Predlogi za izboljšanje foruma

...vaše želje o čem naj bi se pisalo
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Glede na slabo vreme in blatne steze bi bilo mogoče bolj pametno, da se ukvarjamo s tehtnimi in konstruktivnimi predlogi, kako forum izboljšati. Po drugi strani se ves čas prepiramo o malih oglasih in o banalnih zadevah, medtem ko čas in bistvo foruma beži mimo. Tu ni govora o Malih oglasih!

Tu je govora, kako izboljšati forum, teme, prispevke, da bodo doprinesli k hobiju.

Kar nekaj je dejavnih modelarjev, ki jim (nam) ni vseeno za vsebino, ki prinesejo bistvo v forum. Teme o katerih se porajajo sanje, da bi tudi sami nekoč zgradili podoben model, teme pri katerih se ti pocedijo sline in spet tiste, ki odgovarjajo na bistveno težavo "Know how" in odpravljajo začetniške probleme.

Torej, govora je o predlogih, kako narediti hobi dostopen začetnikom in izkušenim modelarjem v urejeni in pregledni obliki.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Phoinix napisal/-a:Glede na slabo vreme in blatne steze bi bilo mogoče bolj pametno, da se ukvarjamo s tehtnimi in konstruktivnimi predlogi, kako forum izboljšati. Po drugi strani se ves čas prepiramo o malih oglasih in o banalnih zadevah, medtem ko čas in bistvo foruma beži mimo. Tu ni govora o Malih oglasih!

Tu je govora, kako izboljšati forum, teme, prispevke, da bodo doprinesli k hobiju.

Kar nekaj je dejavnih modelarjev, ki jim (nam) ni vseeno za vsebino, ki prinesejo bistvo v forum. Teme o katerih se porajajo sanje, da bi tudi sami nekoč zgradili podoben model, teme pri katerih se ti pocedijo sline in spet tiste, ki odgovarjajo na bistveno težavo "Know how" in odpravljajo začetniške probleme.

Torej, govora je o predlogih, kako narediti hobi dostopen začetnikom in izkušenim modelarjem v urejeni in pregledni obliki.
Se ppopolnoma strinjam s tabo, teme okoli MO je potrebno zakleniti, predlogov je bilo tud že preveč in čas je, da se nehamo okoli tega pogovarjat (sem že zadnjič napisal). Oglasi sedaj nekako laufajo in konec debat okol tega, če bodo pa moderatorji na osnovi naših predlogov in svojih izkušenj še kaj v pravilih spremenili, je to njihovo, saj le oni najbolj vedo kako naj bi najažje urejali. Pravila so poznana in se nimamo več kaj okol tega pogovarjat...vsaj tako je moje mnenje, še najmanj pa z začetniki, ki še niso ničesar koristnega prispevali v drugih rubrikah.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Skušajmo se izogobat tem debatam, MO so opevani kot sestre Kardashian in povsem izvzamejo bistvo foruma.

Preidimo na bistvo.
jozy
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 02 Feb 2012, 22:45
Kraj: Domžale

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a jozy »

Lep pozdrav, čeprav sem bolj nov na forumu imam par predlogov.
Forum ti veliko da če tudi ti nekaj daš njemu... vendar pa
se začetnik kaj kmalu zgubi v poplavi informacij in spregleda teme, ki bi ga eventuelno lahko zanimale.

Ko sem sam iskal oziroma iščem informacije ne vem kateri uporabnik je vreden "zaupanja".

V tem času od kar sem na forumu sem ugotovil kateri uporabniki/modelarji vejo kaj govorijo in imajo zanimive prispevke.
Ko pa kliknem na ime uporabnika ,da bi si prebral še druge teme o njegovih izdelkov se zgubim v poplavi skupnih prispevkov
nekateri jih imajo čez 100 strani in tako je problem poiskati zanimive teme, ki jih je odprl.

Zato je moj predlog sledeč, da bi se ob kliku na uporabniško ime odprl tudi seznam tem katere je član foruma odprl
in v katerih prikazuje svojo gradnjo. Na ta način bi lažje sledili oziroma iskali zanimive prispevke od uporabnika kateri nas zanima.

Tadruga zadeva pa je, da bi bil nek gumbek z na katerega klikneš in se zahvališ uporabniku če ti je uspešno svetoval
ali pa če si zadovoljen z njegovimi prispevki. Na ta način bi lahko po števili zahval vedeli kateri uporabnik govori neumnosti kateri
pa ima kaj pametnega za povedati...

Upam, da sem dosti jasno zapisal svoja 2 predloga

L.p. Jošt
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

jozy napisal/-a:Lep pozdrav, čeprav sem bolj nov na forumu imam par predlogov.
Forum ti veliko da če tudi ti nekaj daš njemu... vendar pa
se začetnik kaj kmalu zgubi v poplavi informacij in spregleda teme, ki bi ga eventuelno lahko zanimale.

