Tamiya Toyota Hilux high lift

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

To sm pa že gledal..mi lahko daš link prosim k je celi postopek da vidim kak se nardi..
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a atf300 »

LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

maliboo napisal/-a:Dajte pjebi zdaj prosim kaki predlog za 3 oz. 4 kanalno pistolo, na kateri je 3 pozicijsko stikalo, katerega se da fajn sprogramirat.. namreč servo za menjalnik moram nastavit kar se da v nulo.. Hod med prvo in tretjo prestavo je cirka 2cm..in v teh 2cm so vse tri prestave.. če si znate predstavljat imam trenutno na navadni komandi 2.4ghz na desni palcki smerne funkcije naprej/nazaj levo/desno in na levi palčki ki je v osnovi mišljena za gas imam menjalnik..da sem ga lahko usposobil, sem si naredil štoper, ki mi blokira 2/3 hoda, tako da imam v tisti tretjini hoda potem vse tri prestave..saj funkcionira ampak moram ful previdno prestavljat do določene pozicije da se getribi lepo prekrijejo v menjalniku..bom dal sliko popoldne za lažjo predstavo.. hvala vnaprej za predloge/pomoč. Lp
Mogoče malo pozno ampak vseeno.
Ali imaš možnost prestaviti vpetje krmilne ročice na servotu?
Glede na opis bi rekel, da ne koristiš celotnega giba servomotorja, ker imaš krmilno ročico na čisto zunanji luknji servo ročice. Če prestaviš povezavo na luknjo bližje vrtišču servo ročice, boš lahko izkoristil večji kot zasuka servomotorja (in s tem daljši hod palice na komandi) za enak premik menjalnika.
servo_hod.jpg
servo_hod.jpg (9.75 KiB) Pogledano 5660 krat
LP
Janez
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Imaš prav! Palčko ki povezuje servo z menjalnikom imam vpeto na zunanji strani rokice od serva..zdaj pa v tem primeru je palčka vzporedno poravnana z menjalnikom..če jo prestavim na notranjo luknjo, bo pa diagonalno in ne vem če bo to kul..bom pogledal slike če se dobro vidi da pokažem za kaj se gre..sicer imam pa naročeno komando turnigy 9x tako da pol ne bo več problema ko se bo fixno sprogramiral hod servota in se bo upravljal z 3pozicijskim stikalom..
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Evo upam da se bo videlo.. tole je zdajšnja pozicija
Priponke
104.jpg
104.jpg (79.32 KiB) Pogledano 5642 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Takole bi pa bilo če prestavim..
Priponke
105.jpg
105.jpg (74.57 KiB) Pogledano 5642 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Ne vem kako bi se obneslo č bi bila postavitev diagonalna.. pomojem ne bi bilo vredu.. ampak sej pravim..samo zaradi tega sem naročil novo komando. Tako da do takrast ko pride, bom mogoče vozil avto enkrat-dvakrat.. ;) drugače pa še enkrat hvala! Taki nasveti zelo prav pridejo.. =D>
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Evo sem odstranil vzmeti in sem dobil blažilnike.. ćeprav jih po mojem mnenju ne potrebujem, sem jih namestil in jih bom pustil na avtu.. že samo zaradi izgleda naj ostanejo. Kot nalašč sva se z sinom zbudila v petek zjutraj in ko sem se že veselil fraj vikenda in enega offroad sessiona, je tamali dobil 39.5 vročine in prehlad.. Torej session prestavljen na drug vikend (upam). Evo še par slikc..
Priponke
106.jpg
106.jpg (107.74 KiB) Pogledano 5606 krat
107.jpg
107.jpg (101.49 KiB) Pogledano 5606 krat
109.jpg
109.jpg (89.71 KiB) Pogledano 5606 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

-
Priponke
108.jpg
108.jpg (91.79 KiB) Pogledano 5606 krat
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

A niso original amortizerji bolj estetski :-k Mogoče bi se dalo tudi iz njih ven vzeti vzmet.

LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

So mi tile bolj všeč.. lahko vzamem ven vzmeti, ampak mi niso všeč, ker so znotraj samo namazani z mastjo pa tudi ko sem odstranil po en gumijast o-ring, kot piše v navodilih za mehkejše amortizerje, se mi ne zdijo nič kaj mehkejši. Ti modri so pa lepo polnjeni z oljem in je to to.. V glavnem včeri sem si vzel urco fraj pa sem šel na teren.. En kos proge sem nardil kar z eno palico, tako da sem po grobem stestiral avto dodobra :) Naslednjič vzamem s sabo lopato kladivo pa še kaj, da naredim progo kot se spodobi.. neki slikic sem uspel naredit! :lol: :lol: Drugače sem pa razočaran zaradi tega ker je avto tako nizek oziroma, ko peljem po gozdu oziroma kjerkoli offroad, mi takoj nasede spodi na menjalnik.. Zdaj edino da to rešim z večjimi kolesi..ne vem, mislim da bom prodal tega in nabavil res pravega crawlerja. Kar se pa tiče fleksibilnosti, sem pa 80% zadovoljen :) Lahko bi bil še malenkost mehkejši...
Priponke
110.jpg
110.jpg (162.79 KiB) Pogledano 5555 krat
111.jpg
111.jpg (163.98 KiB) Pogledano 5555 krat
112.jpg
112.jpg (153.85 KiB) Pogledano 5555 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

-
Priponke
113.jpg
113.jpg (157.82 KiB) Pogledano 5554 krat
114.jpg
114.jpg (144.59 KiB) Pogledano 5554 krat
115.jpg
115.jpg (165.79 KiB) Pogledano 5554 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Bo treba zalepit gume :whistle: :whistle: 8-[
Priponke
116.jpg
116.jpg (152.73 KiB) Pogledano 5554 krat
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Kako se ti pa obnesejo nove gume? Je kakšna razlika napram originalnim?

Meni se ta avto tudi ne zdi najboljši crawler. Karoserija je zelo dvignjena, po drugi strani pa je šasija res nizko. Diferenciali so malo nad tlemi. Ne vem, kako bi to rešil, ma jaz bi poizkušal karoserijo nekako spustiti nižje in z višjimi kolesi/gumami vse skupaj malo dvigniti od tal. :-k
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Jap. Gume so odlične! Ampak zaradi same teže avta sem imel probleme pri vožnji navzdol v ovinek, ker so se velikokrat snele. Pa ko sem hotel popravljat v hrib vzvratno, so se felne kr vrtele v prazno, gume pa na miru. Ko se posušijo, jih moram zalepit! Zdaj se moram odločit ali prodam avto in kupim crawlerja, ali pa nabavim neke distančnike in 2.2 kolesa..potem sčasoma še pa junfac 4link.. Nekdo je zapisal v tem postu da so highlifti od Tamiye bolj za "show" kot pa za "go". In s tem se popolnoma strinjam.. Trenutno čakam ne neke eure in če bo tako kot pričakujem, bom naročil junfac 4link in 2.2kolesa.. če pa še potem avto ne bo kos moji progi, ga bom pa prodal in nabavil nevem še kaj..
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Nekoliko se da dvignit sam menjalnik. Poglej video na 3:22 KLIK.
Drugače pa poglej malo njegove videe od highlifta, ti bo dalo malo veselja nazaj.
RC Addict!
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Bom probal dvignit menjalnik.. danes sem spucal avto, gume zalepil, v diferenciale sem pa nalil malo olja..uporabil sem olje za fino mehaniko, ki sem si ga sposodil na šihtu. A mislite da bo kak problem ker nisem kupil originalnega za diff?? Ko bom prestavljal menjalnik ga bom odprl da vidim kako kaj kaze in kako je še podmazan..z ceramic grease, ki sem dobil v kitu (2 tubici) sem moral zelo šparat ker je bilo tolk stvari za podmazat in na koncu sestavljanja mi je ni ostalo nič. Imam na šihtu tudi mast (fetno) za podmazovanje lagrov na cnc stroju - bo kaj narobe če to uporabim za zobnike gearboxa? :-k
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Drugače pa ko pogledam tule slike od včeraj in ko se spomnim na brzino narejene klančine, mislim da sem kar malo preveč zahteval od avta..za tako progo bi res rabil orng crawlerja.. Ampak naslednjič bo z mano kolega in bova naredila bolj avtu primerno progo ter še kak kratek video. Pri obeh klančinah videnih na slikah je šlo navzdol kar lepo, navzgor pa ni šans. Mogoče bo naslednjič boljše ker bom naredil malo bolj položno in daljšo progo z primernim orodjem in podlago utrdil z kladivom da bo bolj kompaktna. Zdaj je bila podlaga iz vlažne in "prhle" oziroma zelo rahle prsti. Zaradi tega se je profil na gumah tudi takoj zapolnil in zapacal tako da sem na koncu vozil kot s formula gumami :) A je tuki kak kandidat ki bi se imel voljo en popoldan med vikendom pripeljat v moje konce na en offroad session in zraven kaki sixpack spit? Seveda ko bo proga dokončana in A testirana :) Moja se je zmenila z babico da vsak drug vikend vzame tamalega na pocitnice za 2 dni in torej atiju pripada en cel dan sam zase..drug dan pa za ženo, ampak pustimo zdaj to hehe. Aja pa še neki..včeraj sem opazil proti koncu vožnje cirka 40minut, da je avto izgubil na moči kot ponavadi ko gre baterija proti koncu in sem mislil ok to je to za dans. Ko pa doma priklopim baterijo na polnilec in dam storage, je pa kazal graf da je baterija še skoraj na 60%. Ko bom prestavljal menjalnik bom namestil originalen motor..zdaj imam lrp blast 10 ki sem ga dobil skupaj z escjem.
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Tako, avto očiščen, namazan, pripravljen na novo avanTURO! Sem dvignil menjalnik in pridobil dober centimeter. Potem sem menjalnik odprl in podmazal kolikor je šlo, tako da ni strahu da bi kaj zaribalo :D :roll: In ni hudič, da ne bi šlo nekaj narobe tik pred koncem servisa. ko sem montiral ON/OFF stikalo, se mi je odlotal en kabelček, in ker je stikalo zalito v plastiko, lahko grem iskat novega. K sreči ima stric enega na zalogi in grem popoldne ponj. #-o #-o
Priponke
117.jpg
117.jpg (108.83 KiB) Pogledano 5473 krat
118.jpg
118.jpg (104.68 KiB) Pogledano 5473 krat
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Tule sem še slikal menjalnik - prva,druga,tretja prestava. Zobniki vseskozi letijo eden po drugem, premikajo se samo tisti "luleki" vmes, ki se zaskočijo ob strani v sam zobnik.
Priponke
PRVA
PRVA
119.jpg (97.74 KiB) Pogledano 5473 krat
DRUGA
DRUGA
120.jpg (103.87 KiB) Pogledano 5473 krat
TRETJA
TRETJA
121.jpg (104.48 KiB) Pogledano 5473 krat
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a DACAR »

maliboo napisal/-a:Drugače pa ko pogledam tule slike od včeraj in ko se spomnim na brzino narejene klančine, mislim da sem kar malo preveč zahteval od avta..za tako progo bi res rabil orng crawlerja..
se strinjam. Predvsem zelo strmo progo si si umislil.
maliboo napisal/-a:A je tuki kak kandidat ki bi se imel voljo en popoldan med vikendom pripeljat v moje konce na en offroad session in zraven kaki sixpack spit? Seveda ko bo proga dokončana in A testirana :)
enkrat se bo treba dobiti, da pokažemo kaj imamo in kaj znamo :D :wink:
maliboo napisal/-a:Moja se je zmenila z babico da vsak drug vikend vzame tamalega na pocitnice za 2 dni in torej atiju pripada en cel dan sam zase..drug dan pa za ženo, ampak pustimo zdaj to hehe.
Dober dogovor. Meni kaj takega še ni uspelo :-?
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

TO MI DELI sonceee!! upam da ne bo dežja vsaj do nedelje! Torej si vzamem soboto popoldne lepo cajt za progico nardit in potem gasaa =D> =D> :jumpjump: :jumpjump: :ratata: :ratata: :D/ :D/ :jumpjump: [-o< [-o<
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a maliboo »

:cry: Pa je prišel trenutek, ki sem se ga bal že nekaj časa in potihem upal da ga ne bom dočakal..ne bom razlagal za kaj se gre, povem samo da gre Tundra v prodajo :cry: torej če je kak kandidat da sprejme moje vozilo v svoje roke, me naj kontaktira..kasneje zvečer bom objavil tudi oglas. Lp
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a DACAR »

škoda...
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
jurcek82
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Feb 2012, 20:48
Kraj: Brežice

Re: Tamiya Toyota Hilux high lift

Odgovor Napisal/-a jurcek82 »

Pozdravljeni!
Evo sem novi lastnik Tundre, sva se z Maliboo zmenla za dobro ceno, hvala Simon še enkrat, sedaj pa počasi odkrivam avto. Nisem še imal časa za kaj globjega, naslednji teden pa že. Me zlo mika tale 4link nadgradnja, ki je sicer draga ampak avto dobi ogromno na voznih lastnostih po brezpotjih, vsaj kolikor sem prebral in pregledal filmčke. Je pa res da zraven potegne še nove pogonske osi ter kolesa. Ne vem pa kako bi to bilo izvedljivo da bi sam poskusil naredit 4link nadgradnjo, verjetno nujno da mi kdo naredi kose na cnc mašini. Kakšni predlogi?
LP!
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli