Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Ne vem, a je to standardna zadeva, da bi iskal po kakšnem DINu a je to "custum made by kitajc" :-k
To bo to - CIN . (Chinese Industry Nonsense ;-) )

Te dve puši če prav razumem preprečujeta, da bi preveč zategnil vijake. Zdaj bo verjetno Custom made by Gorenc ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

andrej007 napisal/-a:Meni delujeta kot puše, ki jih dobiš zraven standardnih servotov (tam se uporabljajo za montažo). Kakšne so pa dimenzije?
Dobra ideja, sem šel takoj sprobat, ampak sem ugotovil, da ne bo šlo tako lahko.
M4 Vijak niti slučajno ne gre skozi :)
Slika
Zdaj bo verjetno Custom made by Gorenc ;-)
Verjetno da res :)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Tej "stvari" se po domace rece King Pin Bushing in je uporabljena pri marsikaterem modelu..
Vec:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

Lahko malo poslikas kje ti ta del manjka?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

kurnt29 napisal/-a:Lahko malo poslikas kje ti ta del manjka?
Zgoraj in spodaj sta dva vijaka s to pušo, ki gresta skozi plastiko in se privijačita v kovinski del.
Slika
Takole, samo da sta na obeh straneh, ker sem enega izgubil:
Slika

Sem pa ugotovil, da mi nova puša nič ne pomaga, ker sem uničil rob na kovinskem delu, in potem puša ne sede gor naravnost, ampak jo zakrivi postrani:
Slika

Upam, da je HK kaj hitrejši s tanovo pošto...
Pa še na backorderju je ](*,)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Nova pridobitev :)
Slika
Rezervni deli so tudi prišli, doma imam tudi vse tri Redcatove izboljšane diffe, tako da sem v celoti pripravljen na sezono :)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jerikman napisal/-a:Nova pridobitev :)
Slika
Rezervni deli so tudi prišli, doma imam tudi vse tri Redcatove izboljšane diffe, tako da sem v celoti pripravljen na sezono :)
A orožni list si dobil zraven baterij ? A jih je treba prijavit na upravni enoti? 8) =D> =D>

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Do zdaj od nakupa baterij sploh nisem mogel dobiti časa za modelarstvo, ta teden sem pa končno spet vozil.
Tokrat je bila izkušnja s tem avtom nekaj povsem novega, ker sem si pred tem vzel čas in avto razstavil na prafaktorje in popravil določene stvari, ki so me motile.
!.) Vse tri diferenciale sem zamenjal z redcatovimi izboljšanimi ti. "hardened" in jih pravilno podložil in vanje nalil olje. 45$ za vse tri, upam da se splača, ker so navadni parkrat cenejši.
2.)Vse amortizerje sem razstavil na prafaktorje in jih očistil. Na novo sem vstavil o-ringe in jih namazal z namensko mastjo proti puščanju amortizerjev Team Associated Green slime. Na našem forumu te masti še nisem zasledil, v tujini pa berem da je v nekaj letih postala legendarna.
Slika

3.)"King Pin Bushing" sem zrihtal tako, da sem kupil nove dele, vse nastavil na minimalno zračnost in vse vijake, ki gredo v kovino zalepil s primernim lepilom. Lahko rečem, da je boljše kot iz tovarne :)

4.) S katalogom rezervnih delov sem šel v trgovino z vijaki in nabavil vse vijake, ki obstajajo na tem modelu, da imam doživljensko zalogo. Ugotovil sem, da imbus vijaki v velikosti M3 uporabljajo dve različni velikosti glave. Na tem modelu so večinoma uporabljene manjše, kar pomeni, da se glave pri vijačenju zelo hitro poškodujejo in je problem ko je treba model razstavit. Povsod kjer sem lahko, sem uporabil večje. Res, da je zdaj potrebna večja pazljivost, da se vijak z večjim ključem ne zategne preveč, ampak vseeno je zdaj delo bistveno lažje.
Slika
Oba vijaka na sliki sta M3, vendar uporabljata različno velika ključa. Razlika v življenski dobi vijaka in ključa večje številke je ogromna, praktično vijakov ni več treba menjavat zaradi obrabljenosti.

Vožnja z baterijami 2x 2S 10.000 mAh. Vožnja "malo na izi, malo na hard" je trajala 50min!!! :eek: :eek: :D/ :D/ :jumpjump: :jumpjump:
Slika
Bateriji sta tako veliki, da so trakci za zapenjanje kar naenkrat postali prekratki :) Začasno sem ju zavaroval kar z vezico.
Slika
Ob tako velikih baterijah, tudi motor ne zgleda več tako ogromen.

Slika
Ker sem pa že slučajno imel avto v kosih, sem pa še zobnik na motorju zamenjal iz 13T na 15T. Zadeva leti tako hudo, da sem se skoraj ubil z lastnim avtom, ko mi je iz skakalnice priletel mimo glave. Kaj sem delal takrat mi še zdaj ni jasno, vem pa, da sem se potem režal še pol ure iz čistega užitka, ko sem dejansko dojel kakšno moč imam pod kontrolo :D
Zaenkrat sem zelo zadovoljen :D :D
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Pri modelih se vecinoma uporabljajo oz. tovarnisko vgrajujejo vijaki z nizko glavo. Ker je glava nizka, ni prostora za vecjo odprtino imbusa, zato je narejen kompromis in se uporabi manjsi imbus.
Osebno na vseh modelih te vijake menjam za tiste z "normalno" oz. visoko glavo.