Ko sem sam iskal oziroma iščem informacije ne vem kateri uporabnik je vreden "zaupanja".

V tem času od kar sem na forumu sem ugotovil kateri uporabniki/modelarji vejo kaj govorijo in imajo zanimive prispevke.
Ko pa kliknem na ime uporabnika ,da bi si prebral še druge teme o njegovih izdelkov se zgubim v poplavi skupnih prispevkov
nekateri jih imajo čez 100 strani in tako je problem poiskati zanimive teme, ki jih je odprl.

Zato je moj predlog sledeč, da bi se ob kliku na uporabniško ime odprl tudi seznam tem katere je član foruma odprl
in v katerih prikazuje svojo gradnjo. Na ta način bi lažje sledili oziroma iskali zanimive prispevke od uporabnika kateri nas zanima.

Tadruga zadeva pa je, da bi bil nek gumbek z na katerega klikneš in se zahvališ uporabniku če ti je uspešno svetoval
ali pa če si zadovoljen z njegovimi prispevki. Na ta način bi lahko po števili zahval vedeli kateri uporabnik govori neumnosti kateri
pa ima kaj pametnega za povedati...

Upam, da sem dosti jasno zapisal svoja 2 predloga

L.p. Jošt
Ni ga mehanizma, ki bi v tej verziji našega foruma lahko vse tko naredil, kot pišeš....ok res včasih rabiš malo več časa, da prideš do tistega, kar iščeš. Večina od nas določenih rubrik sploh ne odpira, ker nam niso zanimive glede na dejavnost s katero se ukvarjamo, vendar ravno pri novogradnjah lahko tudi s prispevki drugih, ki komentirajo posamezno gradnjo, dobiš še dodatne informacije... Z klikom na nick dobiš vpogled tudi v vse prispevke, v katerih nekdo sodeluje in to je po mojem po vsem dovolj. Poglej primer. Za vnuka sem rabil načrt čolna . Čeprav teh rubrik sploh nisem spremljal, ker niso avioni, sem ravno zaradi tega, ker sem mu obljubil, da mu naredim čoln, šel malo pobrskat, našel prav tak načrt, kot sem ga potreboval, poleg tega še malo pregledal ostale teme okoli motorjev, hlajenja, krmil in regulatorjev. Torej kaj ti je še potrebno tu selekcionirat, prav vse sem našel, čeprav pojma nisem imel o čolnih. Zame je forum dober in uporaben. viewtopic.php?f=136&t=79512&start=25
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

MO.com

Odgovor Napisal/-a brejker »

Vstopna stran foruma!

Naj uporabnik štarta direktno na modelarji.com in ne na nove objave kakor to naredim jaz ( search.php?search_id=newposts ).
Na "najavni špici" bi bili vidni zadnji prispevki na forumu (ta sistem je ŽE bil urejen!...a po modri barvi foruma odpravljen #-o ).

Kaj se s tem doseže:
Uporabnik ki ne štarta na linku novih objav (kakor to storim jaz) ne vidi vseh novih prispevkov/zanimivih tem.
Pregleda "utripajoče teme" ki mu nakazujejo, da jih še ni pogledal. V klubskih podforumuh se dogaja marsikaj zanimivega...a kdo scrola čisto, do konca?
Če naprimer na MO.com vidiš zadnjo aktivno temo "LOWRIDER" bi marsikoga bolj pritegnila, da jo klikne kakor, da gre na Ptujski podforum firbcat kaj počnejo.

**Predogled zadnjih slik(likov) ki uporabljajo [img]in[/img] končnico (potanovem naložene preko drugih serverjev, da nam na MO ostane dovolj prostora za kvalitetne prispevke :lol: ).

***Za zgled naj bodo ufurani modelarski forumi. :-({|=

Da bi posekcioniral gradnje na kompozite,klasiko,...sem pisal. Tudi oglase bi bilo treba dat "med dve debeli modri črti, ki ločujeta podforume,...
O vsem sem že pisal. Ne vem zakaj bi se ponavljal v novo odprti temi saj je za ideje in izboljšave namenjen svoj podforum :-k viewforum.php?f=61
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: MO.com

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

brejker napisal/-a:Vstopna stran foruma!

Naj uporabnik štarta direktno na modelarji.com in ne na nove objave kakor to naredim jaz ( search.php?search_id=newposts ).
Na "najavni špici" bi bili vidni zadnji prispevki na forumu (ta sistem je ŽE bil urejen!...a po modri barvi foruma odpravljen #-o ).

Kaj se s tem doseže:
Uporabnik ki ne štarta na linku novih objav (kakor to storim jaz) ne vidi vseh novih prispevkov/zanimivih tem.
Pregleda "utripajoče teme" ki mu nakazujejo, da jih še ni pogledal. V klubskih podforumuh se dogaja marsikaj zanimivega...a kdo scrola čisto, do konca?
Če naprimer na MO.com vidiš zadnjo aktivno temo "LOWRIDER" bi marsikoga bolj pritegnila, da jo klikne kakor, da gre na Ptujski podforum firbcat kaj počnejo.

**Predogled zadnjih slik(likov) ki uporabljajo [img]in[/img] končnico (potanovem naložene preko drugih serverjev, da nam na MO ostane dovolj prostora za kvalitetne prispevke :lol: ).

***Za zgled naj bodo ufurani modelarski forumi. :-({|=

Da bi posekcioniral gradnje na kompozite,klasiko,...sem pisal. Tudi oglase bi bilo treba dat "med dve debeli modri črti, ki ločujeta podforume,...
O vsem sem že pisal. Ne vem zakaj bi se ponavljal v novo odprti temi saj je za ideje in izboljšave namenjen svoj podforum :-k viewforum.php?f=61
Se strinjam, mogoče tudi to, da ima vsak registrirani uporabnik nek svoj blog na forumu, kje ima vse svoje prispevke zbrane, itd...(pač da imaš vse na enem mestu), za zgled rcgroups.com

Pa še bi se našlo izboljšav, idej, za lepši izgled foruma in preglednost...


LP
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

No, zanimivo koliko pobud in idej se je tukaj porodilo v primerjavi z teženjem o malih oglasih. Človek bi pomislil, da je osnovna funkcija tega foruma preprodajanje modelarske opreme. :D

Šalo na stran, tukaj je nekaj mojih predlogov:

1. Prevetritev moderatorjev, kar nekaj jih je, ki niso več aktivni na forumu.
2. Na nekaterih forumih imajo moderatorji pravice v vsakem oddelku, kar olajša delo vsem skupaj in izboljša preglednost. Izpostavil bi nepreglednost foruma RV naprave, akumulatorji in polnilniki, ... .
3. V en forum dodati temo Offtopic kontejner v katerem se zbirajo vsa takšna sporočila.
4. Vzpodbujanje pisanja zanimivih člankov. Odprto za predloge.
5. Prestavljanje komentarjev, ki nimajo pozitivnega doprinosa k temi in samo spravljajo avtorja v slabo voljo. Tukaj bi opozoril, da obstaja gumb v obliki narobe obrnjenega trikotnika s klicajem kateri prijavi vsak sporen prispevek. Le tega moderatorji vidijo in lahko ukrepajo.

To je to, zaenkrat.

LP Gorazd
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Rv naprave in akumulatorji in polnilniki so pred kakim letom doživeli malenkost preobrazbe, saj je bilo 100 tem za isto stvar. Zaenkrat se uporabniki kar držijo pisanja v namenskih temah.

Z saso-m se že dogovarjava o predlogih izkušenih uporabnikov (portal, wiki,...). Sicer je precej zadržan z obveznostmi, vendar se bo zadeva premaknila dalje.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Mene bi zanimala še kakšna "črtica" o izdelavi kalupov za izdelovo izdelkov iz kompozitnih matrerialov. Čas gre naprej, stvari se posodabljajo. Nazadnje sem nekaj bral o izgradnji kalupov par let nazaj v reviji Tim. Fino bi bilo tudi vedeti kje se ugodno dobijo material pri nas za izdelavo kalupov ter ostala potrebna oprema. Tu so izključujoče modelarske trgovine, ampak tisti trgovci, ki so specializirani za prodajo materialov za izgradnjo izdelkov iz kompozitov.

Da nebo pomote sem poskušal tudi z iskalnikom. Ker so prispevki okrog tega zelo razdrobljeni, sem res moral biti izviren pri iskanju, da mi je kaj našlo. Všeč bi mi bila kje še kakša tem kot lepljivek, da bolj iztopa. no_name, je recimo zajel bistvo, manka pa mi še znanja, kjer pridejo do izraza kakšni detajli.
Slika
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Marsikaj je v načrtu pa ne le to, projekt je v polnem teku. Potrebnega je le še nekaj potrpljenja, saj je žal resen pristop povezan z večjimi vložki, tudi časa, vse skupaj pa za seboj potegne realizacijo preko daljšega časovnega obdobja.

LP
Alex
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ni problema. Nate se človek lahko zanese, ker si ravno prave stroke, da skoraj moraš biti razgledan. ;) Torej ta del je potem rešen, za trgovce kompozitnih materialov moram pa imrovizirat s Googlom, da vidim kje jih ugodno ponujajo.

