Podmornica IX ali VII

Odgovori
vlakci
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Jan 2015, 14:39

Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a vlakci »

Nikjer ne zasledim da bi bila podmornica tip VIIC (Revell 05015) ali IX (Revell 05114) kje pri nas naprodaj? Ker je 1:72 merilo bo ~1m veliko in bi poštnina iz tujine dober del zneska. Ima kdo kak podatek če se kje prodaja in še tok boljše akcija/znižana?

LP, Nejc
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a Roberto »

.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
vlakci
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Jan 2015, 14:39

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a vlakci »

30€ dražja ko tujina. Tud z 15€ poštnino še vedno prišparam 15€. Oderuške cene ni potrebno lepit
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a Roberto »

vlakci napisal/-a: Ima kdo kak podatek če se kje prodaja in še tok boljše akcija/znižana?
Na tvoje vprašanje sem odgovoril, naprej raziskuj sam ... :mahaj:
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a slayer »

Poskusi tule (imajo v ponudbi oba tipa)...Malo bo treba počakat ampak kakor pravijo jo lahko zrihtajo v 7-14 dneh. Lp.
http://www.crnaluknja.si/artikli.php?tip=reve_vplo_podm
vlakci
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Jan 2015, 14:39

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a vlakci »

@slayer: Hvala ampak sem pol našu za 49€ + 17€ PTT z nemčije za končnih 66€, nikjer drugje ni prišlo ceneje. Če se hoče kdo pridružit, je placa do 5kg - poštnina se deli. Npr:
revell 05114 U-boot IX 1:72 = 49€ + del PTT
revell 05015 U-boot VIIC 1:72 =49€ + del PTT

imajo pa kr dosti tudi drugih
http://www.besserepreise.com/

Dodatno sem vzel še od modelbrass ploščad podmornice perforirano medeninasto, tako da imam vse potrebno za nadaljno pripravo na RC - ko dobim se bo šlo določit premer in dolžino cevi za komoro in izbiro 2x motorjem + 2x balastnih brizgalk + 4x servo motorji za dvojna krilca, krmilo in potrebi torpedo ali anteno :D
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a slayer »

vlakci napisal/-a:@slayer: Hvala ampak sem pol našu za 49€ + 17€ PTT z nemčije za končnih 66€, nikjer drugje ni prišlo ceneje. Če se hoče kdo pridružit, je placa do 5kg - poštnina se deli. Npr:
revell 05114 U-boot IX 1:72 = 49€ + del PTT
revell 05015 U-boot VIIC 1:72 =49€ + del PTT

imajo pa kr dosti tudi drugih
http://www.besserepreise.com/

Dodatno sem vzel še od modelbrass ploščad podmornice perforirano medeninasto, tako da imam vse potrebno za nadaljno pripravo na RC - ko dobim se bo šlo določit premer in dolžino cevi za komoro in izbiro 2x motorjem + 2x balastnih brizgalk + 4x servo motorji za dvojna krilca, krmilo in potrebi torpedo ali anteno :D
Me veseli,da si našel ugodno ceno te makete.Sam se že tudi nekaj časa spogledujem s tem Revellovim artiklom vendar so finance 'švoh' pa še druge projekte je treba prej dokončat.Tudi meni so te Nemške ww2 podmornice najlepše.
Sem si pa spravil spletni naslov trgovine,ker tukaj je res pestra in ugodna ponudba. Lp.
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zdravo, me zanima kako bo gradnja potekala, upam, da bo prikazano :)

tudi sam imam "sedmico" doma v merilu 1/72 od revela, kupljeno pred leti v mladem tehniku. malo kasneje sem pa isto trgovino olajšal tudi za rušilca iste znamke v istem merilu tako, da imam lep parček za dokončat.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a slayer »

:jumpjump: :jumpjump: :jumpjump: Komaj čakam začetek gradenj teh 'lepotic'...dajmo fantje akcija :D
vlakci
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Jan 2015, 14:39

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a vlakci »

slayer napisal/-a: Me veseli,da si našel ugodno ceno te makete.Sam se že tudi nekaj časa spogledujem s tem Revellovim artiklom vendar so finance 'švoh' pa še druge projekte je treba prej dokončat.Tudi meni so te Nemške ww2 podmornice najlepše.
Sem si pa spravil spletni naslov trgovine,ker tukaj je res pestra in ugodna ponudba. Lp.
kakor že napisal - je dost placa, vplačano je PTT za 5kg paket, zdej sem na 0.5kg. Če se najde še kdo se lahko donaroči in si delimo poštnino. Če vzameš eno ali drugo Revellovo podmornico bi te prišlo na koncu manj kor 58€ (14€ ceneje kot www.crnaluknja.si)
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a slayer »

:( Sem suh kot poper...če bi bilo finančno stanje normalno bi bil takoj 'za'... tako pa #-o .Hvala za ponudbo.
Sem pa pred leti imel možnost obiskati tapravo 'lepotico' U-995,ki je razstavljena na obali v KIELU (Nemčija).Kakor sedaj gledam bi lahko bila tipa IX C.Podmornica je res lepo vzdrževana in obnovljena.Nemci so jo sredi 50ih ali 60ih let za 1 DM odkupili nazaj(mislim ,da od Dancev).Drugače so jo pa zaplenili Angleži po končani drugi svetovni vojni.To sem si približno zapolnil iz table,ki je postavljena pred tem 'muzejem'.
Tri slike sem izbral...zaenkrat.Če koga zanima lahko dodam še kakšno :wink: Lp.
Priponke
U-995 (Custom).jpg
U-995 (Custom).jpg (66.24 KiB) Pogledano 3377 krat
U-995-1 (Custom).jpg
U-995-1 (Custom).jpg (31.4 KiB) Pogledano 3377 krat
U-995-2 (Custom).jpg
U-995-2 (Custom).jpg (67.32 KiB) Pogledano 3377 krat
vlakci
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Jan 2015, 14:39

Re: Podmornica IX ali VII

Odgovor Napisal/-a vlakci »

to je tipa VIIC/41 (7 C podserija 41). Jo dela tudi revell pod 05045. Tak tip podmornice je nadgranja verzija VIIc (Revell 05015), kjer so švabi menjali strategijo - niso več bežali v globino in čakali, ampak so dodelali dodatne topove na stolp (raširjen stolp in pod njim zavinski da se je po palubi lahko šlo mimo stolpca). Dodatno so še prevzeli en danski izum, kjer so dodali dihalnik. Ta se je dvignil do nivoja periskopa in omogočal da je laufala na dizel tudi potopljena. Sicerni dosti pomagalo ker so angleži imeli že tok dodelan radar da so jo tudi takrat prepoznali. Serija IX (Revelk 05114) je širša in daljša. Druge nadgrajene podmornice kot je bila revolucionarna XXI pa so bile prepozne in že zavezniki v nemčiji

IX
Slika

VIIC/41
Slika

VIIC
Slika

XXI
Slika

Sicer je na VIIC naredil Revell kr nekaj napak, predvsem z pozicijo sidra, loput torpedov in pozicijo lukenj za zrak/vodo (narobe oblike ali pozicija). Obstaja en kup PE kitov ampak treba porezat večino ohišja Revell, zato sem se sam rajši odločil za XI katera je bolj točna in tudi ima enakomerno širino za vstavit cevasto komoro v kateri bo vse od RC. Motorji 600RPM/6V/12mm so že naročeni, ostalo pa pride ko bom vedel točno kaj rabim (paluba medenina - edino kar bom dodelal s kiti glede na original, servoti, vzvodi, osovine medenina/inox)
Odgovori

Vrni se na Maketarstvo