Axial SCX10 Deadbolt

Moderatorji: kurnt29, atf300

neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Pozdravljeni.

Včeraj sem dobil Deadbolta in Avstrije. Navdušen sem nad količino rezervnih delov in dodatkov, ki jih dobiš že zraven modela.

Skratka, zamenjam konektorje, nafilam 2S 4300mah baterijo in probam kako gre.. Že v štartu so tele gume izredno lepljive in nudijo ogromno oprijema na trdih podlagah. V blatu so se hitro zapacale, pa vendar je oprijem še vedno ostal zadovoljiv. Motor ima dovolj navora za navpično plezanje..niti enkrat nisem imel težav, da ne bi imel moči, pa še precej hitrejši je kot sem mislil. Zadeva je kar poskočna in je pri ovinkanju treba pazit, da se ne zvrne... Steering rodi so plastični in najbrž precej trpežni, vendar so precej mehki. Se zna zgodit, da se nezavrtijo obe gumi hkrati, ampak se le ena. Je pa res, da s tem sile na druge dele niso tako velike, kot če bi bilo iz aluminija.

Zaenkrat navdušen, o upgradih se mi še sanja ne, ker mi je model že tako res všeč.

Slike še pridejo, bom pa posnel tudi kakšen orng video z GoProjem.
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Slika

Evo eno slikco na hiter. Ima kdo kak predlog, kaj bi mu naredil?

Želel sem mu dat led lučke, vendar je sprejemnik v škatlci in ne bi mogel vedno priklaplat in odklaplat kabla..

Dal bi mu pa vitlo, vendar me tukaj zanima, ali mora imeti posebaj napajanje, ali jo lahko potegneš iz sprejemnika, tako kot led lučke? Pa iz kot sploh naročat te stvari..Iz RC4WD traja najbrž celo večnost, pa še s carino se moraš ubadat, videl sem pa da ime lindinger kar precej...
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Čestitke.

Mater je dobr :-({|=
RC Addict!
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Slika
Hvala.

Res ni slab ja.. :D Danes sem naročil 2 malenkosti za popestritev modela :)

In ko imam že nekaj vožnje za sabo lahko povem, da so tele gume fantastične. Tiste ko so včasih imeli AX10 modeli so bistveno slabše kot pa tele. Penice so izredno mehke, profil se pa zagrize v vsako podlago.
Axial Deadbolt
japko
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 04 Jan 2008, 17:33

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a japko »

Lepo zgleda. Ali so voznik in sedeži del karoserije?
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

japko napisal/-a:Lepo zgleda. Ali so voznik in sedeži del karoserije?
Da. Zgornji del sedežev in trup ter čelada so del karoserije, spodnjega dela ni.. se karoserija pač zravna, pa še neke nalepke so. Dobiš pa že v orginalu še zraven eno drugo čelado in eno smrtno glavo, namesto čelade :)
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a mato »

Kje si nabavil?
Je zraven vse razen baterije?
Lp Matej
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

mato napisal/-a:Kje si nabavil?
Je zraven vse razen baterije?
Nabavil iz lindinger iz AT. Model je RTR, tako da ja..vse razen baterije :)



Sem pa danes odstranil še tist lightbar..vsaj začasno. In naredil zaščite za diffe, kjer vedno nasede.
Slika
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Nekaj novega :)
Slika
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Naredil skid plate, da avto lažje zdrsi čez ovire.
Slika

Obraba gum se že pozna na notranji strani, kjer so malce natrgane.
Slika
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a atf300 »

to ni še nič glede obrabe

Slika

probaj ne vozit po asfaltu , to najbolj ubija tele gume , ker so diferenciali zaprti.
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

atf300 napisal/-a:to ni še nič glede obrabe


probaj ne vozit po asfaltu , to najbolj ubija tele gume , ker so diferenciali zaprti.
Sej to tvojo sliko sem videl ja..ampak moje gume so razmeroma nove, po asfaltu niti ne vozim. Očitno so tako mehke, da jih hitro strga.
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Našel vsaj zame in moj avto idealen teren. Skale so ob kristalno čisti Savinji, na začetku prekrite z mahom, vmes malce ostre in nakoncu popolnoma gladke. Skratka idealno.

Slika
Slika
Slika
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Nov upgrade!

Slika
Slika
Axial Deadbolt
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Ima kdo izkušnje z Yeahracing vitlami?

V mislim imam tole: http://www.yeahracing.com/catalog/ya038 ... -3598.html

Če prav štekam, gre kabel iz vitla v stikalo in iz stikala v sprejemnik. Glede na to da imam še 3 kanalni oddajnik, bi vse skupaj lahko opravljal preko njega ane?
Axial Deadbolt
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Na Dingu imam takega.Zraven je regulator ,ki ga daš v prost kanal,dobiš pa še rezervni motor.Vitlu malo manjka moči,ampak se da izvleči vozilo z pomočjo pogona.Rabiš dobro komando ker je zelo težko nastavit regulator da miruje.Ponavadi se zelo počasi vrti v eno smer,če odvija je ok-opaziš ,če navija pa lahko skuriš motor itd.
Mislim da obstaja enak vitel z motorjem na vsaki strani primeren za vgradnjo v twin hammers.
Zanimiv je za uporabo za dviganje pluga ker je zelo precizen.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

tavzy napisal/-a:Na Dingu imam takega.Zraven je regulator ,ki ga daš v prost kanal,dobiš pa še rezervni motor.Vitlu malo manjka moči,ampak se da izvleči vozilo z pomočjo pogona.Rabiš dobro komando ker je zelo težko nastavit regulator da miruje.Ponavadi se zelo počasi vrti v eno smer,če odvija je ok-opaziš ,če navija pa lahko skuriš motor itd.
Mislim da obstaja enak vitel z motorjem na vsaki strani primeren za vgradnjo v twin hammers.
Zanimiv je za uporabo za dviganje pluga ker je zelo precizen.
Aha hvala za odgovor :)

Mogoče še veš v čem je fora treh vitlov.. Tip A, tip B in tip C. Je fora le v izgledu in velikosti, ali še v čem drugem?

Na googlu nenajdem nič pametnega o teh vitlih..

lp
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a atf300 »

nevem sicer kako se tile yeah racing odnesejo , vendar zgleda kot vse ostale kitajske variante.

osebno bi ti priporočil najcenejši 3racing in 10a micro no brake regler za kontrolo . na komandi rabiš 3 pozicijski tretji kanal. ko skuriš motor pa menjaš motor za 15 eur in ti bo komot do 6 kil premaknil . za majhen denar maksimalen efekt.
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

atf300 napisal/-a:nevem sicer kako se tile yeah racing odnesejo , vendar zgleda kot vse ostale kitajske variante.

osebno bi ti priporočil najcenejši 3racing in 10a micro no brake regler za kontrolo . na komandi rabiš 3 pozicijski tretji kanal. ko skuriš motor pa menjaš motor za 15 eur in ti bo komot do 6 kil premaknil . za majhen denar maksimalen efekt.
Tole misliš: http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... -1-10.html ?

Glede na to, da vozim model čist iz veselja po okoliških gozdovih in ne tekmujem..potrebuje vitla dodatno baterijo ali lahko dela preko ESCja?
Axial Deadbolt
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Tak rezervni motor sem dobil pri vitlu tipa ''C'' http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... winde.html
Osebno imam raje da je čim manj plastike.
Vitel vklopiš v priložen ESC in v prost kanal na komandi.
Če pozimi ne boš plužil :D lahko uporabiš tega http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... ype-b.html
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

tavzy napisal/-a:Tak rezervni motor sem dobil pri vitlu tipa ''C'' http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... winde.html
Osebno imam raje da je čim manj plastike.
Vitel vklopiš v priložen ESC in v prost kanal na komandi.
Če pozimi ne boš plužil :D lahko uporabiš tega http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... ype-b.html
Hvala za vso pomoč. Bom verjetno vzel tip C.