Pa samo, da namignem kakšen sistem izdelave kalupov me najbolj interesira:
http://www.carbonmods.co.uk/Products/Ca ... MK750.aspx
http://www.carbonmods.co.uk/Products/ca ... large.aspx
Naknadno bi prišle na vrsto še vreče, cevi s tistim „plastelinom”, kompresor od hladilnika, itd.
Druga verzija kalupov bi bila še s ulivanjem gume.
Slika
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Laminat

Odgovor Napisal/-a brejker »

O tem sem pisal: viewtopic.php?f=61&t=73834
Gradnje in projekti :
-Kompozitna gradnja
-Klasična gradnja
-Sestava ARF in ARC modelov
-Skice in načrti projektov(?)
Vedno več nas je ki izdelujemo modele kompozitne. Znanja se nalagajo. Pomoč začetniku (v tej tehniki) vedno ponujena.
A nažalost vse razpršeno naokoli...

Če se zgleduješ po ufuranemu modelarskemu forumu niti ne potrebuješ "predloga za izboljšanje". Vse tehnike in razporeditve sekcij so že zdavnaj dobro preštudirali.
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Tole bi bilo zelo dobrodošlo.
Priponke
Predlog.JPG
Predlog.JPG (29.34 KiB) Pogledano 15053 krat
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Jaz se tudi strinjam z Pisaneli-jevim prdlogom..

LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a brejker »

Pisanelijeva ideja je bila v uporabi na motosvetu. A se ni obdržala, ker takoj ko si nekomu stopil na žulj ti je spamal z negativnim "točkovanjem".

Nekaj se je govorilo o spremembah v kratkem. Kako kaže vstopni strani (home page) ?
www.okarbon.eu
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Danes me je klical znanec, ki sicer ni prijavljen na forum. Ima dva fanta in si je ogledoval modelarske prireditve na današnji dan. Spraševal me je, jaz pa sprašujem naprej - če je možen prikaz prireditev v obliki koledarja ali neke tabele. v kateri bi se pokazali glavni podatki: kje, kaj in kdaj vseh zvrsti modelarstva. Ne vem, če je to mogoče, bilo bi pa informativno.
LP Niko
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a brejker »

Niko napisal/-a:Ne vem, če je to mogoče, bilo bi pa informativno.
LP Niko
Vsako leto objavijo koledar modelarskih prireditev (od raket, do avtomobilskih dirk) v reviji TIM.
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a miharix »

Predlagam, da se uvede, da mora prvi prispevek novega člana potrditi moderator.
S tem bi odvzeli spamarjem, kot npr danes "Kako zaslužiti na internetu? <--- Vredno ogleda!", čas med objavo in posegom moderatorja.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Skupinska naročanja in popusti!

Če sem pošten, me tale tema malce nervira, ker vsi lepijo samo popuste, večinoma HK, prošnje o skupinskem naročanju pa se razgubijo med vsemi prispevki.
Nimam plastike in sem praktično odvisen od pomoči drugih modelarjev, do sedaj mi je tudi največ pomagal Letalko, za kar se mu najlepše zahvaljujem.
Verjetno nisem edini tle, ki pač gleda na vsak tolar in če se poštnina razdeli na dva dela ali tri je super.

Kaj se da s to temo narediti sicer ne vem, bi pa vsekakor bila želja, da se razdeli mogoče na dva dela, torej na Popusti v tujih modelarskih trgovinah in na Skupinska naročanja, in seveda da ostane vedno na vrhu.

Hvala.
Mentor modelarskega krožka.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Koliko je procentualno enega in drugega?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Buschi »

99% popustov.
Saj zato pa. Naj se naredi iz tega dve temi. Tema o popustih in tema o skupinskem naročanju.
Mentor modelarskega krožka.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Buschi napisal/-a:99% popustov.
Saj zato pa. Naj se naredi iz tega dve temi. Tema o popustih in tema o skupinskem naročanju.
Se strinjam! Zdaj ko je PrimusR odpovedal sodelovanje z modelarji, bo še bolj aktualno.
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a MELO »

helou!

Predlog za izbolšavo foruma:

naj se odpre nova tema VELIKI OGLASI...če že malih ni možno imeti! :D :D :D :D



lp.
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Re: Predlogi za izboljšanje foruma

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

MELO napisal/-a:helou!

Predlog za izbolšavo foruma:

naj se odpre nova tema VELIKI OGLASI...če že malih ni možno imeti! :D :D :D :D



lp.
=D> =D> =D> Bravo prjatu 8) 8)

btw Prodam Piper Arowa , trenutno v delnem remontu, cca 2 m razpona, motor 20 ccm 4T enya :oops: :oops: :oops:
LP Peter
Zaklenjeno

Vrni se na Želje po novih prispevkih na portalu