Jeti Duplex 2,4GHz oddajniki

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

jadJ napisal/-a:Cena je 189,90€. Imam že naročenega, http://headrc.com/air/radio/telemetry/JM-55254.

Lp! Samo

Si ga že mogoče dobil?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Danes sem dobil in za silo sprogramiral DS16. Malo se še lovim po menijih, saj ni čisto Graupner logika, moram pa rečt, da tako dobrega občutka v heblih na MX22 nisem imel. Res, da ni bila poceni, ampak če bo šlo tako naprej, sploh s telemetrijsko podporo, je nakup upravičen.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Hahaha pa si se le opogumil !

Welcome to the club !

Pozdrav
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Robi je pripomogel, ko me je prizemljil, koliko me je tehnologija povozila v 5 letih pavze.

Je že kdo poskusil na heliju autotrim?
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Logika programiganja res ni ista, ampak je mnogo svetlobnih let naprej....

Ko jo enkrat "skuzis" je pa res en cuker za programirat, ni da ni.....

Stikala za razne mixserje lahko tudi vezes na sekvencerje, kar ti pa odpre neomejene moznosti ( no pri Graupnerci se to defenitivno ne da, vsaj na MX 20 ne), potem imas na voljo asimetrcne sequencerje itd,itd...

Recimo v mojem primeru se motor nikakor ne sme vkjuciti dokler ni popolnoma izvlcen iz trupa, zdej pa naredi mixser da se ti bo faza preklopila sele po 5 sekundah ko bos sprozil stikalo ( ne da bo preklapljala 5Sek, to je obicajno delay), ampak da se bo sele po 5 sekundah vklopila .... enostavno stikalo za fazo vezes na seqencer....

Potem je pa tukaj se "data analyzer", kjer pa lahko kar na terenu pogledas natancno kaj se je dogajalo v luftu za nazaj, ni treba nic na racunalnik priklapljat in prikaz je res uporaben....

V3 update ki prihaja pa naj bi bil pa revolucija ( trenutno ga Espirit testira ), znal naj bi uporabljat telemetricne podatke kot stikala, prop kanale itd....
Recimo moj primer, ce mi temparatura motorja prevec naraste, mi avtomatsko omeji gas na 70%, oziroma visja kot je temparatura, manj gasa ti dovoli dat....

Skratka fantje so kar pridni in kar lepo migajo....

Naj ti dobro sluzi !!!
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Še veliko se imam za naučit :)

Hvala, upam, da bo služila še dolgo.
Uporabniški avatar
pokmon
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Maj 2007, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a pokmon »

Jeti je zakon.
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Sem bral navodila. Hudo dobro.

Končno bom lahko Futabo 18MZ postavil v kot, kajti resno mi gre na živce. Ima telemetrijo, da pa bi recimo pogledal prevoženo pot ali kakršnokoli analizo, ah to pa ne...
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a saMx »

Pozdravljeni,

Uporabnike Jeti DC-16 komande bi vprašal, kako ste kaj zadovoljni s samo komando?
Počasi me mika menjava komande, pa moram rečt, da se mi DC-16 močno dopade kar se tiče videza, pa me zanima, ali je tudi kot komanda dobra? :D

Pa vprašal bi tudi kako je potem s cenami sprejemnikov in dodatkov..? Sedaj imam Graupner HoTT in so že tukaj cene sprejemnikov ter raznih senzorjev kar visoke, vendar še sprejemljive in ne bi rad, da bi bilo potem pa vse še dražje.

Najlepša vam hvala za kakšen odgovor!
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Takole po občutku (dva kolega imata hott, jaz imam DC16); jeti senzorji so mnogo cenejši in bolj praktični kot hott. Hott ima prav okorne senzorske enote, pa še na vrstni red priklopa +/- moraš pazit. Meniji so na jetiju zelo logični medtem ko mi hott ne potegne, pa sem se kar trudil.
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a saMx »

Najlepša hvala za hiter odgovor!

No jaz imam Graupner MC-19 komando, ki je v osnovi 35MHz, pa sem dokupil HoTT vgradljivi modul. Pač zame je trenutno HoTT zadovoljiv, ampak pač komanda je stara že okoli 10 let, čeprav zame še vedno povsem zadovoljiva kar se tiče funkcij itd..., ampak me vseeno počasi mika menjava za kaj novejšega. :D

Drugače kakšnih težav s signalom, kakršne koli motnje ipd. nimaš?
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kvaliteta signala mi pri mojem letenju še ni padla pod 7/9. Če nebi bilo tako, nebi s tem turbine letel. Dual path povezava je super. Naprava lahko vse beleži, kar želiš, tudi telemetrijo in pomike ročic. Zaslon je tam kot mora bit, večinoma pa za vse narediš zvočna opozorila, saj med letenjem ni ravno časa gledat. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, lahko samo priporočam.
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a saMx »

Sliši se super. :)

Hvala za vse odgovore!

Bi pa še vprašal, ali se mogoče pri Jetiju v kratkem pričakujejo kakšne nove "izdaje" komand?
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Malenkost. Sicer nisem aktivno spremljal, ampak google nič ne ve o tem, da bi kaj posodabljali hardware.

Edina slabost JETI oddajnikov je, ko je prehodno (hladnejše) obdobje, so zaradi aluminija prekleto mrzle komande :)
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a saMx »

Ampak sem čisto po naključju našel na YT video, da je bila na sejmu igrač letos predstavljena DC-24. Nevem pa, ali je to novost ali ne? :oops:
Imela pa bo barvni ekran, drugače pa po videzu povsem enaka DC-16. No pa kako zadevo še zna imeti več verjetno, mogoče še več kanalov..?
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Bo držalo. V tretji četrtini 2015.
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Roby »

Sem lastnik DS16(za helije) in DC16 (za jadralce) in moram reci da sem zeli zadovoljen z komamdami. meni osebnio so knipli veliko boljsi na obcutek kot pa hi-end futabinih komandah.
Nova komanda DC24 naj bi imela barven displey (predvsem americanom to veliko pomeni), seveda 24 kananlov, vibro v kniplih za alarme in prdvidena je tudi visja cena to je pa zankrat tudi vse kar sem uspel razbrati v razlikah od DC16.
˙ʇı ʞ�ǝɹq 'ǝʞoɹq ʇ,uı� ʇı ɟı
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a saMx »

Ja seveda, še višja cena.. :D

Hvala za info o razlikah!
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Pozdrav!

Tudi dam imamam DS 16...

To je sigurno radio ki nima primere, formula 1 med komandami ( sam mislim da sem sprobl ze vse zivo)...

Recimo 3 stvari ki jih nima noben drug proizvajalec

- Dva oddajnika v enem ( totalno podvojen sistem vkljucno z baterijo ce kombiniras s CB 200)
- Sekvencerje se da uporabljat ko prozilce v kombinaciji z logic swichi se pa da nareidit cuda)
- Data anlyser na terenu ( skratka na terenu se lahko pogleda vse telemetriske podatke za nazaj)

Enostavno so vseskozi korak pred drugimi.

Se bolj kot sam radio pa navdusuje sinhonizacija vseh njihovih proizvodov

Tehnicna podpora je taksna kot mora bit ( zelo strokovna in hitra)

Je pa draga, to pa je res
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a saMx »

Pozdravljeni,

Bi prosil vse JETI-jevce za en nasvet. Čisto simpl vprašanje... :D

Kaj menite, ali se mi splača počakat na DC-24ko ali se še vedno splača kar DC-16ko? :)

Hvala za pomoč!
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Glede na tole:
Roby napisal/-a:Sem lastnik DS16(za helije) in DC16 (za jadralce) in moram reci da sem zeli zadovoljen z komamdami. meni osebnio so knipli veliko boljsi na obcutek kot pa hi-end futabinih komandah.
Nova komanda DC24 naj bi imela barven displey (predvsem americanom to veliko pomeni), seveda 24 kananlov, vibro v kniplih za alarme in prdvidena je tudi visja cena to je pa zankrat tudi vse kar sem uspel razbrati v razlikah od DC16.
Bi rekel, da DC/DS16 zadošča za še tako zahtevne uporabnike. Ni bistvo v displayu, bistvo je v telemetriji in zvočnih opozorilih, kar pa američani še niso dojeli.
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a saMx »

Saj imaš prav.
Je tudi kolega ki pozna jadralsko sceno istega mnenja, da je DC-16 še vedno top.

Čeprav moram priznati, da tudi sam dam dosti na vizuelnost, tako da tudi tukaj nebi imel ravno kaj proti barvnemu ekranu... :D

Misliš, da se bo dalo res s časom tudi na DC-16 dobiti barvni ekran? Če bo to držalo, potem bi se verjetno res najbolj splačalo kar DC-16 vzet...

Vendar bolj kot ta barvni ekran se mi zdi zanimiva omemba, da bi naj imela tudi neke vibre na ročkah, kar se mi sliši kar uporabno, ker skoz ne morem gledati na ekran. :D A mogoče to ima že DC-16?

Pač komando bom kupil na dolgi rok, in pričakujem, da jo bom lahko imel tako kot zdajšnjo Graupnerco vsaj kakih 5 oz. kar več let. :)

Res se ne morem odločiti... :P :oops:
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Vedno jo lahko prodaš. Jaz vem, da sem za nadaljnje 10 let dober s DS16. Vibre res da nima, ampak kaj ko ti lahko služi za en mogoče dva alarma, voice pa za neskončno.
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a saMx »

To je pa tudi res.

Ma bom videl, za enkrat še tako ali tako ni denarja, ko pa bo pa če bo takrat že zunaj DC-24 in z ne preveliko ceno, jo bom vzel če ne pa kar DC-16. Itak če mi zdaj služi MC-19 mi bo ta še toliko bolj.

Hvala!
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nov JETI oddajnik 2,4GHz

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Je kdo poskusil zamenjat SD kartico s hitrejšo? Se kaj pozna pri branju/pisanju? Trenutna je zelo počasna, samo backup kopiranje vzame minute za nekaj 100MB.
Odgovori

Vrni se na RV naprave