Iz Amerike sem naročil takšen odbijač: Slika
Čakam tudi na alu steering linke in potem bo to to za nekaj časa.
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a atf300 »

neicheq napisal/-a:
atf300 napisal/-a:nevem sicer kako se tile yeah racing odnesejo , vendar zgleda kot vse ostale kitajske variante.

osebno bi ti priporočil najcenejši 3racing in 10a micro no brake regler za kontrolo . na komandi rabiš 3 pozicijski tretji kanal. ko skuriš motor pa menjaš motor za 15 eur in ti bo komot do 6 kil premaknil . za majhen denar maksimalen efekt.
Tole misliš: http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... -1-10.html ?

Glede na to, da vozim model čist iz veselja po okoliških gozdovih in ne tekmujem..potrebuje vitla dodatno baterijo ali lahko dela preko ESCja?

sem mislil tega , vendar ne za to ceno.

http://www.ebay.de/itm/3Racing-Crawler- ... 1e9f5edcc5

če imaš tamiya konektor je adapter že zraven , da ne potrebuješ posebej baterije , lahko pa nalotaš svojega.

vsi ti winchi uporabljajo enak motor, ki ima že prenos vključen, tako da edina razlika med njimi je ohišje. je res da je plastično , vendar je za 15 eur poslano kar lahko.
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

atf300 napisal/-a:
neicheq napisal/-a:
atf300 napisal/-a:nevem sicer kako se tile yeah racing odnesejo , vendar zgleda kot vse ostale kitajske variante.

osebno bi ti priporočil najcenejši 3racing in 10a micro no brake regler za kontrolo . na komandi rabiš 3 pozicijski tretji kanal. ko skuriš motor pa menjaš motor za 15 eur in ti bo komot do 6 kil premaknil . za majhen denar maksimalen efekt.
Tole misliš: http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... -1-10.html ?

Glede na to, da vozim model čist iz veselja po okoliških gozdovih in ne tekmujem..potrebuje vitla dodatno baterijo ali lahko dela preko ESCja?

sem mislil tega , vendar ne za to ceno.

http://www.ebay.de/itm/3Racing-Crawler- ... 1e9f5edcc5

če imaš tamiya konektor je adapter že zraven , da ne potrebuješ posebej baterije , lahko pa nalotaš svojega.

vsi ti winchi uporabljajo enak motor, ki ima že prenos vključen, tako da edina razlika med njimi je ohišje. je res da je plastično , vendar je za 15 eur poslano kar lahko.
Pa se splača čakat kakšen mesec na tole? Slučajno mi gre nekdo direkt mim Kayhobbies trgovine..

Tista YeahRacing je kovinsko ohišje, je pa res da je 2x dražja..Ampak spet, 15 več pa jo imam v roku parih dni, ali je bolje da čakam?
Axial Deadbolt
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Če boš v Kay naročal si poglej ta bumper http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... scx10.html ,če pa naročiš na avstrijski naslov je poštnina samo cca 5e...
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Axial SCX10 Deadbolt

Odgovor Napisal/-a neicheq »

tavzy napisal/-a:Če boš v Kay naročal si poglej ta bumper http://kayhobbies.at/shop/product_info. ... scx10.html ,če pa naročiš na avstrijski naslov je poštnina samo cca 5e...
Ubistvu imam brata, ki živi blizu te trgovine in ko pride kej v SLO, mi lahko usput prinese še kaj.

Bumper sem naročil iz ZDA, tako kot steering linke, ker mi plastični niso tako všeč.

Zrihram še vitlo, potem bom pa za nekaj časa končal z upgrejdim. Kasneje imam v planu še beadlocke, ko bojo te gume uničene, saj jih nimam namena lepit.
Axial Deadbolt
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli