brezoljni kompresor

Odgovori
fulcrum
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Jun 2015, 15:05

brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a fulcrum »

Lp!

Ima mogoče kdo takšen kompresor in izkušnje? Danes je veliko motorjev na membrano in brez oljno delovanje. Kako ste kaj zadovoljni z temi motorji/kompresorji? Gledal sem motorje z 300-500wati in naprej. Me pa malo moti, ker so takšni majhni podatki, ven pa naj bi dal 60-150lmin zraka. Je to mogoče ali lažni podatki? Jaz bi potreboval okoli 100l/min izhodni na zračno posodo. Pritiska potrebujem max. 3-4bare.
Bi prosil tudi kakšen predlog, kaj in kje kupiti. Malo sem gledal po tujih spletnih trgovinah.
Hvala
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a raktivec »

3-4 bare in 100 l/min bi po moje za profesionalno uporabo rabil vsaj 1 Kw motor in jaz bi vzel takega z grafitnimi bati, če je za medicino, živila ali kaj takega, pa z keramiko.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Glede na vprašanje v drugi temi, iščeš kompresor za v stanovanje. Če je stanovanje v večstanovanjski stavbi, na klasične kompresorje pozabi. So zelo glasni, še bolj od oljnih. Jaz imam brezoljni 25l kompresor v zvočni škatli za potrebe CNC-ja. Zaradi škatle je kompresor tišji od CNC-ja samega.
fulcrum
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Jun 2015, 15:05

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a fulcrum »

Vprašanje. Če bi imel brezoljni kompresor 1kw v škatli, bi bilo za v stanovanje v več stanovanjski zgradbi ali ne? Po specifikaciji od proizvajalca, piše da ima 90 in 70dba glasnost. Če je 90, potem ni šas, če pa ima 70dba, bi pa mogoče bilo za v škatlo in vgradnjo v omaro.
Ali bi pa mogoče vzel 2x kompresorja z manjšo kapaciteto zraka in manjšo glasnostjo delovanja. Hrup bi bil pri enem 50db in okoli 70 l/min pretok zraka. Vezal bi ga na mojo 25l zračno posodo,d a je bolj kvaliteten zrak in boljše delovanje kompresorjev. Oba bi povezal skupaj in preko tlačnega stikala in bi oba na enkrat začela delovat. Nisem še testiral dveh hkrati.
fulcrum
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Jun 2015, 15:05

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a fulcrum »

Mi lahko napišeš, kak kompresor imaš in prb. dba. Jaz sem jih že ogromno pregledal in danes dobil tehnični list od proizvajalca. Pretok zraka ima 180l/min max in pritisk 8bar. Jaz jih več kot 4 ne potrebujem. Imam pa v mislih tudi izdelavo mini žagice na zrak. Velikost lista od 2-5cm. Pred letom sem imel 2x kompresorja batna od zamrovalnih omar in sta mi napolnila v pol minute 25l posodo na 6barov. Tih kompresor potrebujem, zaradi dela ob bolj poznih urah in da ne bi sosede motil.
Lahko tudi kakšen predlog za nakup samega motorja in ga montiram na zračno posodo z pripravno grupo.
fulcrum
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Jun 2015, 15:05

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a fulcrum »

Nekaj sem še našel. Sem pisal za tehnične podatke. Če ni preglasen, ga kar vzamem.
Nato sem še gledal AS-48A

http://www.ebay.co.uk/itm/6-L-air-compr ... 305wt_1308
AS-06
AS-09
Ampak po moje je bolje da je z zračno posodo.
fulcrum
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Jun 2015, 15:05

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a fulcrum »

http://www.ebay.co.uk/itm/241184-Low-No ... 171wt_1238

kaj bi pa za tega rekel. Bi se dalo zreducirat hrupnost na nekje 50-55 db? Pomoje se splača it v nakup. Nato bi pa priklopil na svojo 25l posodo in bi imel 50l zraka, ker je pa kar velika zaloga za airbrush ali majhno brizgalno pištoo z 0.8-1.2mm šobo.
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a Aleks »

V škatli je cca 45 dBA, vendar meritev ni ravno točna, ker aplikacije za android niso točne zaradi strojne prilagoditve mikrofona za govor. Kompresor se sliši tiho v sosednji prostor. Najboljša varianta za večstanovanjske stavbe bi bil kompresor od hladilnika. Škatla za 25l kompresor pride kar velika.
fulcrum
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Jun 2015, 15:05

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a fulcrum »

Mi lahko napišeš, kaj za enega imaš ti ali daš link.
fulcrum
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Jun 2015, 15:05

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a fulcrum »

Pozabil sem vprašat. Se ta škatla za zvočno izolacijo naredi ali kupi?
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a Aleks »

www.strojnistvo.com/forum/viewtopic.php?t=46546
Končna verzija je malo drugačna. Brez zavitih kanalov za ventilatorje. Bom poslikal preko vikenda. V temi imaš opisane vse dileme. Do danes deluje brez problema.
fulcrum
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Jun 2015, 15:05

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a fulcrum »

Hvala za trud. Sem včeraj ponoči našel en link, kjer je oseba sama naredila ohišje/izolacijsko škatlo iz lesa in zmanjša hrup za 30db. Ampak je veliko tega gradiva, tako da sem šele na sredini. Malo je težava, ker imajo svoje izolacijske materiale. Po moje bi bil tudi stiropor ok ali kak drug izolacijski material.

Če bo to res delovalo, sem na konju in lahko uporabim vsak kompresor v stanovanju. Pa še v omari bo, kjer bo še man hrupa. Seveda pa morm naredit anti vibracije.
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: brezoljni kompresor

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Dvomim v stiropor. Zvočna izolacije podlage je zelo pomembna, da se vibracije ne širijo preko tal. Po mojih izkušnjah so najbolj učinkoviti 10cm široki trakovi kamene volne, zavite v vrečke.
Odgovori

Vrni se na Maketarstvo