Pri M3 vijakih je pri nizki glavi imbus 2mm, pri visoki pa 2.5mm. Morda se razlika ne slisi ogromna, a 2.5mm imbus omogoca zategovanje/odtegovanje z precej vecjo mocjo kot 2mm. O obrabi "malih" 2mm glav ne bi izgubljal besed..


Si kaj preverjal temeperature motorja in ostalih komponent po taksni voznji?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

V tem primeru.
Vijak z nizko glavo=vijak z polokroglo glavo(button head)
visoka glava=vijak z cilindrično glavo(cap head)

Vijake se splača dobiti trdoto vsaj 10.9 saj je bolj trd in z tem tudi glava...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Si kaj preverjal temeperature motorja in ostalih komponent po taksni voznji?
Ja, redno sem jih šlatal. 150A regler je bil ravno ogret a ne vroč, motor je bil ravno toliko vroč, da ga nisem mogel držati več kot pol minute.
Baterije so bile pa skoraj na temperaturi okolice. Malo so bile toplejše ampak sumim da zaradi tega, ker je motor oddajal dosti toplote, ki se je potem nabirala pod pokrovom.
Vijake se splača dobiti trdoto vsaj 10.9 saj je bolj trd in z tem tudi glava...
Kaj pa vem, zdaj s taveliko glavo niti nimam več problemov, razen vijaki z vgrezno glavo, ki jih je polno spodaj na šasiji in držijo diferenciale in druge stvari. Sem razmišljal o torx, pa jih nisem dobil.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Zadnje čase na forumu nisem bil kaj dosti aktiven, avto pa še vedno vozim. Že nekaj časa so mi šli na živce ježki za baterije, ki jih je naredil rc ryder tako, da jih je zalepil s pištolo z vročim lepilom. Saj nekaj časa je delovalo, s časom se je pa lepilo odlepilo na čisto vseh mestih, tako da mi je med vožnjo baterija padla iz nosilca in se odklopila z reglerja. Pa še ježki so bili prekratki za 10.000 mAh baterije.
Na hobbykingu sem naročil nove ježke in jih kar prišil na nosilce. Šivanje je bilo zelo težko, ker so ježki trdi, po dveh urah mi je pa le uspelo in sedaj imam odlično zavarovane baterije, pa še lepilo ne kvari izgleda.
Slika
Slika
Zmontirano:
Slika
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Moja vožnja po drsališču in snegu: http://youtu.be/7rON2YKht8w
Lipo 4S, zaklenjen sredinski diferencial, pinion 15T. Z malo več časa bi se dalo super driftat, ampak me je preveč zeblo v roke :)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Trailblazer je dobil štumfke:
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Lepo, lepo...

Vidim, da ga kar vztrajno mučiš.

Še kaj težav od prvih ali dela BP? Trdoživost?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

rc-ryder napisal/-a:Lepo, lepo...

Vidim, da ga kar vztrajno mučiš.

Še kaj težav od prvih ali dela BP? Trdoživost?

Lp
Z veseljem lahko povem, da so vse roke še originalne, gume so originalne, školjka je originalna, nekih hudih okvar sploh ni. Na začetku sem imel probleme z diferenciali, ampak ko sem poštudiral kje vse je treba zračenje odpraviti s podložko pa kar delajo in delajo. Sredinski diff sem kar zaklenil s pištolo na vroče lepilo in nimam nobenih problemov. Šalčke kjer sede pogonska gred je na začetku kar hitro obrabljalo, ker veliko pospešujem s polnim plinom in na hitro bremzam na asfaltu. Potem sem zamenjal pine za 2 milimetra daljše, da imajo več stika s šalčko in problemov ni več. Gume imajo nor oprijem v snegu, pelje se res kjerkoli :) z 2x2S 10000 mAh pa vožnja še nikoli ni trajala manj kot 40min.

Na žalost pa v zadnjih mesecih za modelarstvo nimam več kaj dosti časa in razmišljam, da bi avto prodal. Še za forum nimam več časa, kaj šele za baterije polnit in vozit. Se najde kak kupec? Podpora z rezervnimi deli je odlična, vse pomembne rezervne dele ima hobbyking na zalogi, če pa slučajno kaj nima pa naročim na Amain hobbies od Redcat Shredderja, cene niso bistveno višje, vsi deli se pa ujemajo 100%. Isti avto je tudi Madgear Tuscon tako, da se dele res dobi marsikje.
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a freak »

Pozdravljeni.Si bom tole temo sposodil.Po nekem naklučju sem postal lastnik trailblazerja xt.Zdaj pa k problemu.Dobil sem ga brez body-a in z preperelimi gumami tako da so kolesa neuporabna.Sem kontaktiral HK in ni več za dobit.Zdaj iščem alternativo.Za kolesa ni tak problem saj pašejo od traxxasa e revota.Z bodijem je večji problem.Noben ni kompatibillen.Ja vem Redcat ali Carson imajo identične.A tudi teh se ne dobi.
Kaka ideja?
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Morda paše od kakega 1/8 truggy modela...

Daj malo zmeri da vidimo kaj se da dobit?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a freak »

Medosna razdalja je 480mm.
Med odbijačema je 625mm
Širina šasije je 200mm
Sem bi danes v Delkotu.Malo sem pomeril x maxxa.Medosna bi bila ok.Samo skupno je pa predolga karoserija.
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Če greš gledat začetek teme bi pasala neobrezana e-revo školjka.

Tud kaka Proline Truggy bi pasala....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Trailblazer XT/XB aka Redcat Shredder 1/6

Odgovor Napisal/-a freak »

Hmmmm.Sem gledal e revota ja.A se mi je zdel prekratek.Bom šel šeenkrat v delkota.
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom