Tekmovanje eskadrilij

Bojevanja z modeli letal

Moderator: Big A

Odgovori
Uporabniški avatar
IztokO
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 28 Apr 2015, 11:51

Tekmovanje eskadrilij

Odgovor Napisal/-a IztokO »

Pozdravljeni!
V zimskem času je poleg dela v delavnici tudi čas za razmišljanje. :)
Tako sem prišel na morda že staro idejo, da bi naslednjo sezono uvedli seštevek, ki bi na koncu podal vrstni red eskadrilij.
S tem bi morda tekme pridobile na udeležbi, in morda koga, ki leti le eno kategorijo pritegne v še katero.
Moja ideja je naslednja:
Člani eskadrilije bi bili lahko člani različnih MK, kar pomeni, da so lahko v eskadriliji Primorec, Gorenjec in Avstrijec :D
Število članov v eskadriliji bi bilo omejeno od min 3 do max 5.
Seštevek točk bi izgledal nekako tako:

x=sum vseh točk vseh članov/(3*število članov skadrilije)
Da obrazložim... Eskadrilija bi se prijavila pred začetkom sezone in če bi imela 5 članov na tekmi pa se pojavijo le trije člani bi tako dva člana dobila ničlo.
Seštevajo se končne točke v vseh disciplinah od vseh tekmovalcev, ta rezultat se deli z trikratnikom vseh pilotov v eskadriliji.

Meni se zdi ideja zanimiva. Prosim za odzive :))
Javim se za vodenje rezultatske liste za sezono 2016, v kolikor bo ideja sprejeta :)
Uporabniški avatar
vidx
Profesor
Prispevkov: 1048
Pridružen: 26 Jan 2005, 21:27
Kraj: koper
Kontakt:

Re: Tekmovanje eskadrilij

Odgovor Napisal/-a vidx »

Odlična ideja se mi zdi da bi eskadrilje vzeli malo bolj resno.
Ne vidim pa smisla da bi se šli nekaj po svoje, saj je zadeva določena z ACES statutom. V drugih državah se na koncu sezone poleg skupnega seštevka razglasi tudi " best aircombat squadron". Verjamem, da je bilo to tudi pri nas že v praksi, v zadnjih letih pa se temu nismo dovolj posvetili. Poleg tega večina novih pilotov še ni vključena v nobeno eskadriljo.

V statutu piše takole:
1.2.4 Squadron
A group of four or more members of ACES may form a Squadron
(Sqn). The Squadron has no organisational role.

2.4.9 Best Aircombat Squadron (BAS)
This award is given to the squadron in every country, that has
gathered most points in sanctioned events during the year, in
contests across the world. A pilot must fight for the same
squadron the whole year, and a list of the squadron members must
be supplied to the NC at the beginning of every season. The
award is given as: Best squadron of <nation> <year>.

Vir: viewtopic.php?f=41&t=18842

Lahko se poišče tudi najboljšo eskadriljo leta 2015, a bi si bilo potrebno vzeti nekaj časa in sešteti točke. Seveda pa kot pravim v preteklem letu veliko pilotov ni bilo vključenih v nobeno.

Najbolje bi bilo, da se do prve tekme 2016 vsak, ki se še ni vključi v kakšno obstoječo eskadriljo vanjo vključi, ali pa ustanovi novo (z najmanj štirimi piloti). Nato lahko v prihodnjem letu podatke bolj resno spremljamo.

Tukaj je v zavihku eskadrilje mogoče videti nekaj slovenskih eskadrilj, vendar stvar ni bila posodobljena že precej let.
http://aircombat.hosted.modelarji.com/
Flying Bastard Aircombat squadron
Odgovori

Vrni se na Combat modeli