Bait boat - določanje koordinat s GPSom

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
trstamlajsi
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30 Sep 2012, 21:14

Bait boat - določanje koordinat s GPSom

Odgovor Napisal/-a trstamlajsi »

Pozdravljeni modelarji.

Letos si skozi zimski čas delam svoj lasten doma narejen bait boat - čoln za razvoz hrane. Ker sem videl pri nekaterih že narejenih čolnih, ki se dajo kupiti, da imajo vgrajen GPS, sem se odločil, da bi ga tudi sam vgradil v svoj čoln. Ampak sem prišel do težave, ker ne vem kako to narediti. Zanima me, če je kdo že imel podoben primer ali je to že počel.
Meni bi bilo dovolj, če bi mi nekako v realnem času pošiljaj GPS koordinate! Eno izmed možnosti sem našel, da obstajajo neki autopilot moduli, ampak nimam pojma kako bi to zmontiral v svoj čoln.
Našel sem tudi sonarje za iskanje rib - fishfinder Z vgrajenim GPS-om, ki ti kaže lokacijo na zemljevidu, ampak je cena nekje 800 eur, za ta denar pa dobim že narejen bait boat s sonarjem in GPS-om, tako da to ne pride v poštev! Če kdo pozna kakšen brezžični fishfinder z vgrajenim GPS-om za ceno nekje 300 - 400 eur, bi pa že bila dobra ponudba!

No da povzamem mojo težavo. V svoj daljinski čoln bi rad vgradil GPS, da bom lahko vedel točno na katero lokacijo moram odpeljati svojo hrano in vabo! Vse rešitve so zaželjene, ampak v razumem cenovnem razmerju!
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Bait boat - določanje koordinat s GPSom

Odgovor Napisal/-a miharix »

Poglej si malo GPS rešitve za multikopterje & FPV -> Na obali vneseš GPS točke in pustiš čoln, da sam odpelje, odloži vabo ter se vrne v pomol. 8)
Najlažje bo verjetno če najdeš GPS rešitev za letala (višine nimaš, nagiba nimaš, rabiš le smer in motor)
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Re: Bait boat - določanje koordinat s GPSom

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

=D> To je smisel lovljenja rib.... hrane na tone, da se uničuje ekostitem...da o sonarjih ne govor....

Če je to ljubiteljsko ribarjenje potem se opravičujem....tudi sam sem ribič, da ne bo pomote...
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci