Katere avte vozite na KTL (Letališka)?

Moderatorji: jannyy, Vuga

Odgovori
Enonoig
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Nov 2005, 11:44

Katere avte vozite na KTL (Letališka)?

Odgovor Napisal/-a Enonoig »

Živjo

Sem se odločil da si do spomladi kupim RC avto Mugen MTX-3 (MTX-4) ali MRX-4. Ker sem iz Ljubljane me zanima predvsem katere avte vozite na KTL pisti, saj bi rad tak RC avto da bom imel na KTL s kom dirkati.

Na forumih ste dosti pisali o umazaniji na KTL-ju, a sta MTX in MRX sploh primerna za vožnjo po takem parkirišču?
elo
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 20 Mar 2003, 01:00
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a elo »

mtx je v merilu 1/10, 200mm in je primeren za KTL

mrx je v merilu 1/8 in je za KTL neprimeren


1/10 200mm je idealna kategorija za KTL.
Enonoig
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Nov 2005, 11:44

Odgovor Napisal/-a Enonoig »

Elo ti si iz Ljubljane in hodiš na KTL. Kateri avto imaš in katere avte majo še drugi, ki hodijo na KTL.

80 ogledov pa samo en odgovor....a noben ne vozi na KTL-ju ali noben od Ljubljančanov ne bere foruma?
elo
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 20 Mar 2003, 01:00
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a elo »

sam sedaj vozim mrx-4, torej 1/8c, in avto je neprimeren za ktl.

sem pa bil vsak vikend na ktl-u ko sem vozil 1/10 200mm klaso. jaz sem tedaj imel serpentovega impulsa, nato 705 in končno 710.

kasneje sem sestavil tudi mtx-3prospec, 1/10, vendar ga nisem vozil, saj za dve cestni klasi ni bilo časa.

sicer se pa poleg 1/10 na ktl-u vozi predsvem 1/8 rally.


l.p.
Uporabniški avatar
kokolo
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 03 Apr 2005, 13:50
Kraj: koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kokolo »

a bi bil kdo da se pred začetkom sezone zberemo pa da nardimo en "trening" na KTL-ju???


LP
Gregor
GM R@c1ng †3@m

RALLY EVO SPORT 2005
FUTABA 3PM
elo
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 20 Mar 2003, 01:00
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a elo »

kar zmente se, imate vsaj 4 mesece časa :)
Uporabniški avatar
RokyLuk
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 06 Sep 2004, 20:46
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Odgovor Napisal/-a RokyLuk »

:evil:
Zadnjič spremenil RokyLuk, dne 28 Nov 2005, 19:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Čur
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 05 Dec 2004, 14:58
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Čur »

Svinjarita: več ali manj jo je na vsaki progi. Tudi na pisti, če se nakaj časa ne vozi.
Jaški: nič posebnega, lahko se ga izogneš.
Izletne cone: kje pa so, v Tolminu (ograja zelo blizu), v Zagrebu (bife na dohvatu) v Novem mestu (ob celi ravnini robnik).
Na KTL sem vozil kar nekaj tekem in nisem naredil nič več škode kot na kaki drugi pisti. Ne vem sicer od kot RokyuLuku taki podatki.

Enonoig: nikoli ne moreš kupiti takega avta, da bi se vsi strinjali z izbiro modela.
Enonoig
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Nov 2005, 11:44

Odgovor Napisal/-a Enonoig »

Hvala za odgovore.

Svinjarija je na KTL-ju je ne glede na avto s katerim se bom vozil. Ce sem pravilno seznanjen je problem predvsem v jermenu, ki je obcutljiv na umazanijo. Gume se pa verjetno enako hitro umazejo na Rally in Touring avtomobilu.

Relly avtomobili so vecji (1/8) in imajo mocnejse motorje, pospeski in koncna hitrost pa sta priblizno enaki, zato je tudi skoda ob nesreci verjetno priblizno enaka. Bojim pa se da je nakup rezervnih delov za avtomobil in motor (3,5 ccm.) pri Rally avtomobilih drazji (Nov Rally avto je drazji od 1/10 avtomobila).

Sem zacetnik v RC avto sportu in o njem vem samo to, kar se prebral na forumih. Trenutno mi je najbol pri srcu razred 1/10 Touring, ki pa v Lj. verjetno ni razvit ravno zato, ker nimamo primernega dirkalisca.

A se namerava v Lj. naredit kako dirkalisce...glede na to koliko imamo asfalta v Lj., bi se ga sigurno dalo dobiti kaksen kos(primernejsi od KTL-ja), da naredimo dirkalisce.?

Sem zacetnik in ce sem v postu napisal koksno neumnost me popravite.

LP Enonogi
Uporabniški avatar
RokyLuk
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 06 Sep 2004, 20:46
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Odgovor Napisal/-a RokyLuk »

:evil:
Zadnjič spremenil RokyLuk, dne 28 Nov 2005, 19:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Vuga
Tekmovalec
Prispevkov: 233
Pridružen: 14 Dec 2004, 23:25

Odgovor Napisal/-a Vuga »

Kot prvo:
Prosim vas, da se ne zmerjate na forumu in da kakršne koli osebne zadeve rešujete privatno.
Zato dotične uporabnike prosim, da svoje pisanje nemudoma popravijo, drugače bom vsebino njihovih postov zbrisal.
Forum je namenjen zgolj produktivnemu pisanju, zato naj bodo odgovori izključno v povezavi s tematiko.
Vsak lahko poda svoje mnenje in vsako mnenje je enakovredno, če je seveda v kontekstu in ne vsebuje raznih žalitev, primitivnih besed itd.

Pa še moje mnenje:
Na KTL-ju nisem vozil velikokrat, vendar sem opazil določene omejitve za vožnjo s cestnimi modeli 1/10 in 1/8:
- umazanija na progi, ki ni ravno dobra za modele z jermenskim pogonom
- jaški na progi, ki lahko resno poškodujejo model
- slab oprijem in kratka ravnina, ki ne omogočajo 100% izkoriščanja zmogljivosti modela

Vsekakor je veliko bolj primerna za modele 1/10 kot pa 1/8.

LP
Jernej
Odgovori

Vrni se na 1:8 Cestni