Splosna tema o RC Crawlingu

Moderatorji: kurnt29, atf300

Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

To je res, da je bolj trail kot pa crawler. Drugače pa tale predelava, katero se, da narediti z zelo malo truda, pripomore veliko k hodu (katerega je v originalu krepko premalo) zadnje preme: http://img.tapatalk.com/d/13/10/20/7a5u9e9y.jpg

Je pa res, da še vedno vztrajajo pri drsnih ležajih ](*,)

Je pa vse stvar okusa...
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Pri hitrostih, ki jih dosega Scale model, so puse cisto vredu. Poleg tega nikoli ne zablokira, eno imas prakticno za zmeraj. Vzames ven, podrgnes s krtaco, vstavis nazaj in vozis naslednjo sezono.. :lol:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Tu ste me že malo izgubili #-o :D
Tako razmišljam: kot začetnik, ne bi rad že prvi projekt začel tako, da bi predeloval to in ono, ker si tega niti ne upam. Ne vem niti, kaj me vse čaka in koliko znanja je potrebnega za predelave, dodelave, kombiniranje šasij in karoserij in podobno. Po drugi strani se mi zdi nakup RTR modela druga skrajnost, ki me absolutno ne zanima, ker me spominja na igračo, ki ji samo vstaviš baterije in gre. Tako da zaenkrat sem odločen le to, da bo model KIT. S sestavljanjem upam, da bom spoznal osnove modelarstva, pa tudi nekaj o sami mehaniki, elektroniki in drugem. Predvsem pa, da se bom ob tem zabaval in da me bo "potegnilo" še bolj notri.
Razlika v ceni med rc4wd in axial (oba KIT) je cca 70-100$. Koliko kaj stane obdavčeno, ocarinjeno in dostavljeno na dom, pa še nisem raziskal (se proporočam za nasvet, kje se dobi kaj najceneje).
Sicer opažam, da sta modela od rc4wd precej bolj podrobna kopija originalov kot modeli od axiala. Tudi razmerje kolesa : karoserija se mi zdi bolj realno. To po drugi strani verjetno govori v prid axiala pri zmogljivostih na terenu?!
Se opravičujem, če sprašujem/čvekam neumnosti in smetim temo. Se še lovim po tem forumu in sprašujem vse sorte v tej temi.
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

No ja razlike je kar nekaj vec. Ce pogledamo k sosedom kjer lahko dobis tako Axial-a kot tudi nekaj modelov RC4WD (ni carnine, ni davka, postnina pa je za oba enaka)..
Axial Dingo kit - 270€
Axial Wrangler kit - 320€
RC4WD Gelande 1,2 - 500€

Torej razlike je 2Ă— toliko kot si sam zapisal.
Ko si omenil velikost gum oz. koles, tudi te lahko bolj kot ne prosto menjas med modeli. Izberes taksno velikost, kot se tebi dopade ali kakrsno potrebujes za premagovanje terena (1.55", 1.9", 2.2").
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Kaj pa karoserijski dodatki? Na Gelandeja gre lahko en kup zadev, s katerimi ga narediš unikatnega. Lahko iste stvari počneš z axialom (lexan), ali se konča pri barvanju in nalepkah?
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

"Sky is the limit!"
Pravzaprav ne, tvoja domisljija postavlja mejo.. :wink:

Kar se tice Hardshell - trdih karoserij, je lazje kaj predelati kar ti ni vsec oz. prilagoditi svojemu okusu s pomocjo uporabe razlicnih vlaken, plastik, lepil itd. V skrajnem primeru jo lahko tudi prezagas na pol in jo podaljsas/skrajsas, da lepse pristoji tvoji aplikaciji.

Seveda lahko predelujes tudi karoserije iz Lexana (softshell), vendar ponavadi ne pride vse skupaj tako realisticno kot pri trdih karoserijah. Recimo odpade lepljenje kaksnih trdih delov, saj bi te ob zvijanju lexana pocili ali pa bi lepilo popustilo in bi odpadli. V tem primeru recimo zaganje karoserije na pol in ponovno lepljenje bolj kot ne odpade.
Pride v postev recimo vijacenje delov na karoserijo itd.

Skratka moznosti je ogromno. Jaz na tvojem mestu ne bi gledal samo na karoserijo. Vzames model in nato narocis karoserijo, ki ti je vsec. Ce bi bil edini razlog nakupa RC4WD Gelande II le karoserija, potem je to zapravljanje denarja, ce ti je tudi sasija toliko bolj vsec kot Axialova, potem seveda "Go for it."

V kolikor pa ti je le do karoserije, ki jo uporablja Gelande II, torej Land Rover Defender D90, jo lahko narocis posebej. Recimo:
http://www.ebay.com/itm/1-10-Land-Rover ... 3f2e8042a6
In jo posadis na tisto sasijo, ki jo bos izbral.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a atf300 »

Na lexan se da tudi marsikaj narediti,vendar je težje in za prvič neprimerno.

Kurnt29 , glede cene tokrat nimaš prav tokrat saj če prišteješ ceno defender karoserije in beadlock platišč ter gum ki so v gelande 2 kitu že vključene, je napram dingo kitu manj kot 100€ . Hkrati pa že vse paše skupaj brez predelav, tako da za prvo vozilo je boljša opcija.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a DACAR »

@kurnt29: Super. Hvala za razlago. Zdaj mi je zadeva bolj jasna. :P
Težko rečem, da mi je šasija od rc4wd bolj všeč, ker se na to (še) ne spoznam dosti. :( Ampak razlika v ceni tudi ni zanemarljiva.
Kaj pa moram gledati pri nakupu npr. axial KIT-a, če imam v mislih tudi kasnejšo menjano na d90 hardshell? Medosno razdaljo? Še kaj drugega? Kolikor gledam imajo vsi modeli od axiala večjo medosno razdaljo od te, ki jo ima šasija rc4wd za d90. Je to velik problem?
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

@atf300: Nikjer nisem zasledil, da je zelja po beadlock platiscih. Za zacetek so gume in platisca tudi pri Axialu dobra..

@Dacar: Ko bos sestavljal svoj model, bos pridobil nekaj obcutka kaj ima kaksno vlogo in kaj moras spremeniti, da dobis zeljeni ucinek. Krajsanje medosne razdalje za nekaj milimetrov naceloma ni problematicno.

Mogoce bi bilo najlazje zate, da bi se oglasil pri komu, ki katerega od teh modelov ima. Zadevo preizkusis in vidis ce ti to sploh odgovarja.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Mi lahko še kdo poda kakšno mnenje? Kolebam med scx10 in rc4wd. Oboje v KIT varianti. Nikakor se ne morem odločiti... :(
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Si sel h komu pogledati SCX10 v zivo?
Poglej zadevo v zivo pa bos videl ali bo dovolj dober zate ali bi rad kovino povsod.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Odločitev je padla in pred nekaj dnevi je bil naročen Axial Jeep Wrangler G6 KIT. Žal ga nisem našel nikjer v naši okolici, zato prihaja iz ZDA. Očitno je precej popularen model in zato razprodan.
Zdaj počasi razmišljam o elektroniki. Seveda mi bo vsak nasvet prišel prav. :D
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Zanima me kaj menite o tem motorju ( http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... ne_23_turn ) za SCX-10 ?
Zanima me ker trenutno uporabljam Vaterrin 15T motor,rad bi pa malenkost več momenta in bolši nadzor vrtjajev pri majhnih hitrosti.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Sam bi razkiral kaksen evro vec in vzel motor z vec ovoji, recimo 35T ali tam okrog.
Saj pri SCX verjetno ne gledas na koncno hitrost..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a DACAR »

So kakšne razlike med 35T motorji? Ali se plača samo ime firme v primeru dražjih modelov?
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Pravi motor še čakam,verjetno 35T ,čeprav so ti motorji že tako dragi da bi z malo doplačilo že dobil Brushless.Danes sem preizkusil Tamiyin poceni motor (iz prejšnjega linka) na 16z pinion in se mi zdi da ima avto nekoliko več navora,končna hitrost se ni veliko zmanjšala (že prej ni bila velika),ga je pa lažje upravljavljati pri nizkih hitrostih ker avto ni tako ''zaletav''.Vsekakor bolše kot 15T :oops: .
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Rock Crawler HSP Pangolin

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rc-ryder napisal/-a:
shqwarch napisal/-a:rc-ryder, izgleda da se v praksi uporablja omenjena karoserija za reševalno vozilo: http://www.youtube.com/watch?v=1kQ_k5li ... ata_player
Tale video je po mojem mnenju nastal, ko so šli nemci na safari v rusijo in so se vrnili z vtisi in podjetniškimi idejami.

Original: Cheburator
http://www.youtube.com/watch?v=DbtJIq3SRcg
http://www.youtube.com/watch?v=QVHFH79YJLs
http://www.youtube.com/watch?v=Tiv8Kn2DFx4

pa še mnogo drugega. Ni za v klanec, gre pa čez vse...

LP
Malo se je izkristalizirala tale zgodba z reševalnim vozilom...

Gre za unikat izdelan v Romuniji.

http://www.youtube.com/watch?v=GT94QZ664qk

Nemci so se samo slinili okrog izdelka...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
japko
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 04 Jan 2008, 17:33

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a japko »

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Uporablja kdo Icon blažilce na SCX10 podvozju? Mnogo uporabnikov tarna nad tem da začnejo blažilci spuščati, ker imam tudi sam takšen model, pozna kdo rešitev? Razen tistega da uporabiš malenkost večje O-ringe in pa da vstaviš namesto plastičnega distančnika še tretji O-ring? Pa tudi te rešitve ne delujejo dolgo časa in blažilci začnejo zopet spuščati.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman je v eni drugi temi poročal o temle:
https://www.teamassociated.com/parts/de ... hock_lube/

Naj bi preprečilo puščanje.

Opažam, da priznane znamke še ne pomenijo, da bo vse bolje kot pri pocenkarjih.

Alu amortizerji od Vandala npr. v celi sezoni niso spustili, od Vatere TH pa so. Pa so manj obremenjeni. V vsakem primeru pa moraš amortizerje enkrat na leto razdret in zamenjat olje. Ker je polno umazanije, ki se je preko tesnil zalezla vanje. Vzdrževanje ne uide...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Naj bi bilo po dveh paketih isto sranje :/. Green slime pomaga a ne dosti. Sicer pa glede na to da je model na novo sestavljen in to po navodilih se takšne stvari nebi smele dogajati. Imam na LRP S8 tudi aluminijaste blažilce pa so po enem letu cestne vožnje suhi kot poper.

Bom poskusil z novimi O-ringi pa malo manj napolnjenimi amortizerji. Pravijo da je problem v prevelikem pritisku zaradi tega ker nimajo na vrhu membran ampak samo pokrovček ki pa ne prepušča odvečnega pritiska.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a atf300 »

moji oz od moje delajo čist lepo , so bili sestavljeni z green slimemom.

imajo celo sezono naokoli, dva g6 pa še kakšno tekmovanje , količina olja je še vedno enaka kot prej.

verjetno si jih preveč napolnil.

od plastičnih blažicev so eni boljših.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Sem pisal Axialu glede težav, ter da sem sledil njihovim navodilom na strani. Tudi kar se tiče količine olja v njih. Še posebej sem pazil in jih celo napolnil malo manj kot zahtevajo. Bil pozoren pri natikanju O-ringov in dotegovanju obeh plastičnih pokrovčkov (zgoraj in spodaj). Celo, če so se mi zdeli pretrdi na koncih (reebound) sem jih znova odzračil da so se res lepo gladko in enakomerno premikali. Ko sem vse to razložil možem pri Axialu so se odločili da mi pošljejo nove O-ringe in olje po moji izbiri. Vsa čast fantom :).

Upam da bodo v drugo držali, ker glede na uporabljen Green Slime in pozorno sestavo, polnjenje in odzračevanje nekaj drugega ni moglo štimati tu vmes :). Bom videl če bodo v drugo zopet spustili, ker kar nekaj forumov krasi tema o puščanju blažilcev, kljub pazljivi in premišljeni sestavi/servisu.

p.s: Govora je o Icon repliki aluminjastih blažilcev, ki jih Axial ponuja v Unlimited kitu :).

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Tudi sam imam enak problem. Green slime ni pomagal. Prosim poročaj, če bodo novi O ringi rešili težavo.
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Splosna tema o RC Crawlingu

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Od takrat sem naredil že nekaj voženj pa lahko rečem samo tole. Prvih parkrat so bili še malenkost mastni, sedaj po nekje 5-ih 40-60 minutnih vožnjah pa je bolje. Olje ne izteka več tako, malo mastni so še, kar pa tudi možje pri Axialu govorijo, da malo bi naj bili. So bile pa to normalne vožnje preko korenin z malo plezanja, na skalah še nisem bil ker v model nisem vgradil pogonskega sklopa za Rock Crawling, ampak za Scale Trailing. Pazi le kako jih boš odzračeval (iztiskanje viška olja). Jaz sem namreč to počel brez tistih gumic na oseh (bump stop), da se je amortizer res v celoti stisnil. Pravtako sem uporabil kar veliko masti za mazanje, čisto točno green slimea nisem imel doma, je pa mast nekaj podobnega po gostoti.

Verjetno pa jih bom kljub vsemu menjal, ko bodo zopet spustili olje. Verjetno za kaj takšnega brez olja.

http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... awler.html

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli