilko in jo nato namestil na modele ki jih ima v lasti... nekako kot je to resila AMA...

gh
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a gusar »

Ultralajt napisal/-a:
Pisaneli napisal/-a:Samo ta zadeva stane 105€, če sem prav razumel.

Kako pa določiš oznako?
Če je temu res tako, da je cena od komada taka, potem bi moral jaz plačat za vse moje modele 1.785,00€ #-o #-o #-o ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Guppy 2
Guppy MS
Guppy MS
Alpenflieger
Paličnjak
F5J-Hornet
Sidewinder DLG
Thermik 70
Fling
Excite 3D
Guppy GS
Cirus HS 62
Thermik Dream
Lisa
Marabu 1
Marabu 2
Vesna

To ne gre. Prisiljen bom oditi v ilegalo. Saj ne serjem denarja, modele sem pa 98% naredil sam, ravno zato, ker ne serjem denarja in drugače do njih kot z veliko vloženega lastnega dela in iznajdljivosti ne bi mogel priti.
In na vsakega boš nalimal še to ....kam le
Zastavi Republike Slovenije in Evropske unije, s katerima se zaznamujejo zrakoplovi, težji od zraka, morata biti najmanj velikosti 60 x 30 cm. Za vse druge vrste zrakoplovov mora biti zastava Republike Slovenije najmanj velikosti 35 x 18 cm.
sploh se ne čudim kdo se je podpisal pod to :^o :kronik:
Zadnjič spremenil gusar, dne 16 Maj 2016, 19:33, skupaj popravljeno 1 krat.
MKM
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a gusar »

goodhunting napisal/-a:boljse vprasanje je kaj se zodi ce model vpises v register in ga takoj nato usujes..
a ce ga popravis je to isti model pod identicno stevilko? Kaj pa ce si mu popolnoma spremenil osnovne karakteristike? menjal krila recimo ali v mojem primeru nataknil scale fuselage na helikopter...
a to je isti model po identicno stevilko?

mogoce bi bilo res bolje da bi vsak modelar dobil svojo stevilko in jo nato namestil na modele ki jih ima v lasti... nekako kot je to resila AMA...

gh
Plačaš izpis iz registra :D :ratata:
MKM
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Torej... kje lahko registriram... ? :-?



Ja nič jih bomo pa 30 registriral... iz žlehtnobe... malo heca
Ne resno, id modelarja ne pa avionov pa še to je brezupno...
Priponke
avion.jpg
avion.jpg (15.94 KiB) Pogledano 9417 krat
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

bovi napisal/-a:Malo "šoka".

Po trenutno veljavnih predpisih letenje z brezpilotniki (modeli, droni, UAV) ni možno, razen če ni letalna naprava vpisana v register zrakoplovov RS.
Potrdilo o vpisu v register lahko pridobite, če se po pošti poda vloga s prilogami, na vložišče Javne agencije za civilno letalstvo RS, Kotnikova 19 a, 1000 Ljubljana.
To predpisuje Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih in drugih oznakah na civilnih zrakoplovih (Ur. l. RS, št. 88/2014, 12/2015, 90/2015), ki ga je pripravilo, sprejelo in spreminjalo Ministrstvo za infrastrukturo - sektor za letalstvo in je veljaven.
To morajo spoštovati na Javni agenciji za civilno letalstvo, kot tudi lastniki in operaterji brezpilotnih letalnih naprav, modelarji in drugi, ne glede na težo (tudi pod 250g!).
Potrdilo o vpisu v register je potrebno za vsako letenje brezpilotnih letalnih naprav in ne samo za izvajanje del v zraku.
To pomeni za vse letenje, tako športno-rekreativno, kot za komercialno in raziskovalno, brez izjeme.

Danes preverjeno.
to je direktiva ki je bila sprejeta lani k obrazložitvi 18 člena zakona o letalstvu, vendar se zaradi zmajarjev in padalcev za enkrat, do spremembe ne izvaja...O sami direktivi je bilo že veliko napisanega, predvsem o protestih, ker sama direktiva v taki obliki škoduje tako turizmu, kot tudi ni usklajena z primerljivimi sosednimi državami...toliko je o tem meni poznano...zagotovo se v modelarstvu to ne bo izšlo, ker to ni tudi nikjer drugje.
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Od vsega prebranega materiala sedaj ne vem več, kje sem prebral, a naj bi bilo za modele dovolj, da je v njih nekje ime lastnika in njegovi kontaktni podatki; če je model nad 5kg, v negorljivi obliki. Smiselno, dovolj in podpora dobre prakse.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a gusar »

pegasus napisal/-a:Od vsega prebranega materiala sedaj ne vem več, kje sem prebral, a naj bi bilo za modele dovolj, da je v njih nekje ime lastnika in njegovi kontaktni podatki; če je model nad 5kg, v negorljivi obliki. Smiselno, dovolj in podpora dobre prakse.
Prav si prebral v novi direktivi, ki pa še je v razpravi , če se izvaja dejavnost v komercialne namene mora biti od 5kg uradno registriran, to pa naj ne bi veljalo za letalske modele za šport in rekreacijo...upajmo, da bo prevladala zdrava pamet. :whistle:
MKM
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Vir: http://www.caa.si

VPIS V REGISTER ZRAKOPLOVOV


Glede na vrsto vpisa ter ali gre za nov ali rabljen zrakoplov oz. uvožen ali domače proizvodnje, se razlikuje tudi nabor dokumentacije, ki jo je potrebno predložiti ob posameznem vpisu.

Postopek vpisa se začne, ko je vloga za vpis v register pravilno vložena in je plačana upravna taksa. K vlogi je potrebno priložiti predpisano dokumentacijo. Če vloga ni popolna, Agencija stranko pisno pozove k dopolnitvi vloge. Če vložnik v določenem roku vloge ne dopolni, se vloga zavrže.

Za vpis zrakoplova v register je potrebna sledeča dokumentacija:

- vloga za vpis v register in plačilo tarife,
- dokazilo o nakupu zrakoplova (račun, kupoprodajna pogodba) ali drugi obliki pravice razpolaganja oz. lastniški pravici ali zakupu,
- carinsko deklaracijo, če je zrakoplov uvožen iz države, ki ni članica EU,
- izvozno spričevalo o plovnosti zrakoplova (novega ali rabljenega), če je zrakoplov uvožen (Export Certificate of Airworthiness),
- dokazilo o registraciji podjetja ali društva v Republiki Sloveniji, če gre za pravno osebo, oz. potrdilo o državljanstvu Republike Slovenije, če gre za fizično osebo,
- potrdilo o izpisu iz tujega registra zrakoplovov oz. potrdilo o nevpisanosti v register, če gre za rabljen oz. nov zrakoplov in je uvožen iz države, ki ni članica EU,
- ugotovitveni sklep krajevno pristojnega okrajnega sodišča o lastništvu oz. o spremembi lastništva,
- v primeru, da gre za kakršnokoli obliko zastavne pravice na zrakoplovu, sklep sodišča o vpisu zastavne pravice na zrakoplovu ali sklenitvi najemne pogodbe,
- kopijo notarskega zapisa sklenitve zastavne pravice idr.,
- primopredajni zapisnik o prevzemu zrakoplova, ki je podpisan s strani od obeh strank,
- pooblastilo za opravljanje poslov v zvezi s postopkom registracije v imenu druge firme oz. druge fizične osebe, ki je overjena pri notarju.

Agencija izda potrdilo o vpisu v register zrakoplovov za zrakoplove prometne, splošne in posebne kategorije ter motorne zmaje. Poleg potrdila o vpisu v register izda Agencija tudi odločbo o vpisu, s katero zaključi upravni postopek.


IZPIS IZ REGISTRA ZRAKOPLOVOV


Postopek izpisa iz registra se začne, ko je vloga za izpis iz registra pravilno vložena in je plačana upravna taksa. K vlogi je potrebno priložiti predpisano dokumentacijo. Če vloga ni popolna, Agencija stranko pisno pozove k dopolnitvi vloge. Če vložnik v določenem roku vloge ne dopolni, se vloga zavrže.

Za izpis zrakoplova iz registra je potrebna sledeča dokumentacija:

- vloga za izpis iz registra in plačilo tarife,
- če je zrakoplov uničen ali je postal trajno neuporaben - dokazilo (zapisnik komisije o nesreči oz. zapisnik komisije, da je zrakoplov neuporaben),
- če je zrakoplov prodan v tujino - dokazilo (kopija računa ali kupoprodajne pogodbe),
- izjava prodajalca oz. kupca, da je iz zrakoplova izbrisal registrske oznake in znake državne pripadnosti.

