FUNKOPTER-POMOČ

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
alex83
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 03 Jan 2010, 20:59
Kraj: Zabukovica

FUNKOPTER-POMOČ

Odgovor Napisal/-a alex83 »

Pozdravljeni heli scena :D

Po dolgih letah v letalstvu sem nabavil še helikopter, in sicer funcopter od multiplexa. Simulator že obvladam (yea right :D ) vendar izkušnje iz letalske sekcije mi pravijo, da je simulator eno realnost pa drugo. Upam da je pri helijih manjša razlika :D.

Poleg tega imam pa še eno bol resno vprašanje glede kanalov. Imam multiplexov sprejemnik in sem kot pri letalih začel z reglerjem(ki je tu sicer prej vlkoplen v gyro) v 4. kanal, nato nagib levo deno naprej nazaj sta 1. in 2. kanal.
Iz gyroskopa pridejo ven 4je kabli, iz katerega so trije kabli na enem konektorju, eden kabel(rumen) je pa na svojem konektorju.(na priloženi sliki kanal 5)
KAJ JE TA SAMOSTOJEN RUMEN KABEL, KAKŠNA JE NJEGOVA FUNKCIJA? Zamenjal sem kanal 3 in 5 pa ne opazim nobene razlike na tleh pri obratih tik preden se helikopter vzdigne. Zanima me zdaj, nebi rad tega ugotavljal v zraku.

Hvala za pomoč.
Priponke
DSC_0550_1.jpg
DSC_0550_1.jpg (82.96 KiB) Pogledano 1138 krat
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: FUNKOPTER-POMOČ

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Ta priključek gre k gyroskopu in z njim določaš procent koliko ti gyro pomaga pri držanju repa (ojačanje). Imaš dva načina delovanja Heading Hold (AVCS) v katerem letiš in Rate Mode v katerem nastavljaš hod repnega servota. Odvisno od komande pa preklaplaš med načinoma ponavadi je to vidno s spremembo barve na Gyroskopu.

Kanali pa so odvisni od razporeda ki ti ga ponuja komanda za primer:
1. Kanal Regulator (Throttle)
2. Kanal Elevator (eden servo od ciklike)
3. Kanal Aileron (drugi servo od ciklike)
4. Kanal Aux1 (tretji servo za cikliko)
5. Kanal Rudder (trožilni kabel iz gyrota) v kabelj z moškim vtičem vštekaš Repni servo
6. Kanal Aux2 (enožilni rumeni kabel)

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji