Predelava quadkopterja

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

Živjo,
nevem, če je to ravno za v to temo ampak bi pa imel par vprašanj. Torej imam quadkopterja, ki ima čas letenja 7 minut s 7,4V 650mAh baterijo, domet pa 80 m na 2,4ghz signalu. Ima nameščeno tudi manjšo kamerco z malo slabšo kvaliteto.
Zdaj pa, malo sem premišljeval in se odločil, da ga malo predelam in sicer, sem si zamislil, za čas letenja minimum 20 minut, lahko tudi kakih 30 minut, dometa bi pa rabu usaj nekje 300-500 metrov. Kamerco bi odšraufou in namestiu novo full hd mini kamero za kakih 10 eur.
Zdaj pa me zanima kako bi se to dalo izvest, še posebej domet?

Hvala lepa za odgovore, Matej
Lp Matej
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ne bo šlo......
Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

Zakaj ne?
Lp Matej
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

modelarmatej napisal/-a:Zakaj ne?
Zakaj ne? Recimo, da bi rad sedanjih 7 minut podaljšal na 30 minut.(toliko si največ želiš) To pomeni najmanj 7kratno povečanje kapacitete akumulatorja, torej nekje 3000mAh. Tak akumulator bo tehtal cca 200-250 gr! (četrt kile!!)

No, sedaj pa za hec obesi na tvoj multikopter dodatno maso 150-200gramov in preveri, če bo multikopter lahko letel s to dodano maso. Če bo letel, bo moral leteti pod večjim plinom kot pa z originalnim akumulatorjem. Zaradi večjega plina (če sploh bo letel) bo še bolj hitro kuril energijo iz akumulatorja, tako da tudi 4 kratno povečanje kapacitete ne bo zadoščalo za štirikrat daljši čas letenja. Zagotovo je proizvajalec iz tega multikopterja že iztisni, kolikor se le pač dalo. Le če boš uspel najti enako težak, ali celo lažji akumulator z večjo kapaciteto, bi se čas letenja malenkostno le lahko podaljšal. Drugače pa lahko čas letenja podaljšaš tudi tako, da letiš čim bolj nežno, s čim manj hitrih dodajanj plina in čim manj akrobacij (če ima tipko za flip..da se ne preseravaš kar naprej z njo).
Slika

Kar se tiče dometa, pa bi to lahko storil le s povečanjem izhodne moči oddajnika. To pa zna narediti samo kakšen navdušen elektronik, pa še temu bi se pimpanje igračke zdelo nesmiselno, razen če bi šlo za tehnični izziv.
Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

Prvo, dobil sem LiPo baterijo, mislim, da za 4000 mAh, ki je težka samo 150g, drugo pri temu nebi bilo dodatnih 150g za quada, ker prejšnje baterije nebi bilo, prav tako tudi kamere ne oz. bi bila lažja. Proizvajalci ponavadi tudi ne dajo najboljše baterije noter, in je na trgu zagotovo tudi bolša. Glede dometa bi se pa spodoblo za takega strokovnjaka kot si ti, da bi lahko povedal kaj več, ne le o povečanju izhodne moči, ampak ali obstajajo na trgu kakšni drugačni oddajniki, sprejemniki, antene, kaj gledati (manjši/večji ghz), kako kaj narediti, itd. itd.???

P.S.: tukaj še link omenjene baterije: http://www.modelartehnik.si/index.php?p ... 0&idn=2148
Lp Matej
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2130
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a JozeS »

modelarmatej napisal/-a:Prvo, dobil sem LiPo baterijo, mislim, da za 4000 mAh, ki je težka samo 150g, drugo pri temu nebi bilo dodatnih 150g za quada, ker prejšnje baterije nebi bilo, prav tako tudi kamere ne oz. bi bila lažja. Proizvajalci ponavadi tudi ne dajo najboljše baterije noter, in je na trgu zagotovo tudi bolša. Glede dometa bi se pa spodoblo za takega strokovnjaka kot si ti, da bi lahko povedal kaj več, ne le o povečanju izhodne moči, ampak ali obstajajo na trgu kakšni drugačni oddajniki, sprejemniki, antene, kaj gledati (manjši/večji ghz), kako kaj narediti, itd. itd.???

P.S.: tukaj še link omenjene baterije: http://www.modelartehnik.si/index.php?p ... 0&idn=2148
Lepo piše: Gens Ace akumulator 2S kapacitete 4000mAh za uporabo kot sprejemniški ali oddajniški akumulator.

LP,J.
Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

Kaj naj bi to pomenilo, se ga ne da priključit na quada?
Lp Matej
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2130
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Potem piše:

- Stopnja praznenja: 1 C
- Kratkotrajna stopnja praznjenja: 2 C
- Maksimalen tok praznenja: 4 A
- Maksimalen kratkotrajni tok praznjenja: 8 A

LP,J.
Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

Mi prosim razložiš?
Lp Matej
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Nič nisi povedal kateri model oz opremo imaš...Brez tega podatka lahko samo ugibamo in razlagamo kako namestiš akrapovičev izpuh na bmw m3 v garaži pa imaš twingota(avti izbrani naključno)...

Neglede na vse 30min, ter boljša hd kamera(gopro 3 ali 4 za 10eur ne bo nič z hd) na tem modelu(glede na trenutno baterijo je neka mikro zadeva ali pa igrača ala syma) je zelo verjetno nemogoče-večja teža=večja poraba in bi rabil še večjo baterijo kot 3000mAh že to bo verjetno dvignil z težavo če sploh...

Žal ne gre kar tako gor navesit večjo baterijo pa je...

Tista baterija ki si jo prilepil je namenjena za rv naprave oz zadeve kjer je mali tok praznjenja in ni primerna za pogonski akumulator....
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

Quadcopter je Spaceking pro od radiofly, velik je 52x52 cm, kamere nebi dau gopro al pa podobne športne kamere ampak sem videl da obstajajo tudi drugačne zelo majhne full hd kamerce, ki zgledajo, da so brez ohišja, na nekem traku imajo majhno lečo, resolucijo pa imajo full hd, so pa tudi za 10$,...?
Lp Matej
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

To si vrjetno gledal samo kamero za fpv. To je za direkno gledanje z očali ali pa monitorjem, iz tem ne gre direktno snemati.
Jaz ti priporočam, da začneš malo brati po forumih ter si kupiš oz. sestaviš kakšen bolj konkreten quadcopter katerega boš lahko nadgrajeval.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hd kamera za 10usd-lahko prilepiš link?

Z tem modelom lahko na neke bistvene nadgradnje pozabiš-regulatorji+flight controler+sprejemnik je vse na eni tiskanini. Motorji tudi ne bodo nesli ne vem koliko večje baterije-bodo malo težjo samo bo potrebnega več plina oz gasa za letenje in ne bo čas letenja nič kaj daljši bo pa letel slabše zaradi večje teže...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

Tukej je omenjena kamerahttp://m.ebay.com/itm/311513719098?_mwBanner=1.
Sej baterije niso dosti tezje, res da je krivulja ko se baterije vecajo, ampak do neke tocke bi se tudi dalo povecat, usaj za 20 minut, glede kamere nism gledou fpv, to je navadna kamera za snemanje, sem pa zdej razmisljou, da bi blo lepo tudi fpv met..., za oddajnik bi pa starega vzel vna oz. se nevem tocno kako in dau novega mocnejsega gor, prav tsko tudi na kontrolerju ce bi se dalo in da ker bibiu mocnejsi bi meu vecji domet...???
Lp Matej
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

](*,)

Zdajšnja baterija tehta 40g, 2500mAh baterija tehta 140g-100g pribitka...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

Omarija, ne da bi dali kak nasvet, samo to delaš narobe, to delaš narobe, to 100% nebo letelo, to nebo delovalo, to nebo ščo tako,... kako so pa sploh kdaj kaj naredili, če so mislili, da ne bo šlo??? Lahko bi kaj predlagali, 100g pa ja ni tolko, povedal sem da bom dal lažjo kamero, drugačen sprejemnik bi dau,... kake rv naprave mi priporočate, sprejemnike, oddajnike, antene, baterijo,...???????
Lp Matej
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Na tem modelu se elektronika 99% ne da menjat ker je vse na eni mali ploščici...
Sicer pa kaj jst vem, uživaj v predelavi....
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

kdo je reku, da kaj pa ti veš??? dijo boh ste eni pajacoti, prve ni neič poveste, samo neke sarkazme, zajebavate, tako kot da veste use, potem pa neki kaj pa jst vem, sej ti itak največ veš, jao debili eni, pred dvemi leti je blo enako, ma se ni neč spremenilo, intelektualci bravo =D> =D> =D> =D> =D> ](*,)
Lp Matej
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

modelarmatej napisal/-a:kdo je reku, da kaj pa ti veš??? dijo boh ste eni pajacoti, prve ni neič poveste, samo neke sarkazme, zajebavate, tako kot da veste use, potem pa neki kaj pa jst vem, sej ti itak največ veš, jao debili eni, pred dvemi leti je blo enako, ma se ni neč spremenilo, intelektualci bravo =D> =D> =D> =D> =D> ](*,)
Definitivno nisma skupaj ovc pasla...Tako da malo razmisleka predno klikneš potrdi..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
modelarmatej
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Jun 2013, 07:55

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a modelarmatej »

=D> kako si pameten =D>
Lp Matej
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Pred dvemi leti so bili vsi čudni in sedaj so še vedno vsi čudni :D to me je spomnilo na hrvaški traffic radio, ki sem ga poslušal ko sem se vračal z morja. In sicer je bilo obvestilo da se na neki relaciji avtoceste vozi avto v nasprotno smer. Par min kasneje pokliče en v oddajo in pove '' ma ne sam eden vsi vozijo v kontra smer'' ;)
Lp Luka
Uporabniški avatar
Tomas
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 27 Jan 2005, 06:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a Tomas »

modelarmatej napisal/-a:=D> kako si pameten =D>
In ti še vedno po dveh letih ne znaš pisati in zastavljati vprašanj. Kakšne odgovore si pa pričakoval na taka vprašanja?
https://www.paidverts.com/ref/frogstar
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a MELO »

helou!

Najemita sobo :D


lp.
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
S56JSC
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 28 Dec 2014, 17:12
Kraj: Kobarid

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a S56JSC »

modelarmatej napisal/-a:kdo je reku, da kaj pa ti veš??? dijo boh ste eni pajacoti, prve ni neič poveste, samo neke sarkazme, zajebavate, tako kot da veste use, potem pa neki kaj pa jst vem, sej ti itak največ veš, jao debili eni, pred dvemi leti je blo enako, ma se ni neč spremenilo, intelektualci bravo =D> =D> =D> =D> =D> ](*,)
Eh, če si bolj pameten od ostalih zakaj sploh sprašuješ?
Kupi in poročaj.
Sicer ti lahko rečem iz izkušenj da ne bo šlo.
Ona kamera je quazi FullHD ampak v resnici je slika zanič. Resolucija je lahko 600x460 ki jo pomnoži z 4.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Prvi odstavek je zanimiv: https://youtu.be/t3wDxK0RYYE?t=52s

Drugače pa, jaz sem korektno povedal kar sem znal. Povedal, da se ne more z glavo skozi zid. Se pač ne zavedam da sem butast! Me mora vsake toliko na to, kdo ki ve da se nekaj da ampak ne ve kako, na to spomni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Skratka zelo zabavno! :D
Odgovori

Vrni se na Multirotorji