Vrniti morate originalne dokumente "Spričevalo o plovnosti" in "Potrdilo o vpisu v register".


SPREMEMBA LASTNIŠTVA

Postopki v zadevi spremembe lastništva zrakoplova, vpisa uporabnika, vpisa materialno pravnega razmerja, pridobitve izpiska iz lastninskega in bremenskega lista

Postopki se pričnejo, ko je vloga pravilno vložena, plačana upravna taksa ter priloženi vsi zahtevani dokumenti.

Za spremembo lastništva zrakoplova je potrebna sledeča dokumentacija:

- vloga za spremembo lastništva in plačilo tarife,
- sklep okrajnega (krajevno pristojnega) sodišča o spremembi lastništva,
- kopija kupoprodajne pogodbe oz. računa,
- primopredajni zapisnik podpisan od obeh strank,
- potrdilo o državljanstvu, oziroma osebni dokumnet, če je novi lastnik fizična oseba, oz. potrdilo o vpisu firme ali društva v sodni register firm oz. register društev, če gre za pravno osebo,
- vrniti originalni dokument Potrdilo o vpisu v register.
Priponke
Taksa.jpg
Taksa.jpg (138.62 KiB) Pogledano 9291 krat
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a bovi »

Spoštovani,

jutri začnem postopek vpisa v register. Bom žrtvoval 105€.
Me prav zanima, do kam bom prišel.
Namen je, da dokumentiram ves postopek in potem na pošljem MZI (ministrstvo za infrastrukturo), da pokažem in dokažem, kakšna neumnost je to.

V nadaljevanju bom pričel z Peticijo.. KJER BOM RABIL VAŠE PODPISE!
Cilj je, da lahko čim prej zopet legalno letimo!
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a bovi »

Če ima kdo že kakšne izkušnje s tem (peticijo), prosim za nasvete.
Tu sem nekaj gledal. http://www.pravapeticija.com/
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a bovi »

Ponoči sem odprl »e-peticijo« glede nesmisla pri pravilniku o Pravilniku o oznaki državne pripadnosti, registrskih in drugih oznakah na civilnih zrakoplovih.

Razlogi:
- Da se čim prej legalno sploh lahko leti,

- Da ne želimo plačevanje takse v višini 105€ po modelu in si nakopati nepotrebne administracije za naše hobi in športno letenje,

- Da povemo, da s peticijo mislimo resno,

- Da pokažemo, da smo modelarji organizirana skupina z jasnimi cilji in pridobimo na veljavi (da se nas tudi v bodoče resno jemlje),

- Da ne želimo, da ima Agencija za civilno letalstvo (CAA) nepotrebno administrativno delo (saj ravno oni so me opozorili in to z namenom)

- Sam vem, da podpora s kritično maso pomaga in premakne zadeve bistveno hitreje


http://www.pravapeticija.com/signatures ... sloveniji/

S tem ne želimo nič nenavadnega, sam niti ne želim dvigati velikega prahu, obračunavanja v medijih bi se izogibal.
Gre samo zato, da se pokaže, da je res narejena napaka, ki jo je potrebno čim prej odpraviti.
In da ta nesmisel v predpisu ne dela problema le posamezniku ampak celi slovenski modelarski skupnosti.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Pravilnik o oznaki državne pripadnosti, registrskih...

Odgovor Napisal/-a gusar »

bovi napisal/-a:Spoštovani,

jutri začnem postopek vpisa v register. Bom žrtvoval 105€.
Me prav zanima, do kam bom prišel.
Namen je, da dokumentiram ves postopek in potem na pošljem MZI (ministrstvo za infrastrukturo), da pokažem in dokažem, kakšna neumnost je to.

V nadaljevanju bom pričel z Peticijo.. KJER BOM RABIL VAŠE PODPISE!
Cilj je, da lahko čim prej zopet legalno letimo!
Upam, da jih ne boš vzpodbudil pri tej neumnosti #-o in dal prevelikega apetita po €

(se takoj podpišem)
MKM
Odgovori

Vrni se na Predpisi in zakonodaja o brezpilotnikih v Sloveniji in po svetu