Sprejemnik Futaba 2.4GHz

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Sprejemnik Futaba 2.4GHz

Odgovor Napisal/-a slayer »

Pozdravljeni.
Imam omenjeni sprejemnik ,ki sem mu zaradi poškodbe antene slednjo moral zamenjati (original).Skrbi me to,da sprejemnik dela brezhibno samo servo pri mirujočem stanju čudno 'brni'.Če isti servo priklopim na Fr sky-ev sprejemnik je pa normalno tiho.
Res je,da je servo (sicer ne rabljen) analogen in star kot zemlja...nekje na spletu sem zasledil podobno težavo z omenjenim sprejemnikom,ki se je končala ,ko je bil na njega prikljopljen digitalni servo.Pri več letni uporabi raznih FASST sprejemnikov in različnih servo mehanizmov sem na takšno težavo naletel prvič.
V čem bi lahko bil problem in ali je sprejemnik kljub temu varen za uporabo.Je pa predviden izključno za uporabo v čolnu ali avtomobilu.
Sprejemnik sem dobil iz druge roke tako,da ne vem kakšno je bilo stanje delovanja pred tem.Vizualno je pa drugače sprejemnik ne poškodovan.
Lp.
Priponke
R603FS.jpg
R603FS.jpg (37.12 KiB) Pogledano 1824 krat
tmrt
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 03 Jul 2009, 13:53
Kraj: Ljubljana

Re: Sprejemnik Futaba 2.4GHz

Odgovor Napisal/-a tmrt »

Ta antena izgleda čudno. Na koncu bi morala imeti cca 3 cm oguljenega dela kot na sliki: http://www.rctech.net/forum/attachments ... cs-002.jpg. Če je res original koaksialni kabel, boš pač moral odstraniti cca 3 cm oklopa na koncu.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Sprejemnik Futaba 2.4GHz

Odgovor Napisal/-a slayer »

To je slika iz spleta...samo za predstavo.Antena na mojem sprejemniku je taka kot praviš.Se pravi kot mora biti.
Lp.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Sprejemnik Futaba 2.4GHz

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Mislim da imaš pri Futabinih komandah možnost nastavitve signala za analogne ali digitalne servomehanizme. Za primer pri svoji 4PL imam v meniju kjer določam način modulacije s sprejemnikom (pri meni je to SFHSS ali FHSS) možnost določiti način za uporabo različnih servosistemov. Pod Response lahko v meniju nastavim Normal ali High. Pri slednjem mi potem dopiše da je uporaben samo za digitalne servote.

Se mi pa zdi da je pri tebi isto in te ob uporabi analognega servomotorja matra način sprejete modulacije saj ima ta krajšo periodo osveževanja (refresh rate) s katero je lahko digitalen servomotor pravilno občutljiv.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
travac
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Sep 2015, 08:29
Kraj: Most na Soči

Re: Sprejemnik Futaba 2.4GHz

Odgovor Napisal/-a travac »

Ali mogoče kdo ve kateri sprejemniki so kompaktibilnin za futabo 6ex fast.? Original so precej dragi.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Sprejemnik Futaba 2.4GHz

Odgovor Napisal/-a slayer »

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... tible.html
Te od Frsky-a uporabljam že vrsto let.Nikoli nobenih problemov :D
Lp.
Odgovori

Vrni se na RV naprave