Traxxas SUMMIT

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Ve mogoče kdo za ugodna beadlock platišča za summita? Iščem nova kolesa pa premišljujem ali naj vzamem že sestavljena (z dokaj vizuelno neustreznimi platišči) ali beadlocke + gume :-k
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Cebrox
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Maj 2015, 10:21

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a Cebrox »

Živijo! Sem nov na forum. Sem iz Portoroža in se opravičujem za mojo slovenščino (sem iz italjanske mjnšine). Za gume za Summita sem doktoriral! Zdaj je zeeeeloooo odvisno od uporabe modela!!! Jaz osebno sem bil "presiljen" menjat gume ker sem kupil rabljen model in gume so bile dobre samo za smeti... Na koncu sem se odločil za "LOSI CLAW" in Beadlock Rims MAXIMIZER 3.2... Ampak mislim da ni edina in najboljša izira! Kot pravim, odvisno od uporabe modela!
Slika
Slika


Cebrox
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

@Cebrox: Katere gume so skrajno desno? So mogoče proline rock rage (izkušnje?)?
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Cebrox
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Maj 2015, 10:21

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a Cebrox »

Ja Andrej, skrajno desno so Rock Rage! Kaj rečt? So precej trde i trpežne... Verjetno so bolj primerne za Bashing (za Revo, E-Maxx, Savage...) ampak tudi za Summit-a niso tako slabe... Na začetku niso držale dosti, ampak ko sem šel par krav v vodo in so se napolnile, takrat so začele "delat" ko se spodobi! Samo je treba preluknjat gume tako da voda lahko izteče! Zame top gume so originalne Canyon, pol bi dal une ki sem jaz nabavil (z veliko problemov!!!)... Pol je odvisno od uporobe... Bi rekel BigJoe za trial, Trencher"X" za gozdove, Moab (niso več v dobavi) za vsega po malem, ali pa tudi Rock Rage za vsega bolj univerzalna raba!


Cebrox
Cebrox
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Maj 2015, 10:21

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a Cebrox »

Rock Rage in action!
https://www.youtube.com/watch?v=rLY5zra4c5c
Tukaj Summit je bil še "originalen"


Cebrox
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Cebrox napisal/-a:Ja Andrej, skrajno desno so Rock Rage! Kaj rečt? So precej trde i trpežne... Verjetno so bolj primerne za Bashing (za Revo, E-Maxx, Savage...) ampak tudi za Summit-a niso tako slabe... Na začetku niso držale dosti, ampak ko sem šel par krav v vodo in so se napolnile, takrat so začele "delat" ko se spodobi! Samo je treba preluknjat gume tako da voda lahko izteče! Zame top gume so originalne Canyon, pol bi dal une ki sem jaz nabavil (z veliko problemov!!!)... Pol je odvisno od uporobe... Bi rekel BigJoe za trial, Trencher"X" za gozdove, Moab (niso več v dobavi) za vsega po malem, ali pa tudi Rock Rage za vsega bolj univerzalna raba!


Cebrox
Torej nekako ravno to kar rabim. So tudi meni originalne čisto vredu, vendar so pretanke za nažiganje (se hitro strgajo). Bi nabavil beadlocke + gume pa ni znotraj EU čisto nič pametnega :cry: Vsaj ne, da bi jaz vedel :oops:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

scorpioncek napisal/-a:
To so cene za kos ali par?
http://www.ebay.com/itm/Axial-AX8046-40 ... 1149795371

Axial AX8043 Wheels 8 Spoke Beadlock Monster Truck Wheels (Black Chrome) (4)
FEATURES: Constructed of super strong composite material with two anodized gray
bead lock rings made from 6061 aluminum that hold tire in place
without the need for glue
Direct fit for the HPI Savage, Traxxas T-Maxx and Revo
Fits all Axial oversize tires and Pro-Line 40 series tires
Fits 17mm hubs with 14mm adapter set

INCLUDES: Four 8-Spoke Bead Lock Monster Truck Wheels in Black with 14mm
adapters and instruction sheet

REQUIRES: Tires such as the Axial oversize and Pro-Line 40 series tires

lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Cebrox
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Maj 2015, 10:21

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a Cebrox »

Kaj novega glede gume? Jaz sem prejšnji teden KONČNO menjal regulator na Summit! Zdaj dela kot se spodobi čeprav čakam priliko za "pošten" test... Se pravi NAJMANJ 4 ure v gozdove!


Cebrox
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Ali mi lahko pove kdo kako je s trpežnostjo bodyja pri summitu?

Namreč naročil sem basherja ki ima podoben body in me skrbi, da bo ob prvem trku pri večji hitrosti vse skupaj popokalo in bo body po nekaj vožnjah za na odpad.
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Moj je zaenkrat še cel. Veliko pobere kletka, ki je dejansko funkcionalna.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Na summitu je drugače :) summit doseže hitrost - predviedavam okrog 25km/h. večino "crashov" - kotaljenja se pa zgodi zaradi pri nižjih hitrostih.

V mojem primeru se gre za mt4 g5 - thunder tiger ki ima podoben body ampak doseže 60km/h na 4s lipo. če bi dal notri 6s, potem je pa blizu 100km/h.
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Če pri 100km/h nardiš karambol pomoje nobena karoserija ne prežvi :roll: Moj se je že večkrat po bregu dol kotalil pa tudi na strehi je že pristal pa še ni počla... Nič pa ni neuničljivo :wink:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

svojo iz lexana in ojačano z dvema tubama shoegooja imam že skoraj 2 leti in ji ni kaj hudega :D Je upogljiva in elastična, tako da je tudi že kar nekajkrat pristal avto s karoserijo v drevesu, električnem drogu, cesti ali pa grmovju :D

Ta od summita pa izgleda trda in slabo upogljiva? Če bi se zvijala in bila elastična ne bi bilo problema, tako me pa malo skrbi :)
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Lexan je mogoče nekoliko debelejši kot pri ostalih, kletka je pa ravno dovolj elastična. Sicer pa ti kaj drugega kot, da kupiš in probaš ne preostane :D
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
SapraMis
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Feb 2014, 19:57

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a SapraMis »

pin2.jpg
pin2.jpg (31.96 KiB) Pogledano 3614 krat

Morda kdo ve kako spraviti tale pin nazaj v šalčko? Brskam po netu, ne najdem nič pametnega....
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a tintek »

to je tamal summit 1:16 ane?

Ne vem če ima ta ampak poglej nimaš kaj falit, vzameš ven komplet os, potem pa mislim da je na tistem kovinskem delu skozi katerega gre ta pin en vijak z katerim blokiraš pin.
odviješ sestaviš in dobro zategneš, ampak plastika je pa cela? če ni lahko zavrtaš 2 novi luknji zamaknjene za 90°od obstoječih, ampak če je že pri podiranju težava :-k

srečno pa LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
SapraMis
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Feb 2014, 19:57

Re: Traxxas SUMMIT

Odgovor Napisal/-a SapraMis »

Ne nima nič za odšraufat, sem vse razstavil. Itak je bila polosovina počena, tako da sem kar komplet zamenjal. Vseeno hvala.
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli