Axial SCX10 Deadbolt

Moderatorji: kurnt29, atf300

Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a atf300 »

to bom rekel, premisli kako se boš počutil ko boš skuril nekaj za 30eur čeprav veš da košta dejansko 15 , ampak nisi hotel čakat ;)

te drugače čist razumem, če rabiš takoj vzami tam , samo povedat sem hotel da je nepotrebno draga. več kot 20 eur ni vredna.
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

atf300 napisal/-a:to bom rekel, premisli kako se boš počutil ko boš skuril nekaj za 30eur čeprav veš da košta dejansko 15 , ampak nisi hotel čakat ;)

te drugače čist razumem, če rabiš takoj vzami tam , samo povedat sem hotel da je nepotrebno draga. več kot 20 eur ni vredna.
Vem, pa vendar če vzamem od Yeahracinga za 30eur in če je zraven še regulator in rezervni motor, ni tako drago..
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a atf300 »

tudi pri 15 eur je kontroller zraven , tako tega kot od yeah racing boš skuril , za motor pa ne vidim smisla na istega menjat,
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Sej se še odloćam kaj vzet.. Če bi zdajle sploh vitlo ali bi kaj drugega, recimo beadlocke.

Nočem zmetat tone denarja ampak lepo počasi in povrsti..

Če ima pa kdo še kak predlog kaj se splača upgradat pa kar na plano.
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a atf300 »

prva stvar ki jo nekako moraš zamejat so linki za krmiljenje, pol pa lepo počasi .

beadlocke ko boš želel nove gume. verjetno boš polomil kak c-hub, prej ali slej pride tudi servo na vrsto, pol cvd/universal za boljši kot zavijanja, na to še high steering knuckle ....
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

atf300 napisal/-a:prva stvar ki jo nekako moraš zamejat so linki za krmiljenje, pol pa lepo počasi .

beadlocke ko boš želel nove gume. verjetno boš polomil kak c-hub, prej ali slej pride tudi servo na vrsto, pol cvd/universal za boljši kot zavijanja, na to še high steering knuckle ....
Ok. Glede na to da si profi, je bolje da tebe poslušam :) Bom verjetno počakal da pride iz ZDA tista pošiljka, pa bom potem videl kako naprej.
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Nov skid plate :)Slika
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Slika
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Strupen! :wink:
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Hvala! Tudi pelje se popolnoma drugače. S plastičnimi steering linki ni šel nikamor, so pa trpežni in zagotovo ničesar ne poči. Se vedno prvi zvijejo, obe gumi so lahko navznoter obrnjeni pa bo vse ok. Tile novi so pa seveda svetove boljši. Kamor avto usmeriš, tja bo šel. Prej sem za eno skalo 5x spremenil smer pa obračal, zdaj pa lepo usmeriš in gre.

Pika na i bi bile še trše zadnje gume, ker so te enostavno premehke in ob večjih silah na zadnjo os se popolnoma zvijejo, tako da se skoraj po platiščih pelješ.
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a atf300 »

trše pene , ne gume.

z penami je itak cela znanost , nisem še zasledil gume z stock peno ki bi bila dobra, največ kaj dobiš je ok , ponavadi pa zanič
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Ne pene. Ce dam pene druge bo cela guma trda, cesar pa spet nocem. Zelel bi si trsi samo sidewall. Torej da se guma ne zvija, tekalna povrsina ostaja pa se vseeno mehka. Nekaj takega kot so pri avtu runflate pnevmatike - ojacane stranice.
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a atf300 »

so kar pene, zato kar ti rabis obstajajo dvostopenjske . notranje zaprta drzi sidewall medtem ko odprta zunanja se vedno dovoljuje mehko tekalno povrsino

Slika

Crawler innovations lil nova
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

atf300 napisal/-a:so kar pene, zato kar ti rabis obstajajo dvostopenjske . notranje zaprta drzi sidewall medtem ko odprta zunanja se vedno dovoljuje mehko tekalno povrsino

Slika

Crawler innovations lil nova
Aha pol pa bo tole ja. Sej nima smisla menjat, dokler ne bojo te gume tolk uničene, da potem kupim še beadlocke.

Vse kar bi oz bom naredil bojo mogoče snežne verige...
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Iščem najcenejšo alternativo beadlock koles z gumami. Danes sem malce sprobal in ugotovil, da gre bolj slabo po snegu. Če bi našel kakšen pocen komplet gum in beadlock platišč bi navrtal vijake in bi bil kot tank.
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Najceneje, kar sem našel:
http://m.ebay.com/itm/251740983498?NAV=HOME

Poskusi še pri www.voelkner.de

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

rc-ryder napisal/-a:Najceneje, kar sem našel:
http://m.ebay.com/itm/251740983498?NAV=HOME

Poskusi še pri http://www.voelkner.de

Lp
Hvala. Mogoče bom iz Ebaya vzel, še poštnina je zastonj!
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Evo, da malce obudim temo. Avto si še vedno lastim, na njem nisem spremenil nič, razen to, da sem obrnil gume. Imam filing, da tako dobi več oprijema, čeprav se malce slabše same čistijo.

Vozim vsak teden in za enkrat prav nobenih težav, vse deluje tako kot mora. Upgradov nimam v planu, sprejemam pa tudi kakšne predloge :)
Slika
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Krajši posnetek današnje vožnje. Vse skupaj zelo na hitro, ob lepem vremu imam namen posneti boljši video.

Še vedno pa čakam beadlocke, da lahko potem dodam še uteži v sprednja kolesa.
https://youtu.be/GWd8GamZzeM
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Dobil sem beadlocke iz kitajske, tako da se zdaj lahko prične menjava gum. Kako torej odstraniti prilepljene gume na platiščih? Na YT so v večini primerov dajali ves set v vrelo vodo in potem ročno počasi poskušali odlepiti gumo. Je to najboljša rešitev? Gume imam namen imeti še naprej v uporabi..

Druga stvar so uteži. Dobil sem 5g uteži nalepljene na obojestranskem lepilnem traku, uteži pa so pravokotne oblike. Kako jih nalepi v sama beadlock platišča? Platišča imajo znotraj takšen utor, kamor bi uteži pasala, če jih dam po dolgem čez, zanima me pa, če jih lahko nalepim po širini tudi na stranska robova ali bi bil potem problem dat gumo gor. Skratka, tako da bi utež šla iz ene strani platišča, čez vmesn utor na drug rob. Sem pripopal simbolično sliko spodaj.

Slika
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Kupim RC vitlo (3racing, yeahracing...), zadnji odbijač z nosilcem za gumo (part number: AX80126), komplet rabljenih gum s platišči in še kakšen zanimiv del za upgrade (alu linke recimo).

Če ima kdo kakšne pametne dele, ki mu doma stojijo, mi naj napiše.

LP
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a atf300 »

neicheq napisal/-a:Kupim RC vitlo (3racing, yeahracing...), zadnji odbijač z nosilcem za gumo (part number: AX80126), komplet rabljenih gum s platišči in še kakšen zanimiv del za upgrade (alu linke recimo).

Če ima kdo kakšne pametne dele, ki mu doma stojijo, mi naj napiše.

LP

Premakni v pravilno sekcijo foruma prosim!
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Sem dal pod kupim, pa nevem kako scaler-ji gledate tist del, zato sem objavil še v svojo temo. Če ni ok, bom izbrisal.
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Danes sem malce razstavljal, čistil in mazal, ob enem pa sem želel zamenjati še olje v amortizerjih. Težava je v tem, da ob odprtju notri ni bilo olja, ker je očitno amortizer puščal. Sem ga sicer dotočil, ampak imam filing da spodaj teče več in to tudi na ostalih 3 amortizerjih. Kaj storiti? Kupil sem ga leto nazaj, pišem Axialu za garancijo?
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a DACAR »

neicheq napisal/-a:Danes sem malce razstavljal, čistil in mazal, ob enem pa sem želel zamenjati še olje v amortizerjih. Težava je v tem, da ob odprtju notri ni bilo olja, ker je očitno amortizer puščal. Sem ga sicer dotočil, ampak imam filing da spodaj teče več in to tudi na ostalih 3 amortizerjih. Kaj storiti? Kupil sem ga leto nazaj, pišem Axialu za garancijo?
Lahko probaš malo "težit". V najboljšem primeru ti pošljejo nove O-ringe in olje. Si pri sestavljanju uporabil green slime? Naj bi pomagalo.
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli