FPV splošna debata -multirotorji

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

bibl napisal/-a:
ogblaz napisal/-a:Probaj še 270 :)
Ne bo šlo, gre samo do -180 do 180 :wink:
Če ni -90, poten bi moralo biti 90. Kaj drugega več ne ostane.
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

http://www.banggood.com/10-Pairs-Kingko ... 29132.html

Ne vem kako na tem forumu prenašate reklame, vendar bom pokazal, te propelerje priporočam vsem začetnikom kateri imate poln kufer(napisal bi kaj drugega) menjave propov na vsako minuto. Zdržijo marsikaj, zaenkrat sem zamenjal le enega pa še to za brezveze po spraznjenih 6 baterijah. Kako to vpliva na motorčke ne vem, imam enega na rezervi za vsak slučaj :D
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

Hvala za nasvet. Sem že večkrat zasledil, da se te Kingkong propelerje na veliko hvali, cena pa je itak zmagovalna.
Trenutno sem sicer zelo dobro založen z propelerji, tako da bo treba najprej obstoječo zalogo sprazniti. :evil: Sem pa ravno začel uporabljati, DAL triblade prope, ki se ravno tako ne zlomijo. So zdržali ene par takih padcev, ko sem že mislil, da sem polomil cel okvir, ne samo propelerje.
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Mi jih pokažeš bi jih kupil takšne. Sem imel gemfan 5x3x3 pa si jih grdo pogledal pa so šli katastrofa...
Morš bit že kar pilot da jih ne uničiš.
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

http://www.hifpv.com/DALPROP-t-25, po enaki ceni oz. enako robo pa prodaja tudi surveilzone.com. Poštnina je sicer free, vendar pa se na pošiljko praviloma čaka vsaj 1 mesec, žal. Pri naročilu teh triblade propelerjev, je pri obeh trgovcih tudi problem, da je vse skupaj lepo, oz. prelepo spakirano v dokaj velikih škatlah, na kar pa so alergični pri carini. Opravil sem 3 naročila, 1. pošiljka prišla skozi carino, 2. je šla v carinski postopek, 3. pa je še v dostavi. Vsa 3 naročila pa so bila pod 20€.
V primerjavi z kingkong propi, so dragi, medtem ko v primerjavi s kakšnimi HQ pa še kar poceni. "Nezlomljivi" bi naj bili V2 serija, s tem da jaz trenutno uporabljam take http://www.hifpv.com/2-Pairs-Tri-blade- ... cing-g-297 in so tudi zelo vzdržljivi. Žal pa tudi žrejo baterije, tako da se glede učinkovitosti, bolj priporoča bullnose, ki nima ravno odrezanih koncev.
NinjaAnsmann
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 29 Dec 2012, 20:02

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a NinjaAnsmann »

lep pozdrav
nisem ravno novinec tukaj gor, zagotovo pa novinec med quadcopterji. Želja je da bi se sestavil en drone na način ebay-hobbyking robe. sestavil bi ga po delih. Rad bi nanj obesil tudi gopro. Prosim za nasvete predvsem glede motorjev in reglerjev ter "flight controlerjev" ker sem videl da jih dobiš po 15€ ali 150€ pa me zanima razlika, ter ali je potrebno to programirati ali samo priklopiš in letiš hvala za nasvete.
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a mihaval »

NinjaAnsmann napisal/-a:lep pozdrav
nisem ravno novinec tukaj gor, zagotovo pa novinec med quadcopterji. Želja je da bi se sestavil en drone na način ebay-hobbyking robe. sestavil bi ga po delih. Rad bi nanj obesil tudi gopro. Prosim za nasvete predvsem glede motorjev in reglerjev ter "flight controlerjev" ker sem videl da jih dobiš po 15€ ali 150€ pa me zanima razlika, ter ali je potrebno to programirati ali samo priklopiš in letiš hvala za nasvete.
Priblizno toliko kot nas je pilotov quadcopterjev, toliko je tudi razlicnih mnenj. Iz tvojega pisanja pa zal ni razvidno ali bi rad dirkal ali letel in snemal. Glede slednjega imam jaz zelo malo izkusenj in ne morem kaj konkretno povedati. Glede dirkanja pa je takole: vzames nek primeren okvir (jaz imam recimo ZMR-250 karbon), primerne motorje in ESC-je (morajo biti dovolj hitri, podpirajo naj OneShot in po moznosti BlHeli firmware) ter primeren flight controller (na trgu je kar nekaj primernih, jaz uporabljam Naze32) na katerega potem nalozis Cleanflight oz. Betaflight.

Na zacetku je kar precej stvari, ki jih je treba prebrati in se nauciti (BlHeli flashanje, flight controller tuning) razen ce bos nasel koga ki ti bo pri tem pomagal. Alternativa so ARTF/RTF kiti, ki se dobijo na spletu.

Primer poceni in dobro letecega dirkalnika:
Motor: Dys 1806BE ali EMAX 1806 ali mogoce se kaj mocnejsega v smislu 2205
ESC: Afro ESC 12A ali DYS SN20 ali ...
Okvir: ZMR-250 in podobni
FPV kamera: Sony CCD PZ0420m
Oddajnik: TS5823
FC: Naze32 + Cleanflight/betaflight

Pri vsaki izmed tock pa lahko posebej "doktoriras", saj je za profi tuning ogromno moznosti itd. Ampak za zacet, je to to.
NinjaAnsmann
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 29 Dec 2012, 20:02

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a NinjaAnsmann »

rad bi letel ter kaj malega posnel, glede esc in motorjev mi je jasno, najbolj me bega ta controller ter "program" kje to dobiš al je že gor. kej tazga sm mislu:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 644PA.html
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a mihaval »

NinjaAnsmann napisal/-a:rad bi letel ter kaj malega posnel, glede esc in motorjev mi je jasno, najbolj me bega ta controller ter "program" kje to dobiš al je že gor. kej tazga sm mislu:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 644PA.html
Tole je oldtimer kar se tice flight controllerjev. Kupi full naze32 board (http://onedrone.com/store/multi-copters/controllers) za dobrih 40 EUR, pa bos imel odlicen kontroler z barometrom in magnetometrom. Gor nalozils ali BaseFlight ali CleanFlight firmware. Na netu (in tem forumu) imas mnogo navodil kako to naredis z osebnim racunalnikom in navadnim USB kablom za polnenje telefona (micro USB). S tem bos lahko potem dirkal, ali pa samo "letel ter kaj malega posnel".
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a IKE »

Včeraj sem želel stestirati na novo montiran FPV na mojem Canadiarju. Kot kaže je šlo nekaj narobe in sumim da sta Mobius in Boscamov 200 mW oddajnik TS351 spustila duši.

Ni mi jasno kaj sem naredil - če sploh sem ? naredil narobe saj sem vse priklopil enako kot imam na multikopterju in dela brez problema. Edina razlika je da imam na multikopterju enak 200 mW oddajnik povezan z GoPro 3 kamero. :-k

Oddajnik sem napajal ločeno s 500 maH 3S baterijo, nanj pa sem priklopil Mobius kamero z originalnim kablom kupljenim pri HK !?
Sem pa včeraj omenjen sprejemnik uporabil pvič ... do zdaj je zapakiran čakalv predalu. Prav tako sem želel prvič povezato oddajnik z Mobiusom.
Žal mi ne dela več tudi Mobius ... takoj ko priklopim baterijo, brez da bi želel vklopiti kamero postanejo tipke po cca 10 sekundah tako vroče da jih ni možno več držati s prsti.

Sem pred časom menjal baterijo v Mobius kameri in je do včeraj ( brez FPV povezave ) vse delovalo brez problema.

Prosim za kakršen koli nasvet ! ... je lahko da bi bila kakšna napaka v oddajniku ?
Je kdo probal reklamirati katero od navedenih komponent ?
Se da - se splača kaj od tega popraviti ?

Še nakaj slik :

>>> slika kabla iz HK
Slika

>>> slika oddajnika TS351 200 mW
Slika


>>> slika oddajnika TS351 200 mW
Slika

>>> slika odprtega Mobiusa s priklopnim kablom
Slika

>>> slika odprtega Mobiusa
Slika

>>> slika tipk ki se zelo hitro in močno segrejeta
Slika
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
Tomas
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 27 Jan 2005, 06:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Tomas »

Na oddajniku si skuril varovalko. Posledica napačnega priklopa.

FUSE SMD 1206 0.2A
https://www.paidverts.com/ref/frogstar
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Krist »

IKE napisal/-a:Včeraj sem želel stestirati na novo montiran FPV na mojem Canadiarju. Kot kaže je šlo nekaj narobe in sumim da sta Mobius in Boscamov 200 mW oddajnik TS351 spustila duši.

Ni mi jasno kaj sem naredil - če sploh sem ? naredil narobe saj sem vse priklopil enako kot imam na multikopterju in dela brez problema. Edina razlika je da imam na multikopterju enak 200 mW oddajnik povezan z GoPro 3 kamero. :-k

Oddajnik sem napajal ločeno s 500 maH 3S baterijo, nanj pa sem priklopil Mobius kamero z originalnim kablom kupljenim pri HK !?
Sem pa včeraj omenjen sprejemnik uporabil pvič ... do zdaj je zapakiran čakalv predalu. Prav tako sem želel prvič povezato oddajnik z Mobiusom.
Žal mi ne dela več tudi Mobius ... takoj ko priklopim baterijo, brez da bi želel vklopiti kamero postanejo tipke po cca 10 sekundah tako vroče da jih ni možno več držati s prsti.

Sem pred časom menjal baterijo v Mobius kameri in je do včeraj ( brez FPV povezave ) vse delovalo brez problema.

Prosim za kakršen koli nasvet ! ... je lahko da bi bila kakšna napaka v oddajniku ?
Je kdo probal reklamirati katero od navedenih komponent ?
Se da - se splača kaj od tega popraviti ?

Še nakaj slik :

>>> slika kabla iz HK
Slika

>>> slika oddajnika TS351 200 mW
Slika


>>> slika oddajnika TS351 200 mW
Slika

>>> slika odprtega Mobiusa s priklopnim kablom
Slika

>>> slika odprtega Mobiusa
Slika

>>> slika tipk ki se zelo hitro in močno segrejeta
Slika
Klasika.
Nisi skuril oddajnika, jaz sumim, da si zvezal oba plusa iz oddajnika skupaj in priklopil na napajanje. Odpihnilo ti je rc člen in del vije, lahko pa tudi diodo. Probaj priklopit napajanje le na dvopolni konektor in kamero napajaj ločeno ali pa preko istega kabla, kot oddajnik. Zadeva bi morala delat od prve. Priporočam ti tudi spajkanje kablov direktno na oddajnik, ker se dogaja, da ti molex konektorji med letom zaradi vibracij radi zgubljajo stik.
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

Živijo.
Imam težavo in me zanima, če kdo pozna vzrok. Motorji na mojemu quadu velikosti 280 se pri nizkih vrtljajih - ob štartu ne vrtijo lepo od sammega začetka. Ko zaštartaš kar skačejo potem pa zalaufajo. To se mi dogaja na vseh štiroh motojih. Na začetku je lepo laufalo. Težava se je začela pojavljat ko sem use escje flešal z tanovim blheli softwerjom in na CC3D nastavil refresh rate na 490mhz.
Imam emax esc 12a bleheli
In emax motorje mt 2204 2300kv

Kakšen predlog?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Poskusi najprej stare nastavitve na cc3d z novim blheli na esc-jih. Kateri sw maš na cc3d?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

na cc3d imam openpilot.
bibl
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 13 Jan 2016, 21:50

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a bibl »

Aleluja zadeva je po veliko guglanja koncno v zraku, caka me samo se montaza fpv ko bo cas dopuscal.
Periss
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 14 Jun 2011, 21:42

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Periss »

Uporablja kdo ta sprejemnik http://m.banggood.com/Boscam-FR632-Dive ... 58097.html ?

Ce ja kakšne so vaše izkušnje?
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti.
cezzq
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 30 Jan 2016, 18:16

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a cezzq »

Zdravo!

Še nekaj dni je na voljo(do 20.5.), da komentirate predlog predpisa na temo uredbe o sistemih brezpilotnih zrakoplovov. Na kratko, nov zakon, ki bo zelo omejil uporabo multirotorjev, letal, itd. Prilagam tudi link do strani, na kateri so vsi podatki. Verjamem, da vam stran nebo všeč.

https://e-uprava.gov.si/drzava-in-druzb ... ml?id=7217
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Hočeš reči, da ti demokracija ni všeč? :wink:
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a carcar »

cezzq napisal/-a:Zdravo!

Še nekaj dni je na voljo(do 20.5.), da komentirate predlog predpisa na temo uredbe o sistemih brezpilotnih zrakoplovov. Na kratko, nov zakon, ki bo zelo omejil uporabo multirotorjev, letal, itd. Prilagam tudi link do strani, na kateri so vsi podatki. Verjamem, da vam stran nebo všeč.

https://e-uprava.gov.si/drzava-in-druzb ... ml?id=7217
Katera "trgovina ali trgovec" je bil pa pobudnik za to uredbo?
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
cezzq
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 30 Jan 2016, 18:16

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a cezzq »

carcar napisal/-a:
cezzq napisal/-a:Zdravo!

Še nekaj dni je na voljo(do 20.5.), da komentirate predlog predpisa na temo uredbe o sistemih brezpilotnih zrakoplovov. Na kratko, nov zakon, ki bo zelo omejil uporabo multirotorjev, letal, itd. Prilagam tudi link do strani, na kateri so vsi podatki. Verjamem, da vam stran nebo všeč.

https://e-uprava.gov.si/drzava-in-druzb ... ml?id=7217
Katera "trgovina ali trgovec" je bil pa pobudnik za to uredbo?
Res ne vem, samo tole sem našel.
pegasus napisal/-a:Hočeš reči, da ti demokracija ni všeč? :wink:
Mi je, samo se mi zdi, da je ta nov zakon malce prestrog ha ha
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Krist »

Če se ne motim, ima g. Nebec tudi prste zraven. Vsaj on je bil kot nekak zastopnik za modelarje v javnosti...
Ampak ne me držat za besedo.
Vse skupej je ena velika žalost, glede na to, da je to predlog, se upam trdit, da bo tudi potrjen v taki obliki, ker se bodo predlogi preprosto ignorirali.
Tisti, ki ste brali, ste opazili, daje skoraj tretina strani govora le o kaznih za prekrškarje....
Sicer mene ne bo veliko prizadelo, ker nimam modelov nad 5kg, zavarovanje pa tudi ni nek strošek, pista v Šentjerneju pa leži dovolj daleč od naselja...
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a scrat »

Zadeve, ki so napisane v predlogu so smiselne za moje pojme.
S56JSC
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 28 Dec 2014, 17:12
Kraj: Kobarid

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a S56JSC »

Za nas ljubitelje so kar malo hudi ja. Sploh dolžina leta omejena na VIDNIH 500m je malo mimo. Mojega phantoma že po 300m ne vidim več...
Sploh pa so zakomplicirali z FPV. Drugače pa nič slabega
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

S56JSC napisal/-a:Za nas ljubitelje so kar malo hudi ja. Sploh dolžina leta omejena na VIDNIH 500m je malo mimo. Mojega phantoma že po 300m ne vidim več...
Sploh pa so zakomplicirali z FPV. Drugače pa nič slabega
In ravno to je problem. Ne vidiš ga... Mi v zraku tudi ne. Po zadnjem srečanju z njim na 300 m pri 200 km/h pa bom začel iskati tiste, ki jih letijo.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji